HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 30.12.2009 o 14:38, the_bishop napisał:

polecacie moze jakies dobre seriale?


Polecam CSI, CSI: Miami, CSI: New Jork oraz Z Archiwum X.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Był ktoś na avatarze dwa razy aby tak porównać jakość? Chodzi mi ewentualnie o dwa różne kina. Bo ja się teraz wybiorę do imax a byłem w cinema city to zdam raport :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2009 o 14:38, the_bishop napisał:

polecacie moze jakies dobre seriale? cos co naprawde moze czlowieka wciagnac ? mam zamiar
zaczac ogladac ale sam prawde mowiac nie wiem co, jezeli macie jakies ciekawe propozycje
prosze piscie :)

Band of brothers oczywiscie. A z tych co leca obecnie w tv to fajne są Kości i House, CSI tez daje rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2009 o 11:42, Paluch_222 napisał:

Cesarz zerwał prawdopodobnie najważniejszy dla kraju kontrakt, który pozwoliłby Japonii
rozwinąć się technicznie tylko dlatego, że nagle ruszyło go serce i postanowił postępować
honorowo... proszę, to nie bajka?

taka jest akurat mentalność Japończyków, Chińczyków i pewnie jeszcze innych narodów azjatyckich w których religią jest Konfucjanizm ;]

Dnia 30.12.2009 o 11:42, Paluch_222 napisał:

Ostatni samuraj jest filmem bardzo dobrym w moim odczuciu, jednak fabułę miał równie
przewidywalną jak Avatar. A czy to znaczy, że jest gorszy? Nie. Czy Avatar jest gorszy
od wspomnianych przez Ciebie Moon czy Dystrykt 9 (również godni reprezentacji sci-fi
w tym roku)? Nie, jest inny, co nie znaczy gorszy.

bez obrazy potoczenie fabuły w Ostatnim samuraj można było przewidzieć a w Avatarze po prostu się już ją znało. więc raczej mi nie wmówisz że fabuła w Avatarze jest wyjątkowo banalna bo nawet dziecko mogłoby po pewnej scenie powiedzieć co za chwilę będzie. może bym się tak nie czepiał jakby ten film nie był aż tak reklamowany ale jest i mam prawo ciut więcej od niego wymagać niż dosłowne przekalkowanie paru schematów np. od zera do bohatera oraz jak to zwykły chłopak zakochuje się w księżniczce

Dnia 30.12.2009 o 11:42, Paluch_222 napisał:

W takim razie dla niektórych High School Musical miał dużo lepszą fabułę, bo ktoś lubi
filmy o tańczących nastkach :P

ale odkrywczy jesteś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bylem wczoraj na Avatarze w IMAX w Katowicach. Film moim zdaniem rewelacyjny ale niestety jakosc obrazu pozostawiala wiele do zyczenia :/ W wielu momentach obraz byl niewyrazny i wygladal jakby okulary nie do konca dzialaly jak nalezy. Byc moze bylo to spowodowane tym ze siedzialem lekko z boku sali. Ogolne wrazenie niesamowite, prawdopodobnie wybiore sie do kina jeszcze raz choc najbardziej ciekawi mnie jak ten film bedzie wygladal na blu-ray.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Jestem ciekaw, czy oceniasz film jako widowisko, czy pod względem wartości filmu. Przeglądając liste top100 na filwebie, mam wrażenie, że ludzi poje*ało. Leon zawodowiec na 1., Forrest Gump na 2., etc... wczoraj Avatar na 2. Ludzie coś jest nie tak! Ojciec Chrzestny spadł na 5. Tak samo Gran Torino bardzo śmieszne miejsce(imho za wysokie miejsce. Już za bardzo nie można polegać na liście top100 na filmweb, bo pewno sie tam debili namnożyło, mam nadzieje, że sie to uspokoi i tabela stanie się normalną. Powracając do meritum...
jak ocenisz gre aktorską, fabułę, sposób przedstawienia (chodzi o logike w przedstawianiu "faktów" i zdarzeń w filmie, etc. ).
P.S Najbardziej mnie bawią komentarze, że Cameron jak zwykle mistrzowski film stworzył- haha. Nie moge...
Tylko i wyłącznie Terminator i Terminator 2 nadaje się do oglądania, ba są dooobre!
Jeszcze te komentarze z obroną tego filmu: "**bnij sie w beret czlowieku - jestes po prostu zakompleksionym polusem i tyle fajansiarzu; boshe.... naprawde mi cie szkoda"
Widząc takie komentarze niestety muszę zbojkotować film.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2009 o 15:14, Starscream napisał:

> polecacie moze jakies dobre seriale? cos co naprawde moze czlowieka wciagnac ? mam
zamiar
> zaczac ogladac ale sam prawde mowiac nie wiem co, jezeli macie jakies ciekawe propozycje

> prosze piscie :)
Band of brothers oczywiscie. A z tych co leca obecnie w tv to fajne są Kości i House,
CSI tez daje rade


band of brothers, objerzalem 2 razy - niesamowity serial !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ogólnie wszelkie listy czy rankingi są o kant tyłka rozbić, szczególnie w internecie. ''dopóki nie miałem internetu nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów'' itd.
jak Transformersy miały premierę to też były w pierwszej piątce na filmwebie.

Dnia 30.12.2009 o 15:40, bartog123 napisał:

Tylko i wyłącznie Terminator i Terminator 2 nadaje się do oglądania, ba są dooobre!

gusta i guściki, mnie tam dwójka się jakoś specjalnie nie podobała.

Dnia 30.12.2009 o 15:40, bartog123 napisał:

Widząc takie komentarze niestety muszę zbojkotować film.


przepraszam, ale co mają komentarze napisane przez jakiegoś idiotę w internecie do wartości i jakości filmu?
piłki nożnej też nie oglądasz, bo chuligani piszą ''je*ć xxxxx'' na murach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoja ocene przedstawilem na podstawie ogolnego wrazenia jakie odniosłem po obejrzeniu filmu. Zgadzam sie ze fabuła jakos super oryginalna nie jest i wlasciwie jest to takie Pocahontas tylko w innym swiecie ale to wszystko jest pokazane w cudowny sposob i jako kolejny film uswiadamia nam dobitnie ze ludzie w pogoni za pieniadzem powoli dążą do samodestrukcji. Gra aktorska bardzo mi sie podobała a animacja Na''vi stoi na najwyzszym poziomie (szczegolnie podobalo mi sie jak zrobione sa oczy), bardzo podobała mi sie postac Neytiri, niesamowicie charakterystyczna i jakby na to nie patrzec w tym wszystkim bardzo seksowna ;).
Nie znam sie na profesjonalnym ocenianiu filmow, ale dla mnie najwazniejsze podczas seansu bylo to ze co chwila przechodzily mnie tzw. "ciary" a jak dla mnie to jest najwazniejsze. Zakochalem sie w Pandorze i chce tam jak najszybciej wrocic.

Jeszcze co do gry aktorskiej polecam filmik gdzie jest fajnie pokazane jak aktorzy przygotowywali sie do swoich ról : http://www.youtube.com/watch?v=zjLfE-yjpPg

Odnosnie tego co dzieje sie na Filmwebie czy Imdb to rzeczywiscie jest cyrk na kółkach, najbardziej rozbawilo mnie to ze te dzieciaczki neo tak bardzo chcialy aby Avatar byl pierwszy ze dawały same 1 na Ojca Chrzestnego (ktory swoja drogą bezapelacyjnie zasluguje na to pierwsze miejsce) i 10 na Avatara a w efekcie Avatar spadl na 8 a Ojciec na 5 miejsce xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2009 o 15:55, Daelor napisał:

ogólnie wszelkie listy czy rankingi są o kant tyłka rozbić, szczególnie w internecie.
''dopóki nie miałem internetu nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów'' itd.

jak Transformersy miały premierę to też były w pierwszej piątce na filmwebie.

Ale na chwil, a ten stan utrzymuje się bardzo długo, filmy, które były dobrze poukładane (nie mówie według gustu mojego, ale ze względu na ogół recenzji krytyków filmowych- czyli coś w tym było).

Dnia 30.12.2009 o 15:55, Daelor napisał:

> Tylko i wyłącznie Terminator i Terminator 2 nadaje się do oglądania, ba są dooobre!

gusta i guściki, mnie tam dwójka się jakoś specjalnie nie podobała.

Zgadza się.

Dnia 30.12.2009 o 15:55, Daelor napisał:

> Widząc takie komentarze niestety muszę zbojkotować film.

przepraszam, ale co mają komentarze napisane przez jakiegoś idiotę w internecie do wartości
i jakości filmu?
piłki nożnej też nie oglądasz, bo chuligani piszą ''je*ć xxxxx'' na murach?

Co ma jedno z drugim? Nie ogolądam filmów, które jak można stwierdzić z niemalże pewnością, dzieciarnia się zachwyca i nie można stwierdzić czy film dobry jest czy lichy.
BTW. nie oglądam piłki, bo według mnie raczej nędzne widowsko, które napędzają plastkiowi chłoptasie i pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2009 o 15:17, Makus89 napisał:

W wielu momentach obraz byl niewyrazny i wygladal jakby okulary nie do konca dzialaly jak nalezy.

nie wiem czy o to ci akurat chodzi ale momentami niektóre obszary obrazu były nieostre tak aby efekt 3d był lepiej widoczny. zresztą jak obraz jest ostry i skupia się na jakimś planie to automatycznie wszystko co np. przeleci bliżej widza jest nieostre :)

bartog123
dokładnie tylko jako ciekawostkę i pokaz nadchodzących możliwości kina bo nic poza tym w filmie nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2009 o 15:48, the_bishop napisał:

> > polecacie moze jakies dobre seriale? cos co naprawde moze czlowieka wciagnac
? mam
> zamiar
> > zaczac ogladac ale sam prawde mowiac nie wiem co, jezeli macie jakies ciekawe
propozycje
>
> > prosze piscie :)
> Band of brothers oczywiscie. A z tych co leca obecnie w tv to fajne są Kości i House,

> CSI tez daje rade

band of brothers, objerzalem 2 razy - niesamowity serial !

Ja tylko raz ale dla mnie absolutne arcydzieło wsród seriali:] Na pewno jeszcze kiedys ponownie obejrze wszystkie 10 odcinków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2009 o 16:03, bartog123 napisał:

Co ma jedno z drugim? Nie ogolądam filmów, które jak można stwierdzić z niemalże pewnością,
dzieciarnia się zachwyca i nie można stwierdzić czy film dobry jest czy lichy.

nie byłbym tak rygorystyczny, Avatar (bo w sumie o tym filmie cały czas mowa) to w mojej opinii dobre, godne polecenia widowisko, które warto zobaczyć - a wierz mi, daleko mi do dzieciarni czy uwielbienia dla popkultury.
tak więc - film obejrzeć, z internetowymi debilami się nie zadawać. ot, prosta recepta na spokojne życie ;]

Dnia 30.12.2009 o 16:03, bartog123 napisał:

BTW. nie oglądam piłki, bo według mnie raczej nędzne widowsko, które napędzają plastkiowi
chłoptasie i pieniądze.

masz podobne poglądy do moich, ale ciii, bo to nie ten temat. o piłce wspomniałem tylko mimochodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2009 o 16:06, bartog123 napisał:


Czyli film mamy traktować raczej jako ciekawostkę, a nie ponadczasowe dzieło? Tylko 3d
no nie ?


To czy to bedzie ponadczasowe dzielo przekonamy sie za kilka - kilkanascie lat, ale swoja drogą co rewelacyjnego było w fabule Gwiezdnych Wojen ? Jak dla mnie niewiele, ale wrazenia z filmu sa do dzis niesamowite i mam nadzieje ze tak samo bedzie z Avatarem.
Jeszcze co do 3D - rzeczywiscie jest to ciekawostka i naprawde warto to zobaczyc w tej technologii ale teraz chcialbym ten film obejrzec w normalnym 2D ale za to w super jakosci najlepiej na Blu Ray zeby moc nacieszyc sie detalami ktore tak jak mowilem w kinie byly slabo widoczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Co było dobrego w SW ? Naiwna wręcz fabuła, że aż urocza, chyba to. Mnie się podobają. A raczej 3 pierwsze filmy nie powalają afektami, więc... coś w nich poza efektami i widowiskiem jest! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2009 o 16:09, Gregario napisał:

nie wiem czy o to ci akurat chodzi ale momentami niektóre obszary obrazu były nieostre
tak aby efekt 3d był lepiej widoczny. zresztą jak obraz jest ostry i skupia się na jakimś
planie to automatycznie wszystko co np. przeleci bliżej widza jest nieostre :)

bartog123
dokładnie tylko jako ciekawostkę i pokaz nadchodzących możliwości kina bo nic poza tym
w filmie nie ma


Nie chodzi mi o to ze obraz momentami nie byl ostry (choc przez pierwsze pol godziny seansu troche mi to przeszkadzalo) ale bardzo drażnił mnie efekt ghostingu (chyba tak sie to nazywa) czyli podwojne krawedzie obiektow itp. Po prostu w pewnych momentach obraz widzialem tak jakbym nie mial zalozonych okularow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, a ja wczoraj byłem na tym Avatarze i tak jak się spodziewałem, dla mnie takie 8/10.
Plusy:
- fenomenalna animacja
- ładny świat
- prawie wszyscy na końcu poginęli
Minusy:
- fabuła
- denerwujący (mnie) główny bohater
- cena biletu, która została podwyższona o ładne 7 zł przez 3D które odchody dawało.
- 2 godziny 40 minut to trochę za długo.
- operator dźwięku jest głuchy. Ja rozumiem, ze teraz młodzież lata ze słuchawkami w uszach z muzyka włączona na full głośności, ja to rozumiem, ale podczas niektórych momentów ilość decybeli była tak wysoka, że nogawki od spodni mi się trzęsły...

A przez cały czas trwania filmu co bym nie zobaczył to wiedziałem, że skądś to już znam np.

Spoiler

Te latające góry są identyczne jak latające głazy w GW u Asurów. Animacja przechodzenia z człowieka do Na''vi (o ten taki wirtualny pokręcony tunel mi się rozchodzi) jest identyczna jak animacja odradzania w Borderlands.


I teraz kto od kogo ściągał? Niby scenariusz był napisany w ''95, ale animacja dopiero niedawno zaczęła być tworzona... Hmm ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2009 o 16:24, Markush napisał:

- cena biletu, która została podwyższona o ładne 7 zł przez 3D które odchody dawało.

nie narzekaj bo i tak dobrze na tym wyszedłeś ponieważ w rzeczywistości obejrzałeś dwa filmy (aby uzyskać efekt 3d film jest wyświetlany z dwóch projektorów) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2009 o 14:38, the_bishop napisał:

polecacie moze jakies dobre seriale? cos co naprawde moze czlowieka wciagnac ? mam zamiar
zaczac ogladac ale sam prawde mowiac nie wiem co, jezeli macie jakies ciekawe propozycje
prosze piscie :)


Osobiście lubię seriale o skończonej ilości odcinków , tak więc polecam:

Po tamtej stronie (ang. The Outer Limits) - amerykański serial fantastyczny. Pierwsze dwie serie (49 odcinków) zrealizowano w latach 1963-1965 (w technice czarno-białej), a od 1995 do 2002 r. powstało następnych 154

Spoiler

(obecnie na AXN SCI-FI)

odcinków w siedmiu seriach tego cyklu.

Jericho - obecnie na
Spoiler

POLSACIE



Battlestar Galactica z 1978 i remake z 2003 obecnie na
Spoiler

AXN SCI-FI

i dvd (wersja z 2003r.)

Policjanci z Miami (Miami Vice) na dvd pierwszy sezon

Chuck 1 sezon na dvd

Drużyna A na dvd

Dempsey i Makepeace na dvd

Alfred Hitchcock przedstawia na dvd

Robin z Sherwood na dvd

i oczywiście Stanisław Bareja

Zmiennicy na dvd

Alternatywy 4 na dvd

DOBRE PODKREŚLAM DOBRE seriale komediowe

Co ludzie powiedzą ? na dvd

Czarna Żmija mimo obsady naprawdę dobry serial na dvd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się