HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 16.03.2014 o 13:47, lis_23 napisał:

Nastawiam się negatywnie, gdyż z reguły lubię kino widowiskowe ( ale nie głupie ), takie,
które łączy ze sobą nie tylko ciekawą fabułę ale także wysoki poziom techniczny - polskie
kino nigdy nie zrobi filmu SF, Fantasy, itp. chociażby na poziomie najgorszych produkcji
made in Hollywood,


Już zrobiło
Akademia pana Kleksa (1983)
Rękopis znaleziony w Saragossie (1964)
Magiczne drzewo (2009)
Przyjaciel wesołego diabła (1986)
Sztuka spadania (2004)
Katedra(2002)
Bliskie spotkania z wesołym diabłem (1988)
Ja gorę! (1967)
"Awatar" czyli zamiana dusz (1964)
Podróże Pana Kleksa (1985)
Pan Kleks w kosmosie (1988)
Big Bang (1986)
Przekładaniec (1968)
Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa (2012)
Test pilota Pirxa (1978)
Arche. Czyste zło (2002)
Superwizja (1990)
Ambassada (2013)

Naprawdę my Polacy mamy jakieś kompleksy wobec Hollywood.

Dnia 16.03.2014 o 13:47, lis_23 napisał:

poza tym, nawet nasze najnowsze
produkcje wyglądają jak filmy sprzed 20 lat / polski film kojarzy mnie się ze zniszczoną
taśmą filmową nawet w najnowszych produkcjach / a ostatnie dobre superprodukcje to był
przełom lat 90 - tych i 2000 - sięcznych ( " Ogniem i Mieczem '' i " Pan Tadeusz " )
ale nawet tam aktorstwo nie zawsze stało na wysokim poziomie ( często miałem wrażenie,
ze polscy aktorzy czytają swoje kwestie z kartki ).


Przesadzasz dobry film się obroni i nie musi mieć tego całego 3D i być cyfrowy notabene Jonah Hex(2010) kiedy miał premierę w USA w zwykłej wersji okazał się klapą ale już wersja 3D cieszyła się duuużym powodzeniem.
Amerykanie są specyficzni.
Jack Strong ma już milion widzów Pod mocnym aniołem też więc ktoś jednak ogląda polskie filmy.
Superprodukcji nie robimy bo nie mamy pieniędzy, ale czy musimy je robić ? dlaczego ? jest jakiś imperatyw ?.
W czym jest gorsza dobra komedia, kryminał, dramat od superprodukcji ?.

Dnia 16.03.2014 o 13:47, lis_23 napisał:

Co jest takiego złego w tym filmie?, ja pamiętam dobrych aktorów i w miarę ciekawą fabułę,
nad dialogami się nie zastanawiałem, wszak nie każdy film ma dialogi na poziomie " Diango
" ;)


Fabułą nie trzymała się kupy, dialogi były wysilone na oryginalność i humor a powodowały zażenowanie, D''Artagnan ojcem Ludwika i Filipa serio ?, egzaltacja i patos, szarżujący w ciasnym korytarzu muszkieterowie naprzeciw kilkunastu muszkietów i nikt nie ginie.
Gdyby film był zrobiony z polotem i przymrużeniem oka jak pierwsze 3 części Indiany Jonesa to może dałoby się to przełknąć a jest zrobiony w konwencji śmiertelnie serio.

W Django przynajmniej wiadomo od początku że cały film to gra z konwencją i widzem i nikt nie chce przekazywać prawd ostatecznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2014 o 15:53, kerkas napisał:

Już zrobiło

Miałem na myśli współczesne produkcje, nie klasykę a tym daleko do amerykańskiego poziomu technicznego.

Dnia 16.03.2014 o 15:53, kerkas napisał:


Przesadzasz dobry film się obroni i nie musi mieć tego całego 3D i być cyfrowy notabene
Jonah Hex(2010) kiedy miał premierę w USA w zwykłej wersji okazał się klapą ale
już wersja 3D cieszyła się duuużym powodzeniem.
Amerykanie są specyficzni.
Jack Strong ma już milion widzów Pod mocnym aniołem też więc ktoś jednak ogląda polskie
filmy.
Superprodukcji nie robimy bo nie mamy pieniędzy, ale czy musimy je robić ? dlaczego ?
jest jakiś imperatyw ?.
W czym jest gorsza dobra komedia, kryminał, dramat od superprodukcji ?.

Po pierwsze, nie przepadam za 3D
po drugie, lubię superprodukcje a skoro polskie kino ich nie oferuje to czym ma mnie do siebie przyciągnąć?, co ma mnie w nim zainteresować?

a: II WŚ?
b: komunizm
c: sensacja, kryminał a la Pasikowski z mnóstwem przekleństw?
d: głupie komedie romantyczne
e: cała reszta z Kotem, Sycem, Pazura, Lindą, Karolakiem, Adamczykiem, itp?
zapomniałem jeszcze o ekranizacji lektur szkolnych, których ostatnio jakby mniej i może " Kamienie na Szaniec ' będą powiewem świeżości

z aktorów młodego pokolenia broni się tylko młody Sthur, który nie gra w każdym szajsie

a co do superprodukcji, wszystkie próby ostatnich lat to niewypały i szajs:

" Wiedźmin "
" Przedwiośnie "
" Quo Vadis "
" W Pustyni i w Puszczy "
" Stara Baśń "
" Bitwa Warszawska "

i jak tu lubić polskie, tzw. " superprodukcje "?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2014 o 16:06, lis_23 napisał:

> Już zrobiło
>
Miałem na myśli współczesne produkcje, nie klasykę a tym daleko do amerykańskiego poziomu
technicznego.


Ambassada (2013)

Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa (2012)

Sztuka spadania (2004)

Katedra(2002)

Magiczne drzewo (2009)

i poziom jest porównywalny.

Dnia 16.03.2014 o 16:06, lis_23 napisał:

Po pierwsze, nie przepadam za 3D


Ja też nie.

Dnia 16.03.2014 o 16:06, lis_23 napisał:

po drugie, lubię superprodukcje a skoro polskie kino ich nie oferuje to czym ma mnie
do siebie przyciągnąć?, co ma mnie w nim zainteresować?


Choćby Smarzowski:
Pod Mocnym Aniołem, Drogówka, Róża, Dom zły, Wesele.

Dnia 16.03.2014 o 16:06, lis_23 napisał:

a: II WŚ?


Są generał Nil, Róża, Katyń

Dnia 16.03.2014 o 16:06, lis_23 napisał:

b: komunizm


Lech Wałęsa człowiek z nadziei, Prymas - Trzy lata z tysiąca, Czarny czwartek, Rewers

Dnia 16.03.2014 o 16:06, lis_23 napisał:

c: sensacja, kryminał a la Pasikowski z mnóstwem przekleństw?


kryminały są może nie takie w stylu Pasikowskiego ale są:
Uwikłanie (2011), Drogówka (2013), Dom zły (2009), Tam i z powrotem (2001), Ostatnia akcja,

Dnia 16.03.2014 o 16:06, lis_23 napisał:

d: głupie komedie romantyczne


tego jest aż nadmiar

Dnia 16.03.2014 o 16:06, lis_23 napisał:

e: cała reszta z Kotem, Sycem, Pazura, Lindą, Karolakiem, Adamczykiem, itp?


Tu masz rację poziom produkcji z tymi panami bywa "różny"

Dnia 16.03.2014 o 16:06, lis_23 napisał:

" Kamienie na Szaniec '' będą powiewem świeżości


Nie będą powiewem świeżości.

Dnia 16.03.2014 o 16:06, lis_23 napisał:

z aktorów młodego pokolenia broni się tylko młody Sthur, który nie gra w każdym szajsie


Dorociński, Braciak,

Dnia 16.03.2014 o 16:06, lis_23 napisał:

a co do superprodukcji, wszystkie próby ostatnich lat to niewypały i szajs:

" Wiedźmin "


zgoda

Dnia 16.03.2014 o 16:06, lis_23 napisał:

" Przedwiośnie "


też

Dnia 16.03.2014 o 16:06, lis_23 napisał:

" Quo Vadis "


Tu akurat było całkiem nieźle

Dnia 16.03.2014 o 16:06, lis_23 napisał:

" W Pustyni i w Puszczy "


złoooo

Dnia 16.03.2014 o 16:06, lis_23 napisał:

" Stara Baśń "


agrrrr krwi

Dnia 16.03.2014 o 16:06, lis_23 napisał:

" Bitwa Warszawska "


niestety

Dnia 16.03.2014 o 16:06, lis_23 napisał:

i jak tu lubić polskie, tzw. " superprodukcje "?


Dlatego powinniśmy robić filmy innego rodzaju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.03.2014 o 16:43, kerkas napisał:


> a: II WŚ?

Dnia 16.03.2014 o 16:43, kerkas napisał:

> b: komunizm

Dnia 16.03.2014 o 16:43, kerkas napisał:

> c: sensacja, kryminał a la Pasikowski z mnóstwem przekleństw?

Dnia 16.03.2014 o 16:43, kerkas napisał:

> d: głupie komedie romantyczne

Dnia 16.03.2014 o 16:43, kerkas napisał:

> e: cała reszta z Kotem, Sycem, Pazura, Lindą, Karolakiem, Adamczykiem, itp?


Nie chodziło mi o to, żebyś wymieniał filmy z tych kategorii tylko o to, że Polacy robią filmy tylko na w. w. tematy i nic więcej
SF, Fantasy, kino katastroficzne, kosmici, wampiry, wilkołaki, dinozaury, potwory, zoombie, superbohaterzy, itp. tego nie uświadczę w polskim kinie, czyli jest ono bardzo mało różnorodne, nie oferuje rozrywki dla każdego widza.

Dnia 16.03.2014 o 16:43, kerkas napisał:

> a co do superprodukcji, wszystkie próby ostatnich lat to niewypały i szajs:

Dnia 16.03.2014 o 16:43, kerkas napisał:


> " Quo Vadis "

Tu akurat było całkiem nieźle


Było nieźle w scenach poza Rzymem ( plenery, jaskinie, itp. ) i w scenie z żywymi lwami, nic ponad to.

Dnia 16.03.2014 o 16:43, kerkas napisał:


> i jak tu lubić polskie, tzw. " superprodukcje "?

Dlatego powinniśmy robić filmy innego rodzaju.

Dlaczego?
dlaczego nie powinniśmy robić dobrych superprodukcji?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2014 o 16:54, lis_23 napisał:

Nie chodziło mi o to, żebyś wymieniał filmy z tych kategorii tylko o to, że Polacy robią
filmy tylko na w. w. tematy i nic więcej
SF, Fantasy, kino katastroficzne, kosmici, wampiry, wilkołaki, dinozaury, potwory, zoombie,
superbohaterzy, itp. tego nie uświadczę w polskim kinie, czyli jest ono bardzo mało różnorodne,
nie oferuje rozrywki dla każdego widza.


Uświadczysz, tylko albo są to produkcje rzadkie, a najczęściej stare.
Nie wyobrażam sobie obecnie filmu na miarę "Podróży pana Kleksa" z takimi gwiazdami, z piosenkami wykonywanymi przez aktorów. Nie wiem jaka piosenkarka mogłaby wystąpić w takim filmie, jak zrobiła to wtedy Małgorzata Ostrowska. Wystarczy spojrzeć na listę Kerkasa - tylko kilka filmów jest z ostatnich lat i o niektórych w ogóle nie słyszałem. Te najlepsze są stare.
Niestety, obecnie nawet jeśli trafia się dobry film spoza "kina ambitnego" to jest to raczej wyjątek, o musicalu możemy zapomnieć. I tu smutna refleksja, że takie filmy jakoś mogły powstawać i odnosić sukcesy przed wojną oraz za komuny.
Daleki jestem od chwalenia poprzedniego ustroju, ale kinematografia wtedy trzymała się jednak lepiej. No i to wtedy w publicznej telewizji można było obejrzeć różne przedwojenne filmy, Szczepka i Tońka, "Ewa chce spać", etc. a także własne produkcje jak pana Kleksa. A teraz co? Trzeba ich szukać po jakichś niszowych kanałach, bo w głównym kanale TV musi być miejsce na "gwiazdy" tańczące na lodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2014 o 17:43, pkapis napisał:

Daleki jestem od chwalenia poprzedniego ustroju, ale kinematografia wtedy trzymała się
jednak lepiej. No i to wtedy w publicznej telewizji można było obejrzeć różne przedwojenne
filmy, Szczepka i Tońka, "Ewa chce spać", etc. a także własne produkcje jak pana Kleksa.
A teraz co? Trzeba ich szukać po jakichś niszowych kanałach, bo w głównym kanale TV musi
być miejsce na "gwiazdy" tańczące na lodzie.


Nie jest tak źle, TVP ma teraz wiele programów tematycznych i tam można zobaczyć sporo tzw. " staroci "
w pracy oglądam często, np. TVP Rozrywka, gdzie można stare programy rozrywkowe, teleturnieje, itp.

gorzej jest chyba z polską muzyką rozrywkową, w jednym z owych starych wydań " Szansy na Sukces " ktoś zauważył, że u nas w szkołach uczą tylko piosenek ludowych i pieśni patriotycznych, gdzie u nas jest jazz, R&B, soul, blues? ( oczywiście z wyjątkami ) i dlatego mamy tylko szeroko pojęty pop, rock i disco polo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2014 o 16:54, lis_23 napisał:

Nie chodziło mi o to, żebyś wymieniał filmy z tych kategorii tylko o to, że Polacy robią
filmy tylko na w. w. tematy i nic więcej
SF, Fantasy, kino katastroficzne, kosmici, wampiry, wilkołaki, dinozaury, potwory, zoombie,
superbohaterzy, itp. tego nie uświadczę w polskim kinie, czyli jest ono bardzo mało różnorodne,
nie oferuje rozrywki dla każdego widza.


Są i takie produkcje tyle że są one bardzo rzadkie.

SF: Ambassada (2013) , Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa (2012)

Dnia 16.03.2014 o 16:54, lis_23 napisał:

> Dlatego powinniśmy robić filmy innego rodzaju.
>
Dlaczego?
dlaczego nie powinniśmy robić dobrych superprodukcji?.


Po prostu nie mamy na to pieniędzy Bitwa pod Wiedniem (2012) kosztowała 48.000.000 złotych a jaki był efekt to wszyscy widzieli.
Przeczytaj Sto Dni Hoffmana z jakimi problemami musiała borykać się ekipa na czym przyoszczędzić, co wyrzucić itd. itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2014 o 18:31, lis_23 napisał:

Nie jest tak źle, TVP ma teraz wiele programów tematycznych i tam można zobaczyć sporo
tzw. " staroci "
w pracy oglądam często, np. TVP Rozrywka, gdzie można stare programy rozrywkowe, teleturnieje,
itp.


TVP ma tvp kulturę i tvp seriale i to tyle jeśli chodzi o "starocie".
Tak naprawdę większy wybór to zainwestowanie w którąś z telewizji cyfrowych.
Ale kino, MGM HD, Tcm, Kino Polska, Canal+, CBS Action, CBS Drama, CBS Europa


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2014 o 22:28, kerkas napisał:



TVP ma tvp kulturę i tvp seriale i to tyle jeśli chodzi o "starocie".
Tak naprawdę większy wybór to zainwestowanie w którąś z telewizji cyfrowych.
Ale kino, MGM HD, Tcm, Kino Polska, Canal+, CBS Action, CBS Drama, CBS Europa

Stopklatka Tv ostatnio się pojawiła i jest dostępna w cyfrowym nadawniu.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2014 o 22:28, kerkas napisał:

> Nie jest tak źle, TVP ma teraz wiele programów tematycznych i tam można zobaczyć
sporo
> tzw. " staroci "
> w pracy oglądam często, np. TVP Rozrywka, gdzie można stare programy rozrywkowe,
teleturnieje,
> itp.

TVP ma tvp kulturę i tvp seriale i to tyle jeśli chodzi o "starocie".
Tak naprawdę większy wybór to zainwestowanie w którąś z telewizji cyfrowych.
Ale kino, MGM HD, Tcm, Kino Polska, Canal+, CBS Action, CBS Drama, CBS Europa



Jest jeszcze Rozrywka i ABC z klasycznymi bajkami i programami dla dzieci / Teleranek, Tik Tak , Ciuchcia, itp ;) /.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2014 o 22:48, lis_23 napisał:

Jest jeszcze Rozrywka i ABC z klasycznymi bajkami i programami dla dzieci / Teleranek,
Tik Tak , Ciuchcia, itp ;) /.


Miałem na myśli kanały stricte filmowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2014 o 22:45, Gregwil napisał:

> Ale kino, MGM HD, Tcm, Kino Polska, Canal+, CBS Action, CBS Drama, CBS Europa
Stopklatka Tv ostatnio się pojawiła i jest dostępna w cyfrowym nadawniu.


Wiem, jestem szczęśliwym odbiorcą tego kanału :)
Mam nc+.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znów cuś pozmieniali na filmwebie ... niby okej ja jednak wolę jak przez dłuższy czas jest ten sam wygląd na tego typu stronach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2014 o 15:35, Tyler_D napisał:

Znów cuś pozmieniali na filmwebie ... niby okej ja jednak wolę jak przez dłuższy czas
jest ten sam wygląd na tego typu stronach.

Trochę słabo. Przyzwyczaiłem się do czerwono-czarnych barw i ta żółć mi tam ani trochę nie pasuje. To jakby do YouTube''a dorzucić niebieski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie to się w pierwszym momencie skojarzyło nieco z Social Clubem od Rockstara. ;-D

Pewnie się człowiek przyzwyczai ale ... no właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sons od Anarchy - sezon 4 odcinek 4.

Jestem mniej więcej w momencie gdy

Spoiler

nowy szeryf Roosevelt próbuje nakłonić Ortiza do współpracy szantażem wspominając o jego ojcu który był czarny. Tylko że jakoś przez poprzednie sezony nie przypominam sobie by gdziekolwiek było powiedziane czy choćby wspomniane że członkami SAMCRO mogą być tylko biali [ a co z Ortizem? Happy też na białego nie wygląda ... ].

Taka dziura trochę czy po prostu taka nowinka w czwartym sezonie? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach, ten wątek.

Spoiler

Z tego co wiem to nie chodzi o zasadę "tylko biali", co "żadnych czarnych" (czy też pochodzących od czarnych) co najwyraźniej oznacza, że Latynosi chyba są okej? Sam nie wiem. Trzeba przyznać, że fundamenty na których zbudowano ten wątek są dość słabe, ale rozwija się on całkiem ciekawie, no i Juice przestaje być "tym kolesiem z tatuażami na głowie" i w końcu dostaje jakąś porządną rolę w serialu, więc w ogólnym rozrachunku chyba można twórcom wybaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2014 o 17:51, Tyler_D napisał:

/.../

W wielu, o ile nie większości klubów motocyklowych panuje ścisła selekcja członków szyta grubymi, rasistowskimi nićmi. Twórcy serialu najwyraźniej z góry założyli, że widzowie będą o tym wiedzieli i uznali ten motyw za oczywisty. Ale z drugiej strony dali klapy pod względem ingerencji Gemmy, Tary i ogólnie kobiet w losy klubu. Żaden szanujący się klub nie dopuszcza kobiet do swoich spraw, a już w szczególności nie daje im takiej swobody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2014 o 15:35, Tyler_D napisał:

Znów cuś pozmieniali na filmwebie ... niby okej ja jednak wolę jak przez dłuższy czas
jest ten sam wygląd na tego typu stronach.

Da się jakoś ustawić, żeby domyślnie podstawową stroną był kokpit, a nie strona główna? Do tej pory tak się dało.
W sumie można ewentualnie lekko zmienić adres w zakładce, ale może da się normalnie, tylko ja nie widzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się