HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 06.01.2006 o 22:31, Puszkin napisał:

Czy ktoś może pamięta taki serial co leciał bardzo dawno temu bodajże na Polsacie nie pamiętam
tytułu ale wiem o co chodziło :]

To było tak ludzie walczyli z jakimiś kosmitami ale nie znali wogóle ich obyczajów itd itp.
a gdy któregoś zabiajali zawsze mu się twarz rozpływała i nie mogli nigdy dojść co to była
za rasa aż pewnego razu tam odwiedził ludzi jakiś dowódca i normalnie przy nich ściągnął hełm
i zaczeli rozmawiać o pokoju.

Jeśli ktoś pamięta tytuł tego serialu będę wdzięczny za jego podanie :]



Moze Kosmiczne Wrota albo Star Trek ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2006 o 11:38, Kafar napisał:

To ten film co niby jest scena gwałtu po której ludzie wychodzili z kina.. moze jestem zboczony
ale jakoś przerywać filmu niechciałem:)


Film widzialem, ba, nawet z kina wyjsc nie moglem, bo mialem napisac z niego recenzje. Koronny przyklad na to, ze w dzisiejszym kinie liczy sie przede wszystkim sensacja. To mogl byc dobry film o zemscie, o tym, jak drobiazgi moga zdecydowac o naszym zyciu, jak wiele moze nas kosztowac jeden blad, a do tego zrealizowany w ciekawej, analogicznej co "Memento" konwencji (akcja "plynie" wstecz). Jednak to nie wystarczyloby, zeby przyciagnac przed ekrany tlumy, wiec rezyser (do spolki ze scenarzysta) dodal brutalna scene gwaltu. Dzieki temu obraz przejdzie do historii kina, ale chyba tylko jako przyklad zlego smaku. Jesli ktos chce bronic filmu, to niech mi wytlumaczy: czemu mialy sluzyc sceny gwaltu (20 minut!) i miazdzenia czaszki gasnica, jesli nie szokowaniu publicznosci? Dobry rezyser moze takie sceny bez problemu zasugerowac widzowi, nie zostawiajac watpliwosci co do tego co sie stalo, bez epatowania przemoca.

Tyle jest dobrych filmow europejskich, a Ty sie powolujesz na cos takiego. Juz lepiej obejrzec sobie Tarkowskiego albo Michalkowa, von Triera, czeskich "Samotnych", niemiecki "Upadek", francusko-austriackie "Ukryte", szwedzkie "Fucking Amal" itd. itp. Europejskie tytuly z latwoscia mozna znalezc w kinach, sklepach i wypozyczalniach, ale sa to po prostu tytuly nie tak bardzo promowane, jak amerykanskie, ale wcale nie gorsze.

Zrezta De gustibus... i bez urazy. :) Kazdy oglada to co chce, chcialbym tylko, zeby widzowie dokonywali swiadomego wyboru, zeby nie wybierali za nich amerykanscy marketingowcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, zachowujecie się jak kółko wzajemnej adoracji :PPP, gadacie w jednej zamkniętej grupce :PP - zupełnie jak panie - tylko że panie już od tego odeszły :D :PP - śmiać mi się z was chce :DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2006 o 23:38, Puszkin napisał:

Nie nie ;] to jakiś inny tytuł napewno go znam ale to tak dawno leciało że poprostu mi wyleciał
z głowy i nie mogę sobie przypomnieć ;p

Nie pamietam polskiego tytułu. Oryginalny to "Space: Above and beyond:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2006 o 23:53, Narrenturm napisał:

Wiecie co, zachowujecie się jak kółko wzajemnej adoracji :PPP, gadacie w jednej zamkniętej
grupce :PP - zupełnie jak panie - tylko że panie już od tego odeszły :D :PP - śmiać mi się
z was chce :DD


Niby kto się tak zachowuje?
Gadamy o filmach, to gadamy o filmach

Część gada i King Cock''u i innych nowościach, inni o odmienny typie filmów.,

Od tego służy ten topic. Może akurat nikt nie miał ochoty komentowaćfilmu Hooligans, albo nie spieszy mu sie do kina, żeby go zobaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra bylem na Narni - polecam, bardzo fajny film, milo sie ogladalo ale nic ponadto
no i dla tych ktorzy sa przeczuleni, jest to cos pomiedzy adaptacja, a ekranizacja, sporo rzeczy jest pozmienianych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2006 o 00:06, JaMES` napisał:

Dobra bylem na Narni - polecam, bardzo fajny film, milo sie ogladalo ale nic ponadto
no i dla tych ktorzy sa przeczuleni, jest to cos pomiedzy adaptacja, a ekranizacja, sporo rzeczy
jest pozmienianych


Właściwie to o czym jest ten film ? W ogóle ta książka o czym opowiada bo jeżeli oto chodzi to strasznie nie w temacie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2006 o 23:54, Elendil napisał:

> Nie nie ;] to jakiś inny tytuł napewno go znam ale to tak dawno leciało że poprostu mi
wyleciał
> z głowy i nie mogę sobie przypomnieć ;p
Nie pamietam polskiego tytułu. Oryginalny to "Space: Above and beyond:


Yep. Polski tytul to bylo "Gwiezdna Eskadra".
Takie modne sie ostatnio stalo nagrywanie seriali na DVD i ich sprzedawanie. Nie ominelo to S:AAB, jest nawet na amazonie. FOX wyemitowal tylko 23 odcinki i poszlo do kosza a mialo byc oryginalnie duzo wiecej, dlatego ostatni odcinek pozostawia wiele pytan ale nie odpowiada. To byl najwiekszy blad FOXa, drugi w kolejnosci to zdjecie Firefly z anteny po 14 odcinkach... nie nie, sorry, drugim bledem bylo wyemitowanie pilota do Firefly jako ostatniego odcinka serii, po czym wtedy zdjecie go z anteny. Niewybaczalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda wielka właśnie że nie zrobili chociaż kilku odcinkowego drugiego sezonu :( a ten serial to na DVD dorwać w Polsce to raczej jest niemożliwe chyba że ktoś by to sprowadził ale cena jak mniemam nie byłaby wtedy niska ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2006 o 00:17, Vaxinar napisał:

Właściwie to o czym jest ten film ? W ogóle ta książka o czym opowiada bo jeżeli oto chodzi
to strasznie nie w temacie jestem.


mysle ze ten link wystarczy ;)
http://narnia.pl/
krotko tresciwie i na temat, wszystkiego mozna sie dowiedziec ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2006 o 23:53, Narrenturm napisał:

Wiecie co, zachowujecie się jak kółko wzajemnej adoracji :PPP, gadacie w jednej zamkniętej
grupce :PP - zupełnie jak panie - tylko że panie już od tego odeszły :D :PP - śmiać mi się
z was chce :DD


Czyli widać że wchodziszdo wątku którego nie czytasz. Ale cóż na kazdym forum trafią się parapety.. tu nawet kilka. Dobrze że nie w tym temacie;). Choć jak widać nie unikniemy takich ludzi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2006 o 23:36, Hegemon napisał:

Zrezta De gustibus... i bez urazy. :) Kazdy oglada to co chce, chcialbym tylko, zeby widzowie
dokonywali swiadomego wyboru, zeby nie wybierali za nich amerykanscy marketingowcy.


Wiem że jest dużo fajnych filmów.. ba może lepszych bo akurat ten mi nic nie przekazał. Ale pisałem wyzej ze Monika tam jest i że obejrzałem go tylko dlatego że były te dyskusji o to. Nie widziaem jeszcze filmu który by sprawił żebym przestał go oglądać (pomijając Amelie przy której jako jedyny film po prostu.. zasnąłem;) i chciałem sprawdzić czy ten wzbudzi jakieś może obrzydzenie. Niestety oprucz początkowej sceny nic nie zapamiętałem.

Ten kto widział to mi to przypominało filmy chyba się nazywają Snuff (nie jestem pewny) raz taki widziałem i chyba jestem normalny skoro odbieram go bardzo negatywnie i mnie szokuje. Scena gwałtu.. dla mnie taka brutalna nie była więc jakoś nie specjalnie ją zauważyłem i także niewywarła zbyt wielkiego odczucia na mnie. Ale widze że zaczynamy o tym filmie dyskutować przez te sceny które bysmy mogli krytykować że się pojawiły:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówcie co chcecie ,ale żaden film nie jest tak dobry jak GLADIATOR świetna muza akcja i wogule film ma chyba ponad 5 lat a mi się wogue nie znudził a wręcz przeciwnie coraz większa ochota oglądania tej walki na początku filmu.
Fabuła jest troche wredna bo Rzymianie wykołowali tego Maksimusa ,ale film jest super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2006 o 13:48, Marcin-91 napisał:

może takie pytanie już padło, ale nie mam czsasu przeglądać całego tematu:
czy warto iść na Jarhead?


Czy warto to się okaże, ale ja zamierzam iść na niego przy pierwszej najbliższej okazji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe pamiętam ten serial: Gwiezdna eskadra. Faktycznie, jeden z lepszych dotyczacych kosmitów i ogólnie walki z nimi. Bardzo ciekawy. Ostatni odcinek pamiętam. Szkoda, że nie wykończyli tego drugą serią. Szkoda by było pomysłu dobrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2006 o 19:36, Puszkin napisał:

To jest jedyny serial jaki bym sobie sprawił na DVD :]


Nie znam ale jeśli chodzi o mój serial to wolałbym mieć na DVD "Z Archiwum X" Mi sie ten serial poprostu nie nudził i bardzo go lubię, chociaż te nowe odcinki bez Muldera to już nie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się