Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zack & Wiki obraziło Muzułmanów

72 postów w tym temacie

Cieszę się, że obie strony kulturalnie załatwiły sprawę. Skoro muzułmanie poczuli się obrażeni, zamiast grozić zamachami bombowymi, porywać zakładników etc., po prostu rozwiązano problem CYWILIZOWANYMI metodami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

->Karlik00
Ale błysnąłeś ;) Najmłodszym z "3 wielkich braci" jest właśnie islam, a nie chrześcijaństwo. Dla Twojej wiadomości:
judaizm -> chrześciajństwo
judaizm, chrześcijaństwo -> islam
Obok tych trzech wielkich religii nie sposób wymienić buddyzmu i konfucjanizmu, które także mają ogromne rzesze wyznawców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gral ktos kiedys w Raymana 3? Tam co chwile ktos mowi"o Boze" ," rany boskie" itd. Czy Watykan sie do tego przyczepil? Nie. Natomiast jezeli dzieje ze jakas rzeznia w znanym kosciele, to w takim wypadku stolica apostolska moze sie "przyczepic". Rozpisaliscie sie o tych religiach jak nigdy dotad:) Coniektore komentarze ateistow(czy jak oni siebie nazywaja) mnie rozbrajaja. Teraz mozemy sie rozpisac kto w co wierzy i czy to jest prawda czy nie.
Mowiac ze chrzescijanie stawiaja sie na pierwszym miejscu, zaprzeczasz prawdzie. To tak jakbys mowil ze kazdy wyznawca islamu jest terrorysta(moze zbyt drastyczne porownanie).
Wracajac do tematu to bardzo dobrze, ze sie dogadali i calkowicie rozumiem posuniecie tej rady. Sadze , ze zaden muzulmanin nie chcialby uslyszec zwrotu "Allah akbar" w jakies smiesznej grze dla dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2007 o 12:54, HumanGhost napisał:

> Niedługo sataniści zaczną podawać Blizzard do sądu za umieszczanie w ich grach pentagramu
*rofl* :P

Nie trafione porównanie. Pentagram nie jest symbolem satanistycznym, tylko ochronnym używanym
od dawien dawna przez różne wspólnoty religijne. :-)

Odwrócony pentagram już nie jest symbolem ochronnym.

Tak czy owak sataniści nigdy nikogo nie pozwą, bo to nie żaden oficjalny zarejestrowany ruch czy organizacja, tylko luźna zbieranina ludzi oszołomionych tanich winem, a poza tym pentagram to nie jest zarejestrowany przez nich znak, więc luzik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie zwrot ten został użyty w tonie żartobliwym co mogło się nie podobać a bardzo mnie cieszy, że obie strony wyszły z tego z twarzą i w zasadzie zwycięsko.

Karlil00: Chrześcijaństwo nie powstało jak BUM tylko kształtowało się przez przynajmniej 300 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I znowu ta święta wojna... nawet zaczęła już dotyczyć gier?? No cóż...
Dobrze, że Capcom ustosunkował się w odpowiedni sposób, a nie wszczynał kolejną kłótnię religijną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2007 o 14:01, Melchah napisał:

Odwrócony pentagram już nie jest symbolem ochronnym.


Tak. Odwrócony - takiego słowa nie zauwazyłem w tamtym twierdzeniu. Ot kwestia dopowiedzenia.

Btw wie ktoś w jakiej sytuacji w grze pojawiało się to okreslenie? Może przy wybuchających przeciwnikach? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2007 o 14:21, KannX napisał:

Z muzułmanami zawsze lepiej iśc na ustępstwo, bo inaczej zaczną mordować w imię ich boga :]


Myślę, że powinieneś uważać rzucając takie teksty. Dodam, że chrześcijanie w Polsce również zabijają i imię Boga bo tak brzy nieoficjalna dewiza naszego wojska: "Bóg, Honor, Ojczyzna".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że ta Rada Stosunków Amerykańsko-Muzułmańskich wymusiło na Capcomie zmiany. ;]

Muszą być w dobrych stosunkach z muzułmanami, szejkami, i innymi oszołomami którzy trzymają kurek Ropy dla USA ]:->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2007 o 13:08, AgenoR'''' napisał:

Muzułmanie mają potężny kompleks niższości. Spójrzmy prawdzie w oczy - gdyby nie ropa, ich
kraje nie liczyłbyby sie w ogóle. Trzeci świat. To własnie europejczycy, badź co bądź - chrześcijanie,
zawojowali świat. Państwa muzułmańskie również przez długi czas były pod ich władzą. A ich
kultura została w skali światowej całkowicie zdominowana przez naszą.


Hmmm... Mówisz, że zdominowaliśmy ich kulturę? Bardzo ciekawe. Zwłaszcza, że napisane przez mieszkańca Europy, który pewnie w życiu nie był w kraju islamskim. Widzisz, będąc u nich, tej naszej domniemanej dominacji się całkowicie jakoś nie czuje. Ośmielę się stwierdzić, że żyją sobie własnym życiem i mają nas tam, gdzie my ich.
A może zdominowaliśmy ich, bo jeżdżą m.in. europejskimi autami? A czujesz się zdominowany kulturowo przez Chiny czy Tajwan pisząc na chińskiej czy tajwańskiej klawiaturze?

Co do tego bycia przez długi czas pod władzą Europy też mógłbym się czepić.

Czy mają kompleksy? Raczej tak, ale wynikają one nie tyle z różnic kulturowych, co bardziej z biedy w co niektórych krajach muzułmańskich. To nie jest tak, że w każdym kraju, co ma ropę, rządzący dzielą się z pospólstwem, czy pozwalają pospólstwu korzystać z dostatków.

Dnia 03.08.2007 o 13:08, AgenoR'''' napisał:

Co do takich motywów - nie jest to obrażanie religii i wyrzucanie tych fraz jest dla mnie zamachem
na wolność słowa w imię głupiej poprawności politycznej:/


To już jest kwestia innego podejścia do religii. Muzułmanie naprawdę bardzo serio do tego podchodzą. I co najbardziej mnie zdziwiło - prawdziwy muzułmanim nie zakwestionuje/podważy tego, co jest napisane w Koranie. Jest napisane i tak ma być. Odkąd to poznałem, nawet nie staram się oceniać. Po prostu różnica kulturowa.

Dnia 03.08.2007 o 13:08, AgenoR'''' napisał:

IMHO - na za dużo sie muzułmanom pozwala ostatnimi czasy. Watykan reaguje, gdy sprawa jest
poważna. I w sposób kulturalny. Muzułmanie rzucaja się jak ''żaba na sznurku'' o każdą pierdołę,
grożąc od razu zamachami i cholera wie czym jeszcze. Wiecie, palenie flag, itp.


No właśnie ten przypadek jest dowodem na kulturalne załatwienie sprawy.

Dnia 03.08.2007 o 13:08, AgenoR'''' napisał:

Sprawa z taką głupią gierką jest dla mnie absurdem, pokazującym, do czego doprowadziła nas
polityczna poprawność. Śmieszne:>


Może jeszcze musisz dużo zrozumieć. I to już nie jest takie śmieszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziwia komentarze co poniektorych typu " lepsze to niz zamachy terrorystyczne" to, ze ktos wyznaje islam nie oznacza, ze jest terrorysta, a z kolei ci o ktorych mowicie naleza do skrajnych odlamow. Jak to bylo w kwestii zartu to mozna to porownac do zartow o zydach typu smiejmy sie z oswiecimia.A akurat dobrze, ze zostale tak to rozwiazane, a nie wielka awantura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hydro2 - to dość ostre porównanie szczególnie że nie znamy kątekstu w jakim zostało to powiedziane. A z drugiej strony to trzeba im przyznać jedną rzecz: dbają o swoją religie (w przeciwieństwie do nas).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AgenoR'''''''' bredzisz strasznie, wśród muzułmanów już od czasów krucjat dominuje obraz europejczyka jako zacofanego barbarzyńcy i jest w tym trochę racji.

Ile lat Bagdad był najwspanialszym miastem świata?
Przynajmniej 350lat aż do złupienia go przez mongołów w 1258.

Ale taki ignorant i domorosły geopolityk nie musi tego przecież wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować