Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

Dnia 20.11.2008 o 14:27, Kaszpir7 napisał:

Man wersję 1.5.01 a są dostępne uaktualnienia 1.5.04 , 1.5.05 i 1.5.07 . Cz mam zainstalować
wszystkie, czy wystarczy 1.5.07?

Nic nie stoi na przeszkodzie, a jeśli gra ci się wiesza to nawet powinienieś. Oczywiście jeśli w sensie pytania idzie o to, czy powinieneś skorzystać ze wszystkich patchy by upgrade''ować grę do wersji 1.5.07 to odpowiedź brzmi: nie, wystarczy ci najnowszy patch 1.5.07. zawierający wszystkie poprzednie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2008 o 14:31, zadymek napisał:

> Man wersję 1.5.01 a są dostępne uaktualnienia 1.5.04 , 1.5.05 i 1.5.07 . Cz mam
zainstalować
> wszystkie, czy wystarczy 1.5.07?
Nic nie stoi na przeszkodzie, a jeśli gra ci się wiesza to nawet powinienieś. Oczywiście
jeśli w sensie pytania idzie o to, czy powinieneś skorzystać ze wszystkich patchy by
upgrade''ować grę do wersji 1.5.07 to odpowiedź brzmi: nie, wystarczy ci najnowszy patch
1.5.07. zawierający wszystkie poprzednie.

Dzęki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak przyśpieszyc pobieranie patcha audio? Łączę się przez ntp. Do 1.5.07 jest opcja właśnie na ntp. a do audio nie ma. Nie wyrabiam się z czasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2008 o 08:44, bart31 napisał:

Ta to fakt z tym egzo przegieli, że nie można biegać.. rozumiem, że to jest kombinezon
pancerny i ciężki ma duży udźwig itp ale skoro można w nim skakać to biegać też powinno
być można no ale cóż zrobić wszystkiego mieć nie można ... co do broni: ja używałem AK96
do momentu znaleźenia SGI - uważam, że jest to najlepsza broń nie awaryjna i celna ....
co do snajperek to vintar jest ok ale ma wadę ( nie rozumiem dlaczego tak zrobiono w
grze) nie można na nim zamontować tłumika ... jest wersja vintara z tłumikiem w grze
ale dopiero w czerwonym lesie znalazłem - lokacja kopalnia .. SVD-ki są ok ale z amunicją
do nich kłopot jest ....


Tego SGI znalazłeś w jakimś konkretnym miejscu, czy przy jakimś ciele ? to była moja ulubiona broń z SOTC :0
Co do Vintara, to z tego co wiem Vintar to broń z zintegrowanym tłumikiem, więc nie wiem jakim cudem znalazłeś takiego bez xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2008 o 17:01, D2ag0n napisał:

Tego SGI znalazłeś w jakimś konkretnym miejscu, czy przy jakimś ciele ? to była moja
ulubiona broń z SOTC :0
Co do Vintara, to z tego co wiem Vintar to broń z zintegrowanym tłumikiem, więc nie wiem
jakim cudem znalazłeś takiego bez xd


sgi znalazłem przy ciele, raz mi się to udało na wysypisku jeden z zabitych od wolności miał, a drugim razem to w magyznach wojskowych przy posterunku, którego pomagałem bronić stalkerom w trakcie ataku monolitu.
Z tym vintarem to jakoś tak dziwnie mi się napisało .. może do końca nie doczytałem opisu tej broni ale też zmylił mnie odgłos po strzale z niego w ak i innych karabinach z tłumikiem dźwięk wystrzału jest przytłumiony, a przy wintarze odnoszę wrażenie tak jakby nie miał tłumika ..ale są to wyłącznie moje odczucia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2008 o 18:09, bart31 napisał:

a przy wintarze odnoszę wrażenie tak jakby nie miał
tłumika ..ale są to wyłącznie moje odczucia ...

i słuszne odnosisz wrażenie. To maleństwo korzysta ze specjalnego rodzaju amunicji, tzw poddźwiękowej,k tóra ...no ogólnie rzecz ujmując nie chałasuje tak bardzo przy wystrzale. Zastanawia mnie przy tej okazji czy to przypadkiem nie jest winą tej amunicji, że kule w Wintara zbyt szybko zniżają lot(wiadomo, mniejsza prędkość wylotowa, to mniejsza stabilność toru lotu pocisku) ...a może to po prostu bug gry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny vintar używa amunicji 9 mm ( 7,62 dragunow )a przy tym długość łuski to 39 mm (51 mm).Wniosek : vintar ma mniejszy ładunek prochowy i cięższy pocisk dodatkowo hamowany przez zintegrowany tłumik .Karabin ten został skonstruowany na potrzeby jednostek specjalnych (specnaz i osnaz) , które używały wcześniej AKM z tłumikami ale były one bardzio niecelne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadymek mniejsza prędkość wylotowa pocisku nie zmniejsza stabilności to ru lotu pocisku tylko zmniejsza jego parabolę. teoria Matiza1911 jest jak najbardziej słuszna z tym że tego typu tłumik nie nie hamuje w dużym stopniu pocisku, działa on na zasadzie kanalików odprowadzających gazy a nie jak PBS na zasadzie gumy blokującej wylot gazów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2008 o 17:07, Loganus26 napisał:

Zadymek mniejsza prędkość wylotowa pocisku nie zmniejsza stabilności to ru lotu pocisku
tylko zmniejsza jego parabolę. teoria Matiza1911 jest jak najbardziej słuszna z tym że

a czy to nie jest właśnie zmniejszenie stabilności toru lotu? Gdy pocisk szybciej opada to chyba oczywiste, że szybciej zmienia swój tor lotu z linii prostej na paraboliczną, ergo posiada zmniejszoną stabilność toru lotu(w końcu na boki nie będzie skręcał, bez uwzględniania sił dodatkowych w grę wchodzi tylko oś Y).

Dnia 21.11.2008 o 17:07, Loganus26 napisał:

tego typu tłumik nie nie hamuje w dużym stopniu pocisku, działa on na zasadzie kanalików
odprowadzających gazy a nie jak PBS na zasadzie gumy blokującej wylot gazów.

grunt, że pocisk nie przekracza prędkości dźwięku i stąd takie ciche wystrzały...

PS Raczej zwiększa jego parabolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, wreszcie postanowiłem pograć w nowego Stalkera, myśląc, że patche poprawiły sprawę...
No i gra losowo wywala mi się do pulpitu przy wczytywaniu gry, bądź przechodzeniu do nowej lokacji. Mam patch 1.5007 :/. Da się coś z tym zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2008 o 21:02, gogiell napisał:

Hm, wreszcie postanowiłem pograć w nowego Stalkera, myśląc, że patche poprawiły sprawę...

No i gra losowo wywala mi się do pulpitu przy wczytywaniu gry, bądź przechodzeniu do
nowej lokacji. Mam patch 1.5007 :/. Da się coś z tym zrobić ?

jeśli dopiero co zostałeś obrobiony przez bandytów i wywala ci przy wejściu na Wysypisko, to wiedz, że mi pomogło zainstalowanie Service Pack''a 3 do Windowsa(nie wiem jakiego ty masz). A o tym save''ie zapomnij, już jest uszkodzony i go nie naprawisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja dopiero wszedłem do Kordonu i tu potrzebuję Twojej pomocy :P. A mianowicie - noc, ciemno jak w (_!_) - mam się przekraść obok wojskowych - wyłączam latarkę. Nic nie widać, idę do przodu, a oni nagle zaczynają do mnie strzelać z CKMu i jestem martwy O_o. Jest jakaś inna droga ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2008 o 21:10, gogiell napisał:

Wiesz, ja dopiero wszedłem do Kordonu i tu potrzebuję Twojej pomocy :P. A mianowicie
- noc, ciemno jak w (_!_) - mam się przekraść obok wojskowych - wyłączam latarkę. Nic
nie widać, idę do przodu, a oni nagle zaczynają do mnie strzelać z CKMu i jestem martwy
O_o. Jest jakaś inna droga ?

Jest drugie przejście(widać go na mapie) ale zapewne jest to jedno z tych odblokowywanych jednostronnie, więc pewnie nie będziesz mógł go użyć(oczywiście spróbować nie zaszkodzi, ale podobno idą tamtędy podpada się stalkerom). Paradoksalnie jedyna droga ucieczki przed tym PK prowadzi niemal wprost na niego, w ciemności drogi nie znajdziesz, więc może lepiej poczekaj do świtu. Droga prowadzi w kierunku drzewa, obchodzisz je i zbiegasz na dół do skał(bez apteczki pewnie sienei obejdzie). a od skał pędzisz do zwalonego drzewa po lewej i pełzniesz pod nim, a dalej już prosto wzdłuż ogrodzenia. Najważniejsze to czas i koordynacja, zwłaszcza na wyższych poziomach trudności gdzie ginie się od góra 3 strzałów. Generalnie jak tylko usłyszysz komunikat wojskowych powinieneś rozpocząć bieg do skał, a dalej to już pestka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2008 o 22:05, zadymek napisał:

> O_o. Jest jakaś inna droga ?
Jest drugie przejście(widać go na mapie) ale zapewne jest to jedno z tych odblokowywanych
jednostronnie, więc pewnie nie będziesz mógł go użyć(oczywiście spróbować nie zaszkodzi,
ale podobno idą tamtędy podpada się stalkerom).

Przejście w prawym górnym rogu bagien działa. Trzeba tylko uważać żeby się nie władować na jakiś posterunek stalkerów, najlepiej skorzystać z przewodnika w bazie żeby dostać się do wioski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli wejście do odpowiedniej sekcji na Stalker Files jest ponad twoje siły?

Nikt za ciebie szukać nie będzie - czas nauczyć się samodzielności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować