HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 28.05.2014 o 20:37, Net_com napisał:

Wasze opinie na temat 3 części obcego ? Wstyd się przyznać, ale nie miałem okazji jej
nigdy zobaczyć za to jedynkę i dwójkę bardzo cenię(ze wskazaniem na jedynkę). Ogólnie
sam zarys fabuły jest mocno zachęcający. Bliżej temu do dziecka Camerona czy jednak Scotta
?

Zdecydowanie bliżej mu do części od Scotta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2014 o 20:37, Net_com napisał:

Wasze opinie na temat 3 części obcego ? Wstyd się przyznać, ale nie miałem okazji jej
nigdy zobaczyć za to jedynkę i dwójkę bardzo cenię(ze wskazaniem na jedynkę). Ogólnie
sam zarys fabuły jest mocno zachęcający. Bliżej temu do dziecka Camerona czy jednak Scotta
?

Konwencja jest bliższa jedynce, ale trójka jakościowo odstaje od obu poprzednich części. "Alien 3" w zasadzie na nowo definiuje aliena jako takiego. To dopiero trójka ukazuje prawdziwe możliwości adaptacyjne obcego i odsłania przed nami tajniki jego instynktu redukując jednocześnie do minimum znaczenie jego intelektu. Ale oprócz tego odsłania przed nami także instynkty i zachowania ludzi. Relacja między obcym a bohaterami filmu staje się bardziej hmm... osobista.
Postacie pierwszo i drugoplanowe są też dużo ciekawsze, a szczytowym osiągnięciem na tym polu jest świetny Dillon, który w całej serii nie ma dla siebie godnej konkurencji. Jego relacja z Ripley to fundament filmu.
Akcja podobnie jak w jedynce bardziej bazuje na niepewności. Tutaj nie ma żadnego licznika amunicji, który mówi nam kiedy bohaterowie są bezpieczni, a kiedy nie są. Tutaj każdy może być tym w nieodpowiednim miejscu o nieodpowiednim czasie. Sytuacja staje się tak beznadziejna, że Ripley pewnie chętnie wróciłaby na LV-426, gdzie obcych była cała chmara, ale posiadane środki militarne dawały przynajmniej złudne poczucie bezpieczeństwa.
No i samo miejsce akcji. Można powiedzieć, że jest ono takim dodatkowym bohaterem filmu. Planeta kojarząca się z industrialnym pustkowiem okazuje się być dla żyjących tam ludzi surowym domem, w którym brakuje wszystkiego, co z najbardziej wypaczonych elementów społecznych uczyniło ułożonych w taki czy inny sposób członków małego społeczeństwa oczekującego na swojego mesjasza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2014 o 20:31, hans_olo napisał:

Nie głosowałem w ogóle i starałem się abstrahować od gustu. Wydaje mi się zwyczajnie,
że "piraci z karaibów" czy "avatar" to dość niskich lotów tytuły niezależnie od gustów,

Akurat wymienione filmy miały milionowe widownie. Otrzymały nagrody od wielu fachowców filmowych, o których trudno powiedzieć, że nie znają się na filmie.
Kwestionujesz moje i tych ludzi prawo, aby te filmy się nam podobały. Kimże Ty jesteś aby kreować się na wybitniejszego znawcę? Może powinieneś się raczej zastanowić nad swoim gustem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2014 o 22:38, A-cis napisał:

> że "piraci z karaibów" czy "avatar" to dość niskich lotów tytuły niezależnie od
gustów,
Akurat wymienione filmy miały milionowe widownie. Otrzymały nagrody od wielu fachowców
filmowych, o których trudno powiedzieć, że nie znają się na filmie.
Kwestionujesz moje i tych ludzi prawo, aby te filmy się nam podobały. Kimże Ty jesteś
aby kreować się na wybitniejszego znawcę? Może powinieneś się raczej zastanowić nad swoim
gustem?

Ilość widowni nie ma związku z jakością filmu i nie mam zamiaru dyskutować o gustach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje 15 tytułów z okresu 2000 - 2014:

Gladiator (2000r.)
Chłopaki nie płaczą (2000r.)
Shrek (2001r.)
Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia (2001r.)
Pianista (2002r.)
Terminal (2004r.)
Kroniki Riddicka (2004r.)
9 kompania (2005r.)
Dystrykt 9 (2009r.)
Wyspa Tajemnic (2010r.)
Nietykalni (2011r.)
Służące (2011r.)
Polowanie (2012r.)
Ona (2013r.)
Wyścig (2013r.)

Nie powiem, ciężko porównywać filmy tak różne od siebie, żeby wybrać który bardziej zasługuje na miejsce na takiej liście...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2014 o 20:31, hans_olo napisał:

Wydaje mi się zwyczajnie,
że "piraci z karaibów" czy "avatar" to dość niskich lotów tytuły niezależnie od gustów,

Akurat "Piraci z Karaibów" przede wszystkim pierwsza część jest dobrym filmem i miecie inne części. Dobrze dopasowane postaci oraz rewelacyjna rola Deppa jako kapitana Jacka Sparrowa, czy Rusha w roli Barbossy. Nie wali od niego kiczem i tandetą oraz taniością w postaci byle jakich kostiumów jak i charakteryzacji.
Filmów o piratach za dużo nie ma. Seria Verbinskiego miała swój czas co wyszło nie najgorzej. Niestety "czwórka" Marshalla to już jednak pomyłka była, która chcąc nie chcąc skasowała grube miliony $$$$$.

Co do avatara to się zgadzam. Film to czysty popis technologiczny [bo chyba taki też miał być jego cel] z fabułą Pokahontas, który zgarnął jeszcze więcej $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja 15, jak zwykle chronologicznie:
1. Gladiator (2000)
2. Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (2003)
3. The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)
4. Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004)
5. The Butterfly Effect (2004)
6. The Notebook (2004)
7. The Terminal (2004)
8. Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005)
9. The Dark Knight (2008)
10. Dorian Gray (2009)

11. Inception (2010)
12. Skyfall (2012)
13. The Hunger Games (2012)
14. Django Unchained (2012)
15. The Hunger Games: Catching Fire (2013)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2014 o 14:24, Braveheart napisał:

Filmów o piratach za dużo nie ma.

/.../

Wyspa skarbów (1990)

Czarnobrody (2006)

Zatoka Francuza (1998)

Sokół morski (1940)

Kapitan Blood (1935)

Piraci (1986)

Wyspa skarbów (1950)

Karmazynowy pirat (1952)

Film o piratach (1982)

Czarny labedz (1942)

Korsarz (1958)

Against All Flags (1952)

Orkan na Jamajce (1965)

Czarny pirat (1926)

Swashbuckler (1976)

Captain Kidd (1945)

Porwany za mlodu (1960)

Blackbeard, the Pirate (1952)

Poniżej pełne listy wszelkich możliwych filmów o piratach.

http://www.thepirateking.com/movies/

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_pirate_films

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2014 o 22:42, hans_olo napisał:

Ilość widowni nie ma związku z jakością filmu i nie mam zamiaru dyskutować o gustach.

I pod tym się bym mógł podpisać. Tylko po co pisałeś w takim razie <cytuję> "nie chce wierzyć, że można mieć taki gust, by uznać je za najlepsze filmy danych lat".
Od tego się zaczęło. EOT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecicie jakieś dobre filmy, w których jest motyw starszego faceta i młodego luzaka? Coś jak w Breaking Bad. Tylko podawajcie dobre filmy, a nie każdy, w których jest takie coś. Gatunek jest mi obojętny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2014 o 21:21, A-cis napisał:

I pod tym się bym mógł podpisać. Tylko po co pisałeś w takim razie <cytuję> "nie
chce wierzyć, że można mieć taki gust, by uznać je za najlepsze filmy danych lat".

Bo pewne filmy choć fajnie zrobione zwyczajnie nie niosą ze sobą nic poza paroma gagami i efektami specjalnymi. I nie ma racjonalnych powodów, by dawać im jakieś honory. Czy popularność "gry o tron" (książki) czyni z niej arcydzieło? Nie, to nadal zwykłe czytadło. I gusta tego nie zmienią.
Możliwe, że źle to sformułowałem, chciałem tylko wykazać, że rzeczywiście masz spore braki :P.

Dnia 29.05.2014 o 21:21, A-cis napisał:

Od tego się zaczęło. EOT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje top 15 filmy z okresu 2000-2014 (kolejność przypadkowa)

Znów łatwo nie będzie.

1. Gladiator (2000) / Gladiator (2000)
2. The Lord of the Rings: The Return of the King (2003) / Władca Pierścieni : Powrót Króla (2003)
3. The Dark Knight / Mroczny Rycerz (2008)
4. The Bourne Ultimatum / Ultimatum Bournea (2007)
5. A Beautiful Mind (2001) / Piękny Umysł (2001)
6. Gran Torino (2009) / Gran Torino (2009)
7. The Prestige (2006) / Prestiż (2006)
8. Million Dollar Baby (2008) / Za wszelką cenę (2008)
9. Man on Fire / Człowiek w ogniu (2004)
10. Spy Game (2001) / Zawód: Szpieg (2001)

11. Inception (2010) / Incepcja (2010)
12. Blue Jasmine / (2013) / Blue Jasmine (2013)
13. Shutter Island (2010) / Wyspa Tajemnic (2010)
14. The Hobbit: The Desolation of Smaug (2013) / Hobbit: Pustkowie Smauga (2013)
15. The Expendables 2 (2012) / Niezniszczalni 2 (2012)



@kerkas
Dzięki za kilka pozycji. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2014 o 14:04, zerohunter napisał:

Polecicie jakieś filmy ala Wojna Światów?

edit: Aha, jakby tu kerkas wbił to ja chcę maks 3,4 filmy.


Generalnie to wszystkie filmy o inwazji z kosmosu mają poziom zbliżony do Wojny Światów czyli sam wiesz jaki.
Poniżej klika tytułów które na swój sposób oryginalnie podchodzą do tematu:

Oni (1998)

Marsjanie atakują! (1996)

Ewolucja (2001)

Atak na dzielnicę (2011)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2014 o 20:24, A-cis napisał:

jak patrzę, że niektórzy potrafili do najlepszych zaliczyć "Przyczajony tygrys, ukryty
smok" (czy jakoś tam), to rzeczywiście bardzo się różnimy gustami.


A co jest nie tak z tym filmem?
jeden z moich ulubionych filmów ostatniej dekady, świetny klimat, nagrodzone Oscarem zdjęcia i muzyka(Yo-To Ma na wiolonczeli), świetna strona techniczna, sceny walk, niezły scenariusz, Oscar za najlepszy film zagraniczny, itp.
Podobnie "Avatar" Camerona: cóż z tego, że fabuła jest wtórna, skoro ludzie nie pokochali tego filmu za fabułę, a za Pandorę, jej mieszkańców, faunę i florę: Lucas tworząc Star Wars, zmiksował kilka gatunków i przeniósł akcję w kosmos, tworząc nowy świat/światy, nowy gatunek, Cameron też zbudował ten film ze znanych już klocków, dodając coś swojego, własnego, czyli Pandorę i jej mieszkańców i moim zdaniem to wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2014 o 19:53, Malevyn napisał:

wylaczylem dystrykt 9 po 5 minutach. warto ogladac dalej ?


Oglądnij chociażby dla wyrobienia sobie zdania;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje top 15:

Przekręt/ Snatch (2000)
Helikopter w ogniu/ Black Hawk Down (2001)
Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia/ The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001)
Dzień próby/ Training Day (2001)
Tożsamość Bourne''a/ The Bourne Identity (2002)
Pianista/ The Pianist (2002)
Jarhead: Żołnierz piechoty morskiej/ Jarhead (2005)
To nie jest kraj dla starych ludzi/ No Country for Old Men (2007)
Zabójstwo Jesse''ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda/ The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford (2007)
Gran Torino (2008)
Pogorzelisko/ Incendies (2010)
Dziewczyna z tatuażem/ The Girl with the Dragon Tattoo (2011)
Artysta/ The Artist (2011)
Django (2012)
Nebraska (2013)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się