HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Szkoda że tak słabo kojarzę Zbigniewa Zapasiewicza, ale wiem, że był z niego niezły aktor. Starsze pokolenie na pewno bardziej Go zna, ja jako część młodszego pokolenia znam Go głównie z trzech ról z filmów ''''Krótki film o zabijaniu'''', ''''Psy'''' oraz ''''Demony wojny wg Goi''''. Ale najgorsze będzie to trąbienie o nim przez cały dzisiejszy dzień w radiu i telewizji, wspominanie zmarłego aktora to nic złego, ale media ostro z tym przeginają...

@Tyler_D
Tia, mam zamiar przy każdej możliwej okazji się ciebie czepiać, bo nie mam nic lepszego do roboty. -_- Jakaś mania prześladowcza czy co ? Ale spokojnie jest to uleczalne. A tak w ogóle to specjalista od czepiania się jesteś ty. (brak emotki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2009 o 10:14, Dark_Sebat napisał:

Tia, mam zamiar przy każdej możliwej okazji się ciebie czepiać, bo nie mam nic lepszego
do roboty. -_-

No na to wygląda. ;-D
>Jakaś mania prześladowcza czy co ?
Nie ... skądże, ja po prostu widzę to widzę i tyle. Muahah.
>Ale spokojnie jest to uleczalne.
Wiesz o tym z własnego doświadczenia? ;-P
>A

Dnia 15.07.2009 o 10:14, Dark_Sebat napisał:

tak w ogóle to specjalista od czepiania się jesteś ty. (brak emotki)

Super, bardzo mi miło, ciesze się, że jestem z tego znany. :*

A Zapasiewicz? No cóż ... umrze kiedyś każdy, szkoda go - fakt ale palić świeczek w necie nie zamierzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

“3:10 to Yuma”/”3:10 do Yumy”

Russel Crowe, Christian Bale oraz Ben Foster w jednym filmie – czyli znakomity pojedynek aktorski, zwłaszcza dzięki popisowi pierwszego gwiazdora. “3:10 do Yumy” to bardzo udany western, jeden z najlepszych z okresu ostatnich dwudziestu lat. Wartka akcja, sprawnie napisany scenariusz, a także dwie nominacje do oscara – za efekty dźwiękowe + muzykę, stojące rzeczywiście na najwyższym poziomie. Polecam w zasadzie każdemu, kawał bardzo dobrego kina akcji na Dzikim Zachodzie.
8/10


”Bruno”

Sacha Baron Cohen wraca po raz kolejny – tym razem jako tytułowy reporter austriackiej telewizji, który pragnie zostać drugą największą rodowitą gwiazdą po Hitlerze. Jednakże odróżnia go fakt, że jest homoseksualistą, a czy na pewno w USA ludzie są aż tak tolerancyjni, jakby mogło się wydawać? Po raz kolejny, trafne wyśmiewanie kilku grup społecznych, wiele gagów – aby śmiać się w trakcie tego filmu, polecam wyłączyć myślenie. Plus piosenka na koniec, wykonana przez Bono, gitarzystę Guns ''N Roses, Snopp Dogga oraz wokalistę grupy Coldplay – na czele, rzecz jasna, z naszym bohaterem. Za nią podwyższam nieco ocenę.
7.5/10


”Heaven”/”Niebo”

Dramat, Thriller, Romans? Cate Blanchett, (która jest chyba najlepszą żyjącą aktorką) jako kobieta, szukająca zemsty za śmierć męża. Przez omyłkę, na wskutek zastawionej przez nią pułapki ginie czwórka niewinnych ludzi. W areszcie zaczyna interesować się nią policyjny tłumacz... Tom Tykwer po drugiej stronie kamery, scenariusz Krzysztofa Kieślowskiego. Nastrojowa, niedługa, poetycka historia o szukaniu raju na ziemi. Z jedną z najpiękniejszych scen w historii kina [imho]. Człowiek wrażliwy doceni ten film z pewnością. Reszta może się nudzić.
Ja doceniłem.
10/10, jeden z moich ulubionych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi natomiast dlaczego tyle osob obejrzalo Bruna nie bedac pelnoletnim.
Sam oblazlem chyba wszystkie kina w stolicy i w kazdym z nich pytano mnie o dowod, totez poczekam az film sie pojawi na dvd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2009 o 01:24, dzeksondzekson napisał:

Mnie ciekawi natomiast dlaczego tyle osob obejrzalo Bruna nie bedac pelnoletnim.
Sam oblazlem chyba wszystkie kina w stolicy i w kazdym z nich pytano mnie o dowod, totez
poczekam az film sie pojawi na dvd.


Sarkazm? :D
Tutaj, w USA jest R, czyli od 17, a nawet mnie nie pytali o id. Cóż. Ale fakt, to jest znacznie ostrzejsza jazda niż Borat, np

Spoiler

"kolega wacek" pokazany przez pół minuty bez cenzury,

ugh. o . 0 Najpierw się śmiałem, potem zasłaniałem oczy, i tak w kółko. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

byłem dziś w kinie na Bruno... dla fanów ambitnego kina nie polecam, ale jeśli ktoś lubi... no powiedzmy czarny humor to wbijać, rasistowskie zagrywki i dużo gejowizny... dosyć krótki, chyba niecałe 1,5h.

EDIT: co do pełnoletności to babka od biletów pytała się mnie i kumpli czy jest 18 i dowód, wystarczyło, że powiedzieliśmy, że zapomnieliśmy i po sprawie... dostają kasę za bilet to nie robią problemów ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2009 o 01:20, paraGaladh napisał:

“3:10 to Yuma”/”3:10 do Yumy”

Russel Crowe, Christian Bale oraz Ben Foster w jednym filmie – czyli znakomity
pojedynek aktorski, zwłaszcza dzięki popisowi pierwszego gwiazdora. “3:10 do Yumy”
to bardzo udany western, jeden z najlepszych z okresu ostatnich dwudziestu lat. Wartka
akcja, sprawnie napisany scenariusz, a także dwie nominacje do oscara – za efekty
dźwiękowe + muzykę, stojące rzeczywiście na najwyższym poziomie. Polecam w zasadzie każdemu,
kawał bardzo dobrego kina akcji na Dzikim Zachodzie.
8/10


Oryginał z 1957 r. według mnie lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.07.2009 o 01:46, demigod93 napisał:

EDIT: co do pełnoletności to babka od biletów pytała się mnie i kumpli czy jest 18 i
dowód, wystarczyło, że powiedzieliśmy, że zapomnieliśmy i po sprawie... dostają kasę
za bilet to nie robią problemów ;]

Ja bylem kiedys z tatą na filmie 18+ (jakis film akcji) w wieku 12 lat... Sciema z tymi ograniczeniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2009 o 07:15, Starscream napisał:

Ja bylem kiedys z tatą na filmie 18+ (jakis film akcji) w wieku 12 lat... Sciema z tymi
ograniczeniami

No ja niejednokrotnie bylem bedac w podobnym wieku na filmach od 15, ale serio teraz majac 16 nie chcieli mnie ze znajomym nigdzie wpuscic tylko ciagle ta sama formulka.

Wiec w sumie wyglada na to ze tylko ja jestem taki pokrzywdzony :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2009 o 07:15, Starscream napisał:


Dnia 16.07.2009 o 07:15, Starscream napisał:

Ja bylem kiedys z tatą na filmie 18+ (jakis film akcji) w wieku 12 lat... Sciema z tymi
ograniczeniami


bo byłeś z opiekunem, doh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2009 o 12:45, Ichibanboshi-kun napisał:

Ciekawe czy kiedyś wezmą się za "Za garść Dolarów"


Już się wzięli, patrz "Ostatni sprawiedliwy" z Brucem Willisem. Nie jest to co prawda perfidny remake, ale jak obejrzałem to po oryginale z Clintem to jakoś słabe to było a oryginał nadal dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno na Polsacie widziałem reklamę "Diuny" z ''84 roku. Jako, że książkowy odpowiednik stał się legendą literatury SF to zainteresowałem się tą pozycją. Na FilmWebie (który nomen omen jest dobry jedynie jako baza filmów, bo forum ma tragiczne. Nie to co tu.) opinie o filmie są podzielone.

Jedni piszą, że do tej pory najlepsza ekranizacja książki Herberta, inni, że w ogóle nie wart obejrzenia, a z tego co widziałem kilku niezłych aktorów w nim występuje; Prochnow, Stockwell, Stewart, znalazł się nawet legendarny Sting, a główną rolę gra MacLachlan którego kojarzę głównie z Flinstonów... Jaka wasza opinia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W 2012 ma wyjsc kolejny film z tego cyklu
Ja na półce mam wydanie kolekcjonerskie filmu Children of dune z 2003 roku i prawde mowiac nie wiem czy warto sie zabierac za ten film (260 minut)... Nie znam w ogole tej serii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2009 o 13:39, Paluch_222 napisał:

Jedni piszą, że do tej pory najlepsza ekranizacja książki Herberta, inni, że w ogóle
nie wart obejrzenia, a z tego co widziałem kilku niezłych aktorów w nim występuje; Prochnow,
Stockwell, Stewart, znalazł się nawet legendarny Sting, a główną rolę gra MacLachlan
którego kojarzę głównie z Flinstonów... Jaka wasza opinia?


A widziałeś kto to reżyserował? Bo to powinno podpowiedzieć czego się spodziewać.
Moja osobista opinia - daje się obejrzeć, ale za dużo sobie nie obiecuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2009 o 14:05, pkapis napisał:

A widziałeś kto to reżyserował? Bo to powinno podpowiedzieć czego się spodziewać.


Lynch, nie znam jego filmów, czasem się zdarzy, że taka cicha woda może pozytywnie zaskoczyć... albo zrobić powódź. Dlatego pytam o opinię innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2009 o 14:10, Paluch_222 napisał:

> A widziałeś kto to reżyserował? Bo to powinno podpowiedzieć czego się spodziewać.


Lynch, nie znam jego filmów, czasem się zdarzy, że taka cicha woda może pozytywnie zaskoczyć...
albo zrobić powódź. Dlatego pytam o opinię innych.



Lynch "cicha woda"? Jeden z wybitniejszych rezyserow wspolczesnych , choc IMHO w latach 90 osiagnal szczyt formy. Pana MacLachlana laczy z Lynchem pewna telenowela w ktorej wciela sie on w agenta specjalnego FBI Dale Coopera ktory rozwiazuje zagadke w takim malym i nudnym miasteczku Twin Peaks przy uzyciu dedukcji, butelek i ciemnej jak bezgwiezdna noc kawy - to jego rola zycia. Jesli widziales ta telenowele kiedys to juz wiesz czego sie spodziewac, jesli nie to obejrzyj Diune, choc zgodze sie z glosem wczesniej ze nie jest to kino wybitne, lecz remake z 2000 roku to tragedia.

Najlepiej bedzie jak sam obejrzysz i wyrobisz sobie wlasna opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2009 o 14:10, Paluch_222 napisał:

Lynch, nie znam jego filmów, czasem się zdarzy, że taka cicha woda może pozytywnie zaskoczyć...
albo zrobić powódź. Dlatego pytam o opinię innych.


Lynch jest dość znany, więc sądziłem że się zetknąłeś. Robi takie raczej psychodeliczne filmy, więc nie każdemu to odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się