Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

Dnia 27.02.2011 o 19:05, Caridin napisał:

Witam. Ściągnąłem właśnie tzw. wersje studencką Windows 7 który miał zajmować 16 GB.
Nie wypakowany Windows zajmuje 2,9 GB a wypakowany... 2.9 GB.
Nie mogę go zainstalować ponieważ pojawia się okienko " program windows 7 setup exe nie
jest prawidłową aplikacją win 32". Co zrobić, jakieś pomysły?


Po pierwsze tego się nie wypakowuje tylko wypala na płycie, bo prawdopodobnie przy instalacji np winrara powiązałeś go z plikami iso. Taki plik wrzucasz w dowolny program do nagrywania przez opcję nagraj obraz płyty, wskazujesz ten plik i wypalasz. Potem uruchamiasz komputer z wypalonej płyty i postępujesz zgodnie z tym co masz na ekranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest gdzieś w Windows 7 taka opcja, żeby ustawić domyślne programy odtwarzające do poszczególnych plików? Bo ogólnie do filmów używam VLC, a do myzyki foobara, a dziś pierwszy raz uruchomiłem coś w WMP i musiało mi skonfigurować i teraz wszystko się chce uruchamiać w WMP. Nawet po tym, jak kliknąłem prawym i wybrałem z listy taki program i zaznaczyłem, żeby był zawsze używany do danego rodzaju plików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2011 o 21:11, Piotrbov napisał:

A propos. Jaka jest różnica pomiędzy Win 7 Home Edition, a Win 7 Professional?

Generalnie różnica jest taka, że wersje Home obsługują sieć w najbardziej minimalnym stopniu. Najczęściej wyłącznie jako klienci sieci. Tym minimalnym stopniem jest udostępnianie plików wszystkim lub nikomu oraz jest minimalna liczba połączeń do takich zasobów oznaczająca dostęp dla jednego lub maksymalnie 3-5 komputerów jednocześnie.
Wersje Pro tradycyjnie obsługują serwer sieciowy na 10 jednoczesnych połączeń, zwykle z pełną listą użytkowników i ich prawami dostępu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panel sterowania\Programy\Programy domyślne\Ustaw programy domyślne

EDIT: nie zauważyłem, w innym temacie padła już odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2011 o 23:12, Kreeg napisał:

Panel sterowania\Programy\Programy domyślne\Ustaw programy domyślne

EDIT: nie zauważyłem, w innym temacie padła już odpowiedź


Tak, a ja zapomniałem, że jest osobny temat o W7 :P Ale mimo wszystko dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o różnice sam chcę teraz zmienić swojego wysłużonego XP''eka na Win 7 lecz waham się pomiędzy edycje Home i Pro, czytałem tabelkę na http://www.morele.net/microsoft-windows-7-home-premium-64bit-oem-248221/ i jest tam wyszczególniony (tryb zgodności z win XP) co to oznacza?

Np.gry które chodziły na XP już na edycji Home siódemki nie pójdą lecz na edycji Pro będą działać?

I jeszcze pytanko, ale to ogólnie do wszystkich bo nawet Ania ze sklep.gram.pl nie była w stanie na nie odpowiedzieć, czy kupując ją prywatnie edycję OEM nie mogę jej zainstalować, bo nie chcę przepłacać na wersję BOX?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2011 o 01:00, twardy90 napisał:

i jest tam wyszczególniony (tryb zgodności z win XP) co to oznacza?

To chyba trzeba przypiąć, bo pytanie o Win XP Mode pojawia się regularnie.
Windows XP Mode jest narzędziem stworzonym z myślą o firmach, by ułatwić im migrację na nowszy system - często jest tak, że stare, firmowe specjalistyczne oprogramowanie zwyczajnie nie będzie działać na 7. I tu wchodzi do gry Win XP Mode, czyli w ogólnym rozumieniu maszyna wirtualna, uruchamiająca na "siódemce" w pełni funkcjonalny wirtualny Win XP Professional. W takim środowisku programy niekompatybilne z Win 7 mają szansę śmigać ładnie.
Jeżeli chodzi o gry - sprawa bezużyteczna. Win XP Mode emuluje kartę graficzną nie obsługującą nawet 3D. Nie odpalisz nic.

Dnia 06.03.2011 o 01:00, twardy90 napisał:

gry które chodziły na XP już na edycji Home siódemki nie pójdą lecz na edycji Pro będą działać?

Tak jak napisałem wyżej, na Win XP Mode gry nie uruchomisz, ale gwoli jasności - niekompatybilność starszych gier z samym Win 7 to jest jakiś mit, którzy trzeba przestać powtarzać. Okej, z pewnością nie wszystko działa jak trzeba i czasem trzeba poszukać w Google rozwiązania jak uruchomić normalnie jakąś tam grę, ale to wyjątkowe przypadki. Nie zdarzyło mi się, by jakiś program/gra działająca na XP nie poszła mi na 7, nawet Final Fantasy VIII z 2000 (czasy Win 98) roku wykorzystujące jeszcze DirectX 6 działa normalnie.

Dnia 06.03.2011 o 01:00, twardy90 napisał:

I jeszcze pytanko, ale to ogólnie do wszystkich bo nawet Ania ze sklep.gram.pl nie była
w stanie na nie odpowiedzieć, czy kupując ją prywatnie edycję OEM nie mogę jej zainstalować,
bo nie chcę przepłacać na wersję BOX?

Nie za bardzo rozumiem o co tutaj chodzi. Dlaczego masz nie móc zainstalować wersji OEM? Normalny system jak BOX, tyle że możesz zainstalować system na jeden jedyny komputer i nigdy więcej na jakikolwiek inny (czyli np. wymieniasz płytę główną = tracisz licencję), a BOX na dowolną ilość komputerów, tyle że jeden w tym samym czasie.
Prawda, teoretycznie takiej wersji nie powinno być w sprzedaży detalicznej, ale w praktyce nikt się tym nie przejmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2011 o 03:26, Siriondel napisał:

Prawda, teoretycznie takiej wersji nie powinno być w sprzedaży detalicznej, ale w praktyce
nikt się tym nie przejmuje.

Bynajmniej, na chwilę obecną można w pełni legalnie kupić OEM-a nawet bez żadnego sprzętu, tyle że w myśl stosownych zapisów licencji staniesz się "producentem komputera" a co za tym idzie w razie ew problemów sam sobie będziesz musiał zapewnić wsparcie techniczne (Microsoftowe jest tylko dla wersji box), a także nowy klucz w przypadku wspomnianej wymiany płyty głównej. Aczkolwiek można próbować uzyskać nowy przez aktywację telefoniczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2011 o 08:47, zerohunter napisał:

Ten system instaluje wszystkie sterowniki automatycznie, czy mi się zdaje?


Nie wydaje Ci się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2011 o 08:47, zerohunter napisał:

Ten system instaluje wszystkie sterowniki automatycznie, czy mi się zdaje?


Nie zdaje Ci się. Lepiej jednak zainstalować samemu sterownik do karty graficznej, bo system instaluje tylko domyślny, więc z grami mogą być problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2011 o 03:26, Siriondel napisał:

Nie za bardzo rozumiem o co tutaj chodzi. Dlaczego masz nie móc zainstalować wersji OEM?
Normalny system jak BOX, tyle że możesz zainstalować system na jeden jedyny komputer
i nigdy więcej na jakikolwiek inny (czyli np. wymieniasz płytę główną = tracisz licencję),
a BOX na dowolną ilość komputerów, tyle że jeden w tym samym czasie.
Prawda, teoretycznie takiej wersji nie powinno być w sprzedaży detalicznej, ale w praktyce
nikt się tym nie przejmuje.


Kurdę wiedziałem że jest w tym jakiś haczyk no nic dzięki bardzo za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm to ja tak z innej beczki trochę - jak to jest z instalacją dwóch systemów na jednej maszynie ?
Tzn, mam u siebie win xp sp3, czy mogę doinstalować na moim piecu siódemkę 64bitową, na tym samym dysku tj na dysku C [tam gdzie tez siedzi XP] i wszystko będzie grać bez konfliktu ?
I druga sprawa, jako, że na dysku D mam instalowane wszystkie gry, to czy będą one normalnie się też odpalać po zbootowaniu kompa pod siódemkę ?

Jak by ktoś tak sensownie opisał czy dobrze kombinuję będę wdzięczny [ewentualnie jeśli nie to co i jak zrobić, tudzież jakiś link z instrukcją/poradnikiem =)]
Do tej pory ani razu nie jechałem na podwójnym systemie, a w domu mam siódemkę oryginalną : Windows 7 Ultimate 64-bit, którą dostałem od brata [sfajczył kompa, a system "odsprzedał" mi w zasadzie za wypad na browar =)] i leży i się kurzy już dłuższy czas, bo jakoś tak za leniwy jestem na format sprzętu - a być może da się owego formatu uniknąć...

P.S.
Do tego jak to będzie wyglądało z moim GPU ? Bo mój GTX260 to wersja 65nm obsługująca bodajże max wersję dx 10.0. Nie będzie konfliktu ani problemów ? [w teorii wszystko powinno być ok ale lepiej się upewnić]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2011 o 15:00, Pietro87 napisał:

Hmmm to ja tak z innej beczki trochę - jak to jest z instalacją dwóch systemów na jednej
maszynie ?
Tzn, mam u siebie win xp sp3, czy mogę doinstalować na moim piecu siódemkę 64bitową,
na tym samym dysku tj na dysku C [tam gdzie tez siedzi XP] i wszystko będzie grać bez
konfliktu ?
I druga sprawa, jako, że na dysku D mam instalowane wszystkie gry, to czy będą one normalnie
się też odpalać po zbootowaniu kompa pod siódemkę ?


To tak najlepiej zainstalować drugi system na innym dysku/ partycji niż pierwszy (można próbować na tym samym dysku w innym folderze ale ta metoda jest zazwyczaj odradzana). Jeśli chodzi o kolejność instalacji to najpierw instalujesz system starszy a potem nowszy (inaczej to trzeba się bawić w ustawienia bo boot manager starszego nadpisze ten od nowszego i nie będzie można nowszego odpalić).
Jeśli chodzi o odpalanie programów w dwóch różnych systemach to różnie może to być. Czasem trzeba będzie zainstalować jeszcze raz w tym samym miejscu, żeby uaktualnić pliki systemowe (szczególnie jeśli program ingeruje w system). Jeśli chodzi o gry to raczej taka potrzeba zachodzi rzadko. Aha i najprawdopodobniej sejwy nie będą widziane jednocześnie w dwóch różnych systemach, ponieważ struktura katalogów użytkownika jest różna.

Dnia 08.03.2011 o 15:00, Pietro87 napisał:

Jak by ktoś tak sensownie opisał czy dobrze kombinuję będę wdzięczny [ewentualnie jeśli
nie to co i jak zrobić, tudzież jakiś link z instrukcją/poradnikiem =)]
Do tej pory ani razu nie jechałem na podwójnym systemie, a w domu mam siódemkę oryginalną
: Windows 7 Ultimate 64-bit, którą dostałem od brata [sfajczył kompa, a system "odsprzedał"
mi w zasadzie za wypad na browar =)] i leży i się kurzy już dłuższy czas, bo jakoś tak
za leniwy jestem na format sprzętu - a być może da się owego formatu uniknąć...


Można zawsze zrobić upgrade systemu (tylko nie wiem czy da się przejść z XP od razu na 7) wtedy też format jest zbędny.

Dnia 08.03.2011 o 15:00, Pietro87 napisał:

P.S.
Do tego jak to będzie wyglądało z moim GPU ? Bo mój GTX260 to wersja 65nm obsługująca
bodajże max wersję dx 10.0. Nie będzie konfliktu ani problemów ? [w teorii wszystko powinno
być ok ale lepiej się upewnić]


Będzie banglać jak trzeba tyle, że nie wykorzystasz możliwości DX11.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No o to chodziło =)
Tj mam dwa dyski fizyczne [bo tak napisałem, że ktoś mógł to odebrać jako dwie partycje z jednego dysku], ten c to 200 gb, d to drugi 500 =)
Czyli normalnie bez problemu wystarczy wydzielić mu oddzielna partycje i działamy.

Dnia 08.03.2011 o 15:37, Nufiko napisał:

Będzie banglać jak trzeba tyle, że nie wykorzystasz możliwości DX11.


No tak to było zrozumiałe, dzięki za pokradzenie, ot najważniejsze, że nie ma żadnego konfliktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2011 o 15:49, Pietro87 napisał:

No o to chodziło =)
Tj mam dwa dyski fizyczne [bo tak napisałem, że ktoś mógł to odebrać jako dwie partycje
z jednego dysku], ten c to 200 gb, d to drugi 500 =)
Czyli normalnie bez problemu wystarczy wydzielić mu oddzielna partycje i działamy.


Dokładnie jest tak jak piszesz. Jak stworzysz drugą partycję możesz śmiało instalować (a nawet na drugim dysku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanie. Otóż słyszałem,że na ładowanie systemu również wpływa łączenie się do internetu podczas ładowania systemu. Czy mogę jakoś zrobic w panel sterowania ustawienie ,że kliknę jakąś ikonkę/przycisk i dopiero mi się włączy? A jak będzie się ładował system to nie będzie to przeciążac? Bo dysk twardy mam praktycznie czysty,prócz Mozilli Firefox i antiwirusa. Długo mi się coś ładuje :[ I nie wiem co na to poradzic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Primo jaki to net i jaki dostawca. Podaj to wtedy coś więcej poradzimy.
Bankowo da się to wykluczyć z odpalania na tarcie systemu nawet najbardziej łopatologiczną metodą czyli wyłączeniem danej pozycji z autostaru.

P.S.
Największy wpływ na ładowanie systemu to mają programy odpalane podczas jego startu, jak masz ich za dużo to po zawodach, czas się wtedy może znacznie wydłużać.
Osobiście u siebie mam 6 aplikacji startujących z systemem : antywir, firewall, rocket dock, rivia tuner, dwa niezbędne procesy systemowe.
Warto otrzymywać autostart czysty od zbyt dużej ilości zbędnego badziewia [wszelakie gg, msny inne takie popierdółki, to można odpalać ręcznie kiedy jest potrzebne zamiast mulenia systemu]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować