HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

zgadzam sie z tobą - śmierć glównego bohatera sprawiła, że dostaliśmy do ręki hollywoodzkiej tandety z efektami, ale przeyejmnie zrobioną i, o dziwo, pogłębioną piękną historię - w której ktoś skrzeywdzony przez los i złych ludzi mści sie za to co przeżyl. aż w końcu odnajduje ukojenie w śmierci i łączy sie z ukochanymi...
do tego te ujęcia ze zlotymi polami pszenicy... wspaniałe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.11.2006 o 17:42, .Darnok napisał:

Nie zgadzam się. Gdyby fabuła była przewidywalna, to główny bohater zostałby nieźle poszatkowany,
ale przeżyłby finałową potyczkę. Całość być może i momentami hollywoodzka, ale zakończenie
i fabuła jako ogół - nie.

:)
Wiesz na czym polega żart?
To że zginie odgadłem w połowie filmu:) Spodziewałem się tego.
Dla MNIE był przewidywalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2006 o 17:21, Vaxinar napisał:

Sceny wlaki w Troi były dobre, film trzymał się mitu.


Ba, nawet ten cios, którym Achilles pokonał tego wojownika na początku filmu jest kopiowany =.= Zdaje się, że ostatnio w jakimś filmie podobny widziałem ^^
A z tą wiernością w stosunku do mitu to różnie jest. Już nie wspominając o tym, że rezygnowano z całej "boskiej" otoczki.

Wyrażę również opinię, że Brad Pitt zagrał tak jak należało - dobrze ;)

A jeszcze co do śmierci głównego bohatera w Gladiatorze, ciekawi mnie co będzie w kontynuacji, bo przecież znowu zagra Crowe >.<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2006 o 18:18, Bedwyr napisał:

(...)
A jeszcze co do śmierci głównego bohatera w Gladiatorze, ciekawi mnie co będzie w kontynuacji,
bo przecież znowu zagra Crowe >.<


Według mnie to tylko takie gadanie dla gadania (mam nadzieję) na temat rzekomego sequela. Może chcą polepszyć sprzedaż płyt DVD? ;)
Pamiętam jak parę lat temu mówilo się otwarcie o drugiej czesci "Titanica", w której boski Leo wydostaje się nieprawdopodobnym cudem na powierzchnię i wybiera się na poszukiwanie swojej ukochanej. Totalny asburd, ale w hollywood - jak najbardziej realny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, panowie fani "Ostatniego samuraja", macie dzisiaj okazję zobaczyć inny wymiar bushido w filmie "Ame agaru" (reż. Takashi Koizumi, scen. Akira Kurosawa). TVP Kultura, 21:00. Zresztą dzisiaj od godziny 17 w ww. stacji jest emitowany ciekawy blok tematyczny dotyczący Japonii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee tam jakieś filmy o samurajach, dzisiaj leci ważniejszy film. Odyseja Kosmiczna na TCM :). Polecam wszystkim gorąco. Film niedługo będzie emitowany, dokładnie zaczyna się o 21:00 :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mam nadzieję, że to tylko plotki, ale jak o tym usłyszałem to mnie rozbawiło... No ale to holywood - pieniądze działają cuda xD

Dobra idę oglądać ten film o samurajach co podał bruli. Jakoś w nastroju jestem ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2006 o 20:34, el-coyote napisał:

Eee tam jakieś filmy o samurajach, dzisiaj leci ważniejszy film. Odyseja Kosmiczna na TCM :).
Polecam wszystkim gorąco. Film niedługo będzie emitowany, dokładnie zaczyna się o 21:00 :).


Eee tam, Odyseję Kosmiczną 2001 każdy już widział po kilka razy. :D Poza tym, niestety nie mam TCM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.11.2006 o 20:55, Bedwyr napisał:

Dobra idę oglądać ten film o samurajach co podał bruli. Jakoś w nastroju jestem ^^


hehe - po wczorajszym Ostatnim samuraju i dzisiejszej dyskusji też mnie na Wschód wzięło :)
ale ja kurcze nie mam TVP Kultura....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2006 o 20:56, Azrathel napisał:

hehe - po wczorajszym Ostatnim samuraju i dzisiejszej dyskusji też mnie na Wschód wzięło :)
ale ja kurcze nie mam TVP Kultura....

Mnie jakoś na odwrót, oglądam "Pieniądze to nie wszystko". :P

Czytałeś to w końcu ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2006 o 20:34, el-coyote napisał:

Eee tam jakieś filmy o samurajach, dzisiaj leci ważniejszy film. Odyseja Kosmiczna na TCM :).
Polecam wszystkim gorąco. Film niedługo będzie emitowany, dokładnie zaczyna się o 21:00 :).


Screw! Nastawiam się na ten film od dłuższego czasu i zawsze ucieka :).

Przy okazji - niech nikt się nie nabierze i nie ogląda "Odysei Komicznej", bo nawet ja (fan filmów z Leslie Nielsenem :]) przestałem oglądać w połowie. Nigdy tak sprośnego i głupiego, a przy okazji prawie w ogóle nie śmiesznego filmu nie widziałem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2006 o 17:21, Vaxinar napisał:

Sceny wlaki w Troi były dobre, film trzymał się mitu.
Przesłanie bylo podane

Podane?
To jeden z najbardziej antywojennych filmów jakie widziałem. To moim zdaniem było jego prawdziwym przesłaniem. Film przynajmniej w tej wersji pokazywał jakim nonsensem była walka. Jedynym jej efektem była wszechobecna śmierć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2006 o 23:13, Backside napisał:

Przy okazji - niech nikt się nie nabierze i nie ogląda "Odysei Komicznej"

A to prawda. Śmieć filmowy. Nie wiedziałem z czego tam sie śmiać i wyłączałem niedługo po włączeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A slyszal ktos o filmie "Flags of our fathers"? Zastanawiam sie aby nie bejzec go bo chyba jakis wojenny ale nie wiem czy warto wydawac pieniadze jazeli o jakis smiec.

Drugie pytanie, czy Shrek 3 ma wyjsc 18 Maja przyszlego roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wart obejrzenia filmem jest film pt. „Helikopter w Ogniu”. Jest to film oparty na faktach. Co ciekawe powstała również gra oparta o film pod tym samym tytułem która została wydana przez CDP :). Film wart polecenia zwłaszcza dla fanów Ridleya Scotta :), oraz fanów militariów :).Film można obejrzeć dziś w Polsacie o godz. 20.00.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2006 o 10:53, Podpułkownik napisał:

Moim zdaniem wart obejrzenia filmem jest film pt. „Helikopter w Ogniu”.


Oglądam obowiązkowo. Juz raz widziałem i film robi wrazenie. Szczególnie zdjęcia są bardzo dobre. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2006 o 02:52, Olamagato napisał:

To jeden z najbardziej antywojennych filmów jakie widziałem. To moim zdaniem było jego prawdziwym
przesłaniem. Film przynajmniej w tej wersji pokazywał jakim nonsensem była walka. Jedynym jej
efektem była wszechobecna śmierć.


Jakto antywojenny? Jakto walka nonsensem?
Walczyli o Troje, jedni aby ją zdobyć, inni aby bronić. Ja tu widzę sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Oglądałem wczoraj Odyseję Kosmiczną,wczesnie zreszta tez ja widzialem i nie moge rozkminic tego filmu. O co chodzi z tymi małpami. Bo potem to juz rozumiem ten film, Hal, komputer, ktory sie buntuje i te sprawy. Ale malpy walczace w rytm muzyki klasycznej to za duzo na moja inteligencje. Wyjasni mi to ktos??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się