Zaloguj się, aby obserwować  
HumanGhost

Heroes of Might and Magic V - informacje o polskim wydaniu i pre-ordery!

242 postów w tym temacie

. o ile 1, czy ewentualnie

Dnia 20.12.2005 o 15:54, penny napisał:

druga czesc to bylo jakies nowatorstwo, o tyle kolejne czesci poprostu sa juz dodatkiem dla
wytrwalych (lub ciekawa propozycja dla tych, ktorzy nigdy w to nie grali).

Twierdzisz więc że między 1 a 3 jest niewielka różnica ?????????????
Nie żartuj :-))))))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2005 o 16:04, demon92 napisał:

Mam pytanie do kiedy można składać zamówienia?


Pre-order do czasu premiery :) Potem będzie można normalne złożyć i czekać do 3 dni na paczkę, albo na kuriera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no moze troche zle to ujalem. chodzi mi o to ze w zasadzie to jest ciagle to samo. ok masz nowe czary, nowe jednostki, nowe "rasy", nowe umiejetnosci bohaterow, ale koncepcyjnie gra sprowadza sie do tego samego. celem zawsze jest eksterminacja przeciwnika i do osiagniecia tego celu w przypadku kazdej z czesci prowadzi zawsze ta sama droga. ten sam problem dotyczy rowniez takich gier jak warcraft czy inny starcraft. konczysz plansze i nastepna zaczynasz praktycznie w punkcie wyjscia. jesli o mnie chodzi to poprostu po tym jak sie "nagralem" w pierwsze czesci, kolejne nie sa juz dla mnie tak ekscytujace. gdyby chociaz na rozgrywke skladalo sie wiecej czynnikow, albo jedna rozgrywka byla na tyle dluga, zeby wymagac stosowania jakis zlozonych dlugofalowych strategii i wymagala bardziej perspektywicznego myslenia. niestety najczesciej rozgrywka sprowadza sie do tego samego - zajmij wszystkie miasta. a trudnosc objawia sie tym ze dostep do istotnych surowcow jest ograniczony i/lub twoj przeciwnik ma silniejsze wojsko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ekhm, tyle że problem ten dotyczy własciwie każdej dłuższej serii. No chyba mi nie powiesz, że Mortal Kombat, Tekken czy NFS z każdą częścią są tak samo odkrywcze, innowacyjne i oryginalne, jak cześć pierwsza :/ Ozywiscie juzpominę, że w tych grach fabuly nie ma wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2005 o 16:21, penny napisał:

no i zapomnialem dodac - fabula jest na tyle banalna i nieistotna, ze nawet ona nie zacheca
do zaglebienia sie w gre.


Gdyby zmienili całą istotę gry, to już nie byliby starzy dobrzy Heroesi (III :)). Ja mam nadzieję, i tak chyba będzie według zapowiedzi, że nie odbiegną zbyt daleko od idei trójki i to co najmiodniejsze zostanie. Czekam na powrót kolekcjonerskiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2005 o 16:29, Bambusek napisał:

Ekhm, tyle że problem ten dotyczy własciwie każdej dłuższej serii. No chyba mi nie powiesz,
że Mortal Kombat, Tekken czy NFS z każdą częścią są tak samo odkrywcze, innowacyjne i oryginalne,
jak cześć pierwsza :/ Ozywiscie juzpominę, że w tych grach fabuly nie ma wcale.

oczywiscie ze masz racje. choc akurat w przypadku nfs to troche nie do konca. zasadniczymi zmianami moga sie pochwalic np porsche, nfs hp i wreszcie underground. wprawdzie w kazdej z tych gier chodzi o wygrywanie wyscigow, to jednak nie popada sie w taka schematycznosc bo samo zalozenie jest inne - rozgrywka sama w sobie dostarcza emocji.
w mordobiciach tez nie do konca sa dobrym przykladem. w mordobiciu chodzi o emocje towazyszace samej walce - im wiecej bedzie bajerow tym lepiej. pozatym mordobicie to akurat gra stworzona do rozgrywki hot seat ze znajomym :) co rodzi dodatkowe emocje.
w strategii natomiast chodzi o troche cos innego - o wysilelk intelektualny. jesli opracujesz jakis schemat postepowania, ktory w 90% sytuacji doprowadzi cie do zwyciestwa, gra przestaje byc ciekawa, bo nie wymaga juz od ciebie myslenia. na dodatek w przypadku heroes mamy doczynienia z gra turowa co jest pewna niedogodnoscia jesli chcialbys grac z zywym przeciwnikiem - zawsze ktos bedzie sie nudzil czekajac. jesli wiec dojdzie do sytuacji kiedy nie musisz sie wysilac zeby wygrac kolejne plansze, a jedyna trudnosc bedzie polegac na wykonywaniu wiekszej ilosci klikniec to gra stanie sie schematyczna i monotonna.

co do fabuly - nie twierdze ze jest ona jakims istotnym elementem w przytoczonych przez ciebie przykladach. chodzilo mi o cos innego. zdaza sie ze w zasadzie jesli sama gra juz cie troche nuzy to jedynym co cie trzyma przykutym do ekranu jest fabula - porpostu jestes ciekawy co bedzie dalej. niestety w przypadku heroes wprawdzie fabula sie gdzies tam przewija, ale rownie dobrze mogloby jej nie byc w cale, poniewaz jest ona tak malo istotna, ze nie jest w stanie gracza na tyle zainsteresowac zeby gral dalej pomimo tego ze sama rozgrywka powoli przestaje byc ciekawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2005 o 16:42, au_rel napisał:

Gdyby zmienili całą istotę gry, to już nie byliby starzy dobrzy Heroesi (III :)). Ja mam nadzieję,
i tak chyba będzie według zapowiedzi, że nie odbiegną zbyt daleko od idei trójki i to co najmiodniejsze
zostanie. Czekam na powrót kolekcjonerskiej :)

masz racje. ale najwyrazniej nie czytales mojej wypowiedzi zbyt uwaznie. ja juz sie "nagralem" dosc w heroes of m&m i poprostu fakt ze gra sama w sobie sie nie zmienia, powoduje ze nie jestem szczegolnie zainteresowany graniem w kolejne czesci. traktuje je jako poporostu dodatkowe misje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Penny zebyś ty wiedzial ile trzeba sie nakombinowac zeby wyciagnac jednego głupiego bohatera z zamku który musze zdobyć :D (mowa o H3) Mi sie podobała cała saga od 1 do 4 części. Mimo to w części czwartej zabrakło czegoś tego ale miło mi sie jednak gre przechodziło, ale pytanie mam teraz do CDP, czy w przypadku np. Heroes VI jesli sie pojawi to dodacie do niej H1,2,3,4? Bo jak kupowałem 4 część dostałem już 1 i 2. A teraz ma mi jeszcze przyjsc znowu 1,2,3 razem z piątką, a 3 czesci to juz mam z 2 egzemplarze (1 z NEK, 1 jeszcze z MIRAGE). Nie żebym marudził, ale kurde dalibyście coś innego :P Np. Disciples 2 bo zbliżone tematyką :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2005 o 17:06, wikweb napisał:

Witam jaka jest ilość sztuk edycji limitowanej bo niewiem czy o 18 jutro zarze czy zwolnic
się ze szkoły o 15:15?


Podejrzewam, że mają tyle, żeby dla wszystkich wystarczyło. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2005 o 17:07, Mistic napisał:

Penny zebyś ty wiedzial ile trzeba sie nakombinowac zeby wyciagnac jednego głupiego bohatera
z zamku który musze zdobyć :D (mowa o H3)


Czyżby ostatnai misja kampanii Podziemia i Diably i zdobywanie Steadwick? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2005 o 17:10, Sarafan_Knight napisał:

> Witam jaka jest ilość sztuk edycji limitowanej bo niewiem czy o 18 jutro zarze czy zwolnic

> się ze szkoły o 15:15?

Podejrzewam, że mają tyle, żeby dla wszystkich wystarczyło. :)



ale ja bym się zwolnił (nie chodzi o to że zabraknie dla ciebie gry ale o to że nie będziesz się "kisić" w budzie :] )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2005 o 17:50, wikweb napisał:

Etam buda akurat to nie problem bo to akurat będzie trening na siłce tylko poprostu musze miec
kolekcjoinera


a ja jednak bym odpuscił (trening na silowni jeszcze bedziesz mial)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować