HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 24.08.2008 o 22:20, Vaerinammi napisał:

Proszę o tytuł jakiegoś westernu.


Polecam westerny z Clintem Eastwoodem, a szczególnie te w reżyserii Sergio Leone czyli w kolejności zdaje się:
Za garść dolarów (For a fistfull of dollars), Za kilka dolarów więcej (For a few dollars more), "Dobry, zły i brzydki". A także Bez przebaczenia (z Morganem Freemanem), Higher planes drifter (Mściciel), Niesamowity jeździec. Oprócz tego jak koledzy już mówili Dawno temu na dzikim zachodzie (Once upon a time in the west) <= ten szczególnie, niektórzy nazywają go "westernem doskonałym" i Butch Cassidy i Sundance Kid

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj widziałem reklamówkę na TVN-ie w której stacja ta pokazywała jakie filmy puści taj jesieni. Oto filmy które udało mi się zapamiętać:

Firewall , Gladiator , Legalna Blondynka , Monachium , Shrek 2 , Step Up - Taniec zmysłów , Szybcy i Wściekli , Tylko mnie kochaj , Z Ust do Ust.

Powiem szczerze że jestem mocno zawiedziony , spodziewałem się trochę więcej efektownych premier , a tu za bardzo nic takiego się nie trafiło. Z tego co widać jest kilka ciekawych filmów , ale zdecydowanie zbyt mało... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 00:06, Sebat1 napisał:

Powiem szczerze że jestem mocno zawiedziony


W sumie cieszę się tylko z Monachium, zawsze chciałem obejrzeć ten film, a okazji jakoś nie było. Reszta to filmy powtarzane regularnie. Ramówki w telewizji nie widziałem, ale patrząc na tytuły które wymieniłeś również jestem zawiedziony - poza, jak napisałem, Monachium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 00:06, Sebat1 napisał:

Firewall , Gladiator , Legalna Blondynka , Monachium , Shrek 2 , Step Up - Taniec zmysłów
, Szybcy i Wściekli , Tylko mnie kochaj , Z Ust do Ust.


Uuu, bieda...też się spodziewałem ciekawszej ramówki jesiennej, no ale co się dziwić - dzisiejsza telewizja jest (w większości, choć nie cała) zdominowana przez żałosnej jakości seriale i programy rozrywkowe a te warte obejrzenia są emitowane późno w nocy (wystarczy spojrzeć w telegazetę i zobaczyć jakie programy są nadawane po godzinie 23 w TVP - są to świetne programy dokumentalne, które zostały wyparte przez właśnie te kiepskie seriale ;[ ). Na domiar złego Igrzyska Olimpijskie się skończyły(kiedyś musiało to nastąpić...) ale na szczęście wystartowały czołowe ligi piłkarskie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 00:11, DJ Szlafrok napisał:

W sumie cieszę się tylko z Monachium, zawsze chciałem obejrzeć ten film, a okazji jakoś
nie było.

Niewiele słyszałem o tym filmie , również z chęcią go obejrzę , przede wszystkim ze względu na tematykę. :)

Dnia 26.08.2008 o 00:11, DJ Szlafrok napisał:

Reszta to filmy powtarzane regularnie.

Jesteś pewny ? Od kilku lat jestem (w miarę) na bieżąco z tym co leci w telewizji i jakoś nie przypominam sobie aby regularnie leciały takie filmy jak Firewall czy Step Up. ;P

Sheloi

Zgadzam się z Tobą , ale nie ma co rozpaczać , nie samą telewizją człowiek żyje. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszymi jak do tej pory filmami roku są:

1. Batman - The Dark Knight
2. Wall-E

Filmami wszechczasów:
1. Scarface
2. Życie Carlita

po więcej szczegółów zapraszam do siebie na gs''a. Szczególnie fanów anime :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 02:54, MatiStones napisał:

Polecam film "DUNE" z 1984. Po prostu klasyk SF ;)


Szczególnie gdy czerwie atakują Harvester. Efekty stare, ale jednak wgniatają w fotel. Albo sceny u Harconnenów. Tego się nie zapomina.

Nowa wersja podzielona na części to już gniot totalny :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj widziałem reklamówkę na TVN-ie w której stacja ta pokazywała jakie filmy puści
> taj jesieni. Oto filmy które udało mi się zapamiętać:
>
> Firewall , Gladiator , Legalna Blondynka , Monachium , Shrek 2 , Step Up - Taniec zmysłów
> , Szybcy i Wściekli , Tylko mnie kochaj , Z Ust do Ust.
>
> Powiem szczerze że jestem mocno zawiedziony , spodziewałem się trochę więcej efektownych
> premier , a tu za bardzo nic takiego się nie trafiło. Z tego co widać jest kilka ciekawych
> filmów , ale zdecydowanie zbyt mało... :/
>

Gladiator-wiadomo, zawsze cieszy ;)
Monachium- nie widziałem, a powinienem był. Jest okazja :)
Step up- swego czasu wszyscy o tym gadali, jaki to piękny film, a ja nie widziałem- może tę okazję wykorzystam :)


> Najlepszymi jak do tej pory filmami roku są:
>
> 1. Batman - The Dark Knight
> 2. Wall-E
>
> Filmami wszechczasów:
> 1. Scarface
> 2. Życie Carlita
>
> po więcej szczegółów zapraszam do siebie na gs''a. Szczególnie fanów anime :)


Wall-E widziałem wczoraj- uuważam go za najlepszą animację od Disneya od czasów "klasyki bajek" z ubiegłego stulecia,lat ''90tych.
(mam na myśli Króla Lwa, Toy Story, Syrenke Arielke, Kopciuszka, Królewne Śnieżke, Piękną i Bestię itd.)
Krótko mówiąc-najlepszy animowany wytwór Disneya w tej dekadzie.
Kurczak Mały, Auta, Iniemamocni, Robinsonowie, Ratatuj i inne takie, to coś o klasę-dwie niżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 10:21, tomasz23 napisał:

Chciałbym się wybrać do kina przed rozpoczęciem szkoły ;/ i myślałem nad nowym Batmanem
i jakiejś komedii Get smart. Co o niej myślicie?


Dorwać smarta jest fajne :) też zamieżam sie dziś na niego wybrać :D a za batmanem nie przepadam ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 10:50, Lukas813 napisał:

Słyszałem ze dobra jest seria filmów 3 czesci ,,oszukać przeznaczenie'''' moze mi ktos
o nich opowiedziec?


Fakt fajne. Ciekwie sa skonstruowane wypadki, choc niektóre może troszke naciągane, ale trylogie można obejrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 10:50, Lukas813 napisał:

Słyszałem ze dobra jest seria filmów 3 czesci ,,oszukać przeznaczenie'''' moze mi ktos
o nich opowiedziec?


Pierwsza część : Chłopak ma zwida i wysiada z samolotu, a z nim kilku ludzi którym na krótki czas udaje sie uniknąć śmierci.
Druga część : Podobna sytuacja, tyle że na autostradzie. Dziewczyna blokuje drogę i ratuje kilkoro ludzi. Najlepsza część serii.
Trzecia część : Ktoś (nie pamiętam czy chłopak czy dziewczyna) miał zwida i wysiadł z kolejki górskiej, a za nim kilkoro ludzi. Mam orginalne DvD, a tam jest fajny dodatek, dzięki któremu możesz w kluczowych momentach wybrać ścieżkę, którą ma się kierować jakaś postać. Miód :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyjcie sobie trailery do filmów, które będziemy mieli w przyszłym roku w kinach.

1. Fast and Furious (2009)
http://tnij.org/bpfy

2. Knowing
http://tnij.org/bpfz

3. Transporter 3
http://tnij.org/bpf0

4. Watchmen
http://tnij.org/bpf2

Prawie wszystkie są dostępne w kilku rozdzielczościach. Docelowo wybrana jest najmniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Zacznę od tego że nie cierpię takich stron gdzie filmiki w tak niskiej rozdzielczości wczytują się aż tak strasznie długo , to już na gametrailers filmiki w HD wczytują mi się zdecydowanie o wiele szybciej...

Dnia 26.08.2008 o 11:09, Vormulac napisał:

1. Fast and Furious (2009)
http://tnij.org/bpfy

Zapowiada się że w końcu Vin Diesel zagra w naprawdę przebojowym filmie , najlepiej wspominam go z roli Riddicka , bo po obejrzeniu XxX byłem załamany. Z tego co widać na pewno będzie to bardzo porządny Amerykański film akcji , jeden z niewielu moich przyszłorocznych faworytów.

Dnia 26.08.2008 o 11:09, Vormulac napisał:

To na pewno będzie kolejny świetny film z Nicolas'em Cage'em w roli głównej , chociaż po obejrzeniu jego ostatniej roli w słabiutkim Skarbie narodów byłem zawiedziony i mam teraz drobne obawy , ale po tak dobrze prezentującym się trailerze jestem dobrej myśli.

Dnia 26.08.2008 o 11:09, Vormulac napisał:

3. Transporter 3
http://tnij.org/bpf0

Nawet nie widziałem jeszcze poprzednich części , wygląda to na jakiś miks Matrix-a z jakimś dobrym kinem akcji. Sama obsada nie robi wrażenia , ale Jason Statham w roli głównej na pewno pokarze na co go stać , a poza tym byłem trochę zaskoczony jak zobaczyłem Robert'a Knepper'a , pewnie znowu czarny charakter.

Dnia 26.08.2008 o 11:09, Vormulac napisał:

4. Watchmen
http://tnij.org/bpf2

O tym to sam nie wiem co mam myśleć , naprawdę wygląda to bardzo dziwnie... Więc tym bardziej chętnie wybiorę się w przyszłym roku na to do kina. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się