HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 09.04.2011 o 21:47, Perry_Cox napisał:

Dlatego też zwiastuny budziły wielkie nadzieje. A wystarczyło tylko, żeby fabuła i postacie
zostały takie jak w oryginale...

u kogo budził u tego budził ;] ja po zwiastunie wiedziałem że z tego filmu nic nie będzie i niewiele się pomyliłem. do tej pory jak przypomnę sobie chowającego się za oknem (domu Maxa jeśli się nie mylę) BB to śmiać mi się chce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem dzisiaj Sucker Punch. Cóż mogę o filmie powiedzieć? Przyznam szczerze, że do teraz mam w głowie niezły mętlik. Idąc do kina nie oczekiwałem niczego fantastycznego czy wybitnego. Już po pierwszym zapoznaniu się z trailerem, parę miesięcy temu, wiedziałem, że film ten będzie dosyć kontrowersyjny. A jednak znalazło się w nim kilka fantastycznych rzeczy. Co mnie uderzyło w pierwszej kolejności? Muzyka. Już w trailerze twórcy chwycili mnie za sercem puszczając jeden z flagowych utworów Led Zeppelin i to w odświeżonej wersji. Do samego filmu niestety nie trafił, ale i tak cały czas towarzyszą nam świetne, szybkie i mocne uderzenia oddające dynamikę akcji. Druga sprawa - efekty specjalne. Nie ma co ukrywać, że jest to za mało aby widzowie poszli na film do kina, jednakże jeżeli ktoś już się zdecyduje to nieprędko o nich zapomni. Nie mam pojęcia co palił scenarzysta, ale walka Babydoll z trzema samurajami-olbrzymami uzbrojonymi w ogromne miecze i miniguna czy choćby krążenie bombowcem wokół zamku opanowanego przez orków i posyłanie serii z automatu w smoka ziejącego ogniem na długo pozostanie w mojej pamięci. Męska część widowni na pewno będzie dodatkowo zadowolona z faktu, że przez bite 110 minut jest na czym zawiesić oko. Nawet obecność Vanessy Hudgens tego nie psuje. A skoro o aktorkach już mowa, bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie rola Carli Gugino (znanej ostatnio z roli pewnej uroczej prawniczki w ostatnim sezonie Californication) jako pochodzącej z Polski pani doktor Górski. To w zasadzie tyle w kwestii uciechy z filmu. Można by jeszcze wspomnieć o charakterystycznym klimacie. Mi on akurat odpowiadał, ale wiem, że innym nie przypadł do gustu tak więc nie ma się co rozpisywać. Scenariusz wymaga wielu usprawnień, bo ten który trafił do finalnej wersji filmu sprawia wrażenie niedokończonego. Aktorstwo nie stoi na najwyższym poziomie, ale czego można wymagać od gwiazdy High School Musical...
Podsumowywując, Sucker Punch to dosyć specyficzny film. Niektórym się spodoba, niektórym nie. Faktem jest, że momentami całość nie trzyma się kupy, ale myślę że warto go zobaczyć jeśli brakuje jakiejś alternatywy w repertuarze kina. Choćby dla fantastycznych scen w wyimaginowanym świecie Babydoll. Trudno wybrać konkretną ocenę, ale więcej niż 7/10 to nie będzie. W tym cały punkt za efekty specjalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2011 o 23:36, Sandro napisał:

Męska część widowni
na pewno będzie dodatkowo zadowolona z faktu, że przez bite 110 minut jest na czym zawiesić
oko.


A nie uważasz że jest to celowy efekt żeby widz nie zauważył płytkości scenariusza.

Spoiler

Po drugie spójrz na to obiektywnie dziewczyny zostały sprowadzone do (w filmowej rzeczywistości domu publicznego) do roli seks zabawek z którą można zrobić dosłownie wszystko , do roli podmiotu.
Biorąc pod uwagę kategorię wiekową jaką dostał film (od 12 lat) części widowni się to spodoba , mnie się nie spodobało.


Uważam że to uwłacza godności kobiety , takiej taniej zagrywki można by się spodziewać po jakimś reżyserze amatorze ale nie po kimś kto ma na koncie Watchmen Strażnicy , 300 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2011 o 23:50, kerkas napisał:

A nie uważasz że jest to celowy efekt żeby widz nie zauważył płytkości scenariusza.

W myśl zasady "dodaj półnagie laski z dekoltami po kolana, a film się sprzeda"? Owszem, myślę że tak. Trochę nieczyste zagranie.

Dnia 10.04.2011 o 23:50, kerkas napisał:

Spoiler

Po drugie spójrz na to obiektywnie dziewczyny zostały sprowadzone do (w filmowej rzeczywistości
domu publicznego) do roli seks zabawek z którą można zrobić dosłownie wszystko , do roli
podmiotu.


Nie przeszkadza mi to ani trochę, bo taki był w zamierzeniu ten element scenariusza. Nie chodzi o to aby celowo upokorzyć i wyśmiać kobiety, ale by dodać dramaturgii. Tak samo jak nie przeszkadzało mi strzelanie do Talibów w Black Hawk Down czy żartowanie z ludzi w Kazachstanie w Boracie. To tylko film.

Dnia 10.04.2011 o 23:50, kerkas napisał:

Biorąc pod uwagę kategorię wiekową jaką dostał film (od 12 lat) części widowni się to
spodoba , mnie się nie spodobało.

Tu się muszę zgodzić. kategoria wiekowa ewidentnie nieadekwatna do treści filmu. Nie mam pojęcia jak to przeszło te wszystkie kontrole.

Dnia 10.04.2011 o 23:50, kerkas napisał:

Uważam że to uwłacza godności kobiety.

Mojej męskiej godności uwłaczyła Seksmisja, ale nikt mnie wtedy nie słuchał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie jeszcze myślę, że początek filmu zasługuje na osobny paragraf. Dawno nie widziałem czegoś tak mrocznego, lekko psychodelicznego i wykonanego w ten specyficzny dla reżysera sposób. Całość potęguje wspomniana już wcześniej muzyka. Sucker Punch miał świetny potencjał, ale niestety został on zmarnowany. A szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2011 o 00:12, Sandro napisał:

Mojej męskiej godności uwłaczyła Seksmisja, ale nikt mnie wtedy nie słuchał...

Dlaczego? Dlatego że kobieta biła faceta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2011 o 20:39, A-cis napisał:

> Mojej męskiej godności uwłaczyła Seksmisja, ale nikt mnie wtedy nie słuchał...
Dlaczego? Dlatego że kobieta biła faceta?

Żeby tylko! Mężczyźni byli ewidentnie traktowani jako "podludzie" w tym filmie!
Ale tak poważnie... Oczywiście żartuję. Chciałem tylko pokazać, że takie dosłowne i poważne podchodzenie do filmów mija się z celem. Owszem, w Sucker Punch kobiety są traktowane jak zabawki w rękach mężczyzn, ale na tym właśnie opiera się cała fabuła. Identycznie jak w Seksmisji. Nie ma sensu doszukiwać się ukrytych przesłań propagujących jakieś szowinistyczne czyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ogląda ktoś z was ten serial spartakus? właśnie obejrzałem pierwszy odcinek i.. tragedia :P
fabuła może i ok, ale techniki reżyserowania i efekty specjalne.. śmiech na sali.
te hektolitry krwi.. i to jeszcze taka ta krew dziwna widać ze komputerowo zrobiona.. i te sceny erotyczne rodem z "Emmanuelle" (starsi pewnie kojarzą).. niby nie mam nic przeciwko, ale jakbym chciał obejrzeć film erotyczny to bym włączył film erotyczny.. a to jest film "Spartakus Krew i piach" i takie sceny.. ale tak czy inaczej te sceny walki i chlapiąca na wszystkie strony "krew" rażą mnie najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2011 o 13:54, Maurycy_69 napisał:

ogląda ktoś z was ten serial spartakus?

Obejrzałem pierwszy sezon. Potem wyszedł jakiś spin-off czy cuś, ale do tego już nie podchodziłem. Ogólnie jest tak jak mówisz - nienaturalne ilości krwi, która wygląda tak sztucznie, że aż zęby bolą oraz nachalne wciskanie erotyki gdzie się tylko da. Zgaduję, że miało to poprawić oglądalność? Ogólnie serial nie jest zły, ale trzeba do niego podejść z naprawdę dużą tolerancją ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NOWOŚCI I ZAPOWIEDZI NA DVD

Kolekcja filmu kostiumowego

Trzej muszkieterowie cz. 1 Diamentowe spinki królowej

wkrótce

Trzej muszkieterowie cz. 2 zemsta Milady

Cud wilków

Imperium:Agustus

Jarzębina czerwona 8.04.2011

Chrzest 07.04.2011

Uprowadzenie Alice Creed


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Jest jak jest, miejmy tylko nadzieje że się to nie pogorszy i że PC nie podzieli losu Amigi.

Sorry za off-top ale nie znalazłem twojego posta w wypowiedziach dotyczących L.A.Noire
Pod jednym względem ma to sens jeżeli w grze bardzo ważne jest język ciała , grymasy , unoszenie brwi , strach , agresja , zdenerwowanie to grafika ma tu pierwszorzędne znaczenie , a jaka była by ta grafika na pecetach ? otóż na części PC po prostu nie dałoby się grać.
Poziom grafiki na danej konfiguracji pc-eta uniemożliwiłby grę a tak na konsoli zagra w nią każdy (kto ma konsolę)
Po drugie jakoś trzeba zwiększyć sprzedaż konsol a czyż nie ekskluziwy nie są właśnie taką dźwignią zwiększającą sprzedaż.
Po trzecie poziom piractwa na pc i konsole.
Po czwarte oczywiście że było by miło gdyby L.A. Noire ukazał się na pc-etach.



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2011 o 18:31, kerkas napisał:

Sorry za off-top ale nie znalazłem twojego posta w wypowiedziach dotyczących L.A.Noire

Odpowiedziałem na GS0ie Ichibanboshiego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się