Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

Mam prośbę do braci Stalkerów.

Przez kilka dni nie będę miał dostępu do mojego komputera a znalazłem w sieci taki oto mod:

http://stalker.filefront.com/file/Better_Lighting_Depth_of_Field_and_FPS;939 97#Download

Ogólnie rzecz biorąc, ulepsza on grafikę ale najważniejsze jest to, że jak twierdzi twórca poprawia wydajność.Na screenach widać wzrost klatek nawet o 15.

Mógłby ktoś to sprawdzić i potwierdzić czy modyfikacja rzeczywiście daje aż taki przyrost FPS-ów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mam problem, nie mogę przejść z jednej lokacji na drógą. Na mapie nie mam w odpowiednich miejscach strzałek a jak dochodzę do miejsc, w których być powinny wyświetla mi się tylko komunikat, naciskam OK i dalej jestem tam gdzie byłem :|

http://funkyimg.com/u2/835/782/ss_tosemja_09-16-08_22-24-19__escape_.jpg
http ://funkyimg.com/u2/857/834/ss_tosemja_09-16-08_23-04-50__escape_.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 20:46, CDS_Baxian napisał:

> Nie nie oto mi chodzi .
> 2 x EVGA e-GF 9800 GTX 280 SSC SLI
>
> To jaką masz 9800 czy 280 ?

Juz poprawilem ... wziolem fakturke i wszystko jeszcze raz sprawdzilem .. kurde nie mam
pojecia skad mis ie to 9800 wzielo :P:P:P


Jakbyś sam złożył/modyfikował/modernizował sobie kompa, to byś wiedział co tam jest anie na fakturze sprawdzał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wywalania do windowsa przy przechodzeniu do innej lokalizacji (przejściem i przewodnikiem)
U mnie okazało się, że problem związany był z modem (do udźwigu) trzeba wrzucić nowy plik system.ltx
jest tu : http://www.mediafire.com/download.php?pzdqvuetxiq

Może Wam też pomoże.

Info znalazłem na forum stalker pl

Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, niewiem czy gdzieś to ominołem czy jak niechce mi sie czytac 100 postow do tyłu ale gdzie sa te podziemia prypeci ?? Na pudełku pisze ze są, w recenzji w CDA pisze ze są to czemu do cholery niema ich w grze ? jakieś jaja czy jak ? Proszę o szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 14:06, Mariax napisał:

Mam pytanie, niewiem czy gdzieś to ominołem czy jak niechce mi sie czytac 100 postow
do tyłu ale gdzie sa te podziemia prypeci ?? Na pudełku pisze ze są, w recenzji w CDA
pisze ze są to czemu do cholery niema ich w grze ? jakieś jaja czy jak ? Proszę o szybką
odpowiedź.



Kika dni przed premierą podziemia zostały wycięte z gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 14:14, Sylwassss napisał:

> Mam pytanie, niewiem czy gdzieś to ominołem czy jak niechce mi sie czytac 100 postow

> do tyłu ale gdzie sa te podziemia prypeci ?? Na pudełku pisze ze są, w recenzji
w CDA
> pisze ze są to czemu do cholery niema ich w grze ? jakieś jaja czy jak ? Proszę
o szybką
> odpowiedź.


Kika dni przed premierą podziemia zostały wycięte z gry.


LOL... To już CDP nie mogło sie zapoznać z tym co pakują w pudełka tylko wciskać wszystkim kit że poziom jest chociaż go niema. Gratuluję pomysłowości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Stalkerów, którym gra wywala się co jakieś pół godziny ;p
Nie wiem, czy to już było, ale wczoraj znalazłem ciekawy temat na jakimś zagranicznym forum: http://www.gamespot.com/pc/action/stalkerclearsky/show_msgs.php?topic_id=m-1-4547356 1&pid=942067 . Dodając te pliki do folderu gamedata/scripts oraz zmieniając jedną linijkę w pliku fsgame.ltx, podobno usuwamy niektóre crashe (te, które nie wyświetlają okienka z bugtrapem).
Od razu mówię, że to niekoniecznie musi działać. Na razie testuję i rzeczywiście nie wywaliło mnie ani razu od momentu wklejenia tych plików. Ale może to przypadek?
Mam nadzieję, że komuś pomogłem. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 14:23, Mariax napisał:

LOL... To już CDP nie mogło sie zapoznać z tym co pakują w pudełka tylko wciskać wszystkim
kit że poziom jest chociaż go niema. Gratuluję pomysłowości...


Podejrzewam że zanim CDP dostało gre miało już dawno pudełka przygotowane. Nawet w CDA pisało że w grze znajdują się podziemia Prypeci. Dziwi mnie że GSC zdecydowało się wyciąć je z gry. Jeśli jest w kodzie gry pewnie moderzy odblokują tą lokacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.09.2008 o 14:31, Sylwassss napisał:

Podejrzewam że zanim CDP dostało gre miało już dawno pudełka przygotowane. Nawet w CDA
pisało że w grze znajdują się podziemia Prypeci. Dziwi mnie że GSC zdecydowało się wyciąć
je z gry. Jeśli jest w kodzie gry pewnie moderzy odblokują tą lokacje.


Mam nadzieję że tak się stanie, bo podziemia w SoC byly bardzo klimatyczne i chciałbym do takiego czegoś powrócić, w CS mamy praktycznie tylko króciutki etap w podziemiach agropromu, ktory można przejść w 5 minutek więc to wogóle nie są podziemia. Ciekawi mnie tylko po co to GSC wywala z gry poziomy które były już gotowe. No nic pozostaje mieć nadzieję że moderzy szybko tą sprawę załatwią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde patch 1.5.04 naprawdę zepsuł wojnę frakcji lub ich sposób poruszania się , dołączyłem do samotników i zdobyłem hangar ale nikt nie przychodzi od nich żeby go zająć . A jak opuszczę hangar to bandyci się znów pojawiają :| To samo z innymi frakcjami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 15:04, Crew 900 napisał:

Kurde patch 1.5.04 naprawdę zepsuł wojnę frakcji lub ich sposób poruszania się , dołączyłem
do samotników i zdobyłem hangar ale nikt nie przychodzi od nich żeby go zająć . A jak
opuszczę hangar to bandyci się znów pojawiają :| To samo z innymi frakcjami


Czyli trzeba będzie czekać na kolejny patch? Heh zawsze coś naprawią i zepsują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam swoje pytanie: Gdzie mogę przechowywać przedmioty z plecaka których nie chcę psrzedawać, chcę sobie zostawić na późniejszy czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 15:08, Gorn111 napisał:

Może ktoś wie jak dostać tą wersję STALKERA CS w ktorą grali recenzenci z CDA CLICKA
i serwisów internetowych ?


Grę możesz dostać w każdym sklepie internetowym a także w empiku, w Media Markt i innych tego typu sklepach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 15:26, Robak 007 napisał:

Ponawiam swoje pytanie: Gdzie mogę przechowywać przedmioty z plecaka których nie chcę
psrzedawać, chcę sobie zostawić na późniejszy czas?


Ze sto razy jak nie wiecej było na forum. Tak trudno jest przejrzeć kilka stron. W Stalkerze znajdują sie róźnego rodzaju skrytki i tam najlepiej jest przechowywać rzeczy. Dla przykładu Pchli targ na wysypisku. Znajduje się tam jedna ze skrzyń i tam możesz wsadzić towar. Róźnego rodzaju konary drzew w których można znaleźć wartościowe przedmioty też mogą posłużyć za przechowalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 15:26, Robak 007 napisał:

Ponawiam swoje pytanie: Gdzie mogę przechowywać przedmioty z plecaka których nie chcę
psrzedawać, chcę sobie zostawić na późniejszy czas?

w każdej niebiskiej skrzynce obok handlarza lub w skrytce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 15:26, Robak 007 napisał:

Ponawiam swoje pytanie: Gdzie mogę przechowywać przedmioty z plecaka których nie chcę
psrzedawać, chcę sobie zostawić na późniejszy czas?


Za schowek może posłużyć każdy napotkany pojemnik - sam np. trzymam graty w plecaku, w opuszczonym gospodarstwie. Przedmioty nie znikną.

@ Gorn111

Dnia 17.09.2008 o 15:26, Robak 007 napisał:

Może ktoś wie jak dostać tą wersję STALKERA CS w ktorą grali recenzenci z CDA CLICKA i serwisów
internetowych ?


Ta wersja była przygotowywana tylko i wyłącznie na potrzeby recenzentów. Nie ma możliwości jej kupna.

EDIT: Ups, spóźniłem się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 15:33, Sylwassss napisał:

Ze sto razy jak nie wiecej było na forum. Tak trudno jest przejrzeć kilka stron. W Stalkerze
znajdują sie róźnego rodzaju skrytki i tam najlepiej jest przechowywać rzeczy. Dla przykładu
Pchli targ na wysypisku. Znajduje się tam jedna ze skrzyń i tam możesz wsadzić towar.
Róźnego rodzaju konary drzew w których można znaleźć wartościowe przedmioty też mogą
posłużyć za przechowalnie


Wielkie dzięki za odpowiedź ;) Taszczyłem masę sprzętu i nie wiedziałem gdzie go mogę zostawić, a bałem się, że jak zostawię w byle skrzyni, to po pewnym czasie te rzeczy znikną. Jeszcze raz dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 15:28, Kraju92 napisał:

> Może ktoś wie jak dostać tą wersję STALKERA CS w ktorą grali recenzenci z CDA CLICKA

> i serwisów internetowych ?

Grę możesz dostać w każdym sklepie internetowym a także w empiku, w Media Markt i innych
tego typu sklepach.


Ciekawe tylko dlaczego w recenzjach nie napisano, że są crasch błędy i gra się wysypuje, a także nie zawsze działa wszystko ok przykład ( nie można było przejść z bagien do kordonu, żaden z przewodników nie chciał przeprowadzać, a przewodnik w południowym gospodarstwie w ogóle nigdzie nie przenosił - po wgraniu patcha). A jeżeli faktycznie nie ma podziemi w Prypeci a tak jest napisane na pódełku i było w recenzjach to nie jest prawdą, że tą samą grę mieli testerzy w CDA CDP i itp i ktoś tu mija się z prawdą ... generalnie rzecz biorąc CDP miało by nie mały problem gdyby wszyscy którzy zakupili grę chcieli ją oddać, a mają do tego prawo ponieważ dostali towar nie do końca sprawny i zgodny z opisem a te sprawy reguluje prawo konsumenckie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować