HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 19.11.2009 o 20:20, bartog123 napisał:

Załatw sobie Moon... BTW nie wiem dlaczego w Polsce jeszcze premiery nie było. Wygląda na ciekawy film... ;d

No właśnie. Też sporo dobrego słyszałem na jego temat a tu z dystrybucją coś nie wychodzi :-(
I nawet nikt nic nie pisze, czy ktoś się do niej przymierza, a jeżeli nie to dlaczego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 22:16, A-cis napisał:

> Załatw sobie Moon... BTW nie wiem dlaczego w Polsce jeszcze premiery nie było. Wygląda
na ciekawy film... ;d
No właśnie. Też sporo dobrego słyszałem na jego temat a tu z dystrybucją coś nie wychodzi
:-(
I nawet nikt nic nie pisze, czy ktoś się do niej przymierza, a jeżeli nie to dlaczego...



Potwierdzam film bardzo dobry, mocne kino dające do myślenia, dał bym twardo 7.5-8/10.
Ale zniecierpliwiony totalnym olewaniem dystrybucji obejrzałem go online i też polecam tak zrobić bo można czekać i się nie doczekać.

Z ostatnich filmów jakie widziałem mogę jeszcze polecić:

Gran Torino - kolejny kawał porządnego dramatu od Eastwooda.
2012 - trochę na wyrost promowany ale warto go zobaczyć dla naprawdę imponujących efektów specjalnych [chociaż jakiś głębszych treści tu nie ma, ot taki kolejny apokaliptyczny odgrzewany kotlet jak pojutrze, dzień w którym zatrzymała się ziemia itp]
Dystrykt 9 - też kawał bardzo dobrego filmu, dramat-scifi naprawdę udany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma może jakieś informacje odnośnie polskiego dystrybutora Doriana Greya? W kinach nie grali a nie mogę znaleźć czy DVD w Polsce wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 23:10, Fumiko napisał:

Czy ktoś ma może jakieś informacje odnośnie polskiego dystrybutora Doriana Greya? W kinach
nie grali a nie mogę znaleźć czy DVD w Polsce wyjdzie.


Czytałem pierw newsy że premiera kinowa u nas ma być 20 listopada 2009, potem że przełożona na 30.04.2010r. a z kolei następny "hot news" mówił że znów przełożona na 31.05.2010.. ile w tym prawdy cholera wie.
Ale film ciągle wisi jako premiera w polskich kinach zapowiedziana na "wkrótce" .. a ile to "wkrótce" potrwa to już inna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2009 o 01:22, Fumiko napisał:

A potem kurna płacz że w Polsce piractwo się szerzy...

No czy się sami nie proszą?


Ja tak miałem z filmem Moon ostatnio , nie wspominając kilkunastu innych filmów które miały tylko "lekkie" poślizgi 7-12 miesięcy względem premier światowych.
I zapowiada się że nowego Sherlocka Holmesa z Downeyem Jr. tez pierw zobaczę w necie online zamiast w porządnym kinie [chyba że wyskoczę do naszych niemieckich sąsiadów na premierę, ale to zależy od tego ile mój budżet po świętach będzie miał zasobów =P]

Ciężko się nie zgodzić że nasz cudowny kraj ostro kładzie na nas "laskę" pod względem premier filmowych... kulejemy tu prawie tak mocno jak nasz pzpn i reprezentacja piłkarska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2009 o 01:39, Pietro87 napisał:

I zapowiada się że nowego Sherlocka Holmesa z Downeyem Jr. tez pierw zobaczę w necie
online zamiast w porządnym kinie [chyba że wyskoczę do naszych niemieckich sąsiadów na
premierę, ale to zależy od tego ile mój budżet po świętach będzie miał zasobów =P]


Ja tak zapewne będę miała z Solomonem Kane - prędzej ktoś w częściach na YT wrzuci niż się w kinach pojawi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 20:28, Fumiko napisał:

PS: Tyler mi uwagę zwrócił - pisząc Solaris miałam na myśli ekranizację Tarkowskiego,
ta z 2002 kompletnie mi się nie zapisała w pamięci. (W sensie nie zarejestrowałam że
coś takiego było).

obie wersje warte obejrzenia! ..choćby z faktu dwóch różnych wizji książki Lema ;)
jak Andriej, tak i Soderbergh wykonali świetną robotę :]
jak miło że wspominamy Tarkovskiego^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2009 o 03:19, deusER4 napisał:

jak miło że wspominamy Tarkovskiego^^


Ech, Stalkera bym sobie obejrzała. Nie wiem czy wyszło na DVD...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 20:20, bartog123 napisał:

> Zna ktoś może jakiś dobry fil science-fiction? Tylko nie wymieniać mi tu "Dystrykt
9"
> i "Star Trek", bo już widziałem.
Załatw sobie Moon... BTW nie wiem dlaczego w Polsce jeszcze premiery nie było. Wygląda
na ciekawy film... ;d


nie jest ciekawy. pomysł mieli niezły, ale na pomysle sie skończyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2009 o 11:00, Fumiko napisał:

Ech, Stalkera bym sobie obejrzała. Nie wiem czy wyszło na DVD...

ja ostatnio miałem szczęście i udało mi się go obejrzeć na Festiwalu Filmów Rosyjskich :) film bardzo dobry i zupełnie inny od książki braci Strugackich. widać że Tarkowski skupia się na czymś innym niż na kolorowych światełkach które powinny być w filmie sf. chociaż tak w zasadzie to dla mnie film "Stalker" dzięki zabiegom reżysera jest bardziej filmem współczesnym niż sf. pewnie podobnie sytuacja się miała w "Solarisie" który Lemowi się nie podobał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2009 o 14:21, Gregario napisał:

ja ostatnio miałem szczęście i udało mi się go obejrzeć na Festiwalu Filmów Rosyjskich
:) film bardzo dobry i zupełnie inny od książki braci Strugackich.

Ale w podtytułach zapewne pisze, że to jest ekranizacja powieści braci Strugackich :-D
BTW. Ciekaw byłbym opinii Strugackiego o tym filmie. Czy miał podobne zdanie jak Lem o "Solaris" :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie pisze nic takiego że film jest ekranizacją książki :) film jest na jej podstawie a sądząc po napisach w czołówce filmu. więc mogłoby z tego wynikać że Tarkowski się w mniejszym lub większym konsultował z braćmi ponieważ byli oni wymienieni jako chyba konsultanci czy coś w tym rodzaju. poza tym jak zapewne wiesz Tarkowski w filmie skoncentrował się na

Spoiler

motywie wędrówki w której stalker pełnił rolę przewodnika

. to tak w olbrzymim skrócie i zaokrągleniu bo jak ostrzegała miła pani prowadząca krótki wykład przed seansem największym błędem jest opowiedzenie tego filmu w jednym zdaniu. film na prawdę świetny i za pewne obejrzę go kiedyś jeszcze kila razy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 17:17, A-cis napisał:

> Wołga,Wołga 2dvd
"Wołga, Wołga" na 2 DVD?! Ciekaw jestem co tam będzie skoro jest to zwykły, czarno-biały
film trwający 100 min.
Mój egzemplarz bez problemu zmieścił się na jednym DVD.
Chyba że to pomyłka?


Nie , nie pomyłka zajrzyj do katalogu prezentów Empiku "Muzyka/film/gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 20:07, Czarek-k napisał:

Zna ktoś może jakiś dobry fil science-fiction? Tylko nie wymieniać mi tu "Dystrykt 9"
i "Star Trek", bo już widziałem.


Andromeda niesie śmierć 1971 r.
Bliskie spotkania trzeciego stopnia 1977
Cube 1997
Człowiek Omega 1971
Czterowymiarowy człowiek 1959 r.
Diabelskie nasienie 1977
Diabeł morski ZSRR 1961
Diuna 1984
Dr Strangelove 1964
12 małp 1995
2001: Odyseja kosmiczna 1968
Dzień , w którym wypłynęła ryba 1967 r.
Dzień , w którym zatrzymała się ziemia 1951
Fahrenheit 451 1966
Fantastyczna podróż 1966
Freejack 1992
Godzilla seria filmów
Hardware 1990
Interkosmos 1987 r.
Inwazja porywaczy ciał 1956
Kosiarz umysłów 1992
Koziorożec 1 1977
Łowca androidów 1982
Mad Max I , II , III
Martwa strefa 1983
Metropolis 1926
Mój własny wróg 1985
Nazajutrz 1983
Odmienne stany świadomości 1980
Oni żyją 1988
Ostatni brzeg 1959
Ostatni człowiek na ziemi 1963
Otchłań 1989
Planeta małp 1968
Przybysz z innego świata 1951
Robinson Cruzoe na Marsie 1964
Solaris
Świat Dzikiego Zachodu 1973
THX 1138
TRON 1982
1984
Ucieczka z Nowego Jorku 1981
Ukryty wymiar 1997
Wehikuł czasu 1960
Wioska przeklętych 1960
X-człowiek, który widział więcej
Zakazana planeta 1956
Zardoz 1974
Zasada Arki Noego 1983
Zielona pożywka 1973

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2009 o 20:05, Shego napisał:

Poza tym ty chyba nie nawidzisz kina po roku 1990

niestety po 1990 r. większość filmów sf jest bardzo słaba. zresztą nie trzeba bardzo długo szukać aby się o tym przekonać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 20.11.2009 o 20:05, Shego napisał:

Ja wiem ze pewnie wiele z ww to dobre filmy ale naprawde myslisz ze koles je obejrzy
i mu sie spodobaja? Poza tym ty chyba nie nawidzisz kina po roku 1990


Freejack 1992
Hardware 1990
Kosiarz umysłów 1992
Ukryty wymiar 1997
Filmy po 1990 roku takie jak Matrix , Terminator II , III , IV , Dalsze ciągi "Obcego" , są ogólnie znane.
Po drugie miały być dobre filmy sf i są.

Ps. "Nie wierz gębie , połóż na zębie" w tym wypadku zawieś oko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się