Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

Dnia 17.09.2008 o 19:41, Outlander-pro napisał:

Testował już ktoś hotfixa ? Jak wrażenia ?


Teraz jest jak W SoC, o wiele przyjemniej się gra ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 19:51, Sylwassss napisał:

> Testował już ktoś hotfixa ? Jak wrażenia ?

Teraz jest jak W SoC, o wiele przyjemniej się gra ;]


A jak sprawa z urywaniem dialogów albo bardzo długimi pałzami w dialogu naprawili to czy jest dalej tak jak było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale multi nadal nie dziala :( odstrzelic za to powinni caly gamespy za taki shit !

ma ktos moze IP/porty do jakichs serwerow ? ja mam tylko jeden polski : 82.143.190.161:5446

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 19:53, ASTAR12 napisał:

A jak sprawa z urywaniem dialogów albo bardzo długimi pałzami w dialogu naprawili to
czy jest dalej tak jak było?


Urywania nie zauważyłem, Co do długich pauz to okzało się że leci ruskie audio. Wcześniej nie słyszeliśmy jego i dlatego wydawało nam się że to długa pauza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam od siebie taką ciekawostkę znalezioną na forum gamespota: scriptfix 1.5.04
Naprawia dalej częste constant crashe Ludziki raportują, że dzięki temu udało im się przejść całą grę beż JEDNEGO crasha!
Jest tam też drugi skrypcik, z nazwy ( sim_squad_generic.script )wnioskuję, że może naprawiać AI oddziału ( w końcu mogą przychodzić na zajęte przez nas pozycje ;)) Niestety nie mam jak sprawdzić, bo jestem za bagnami, a do frakcji żadnej nie należę

Instrukcja:
W Stalkerze tworzymy folder gamedata a w środku kolejny scripts tam wypakowujemy dwa pliczki z paczki
W pliku fsgame.ltx zmieniamy gamedata false|true na gamedata true|true
Wsio

SCriptfix 1.5.04 (64 kb)
http://files.filefront.com/fixedscriptsrar/;11818353;/fileinfo.html

Mam nadzieję, że komuś się przyda...
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba zaraz oszaleję - metoda F5/F9 nie działa, wsparcie nadal nie chce nadejść a już 4 raz wybijam tych cholernych renegatów. Droga od kościoła też jest oczyszczona z wrogów więc czemu k&*@a nikt nie chce przyjść? Jest może na to jakiś sposób związany z poleceniami w konsoli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem po wgraniu patcha 1.5.0.4 kiedy pierwszy raz wchodze do kodonu i dostaje zadanie od Sidorowicza na mapie w PDA nie mam zaznaczonego punktu z celem misji a na mini mapie nie mam strzałki
miał ktoś cos takiego?
pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 20:40, Crew 900 napisał:

Też mam tego fixa i działa , ale to nie ma nic wspólnego z frakcjami że przychodzą na
pomoc :(


hmm, zaprzeczać nie będę, chociaż powinni na pewno działają "spawny" oddziałów w bazach, a co robią ( znaczy się wpierw skrypt oddziału powinien sprawdzać zagrożenie w otoczeniu, if not misje przejęcia (support) if not albo zostaje w bazie albo ma generic trase po lokacji, wyglądają ok :/

if task.support_attack == true and
task.community == self.player_id
self.current_action = sim_attack_point(self, next_point.id, self.attacking_by_quest~=nil)
self.current_action.target_power_value = next_point.value

taki mały wicineczek ;)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już się cieszyłem z tego patcha jednak nie naprawił wszystkich błędów. Przynajmniej te crashe poszły w zapomnienie. Wracając do meritum, gość od ulepszen w Dolinie Mroku nie chce ich odemnie przyjąć choć mam wszystkie :). Ponadto mógł by mi ktoś wyjaśnić jak zakończyć wojnę frakcji? Dołączyłem do stalkerów mam przejąć skład wybijam wszystkich, kontratak też, odchodzę a po chwili bandyci znowu zajmują skład i misja się powtarza i tak wkolo macieju. Czy ktoś ma radę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>...

Wojny, właściwie wygrać się nie da, można co najwyżej przejąć kontrolę nad obszarem, a nawet wtedy z tego co pamiętam, czasem zdarza się że przeciwnicy zaatakują (a już na pewno mutanty). A składu najlepiej sam nie przejmuj tylko zaczekaj, aż jakaś grupa sama się tam wybierze i po prostu im pomóż, ja tak zawsze robię i nie mam problemu. Za to wojny powinny być nieco bardziej dopracowane, bo zdarzyło mi się, że mutanty wybiły pierwszy punkt stalkerów na drodze z kordonu do wysypiska (już na wysypisku), i nie dość że musiałem wybić muciory, to jeszcze jak się ich pozbyłem to gra stwierdziła, że w składzie znowu są bandyci mimo że chwilę wcześniej na mapie widziałem tam co najmniej 3 przyjazne kropki :/ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 11:40, MICHOO75 napisał:

Mam prośbę do braci Stalkerów.

Przez kilka dni nie będę miał dostępu do mojego komputera a znalazłem w sieci taki oto
mod:

http://stalker.filefront.com/file/Better_Lighting_Depth_of_Field_and_FPS;939 97#Download

Ogólnie rzecz biorąc, ulepsza on grafikę ale najważniejsze jest to, że jak twierdzi twórca
poprawia wydajność.Na screenach widać wzrost klatek nawet o 15.

Mógłby ktoś to sprawdzić i potwierdzić czy modyfikacja rzeczywiście daje aż taki przyrost
FPS-ów.

Jednak udało mi się dorwać do kompa i powiem jedno:

PANOWIE ŚCIĄGAJCIE TEGO MODA !!!

Na razie czas pozwolił mi na krótką wizytą w bazie Czystego Nieba. Przed wgraniem moda FPS-y spadały mi tam nawet do 18 klatek. Teraz mam nie mniej niż 27 i mogę całkiem przyzwoicie pograć na wysokich ustawieniach z cieniam, promieniami i innymi bajerami.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę - czy może ktoś spróbować na moim sejwie zająć graniczne siedziby renegatów na bagnach? Bo ani na północy ani na południu po wybiciu bandytów nikt z moich nie przychodzi na pomoc :/ Byłbym niezmiernie wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problemik związany z grą: mianowicie od mniej więcej trzech dni zagrywałem się w nowego Stalkera. Dzisiaj zapisałem w pewnym momencie grę a po chwili mnie wywaliło... myślałem że to chwilowy błąd, czasami bywa... jednak próbując wczytać ładowanie zapisu gra znów się wyłącza w momencie gdy pisze KLIENT: Synchronizacja. Wcześniejsze zapisy podobnie... gra jest oczywiście oryginalna bez pachy... WTF??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 22:01, lukesky16 napisał:

Witam mam taki problemik związany z grą: mianowicie od mniej więcej trzech dni zagrywałem
się w nowego Stalkera. Dzisiaj zapisałem w pewnym momencie grę a po chwili mnie wywaliło...
myślałem że to chwilowy błąd, czasami bywa... jednak próbując wczytać ładowanie zapisu
gra znów się wyłącza w momencie gdy pisze KLIENT: Synchronizacja. Wcześniejsze zapisy
podobnie... gra jest oczywiście oryginalna bez pachy... WTF??


To zainstaluj patcha ( i hotfixa przy okazji) powinno pomóc ;).Mam tylko nadzieje że nie jesteś daleko w grze bo savy się skasują.

MICHOO75 - jak klikam na linka to pojawia się Error! i taki komunikat:This File does not belong to this site and thus will not be shown!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie wkurzaja crashe do windowsa. Nie pomagaja zadne fixed scripty itp. Wrecz przeciwnie. Po ich instalacji gra wywala do windowsa juz po kliknieciu na SAVE ktory chce wczytac.

Ktos wie o co chodzi ? Gra ofkors oryginalna, spatchowana do 1.5.0.4 bez hotfixa na dialogi poki co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować