• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Naymar

PETYCJA - DIABLO 2 i WARCRAFT 3 w eXtra Klasyce

Pytanie

Oto petycja.
Dotyczy ona tego, aby szanowne CD Projekt wydało w końcu Diablo II i Warcrafta III w eXtra Klasyce, lub lepiej w eXtra Grze. Zapewne wielu (baaardzo wielu) graczy by tego chciało.

Jeśli tego chcesz dopisz się.
Jeśli nie - nic nie pisz :D

NIE WPISUJCIE KILKU POSTÓW - JEŚLI RAZ ODDAŁEŚ GŁOS, TO DZIĘKI, ALE LEPIEJ BĘDZIE JEŚLI KAŻDY WPISZE SIĘ RAZ !!!

Tak więc ja zaczynam - TAK TAK TAK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

143 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Za to może być każdy, ale póki w naszym kraju będzie przeważać PC to raczej się nie stanie :) Poza tym Blizzard tak łatwo nie odpuści, bo to tak jakby na jakimś Steami pozwalał za kilka groszy kupować ich gry. Oni się nie dadzą, a nawet jeśli to w tych krajach, w których nie zarobią przy tak wysokiej cenie, np. we Włoszech czasopismo w którym było raz Diablo 2. U nas zapewne prędko się to nie stanie.
@Crozz - a czy Ty szczerze myślisz, że to coś da? Bo ja akurat nie sądzę, że od razu po napisaniu i pokazaniu jakiejś petycji to coś da... A e-mail tym bardziej nic nie da, to zależy od tego czy im się to będzie opłacać, przecież nie mogą tracić na grach :] Poza tym zapewne jak już to do Złotej Kolekcji czy jak to tam sie nazywa, to za 25 złotych trafi, a i to nie jest pewne. A dla tych, co chcą czekać na te gry w extra klasyce, to tylko marnują czas :) Te gry mają już swoje lata, a warte są nawet większych pieniędzy niż teraz kosztują :) Cena tak wolno spadać nie będzie, choćby dlatego, że wcześniej przez prawie cały czas cena wynosiła 100+ złotych za obie gry, ja akurat kupiłem je (o Diablo mówię) z cztery lata temu w edycji kartonowej, za 100 złotych wraz z dodatkiem. A styczność z tym tytułem miałem oczywiście wcześniej, ale jakoś tak... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.08.2007 o 15:21, Crozz napisał:

To nie lepiej wysłać maila?

Jeden głos nie znaczy tyle co tysiące. Poza tym petycja też nie jest czymś co gwarantuje automatycznie powodzenie. Petycja pokazuje poparcie, które ma jakaś sprawa i zainteresowanie nią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.08.2007 o 15:30, Melchah napisał:

Jeden głos nie znaczy tyle co tysiące. Poza tym petycja też nie jest czymś co gwarantuje automatycznie
powodzenie. Petycja pokazuje poparcie, które ma jakaś sprawa i zainteresowanie nią.


Ale jak duuużo maili dojdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wątpię by się to udało. Dlaczego? Ponieważ Blizzard jest za dobrą firmą by sobie pozwolić na obniżkę cen najlepiej nadal sprzedających się gier. Z czego by tak dobrze nadal zarabiali, jak nie z tych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.08.2007 o 15:13, Melchah napisał:

/.../


Nie zauważyłeś, że ten temat powstał pod chwilowym "natchnieniem" powodowanym zapewne brakiem gotówki? Żadnego przygotowania, gość nawet nie sprawdził, że na chwilę obecną cos takiego nie jest możliwe. To po prostu temat, w którym każdy może sobie nabić posta, z którego nie będzie żadnego pożytku. Jak jakiś niebieski założy taką petycję, to sie pod nią podpisze, ale nie pod "tym". Petycja to za mocne słowo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja też wątpie aby się to udało. Blizzard na pewno ceni swoje gry. Pozatym gry takie jak W3 czy D2 bardzo dobrze się sprzedają. Diablo 2 w sklepie gram na 4 miejscu.

Życze powodzenia ale to nie wyjdzie , tak jak z petycją związana z dodatkiem do Medieval 2. Po prostu będą nas mieli gdzieś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.08.2007 o 14:13, Wertyn napisał:

> Jestem też za NIE. Mam premierowe wydania i tyle mi starczy.

typowo polska mentalność - ja już mam wydąłem xxx zł to wara wam obniżać cenę i dawać gierkę
tej całej hołocie której szkoda tyle kasy bo uważają że 60zł to za dużo... szkoda gadać...


hehe co ty wiesz o Polskiej mentalności.. jestem przeciw bo mam i nie dlatego przeciw bo nie chce by inni nie kupili. Po prostu moja opinia.. MI to nie potrzebne i wyraziłem SWOJE zdanie w temacie który z góry jest już określony :) czy powiem TAK czy NIE tu akurat jest nie istotne bo ta sprawa była poruszana parę razy. A ja nie potrzebuje extra klasyki proste. Uważam zresztą że 49zł to nie jest dużo a gdzieniegdzie nawet po 39zł dostaniesz. Więc to płakanie że nie ma w extra klasyce jest nie na miejscu. Gdyby gry w ogóle w sprzedaży nie było to rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Akne wielokrotnie powtarzała, że Mario powiedział coś w stylu "jeśli zbierzecie 100 000 podpisów to wydamy każdą grę" tak, więc jeśli się przyłożymy to może w 2100 zobaczymy Diablo i WarCrafta III w eXtra Klasyce. ;) Jeśli o mnie chodzi to chciałbym Diablo 2 i WarCrafta 3 w eXtra Klasyce, jednak tylko i wyłącznie w tej z dopiskiem "Gold". Nie ma co tych tytułów szpecić niebieskimi pudełkami z czerwoną czcionką. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.08.2007 o 18:19, Kafar napisał:

> > Jestem też za NIE. Mam premierowe wydania i tyle mi starczy.
>
> typowo polska mentalność - ja już mam wydąłem xxx zł to wara wam obniżać cenę i dawać
gierkę
> tej całej hołocie której szkoda tyle kasy bo uważają że 60zł to za dużo... szkoda gadać...


hehe co ty wiesz o Polskiej mentalności.. jestem przeciw bo mam i nie dlatego przeciw bo nie
chce by inni nie kupili. Po prostu moja opinia.. MI to nie potrzebne i wyraziłem SWOJE zdanie
w temacie który z góry jest już określony :) czy powiem TAK czy NIE tu akurat jest nie istotne
bo ta sprawa była poruszana parę razy. A ja nie potrzebuje extra klasyki proste. Uważam zresztą
że 49zł to nie jest dużo a gdzieniegdzie nawet po 39zł dostaniesz. Więc to płakanie że nie
ma w extra klasyce jest nie na miejscu. Gdyby gry w ogóle w sprzedaży nie było to rozumiem.


mi tego mówić nie musisz bo akurat ja bym pewnie nie kupił tylko że czemu obierasz takie prawo innym? ja chyba jestem za mało dojrzały żeby zrozumieć dlaczego tyle ludzi jest przeciwko obniżeniu cen gier... przeciwko obniżeniu cen np. połączeń telefonicznych czy internetu też byście głosowali? na zasadzie ja mam i mi dobrze a co mnie inni obchodzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 12.08.2007 o 13:48, PAPISHON napisał:

Oj tak, najlepiej się powieszę bo tak będzie ci lepiej...


No cóż jak masz potrzebe popełnienia samobója to wal ;].

OK ale na serio czy mógłbyś mi wytłumaczyć coś?
Co jest złego w tym że cena gry spada?:/
Co jest w tym złego dla gracza oczywiście...to że CDP i Blizz sobie mniej zarobią jakoś mnie nie rusza...

Jest wiele wspaniałych gier po dwie dychy np. Fallout (cała saga za 20 zł). Ja się ciesze taką ceną bo więcej ludzi sobie zagra a gra jest warta uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.08.2007 o 19:00, Wertyn napisał:

mi tego mówić nie musisz bo akurat ja bym pewnie nie kupił tylko że czemu obierasz takie prawo
innym? ja chyba jestem za mało dojrzały żeby zrozumieć dlaczego tyle ludzi jest przeciwko obniżeniu
cen gier...


Jakie prawo? Weź zejdź na ziemię i nie rozszmieszaj ludzi :) Nie masz prawa rządać od komercyjnych firm wydawania jakiegoś produktu po niższej cenie, tylko dlatego że ciebie na to nie stać. Masz prawo ładnie prosić, ale pisanie petycji o obniżenie cen tych gier ma taki sam sens, jak pisanie petycji o oddawanie mieszkań i samochodów za darmo, bo są za drogie... To już nie jest petycja, tylko prawie szantaż :)

Po prostu kompletny idiotyzm i brak jakiejkolwiek wyobraźni osób dopisujących się tutaj i popierających tą bzdurną petycję.

Nie stać ciebie - proste, nie kupuj, można bez tego żyć. Chcesz to mieć? To postaraj się i zarób, bo raczej wątpie żeby ktoś oddawał owoce swojej ciężkiej pracy za pół-darmo, tylko dlatego że ktoś rząda i wymaga czegoś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.08.2007 o 18:31, Kukowsky napisał:

Akne wielokrotnie powtarzała, że Mario powiedział coś w stylu "jeśli zbierzecie 100 000 podpisów
to wydamy każdą grę" tak, więc jeśli się przyłożymy to może w 2100 zobaczymy Diablo i WarCrafta
III w eXtra Klasyce. ;)

Mario powiedział też:
"- na D2 i W3 w Klasyce nie liczcie, może kolejne pokolenia graczy doczekają ... Blizzard to Blizzard i drogo się cenią, zresztą całkiem słusznie"
D2 i W3 to oczywiście Diablo II i Warcraft III.
Link do tej wypowiedzi:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=25274&pid=211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.08.2007 o 19:38, Sth`Devilish napisał:

> mi tego mówić nie musisz bo akurat ja bym pewnie nie kupił tylko że czemu obierasz takie
prawo
> innym? ja chyba jestem za mało dojrzały żeby zrozumieć dlaczego tyle ludzi jest przeciwko
obniżeniu
> cen gier...

Jakie prawo? Weź zejdź na ziemię i nie rozszmieszaj ludzi :) Nie masz prawa rządać od komercyjnych
firm wydawania jakiegoś produktu po niższej cenie, tylko dlatego że ciebie na to nie stać.
Masz prawo ładnie prosić, ale pisanie petycji o obniżenie cen tych gier ma taki sam sens, jak
pisanie petycji o oddawanie mieszkań i samochodów za darmo, bo są za drogie... To już nie jest
petycja, tylko prawie szantaż :)

Po prostu kompletny idiotyzm i brak jakiejkolwiek wyobraźni osób dopisujących się tutaj i popierających
tą bzdurną petycję.

Nie stać ciebie - proste, nie kupuj, można bez tego żyć. Chcesz to mieć? To postaraj się i
zarób, bo raczej wątpie żeby ktoś oddawał owoce swojej ciężkiej pracy za pół-darmo, tylko dlatego
że ktoś rząda i wymaga czegoś...


jak już pisałem wcześniej Warcrafta 3 kupiłem za ok 120zł a Diablo 2 chyba za 99zł więc mnie to nie dotyczy, ale z chęcia bym zobaczył te gierki w EK, żeby inni mogli sobie pograć a nie tylko ja czy Ty... proste...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.08.2007 o 19:00, Wertyn napisał:

ja chyba jestem za mało dojrzały żeby zrozumieć dlaczego tyle ludzi jest przeciwko obniżeniu
cen gier... przeciwko obniżeniu cen np. połączeń telefonicznych czy internetu też byście głosowali?
na zasadzie ja mam i mi dobrze a co mnie inni obchodzą?


Gdyby jakiś 12-latek zrobił podobną petycję, w sprawie "internet 1Mb za złotówkę (przez cały okres umowy)!!!" podpisałbyś sie pod nią? I wierzyłbyś że jakiś operator obniżyłby ceny do takiego pułapu, bo na jakimś forum jest jakaś petycja?

@Konował

Dnia 12.08.2007 o 19:00, Wertyn napisał:

Co jest złego w tym że cena gry spada?:/
Co jest w tym złego dla gracza oczywiście...to że CDP i Blizz sobie mniej zarobią jakoś mnie nie rusza...

To ja zapytam: Co jest złego w kupowaniu piratów? W końcu my nic nie tracimy, a to że producent i wydawca coś traci nie powinno cie ruszać... Ale często pojawiają się argumenty, że przez piratów producenci nie maja kasy na kolejne gry. Więc jeśli cena gry spadłaby o połowę, to tak, jakby połowa osób kupiła piraty :P - producenci mają mniej kasy na gry -> robią gorsze gry -> dostajemy gorsze gry -> gramy w gorsze gry. Teraz widzisz co jest w tym złego dla gracza? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy Ty człowieku rozumiesz, że Blizzard nie pozwoli na taką zniżkę? No chyba nie, bo jakoś nikomu się to nie udało, oprócz tego jednego wyjątku... franzuskiej gazecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.08.2007 o 21:31, rob006 napisał:

To ja zapytam: Co jest złego w kupowaniu piratów? W końcu my nic nie tracimy, a to że producent
i wydawca coś traci nie powinno cie ruszać... Ale często pojawiają się argumenty, że przez
piratów producenci nie maja kasy na kolejne gry. Więc jeśli cena gry spadłaby o połowę, to
tak, jakby połowa osób kupiła piraty :P - producenci mają mniej kasy na gry -> robią gorsze
gry -> dostajemy gorsze gry -> gramy w gorsze gry. Teraz widzisz co jest w tym złego
dla gracza? ;)


Tu się z tobą nie zgodzę jest coś takiego co niektórzy zwą nożycami cen. Chodzi mniej więcej o to, że jak jakiś produkt jest drogi to mniej ludzi chce go kupić, a jak jest tani to chce go kupić więcej ludzi. Zależności te bynajmniej nie są liniowe i trzeba znaleźć złoty środek. Jeśli produkt będzie za drogi to wydawca/producent będzie otrzymywał znacznie więcej z 1 sprzedanego egzemplarza ale w szerszej skali zyski będą bardzo małe, natomiast jeśli będzie za tani to wydawcy/producentowi nie będzie opłacało się sprzedawać bo się okaże, że sprzedaje po kosztach albo i poniżej. Może się też okazać, że obniżenie ceny nie wpłynie drastycznie na wzrost sprzedaży i w rezultacie zysk będzie mniejszy. Więc wydawca musi znaleźć złoty środek, który zmaksymalizuje jego zyski.
Inną sprawą jest, że w przypadku gier producent często narzuca ceny, a wydawca oprócz prowizji dla producenta musi doliczyć własny zysk + marżę dla sklepu i w ten oto sposób cena rośnie. A nie oszukujmy się Blizzard chce od CDProjektu tyle a tyle z egzemplarza i nie ma przebacz, zejście z ceną nie jest opłacalne (przynajmniej na razie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować