HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 01.01.2010 o 17:15, Pile napisał:

Jak masz 100" tv 3D z mega nagłośnieniem to tak. Jednak mówiąc "telewizorkach" myślę
że takowego nie posiadasz a więc lepiej iść do kina ;-)


Dobry film robi wszędzie wrażenie.
Jak się obejrzy najpierw w kini, to potem na małym ekranie będzie przynosił miłe wspomnienia i będzie i tak cool ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam tytułu film. Chyba w kinach był z 2-3 lata temu. Opowiadał historie jakiegoś studenta/geniusza, który opracował sposób na wygrywanie w pokera. Fabuła mniej więcej tak wyglądała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2010 o 17:59, Ichibanboshi-kun napisał:

Dobry film robi wszędzie wrażenie.


Jednak film za 250 mln dolarów z genialnymi efektami lepiej będzie się oglądało w kinie.

Dnia 01.01.2010 o 17:59, Ichibanboshi-kun napisał:

Jak się obejrzy najpierw w kini, to potem na małym ekranie będzie przynosił miłe wspomnienia
i będzie i tak cool ;)


No wiadomo ale z tego co wiem to chodziło chyba o dziewiczy seans :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym czekaniem to średnio, bo będzie gorzej w 2D. Nie ma jeszcze opisanego standardu na 3D blu-ray itd. więc ja nie czekam, tylko jeszcze raz pójdę do kina. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za chwilkę (20.10) Ratatuj na tvp1. Polecam, świetna animacja i choć nie rysowana, to w moim rankingu stoi zaraz za Królem lwem i wyprzedza nawet takie tuzy jak Wall-e. Może nie jest to najbardziej ambitny i atrakcyjny film tej dekady, ale ma swój urok. No i Remy. :)

A właściwie już jest, no. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stardust zalicza się do moich ulubionych filmów. Oglądałem ten film już wiele razy, ale nadal pozostaje kilka elementów, których nie potrafię sobie wytłumaczyć. Być może ktoś z Was będzie znał odpowiedzi na następujące pytania:

1. O co pytał chłopiec w swoim liście naukowca z Londynu? (Podejrzewam, że tutaj można snuć tylko domysły).
2. Dlaczego lokaj pracujący w the Slaughtered Prince (zajazd pod Zarżniętym Księciem) okłamał Yvaine?
3. Dotyczy tego tekstu:
They ruled for 80 years. But no man can live forever, except he who possesses the heart of a star, and Yvaine had given hers to Tristan completely. When their children and grandchildren were grown, it was time to light the Babylon Candle.
And they still live happily ever after.

Ten fragment ze świecą jest zagadkowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.01.2010 o 20:41, Achilleus napisał:

Ten fragment ze świecą jest zagadkowy.

Jest to symbolika, nic więcej. ;)
A co do filmu... genialny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2010 o 21:03, Achilleus napisał:

Tak też myślałem. A pozostałe pytania?

Nie jestem zeznajomiony na tyle z filmem (2 razy oglądałem- ostatnio jakoś we wrześniu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2010 o 19:08, darth_16 napisał:

Z tym czekaniem to średnio, bo będzie gorzej w 2D. Nie ma jeszcze opisanego standardu
na 3D blu-ray itd. więc ja nie czekam, tylko jeszcze raz pójdę do kina. :)


Ja juz byłem dwa razy na Avatarze i jeden raz na Sherlocku Holmesie;p Gites majonez ale bym poszedł jeszcze raz.. tylko 25 zł nie chodzi ulicami a ja mam mało kasy w tej chwili... A za poł roku ten film chyba już nie będzie wyświetlany... więc tak czy siak kupuje film na dvd albo b-r, tylko że do BR nie mam nawet odtwarzacza;p

LIPA:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od 1 stycznia 2010 roku (czyli od dziś) postanowiłem tworzyć zestawienia produkcji, które oglądam. Tak narodziła się koncepcja cyklu "Dobry film nie jest zły #1". Pierwsza odsłona jest już dostępna na moim gramsajcie (link poniżej).

Przyznam, że chętnie wdałbym się w polemikę, bo po to głównie wypluwam z siebie te zestawienia.

No i ankieta również na Was czeka :)

http://ja.gram.pl/Spayki/27

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 01.01.2010 o 21:21, kuki288 napisał:

na Sherlocku Holmesie;p Gites majonez ale


Tak z ciekawości czytałeś jakieś opowiadania lub powieści o S. Holmesie A.C.Doyle-a ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2010 o 21:22, Spayki napisał:

Od 1 stycznia 2010 roku (czyli od dziś) postanowiłem tworzyć zestawienia produkcji, które
oglądam. Tak narodziła się koncepcja cyklu "Dobry film nie jest zły #1". Pierwsza

/.../

Jako że ostatnio wybitnie nie mam ochoty na nerwy w kinie , z filmów wymieniowych w twojej ankiecie widziałem tylko "Odlot" , zgadzam się z twoim zdaniem że jest to raczej film w stylu Shreka i dzieci nie wyłapią wszystkich niuansów , ale cóż wszytko się zmienia to i filmy animowane również.

Ps. Zamierzasz obejrzeć "S.Holmes-a" z R.D. Juniorem i Jude-em Law?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2010 o 21:35, kerkas napisał:

Jako że ostatnio wybitnie nie mam ochoty na nerwy w kinie , z filmów wymieniowych w twojej
ankiecie widziałem tylko "Odlot" , zgadzam się z twoim zdaniem że jest to raczej film
w stylu Shreka i dzieci nie wyłapią wszystkich niuansów , ale cóż wszytko się zmienia
to i filmy animowane również.


No właśnie moim zdaniem Shrek jest znacznie łatwiejszy w odbiorze. Tak jak napisałem - Odlot to nie jest typowa komedia, niewiele tam jest elementów typowych dla tego gatunku (którymi z kolei epatuje Shrek), dlatego też zdaje się być znacznie trudniejszy w odbiorze dla młodszych widzów.

Dnia 01.01.2010 o 21:35, kerkas napisał:

Ps. Zamierzasz obejrzeć "S.Holmes-a" z R.D. Juniorem i Jude-em Law?.


Jak najbardziej! Na tę chwilę na mojej styczniowej liście są jeszcze Avatar, Iluzjonista, Blood: The Last Vampire, Wrota do piekieł, Prawo zemsty, może Parnassus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2010 o 21:43, bartog123 napisał:

> http://ja.gram.pl/Spayki/27
Nice, ale Lektor byłby lepszy jakby darowali sobie nagie sceny- Winslet nie jest piękna.


Nie, nie jest. W Titanicu również nie była. Ale najpewniej to miało pokazać bliski, ekhm... stosunek głównego bohatera i granej przez Winslet postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2010 o 21:32, kerkas napisał:

/.../
> na Sherlocku Holmesie;p Gites majonez ale

Tak z ciekawości czytałeś jakieś opowiadania lub powieści o S. Holmesie A.C.Doyle-a
?.


Niestety;p Ale nie... oglądałem tylko filmy jego;p Nie lubie książek o nim ale filmy są przednie;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się