HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 22.11.2009 o 15:48, I_dont_know napisał:

możecie polecić jakąś komedię z głupimi żartami i z dużą liczbą "wulgarnych" dialogów?
:P ;-)


Zobacz sobie Superbad. Swietny film.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2009 o 13:30, Fumiko napisał:

Nie wiecie, czy Opowieść Wigilijna w ogóle będzie wyświetlana w wersji nie-3d? Bo chętnie
bym obejrzała, ale bez dopłacania za udziwnienia (a w lokalnym cinema city tylko 3d).

obawiam się że tylko w 3d ponieważ w innych kinach wszystkie seanse są też 3d. a przynajmniej ja nie widziałem takich bez 3d :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2009 o 15:48, I_dont_know napisał:

możecie polecić jakąś komedię z głupimi żartami i z dużą liczbą "wulgarnych" dialogów? :P ;-)

A ponadto cała seria "Strasznych filmów", których jest chyba z 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2009 o 22:02, Liqid napisał:

Był ktoś może na Rewersie? Tak, wiem, mało prawdopodobne, ale jednak jestem ciekaw. Na
filmwebie oceniają różnie, choć zwykle pozytywnie, chętnie poznałbym opinię kogoś z Was
;)


Byłem , i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony , fabuły nie zdradzę , ale w filmie jest i dramat , i komedia i troszkę kryminału , i pytania na które widz musi sobie odpowiedzieć sam.
moja ocean 6/6 i znaczek jakości.

Ps. Sadzę że film w wyścigu o Oscary nie ma szans , poza byłym blokiem wschodnim i ludźmi którzy wiedzą czym był Komunizm we Wschodniej Europie film będzie niezrozumiały , z drugiej strony należy się cieszyć iż reżyser nie wykłada wszystkiego łopatologicznie na tacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2009 o 22:45, Shego napisał:

Jedynie Polowanie na czerwony pazdziernik było fajne ale książki nie czytałem


Fakt, film świetny, ale także znacznie odbiega od książki. Polecam zapoznać się z pierwowzorem, bo jak dla mnie to najlepszy tytuł Clancy''ego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zachęcony ciekawym streszczeniem filmu z ciekawością go obejrzałem. Niestety zostałem rozczarowany, bardzo grubo razczarowany. Film był typu horrorów opowiadający o grupce młodych ludzi jadących gdzieś na kemping... Oczywiście co dalej się działo każdy chyba wie... Nigdy nawet nie sądziłem że tak fajny scenariusz można zepsuć głupią grą aktorską oraz fatalnymi "efektami specjalnymi". Oglądałem go wręcz z ochydą i głupim uczuciem przesycenia... Przez całe swoje życie obejżałem mnustwo filmów tego typu i jakoś wszystkie mi się podobały, jednak teraz nie wątpie że wszystko można zepsuć. Stanowczo niepolecam wam obejrzeć tego filmu "śmiertelna wyliczanka". Polecam go dla osób które szukają przykładów filmów totalnie słabej produkcji oraz przeogromnie głupiej gry aktorskiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2009 o 15:52, Tyler_D napisał:

American Pie, How High, Stary, gdzie moja bryka i tym podobne badziewie ... jest tego
od groma.

A oglądaliscie Podziemny krąg? To dopiero jest badziewie:D
Mogles napisac ''moim zdaniem'' bo niektorym sie takie filmy podobaja (np mi). Chociaz how high było rzeczywiscie beznadziejne to pierwsze 3 czesci American Pie sa genialne a Stary gdzie moja bryka tez sie da obejrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Być moze przeczytam. Jednak co do tego ze filmy robione na podstawie Clancy''ego sie roznia od ksiazek- jego książki sa zazwyczaj potwornie długie i wielowątkowe, niektóre spokojnie mogłyby być trylogią filmową. A jako ze wlasnie ta wielowątkowosc jest duza zaleta ksiazek Clancy''ego to po wycieciu 90% scen z ksiazki film jest po prostu biedny i wiele wspolnego z literatura Clancyego nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2009 o 18:11, Shego napisał:

Mogles napisac ''moim zdaniem'' bo niektorym sie takie filmy podobaja (np mi).

Czy to że to JA napisałem tego posta to za mało by podkreślić że to moje zdanie?
>Chociaz

Dnia 22.11.2009 o 18:11, Shego napisał:

how high było rzeczywiscie beznadziejne to pierwsze 3 czesci American Pie sa genialne
a Stary gdzie moja bryka tez sie da obejrzeć.

No tak ... jak się ma te ~12 - ~16 lat to rzeczywiście taki "humor" może być zabawny ... a po "Stary, gdzie ... " można jedynie ręce załamać i zapłakać nad twórcami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla odmiany polecę kino mniej znane(choć nominacja do oskara była)

Zawieście Czerwone Latarnie

Tylko trzeba pamiętać, że przedstawiony obraz jest przesjiąknięty neokonfuncjanizmem i w żadnym wypadku nie nalży go porównywać z kulturą europejską.

@Upupup
Ale American Pie(od części pierwszej do sto czterdzieściczwartej) to naprawdę jest badziew....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2009 o 18:16, Tyler_D napisał:

> Mogles napisac ''moim zdaniem'' bo niektorym sie takie filmy podobaja (np mi).
Czy to że to JA napisałem tego posta to za mało by podkreślić że to moje zdanie?
>Chociaz
> how high było rzeczywiscie beznadziejne to pierwsze 3 czesci American Pie sa genialne

> a Stary gdzie moja bryka tez sie da obejrzeć.
No tak ... jak się ma te ~12 - ~16 lat to rzeczywiście taki "humor" może być zabawny
... a po "Stary, gdzie ... " można jedynie ręce załamać i zapłakać nad twórcami.

No dobra byc moze Stary gdzie moja bryka to rzeczywisci nie kino najwyzszych lotow ale AP to naprawde dobra komedia. Oczywiscie wielcy znawcy kina sie oburza ze za duzo o seksie i ze humor dla niewymagajacych ale prawda jest taka ze ogląda sie naprawde fajnie.
Ichibanboshikun wg ciebie tak a wg mnie nie, dotarło? Ja np nie trawie kina z Tajwanu i innych Kambodzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2009 o 18:43, Shego napisał:

BTW seksistowskie żarty FTW


Ostatnie się skończyły warnem, więc jak widać win stał się failem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

O proszę, kto na forum zawitał :P
Nawet nie wiedziałem, że Polowanie Na Czerwony Październik jest na podstawie książki, trzeba będzie przeczytać ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2009 o 18:16, Tyler_D napisał:

No tak ... jak się ma te ~12 - ~16 lat to rzeczywiście taki "humor" może być zabawny

Toż to adultyzm! Niejeden nastolatek obraziłby się za te słowa. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj obejrzałem film pt. "Kac Vegas". Hmmm...dość ciekawa komedia można rzec. Jest co prawda trochę głupkowata, dziwna ale też po części bawi no a to przecież główne zadanie takiego filmu. Warto obejrzeć od początku do końca, naprawdę przyjemnie się oglada. Szału nie ma ale bardzo mile wspominam ten film ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2009 o 18:14, Shego napisał:

Jednak co do tego ze filmy robione na podstawie Clancy''ego sie
roznia od ksiazek- jego książki sa zazwyczaj potwornie długie i wielowątkowe, niektóre
spokojnie mogłyby być trylogią filmową. A jako ze wlasnie ta wielowątkowosc jest duza
zaleta ksiazek Clancy''ego to po wycieciu 90% scen z ksiazki film jest po prostu biedny
i wiele wspolnego z literatura Clancyego nie ma...


Niekoniecznie może chodzić akurat o wielowątkowość i rozmiar, w przypadku "Sumy..." ewidentnie zawiniła niedbałość i nieudolność twórców filmu i scenariusza - zmiany, które wprowadzono są IMHO bezsensowne i zupełnie niepotrzebne, nie będę ich wymieniał bo jest ich za dużo a być może ktoś będzie chciał kiedyś przeczytać książkę. "Czerwony Październik" bardzo lubię, bo chociaż zmian również jest bez liku, to jednak udało się twórcom przemycić do filmu te najważniejsze, przynajmniej jak dla mnie, elementy, no i wykonanie jest bez zarzutu. Przyznam szczerze że nie mogę się wypowiedzieć o "Czasie Patriotów" i "Stanie Zagrożenia", bo po prostu zbyt dawno oglądałem te filmy by je pamiętać, ale z pewnością jak tylko pojawi się okazja to je sobie przypomnę i wyrobię własną opinię.

Natomiast faktem jest również, że gdyby powstała jakaś porządna trylogia ściśle bazująca na którymś dziele Clancy''ego to byłbym wniebowzięty, a potencjał tkwiący w tych książkach z pewnością to umożliwia. Dobry reżyser i odpowiednia realizacja i ludzie waliliby do kin. A kto wie, może nawet doczekamy się serialu, wszak w obecnych czasach obserwujemy ich dominację nad X muzą.

Na razie jednak są to tylko mrzonki, za to dla fanów ekranizacji twórczości Clancy''ego nie ma na żadnych dobrych nowin, gdyż wytwórnia, która planuje kolejną część filmowych przygód Jacka Ryana ma wprawdzie prawa do jego filmowych tytułów, ale nie książkowych, nie ma więc co liczyć na "Dług Honorowy" na ekranach kin. Shame...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się