HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

O co chodzi z tymi mrocznymi aniołami w Max Payne? Przecież w grach nie było żadnych fantastycznych elementów... No chyba że to tylko jakieś widziadła ukazujące się w głowie głównego bohatera, ale na trailerze wyraźnie widać, jak jeden z aniołów wyrzuca jakiegoś kolesia przez okno, więc ciężko to pod omam podstawić... Oj, pachnie mi to kiszką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.08.2008 o 20:33, DJ Szlafrok napisał:

->Kerkas
> Jak byś mógł mnie ciemniakowi wyjaśnić co chciałeś powiedzieć w tym zdaniu będę
bardzo wdzięczny.

Obawiam się, że nie ma potrzeby.


"Stronie która użyła siły jako pierwsza skończyły się argumenty" - Konfucjusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.08.2008 o 21:53, kerkas napisał:

"Stronie która użyła siły jako pierwsza skończyły się argumenty" - Konfucjusz


chłopcze, to nie jest wątek ani o filozofii, ani o polityce. jak nazwa wskazuje, to jest wątek o filmach. gadka o psychopatach, którym podobał się nowy Batman była przegięciem, uśmiałem się zdrowo (wyszło na to, że jestem maniakalnym psycholem, woohoo!). tak więc jeśli chcesz robić tutaj kolejną humorystyczną batalię przeciwko ludziom, którym podoba się Pulp Fiction (od tego się chyba zaczęło? bo spam zrobiliście zdrowy) to... daj sobie spokój, idź na spacer albo wypij szklankę wody zamiast pisać posta.

nowy trailer Maxa to sam miodek, mrocznie, ponuro, efektownie. jakiś domorosły znawca kina mówił tutaj, że będą elementy fantastyki, bo latające ptaki wyciągają kogoś przez okno? radzę przyjrzeć się dokładnie, ten facet wypada przez okno po strzale ze śrutówy Maxa, Walkiria jest tylko symbolem tego, że zginął "na polu walki".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 22:11, Azrathel napisał:


> "Stronie która użyła siły jako pierwsza skończyły się argumenty" - Konfucjusz

chłopcze, to nie jest wątek ani o filozofii, ani o polityce. jak nazwa wskazuje, to jest
wątek o filmach. gadka o psychopatach, którym podobał się nowy Batman była przegięciem,
uśmiałem się zdrowo (wyszło na to, że jestem maniakalnym psycholem, woohoo!). tak więc
jeśli chcesz robić tutaj kolejną humorystyczną batalię przeciwko ludziom, którym podoba
się Pulp Fiction (od tego się chyba zaczęło? bo spam zrobiliście zdrowy) to... daj sobie
spokój, idź na spacer albo wypij szklankę wody zamiast pisać posta.

Ja tylko powiedziałem iż nie przepadam za Tarantino i uzasadniłem swoją wypowiedż , natomiast wszyscy inni
zaczęli mnie przekonywać jakie te jego filmy są genialne.
Co do Mrocznego rycerza PRZEPRASZAM wszystkich którzy poczuli się urażeni moją wypowiedzią.
Po prostu są takie filmy które mogę obejrzeć tylko raz mimo że niektóre są bardzo dobre(mroczny rycerz się do nich nie zalicza):
np. Dług , Symetria , Bandyta , Akwarium.

Ps. Zajawka Maxa nie podobała mi się , za film powinien się wziążć John Woo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam "Choć goni nas czas/The bucket List"
Dwóch mężczyzn trafia na tą samą salę szpitalną, mechanik samochodowy, który musi odpocząć od rodziny [Morgan Freeman] i samotny biznesmen, właściciel kilku szpital [Jack Nicholson]. Początkowo czują do siebie niechęć lecz w miarę pobytu w szpitalu zaprzyjaźniają się. Kiedy oboj dowiadują się że został im niecały rok życia postanawiają wyruszyć na wyprawę, której celem jest spełnienie ich życiowych marzeń. Piękny, poruszający, a zarazem zabawny film. Warto obejrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 20:33, DJ Szlafrok napisał:

Właśnie o to chodzi - film może być najlepszą ekranizacją gry (bo sama gra aż prosi się
o to), ale mając na uwadze trailery można podejrzewać, że scenarzyści coś kombinują w
złą stronę.


Chodzi o te niby fantasy ptaszydła ? Ja nie skreślałbym filmu tylko z ich powodu. IMO nawet pasują do wizji, którą twórcy prezentują na trailerach, a które to trailery mnie osobiście nastrajają dość pozytywnie. ;-)
Tym bardziej, że nie wiadomo jeszcze do końca, jaką rolę spełnią one w filmie i jak zostaną wplecione w fabułę.
Jak to wszystko wyjdzie, to się zobaczy .. za dwa miesiące (nawet chyba niecałe dwa) ?

Dnia 29.08.2008 o 20:33, DJ Szlafrok napisał:

Gratuluję awansu. ;-)


Czego ? ... a, tego awansu. ;-)
Nawet nie zauważyłem. TBH nie przywiązuję do tych rang zbytniej uwagi. Czułbym się nawet zaszczycony będąc "wrogiem ludu" ;-P (czy jak tam się to nazywa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu. Bilet już zarezerwowany, jutro, godzina 19. Nareszcie znalazłem czas by wybrać się do kina, w ostatni dzień wakacji :/ Na co? Oczywiście na "Mrocznego Rycerza". Tyle już słyszałem o nim (głównie dobrego), tyle o roli ś.p. Ledgera,że w końcu musiałem to zrobić. 153 minuty filmu to w porównaniu z dzisiejszymi standardami naprawdę sporo,ale mam nadzieję,że film jest wart każdej z nich i z kina wyjdę zadowolony :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pójdzie ktoś na premierę "Inglorious Bestards"? Film będzie opowiadał o żydowskim komando, które poluje na nazistów. Akcja filmu rozgrywać się będzie we Francji w czasie II Wojny Światowej. Trzeba przyznać, że pomysł na film jest bardzo interesujący i kontrowersyjny. Znając życie nie obejdzie się bez zarzutów o antysemityzm pod adresem Quentina Tarantino (bo to on jest reżyserem), tak jak to było podczas kręcenia "Pasji". Najlepsze jest jednak kto, że główne role będą grali aktorzy... komediowi - Mike Myers (to ten z Austina Powersa), Eddie Murphy i Adam Sandler. Ciekawe jak to wyjdzie. "Inglorious Bestards" ma być jeszcze bardziej brutalne niż Kill Bill. Nie mogę się doczekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 11:51, Radykał napisał:

Pójdzie ktoś na premierę "Inglorious Bestards"? Film będzie opowiadał o żydowskim komando,
które poluje na nazistów. Akcja filmu rozgrywać się będzie we Francji w czasie II Wojny
Światowej. Trzeba przyznać, że pomysł na film jest bardzo interesujący i kontrowersyjny.
Znając życie nie obejdzie się bez zarzutów o antysemityzm pod adresem Quentina Tarantino
(bo to on jest reżyserem), tak jak to było podczas kręcenia "Pasji". Najlepsze jest jednak
kto, że główne role będą grali aktorzy... komediowi - Mike Myers (to ten z Austina Powersa),
Eddie Murphy i Adam Sandler. Ciekawe jak to wyjdzie. "Inglorious Bestards" ma być jeszcze
bardziej brutalne niż Kill Bill. Nie mogę się doczekać...

A co czarnoskóry facet robi w Europie podczas wojny? No chyba, że on będzie w USA... O filmie nie słyszałem, może być interesujący. A co w tym filmie może takiego być, że reżyser będzie oskarżany o antysemityzm..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 23:15, Dann napisał:

Chodzi o te niby fantasy ptaszydła ? Ja nie skreślałbym filmu tylko z ich powodu. IMO nawet pasują do wizji, którą twórcy prezentują na trailerach, a które to trailery mnie osobiście nastrajają dość pozytywnie. ;-) Tym bardziej, że nie wiadomo jeszcze do końca, jaką rolę spełnią one w filmie i jak zostaną wplecione w fabułę. Jak to wszystko wyjdzie, to się zobaczy .. za dwa miesiące (nawet chyba niecałe dwa) ?


Ależ my operujemy tylko na domysłach. ;-) Kto skreślałby film po trailerze? Po prostu pewne wątki owych filmików mogą niepokoić, jeśli zostaną źle wykorzystane. Mi osobiście podoba się temat upadłych aniołów, tylko właśnie ich wykorzystanie jest niepewne.
I tak, tak, zobaczy się. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 13:08, KŁEJK napisał:


pytam w tym temacie ,bo nie wiem gdzie indziej mogę zapytać .Kiedyś na IRCu polecałeś mi jakiś film o neo-nazi ,z aktorem z Fight Clubu .Możesz podać tytuł ? Dzięki z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 12:24, bartog123 napisał:


>
Zapewne chodziło mu o Więźnia Nienawiści(American History X)

dokładnie tak ,dziekówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.08.2008 o 12:04, kitek0101 napisał:

A co w tym filmie może takiego być, że
reżyser będzie oskarżany o antysemityzm..?

Tematyka. ;P A co takiego było w Pasji?

@Jackass
Oprócz American History X mogło mu jeszcze chodzić o Romper Stomper albo Fanatyka. Fanatyk najlepszy, American History X trochę słabszy, Romper Stomper najgorszy z tej trójki, ale może być. Tak czy inaczej, nawet jeśli nie chodziło o Fanatyka (ang. The Believer) to go sobie obejrzyj, świetny film

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cholera przez ten zwiastun Max Payne''a mam dylemat moralny bo jednocześnie widzę że jako film a nie ekranizacja będzie naprawdę zajebiaszczo godny,ale jako ekranizacja mogą go spieprzyć jak trzeba,dobra te ptaki mogę jeszcze przełknąć jeżeli dobrze je tam wprowadzą a Max nie przerodzi się w Constantina który poluje na te latacze,do tego czemu Jim Bravura jest czarnym,chudym typem który w ogóle nie przypomina Jima?Już ten koleś z którym ten czarny niby Jim rozmawia w 1:08 sekundzie zwiastuna.Do tego trochę zabawny bug ogólny kiedy Max strzela a snieg nie spada z lufy,chyba nie trzeba mówić że podczas wystrzału śnieg stopił by się przez temperaturę wystrzału i spadł przez odrzut broni.A Sucre z Prison Break''a nawet się nadaje na Lupina oby tylko miał odpowiednie linie dialogowe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 22:11, Azrathel napisał:

jakiś domorosły znawca
kina mówił tutaj, że będą elementy fantastyki, bo latające ptaki wyciągają kogoś przez
okno?


Po pierwsze, które elementy mojej wypowiedzi pozwoliły ci na niezbyt kulturalne nazwanie mnie "domorosłym" znawcą kina? Po drugie, nie "jakiś", tylko ja konkretnie, mogłeś zwrócić się prosto do mnie skoro miałeś mi coś do powiedzenia, tym bardziej że moja wypowiedź nie ukazała się nie wiadomo jak dawno temu, tylko dwa posty wyżej. Ogólnie to radzę trochę spuścić z tonu, być trochę mniej zapatrzonym w siebie i odnosić się z troszkę więszką dozą szacunku i kultury do innych, przyda ci się to w życiu.

Po drugie, gdybyś dokładniej przeczytał mojego posta zobaczyłbyć, że ja wcale nie stwierdziłem z całą pewnością, że elementy fantastyczne w filmie będą, tylko wyraziłem taką obawę. W grze nawet w swoich wizjach Max nie odjeżdżał na takie fazy, moim zdaniem te aniołki są niepotrzebne.

Dnia 29.08.2008 o 22:11, Azrathel napisał:

radzę przyjrzeć się dokładnie, ten facet wypada przez okno po strzale ze śrutówy
Maxa, Walkiria jest tylko symbolem tego, że zginął "na polu walki".


Po dokładnym przyjrzeniu się wcale nie jestem w 100% pewny twojej wersji - trailer jest niewyraźny, nie można z całą pewnością stwierdzić że Max trzyma w łapie śrutowę - przynajmniej w tej wersji na Youtubie, która była podana we wcześniejszym linku. Poza tym nie widać żadnego odbłysku po strzale, a wypadający koleś nie tryska z dziury po strzale ze śrutówy oddanej z odległości paru kroków fontanną krwi, od czego ukazania zapewne nie powstrzymaliby się filmowcy. Tak więc, jak widzisz, moje wrażenie, że anioł ten jest rzeczywisty po pierwszym obejrzeniu trailera mogło mieć swoje uzasadnienie. Zresztą, jak już napisałem wcześniej, nawet jeśli twoja interpretacja jest prawdziwa, to nie uważam żeby w tej scenie jak i w całym filmie ten "ptak" był potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
jestem leniwym, zapatrzonym w siebie narcyzem i jakoś mi się nie chciało nawet sprawdzić, jakiego masz nicka.

/.../

nie ptak, tylko walkiria. wiesz, co to było? wojowniczka na koniu, w rogatym hełmie i spiczastym, metalowym staniku (a przynajmniej tak uparcie kreują jej wizerunek faceci od oper i arii), która zabierała poległych w bitwie wojowników do Walhali, gdzie mogli pić i tłuc się do woli.
fragment z ''wyciąganiem'' przez walkirię postrzelonego gościa interpretuję tak, że:
popatrz. mamy jedno ujęcie, jak Max biegnie w prawą, strzela do faceta, który wypada przez okno tryskając krwią ze wszystkich otworów ciała. ale zauważ, że kamera również przesuwa się w prawo, w pewnym momencie przechodzi ''przez'' ścianę - dla mnie to oczywiste odseparowanie świata realnego od fantastycznego. ''po drugiej stronie'' ściany zamiast krwi, potłuczonej szyby i ran postrzałowych mamy po prostu walkirię, która zabiera poległego w walce wojownika.
dla mnie to oczywiste, bo jestem humanistą i takie interpretacje są bardzo łatwe do zauważenia i udowodnienia.

co do ''potrzeby'' użycia walkirii i elementów fantastycznych - wolę urozmaicony właśnie takimi pomysłami mroczny film, niż kolejny film sensacyjny z wybuchami, sztampową fabułą i pseudo-zaskakującymi zwrotami akcji. cieszy mnie, że twórcy próbują wrzucić coś od siebie, co mogłoby się spodobać widzowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 12:34, Radykał napisał:


> A co w tym filmie może takiego być, że
> reżyser będzie oskarżany o antysemityzm..?
Tematyka. ;P A co takiego było w Pasji?

A no nie wiem... :) Ale jak to "tematyka"? :D Zabijanie nazistów podczas wojny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 14:16, Azrathel napisał:

/.../
jestem leniwym, zapatrzonym w siebie narcyzem i jakoś mi się nie chciało nawet sprawdzić,
jakiego masz nicka.


Pozostawię to bez komentarza...

Dnia 30.08.2008 o 14:16, Azrathel napisał:

co do ''potrzeby'' użycia walkirii i elementów fantastycznych - wolę urozmaicony właśnie
takimi pomysłami mroczny film, niż kolejny film sensacyjny z wybuchami, sztampową fabułą
i pseudo-zaskakującymi zwrotami akcji.


Tylko że ja czegoś takiego właśnie oczekiwałbym od ekranizacji tej gry. Wybuchy, strzelaniny, zapierająca dech w piersi akcja, slow-motion, ponura (ale nie mroczna) atmosfera itp. Niech sobie reżyser kręci film urozmaicony mrocznymi pomysłami, ale nie pod szyldem Maxa Payne''a, bo tutaj IMO żadne mroczne anioły czy inne walkirie (dobra, interpretacja artystyczna interpretacją artystyczną, ale to mi to już bardziej jakieś harpie przypomina... Niedługo w filmie umieszczą trolla, jakiś indianiec z mądrą gębą nazwie go nimfą i wszystko będzie w porządku...) nie pasują. That''s my opinion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się