Zaloguj się, aby obserwować  
Buhahahahaha

Fallout 3 - temat ogólny

8016 postów w tym temacie

Dnia 24.10.2008 o 15:02, The Lurker napisał:

W FT:BoS było miasto ghuli modlące się do bomby, dla mnie było to w miarę zabawne.


Bo to były ghule, które jak nie poczują odrobiny promieniowania z rana, to źle się czują. No i większość ghuli ma zdrowo porąbane we łbach (taki Harold z Bobem) ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fallout 3 - temat ogólny

Czyli wszystko co na temat F3... I darujcie sobie te żale dla siebie, bo bokiem mi już wychodzą. Mi też wiele rzeczy się niepodoba, ale krzyżyka na tej grze jeszcze niepostawiłem. Wszystko zastało już napisane, jedynie frustaci pozostali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwa taka opcja iż w następny weekend zagram już w Fallouta 3. Zamówiłem pre order a premiera 30 października czyli za tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.10.2008 o 15:26, Flash606 napisał:

Bo to były ghule, które jak nie poczują odrobiny promieniowania z rana, to źle się czują.
No i większość ghuli ma zdrowo porąbane we łbach (taki Harold z Bobem) ;].

Harold to będzie miał porąbane jak mu to drzewko odetną :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2008 o 12:28, KrzychW napisał:

> Ludzi robiących gry dotyczy to w szczególności choć częściej można zauważyć tą tendencję

> w zapowiedziach prasowych - nie ma negatywnych.

Ta zasada powoli staje się wręcz fundamentem recenzji o znanych tytułach.Jak tylko dochodzi
do wydania czegoś bardzo popularnego , czy to z powodu kontynuowania kultowej serii ,
czy też wyjątkowo wielkiego funduszu na reklamę , można być praktycznie pewnym , iż w
poczytnych gazetach o grach , na znanych growych portalach i z ust ludzi z branży , nie
usłyszymy konkretnej krytyki.Jak będzie w miarę dobrze , to w eter pójdą zachwyty , jak
będzie słabo , padnie parę zdawkowych słów o pewnych niedociagnięciach.Może tylko na
jakiejś mało popularnej stronce i na takich forach jak nasze , ktoś zdecyduje sie powiedzieć
, że mamy do czynienia z gniotem czy średniakiem.Tylko osoby spoza branży i niezależne
portale , mogą sobie pozwolić na pełną swobodę.Chyba każdy z nas , a przynajmniej ci
, którzy o grach czytają już z kilka lat , zauważył , co się dzieje z oficjalnymi recenzjami.Jak
stają się coraz mniej konkretne i coraz bardziej ugodowe.Nie chodzi mi oczywiście o wszystkie
, ale taką tendencję , moim zdaniem ,można zauważyć.


Masz rację. Tak naprawdę, poza paroma dziecinnymi i głupimi pismami, nie ma co czytać. Niegdyś kupowałem co tydzień clicka, ale niestety, przestali wydawać tą gazetę.. a przynajmniej to, co w niej było. Dalej istnieje jakaś gazeta, ale to coś ZUPEŁNIE INNEGO. Poza tym, wygląda jak g***o, dział listy jest p*******y, a recenzje nadają się tylko do świątyni prywatności.. jeśli wiecie o co mi chodzi ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wiele osób zainteresuje informacja, że na Steamie można zamówić Fallouta 3, a co ważniejsze, za darmo można pobrać poradnik do gry: [url=" http://cdn.steampowered.com/Manuals/22300/fallout3_en_pc_manual.pdf?t=12248689 72"] http://cdn.steampowered.com/Manuals/22300/...df?t=1224868972[/url]
(Nie ma tu żadnych spojlerów dotyczących fabuły).
Zgodnie z tym co pisałem, perki są mało oryginalne, większość jest głupia i właściwie niepotrzebna. "Zadajesz więcej obrażeń takim, a takim przeciwnikom", "w takiej a takiej umiejętności dostajesz bonusowe punkty". Poza tym taki kanibalizm to tak naprawdę trait (ma dobre i złe strony) choć resztę traitów wrzucili jako perki. Ech, tupet to oni mają. Rozwaliły mnie jednak perki z 20-go levelu. Właściwie to "cheaty", bo taki Explorer odkrywa wszystkie lokacje na mapie, Grim Reaper''s Sprint odnwia całkowicie punkty akcji gdy zabijemy przeciwnika w trybie VATS, a Solar powered ( o którym wspominałem wcześniej) regeneruje życie w dzień na oświetlonym terenie i daje +2 do siły. Dodać do tego kompas i mamy grę, którą przejdze 5-letnie dziecko. Na kompasie widać wszystko, tzn. dokąd iść, kto jest wrogiem, itd. itp. (patrz obrazek obok). [url=" http://www.imagebam.com/image/e01a6b16584706"][img] http://thumbnails10.imageba m.com/1659/e01a6b16584706.gif[/img][/url]
Mamy perki, które łamią zasady gry, np. gdy zablokujemy zamek, z odpowiednim perkiem możemy to zignorować i otworzyć go, to samo z hakowaniem, nawet jeśli zostaniemy odetnięci od terminala z perkiem "computer whiz!" możemy próbować do skutku. Nie tylko ignorują świat Fallouta, ale też nie dbają o spójność własnego świata.
Wiemy też dokładnie co się będzie z nami działo podczas napromieniowania, nie tylko będziemy wiedzieli jaką dawkę promieniowania dostalismy (wprowadzono tu jednostki dla dzieci zamiast siwerty - milisiwerty w przypadku ludzi), ale również to jak to promieniowanie na nas wpłynie. "O nie. Mam 700 bethesdowych jednostek promieniowania. Lepiej użyję Rad-awaya zanim stracę na sile. Albo nie, skorzystam z Buffouta i będę jeszcze silniejszy".
Perk Lawbringer - jeden z najgłupszych perków w oógle, ma odpowiednik dla złych charakterów - contract killer, z tym że zamiast palca zabieramy ze sobą ucho. Tak więc, zabijasz kolesia , zabierasz palec/ucho i wymieniasz na reputację i kasę. Oczywiście zleceniodawca wie, że towar który przynosisz jest tym, którego oczekiwał...
Intense training perk jest dostępny od levelu 2 i można ich wziąć 10, czyli de facto można zrobić postać z wymaksowanymi wszystkimi statystykami (dochodzą przecież jeszcze bobble heads)... Po co w ogóle system SPECIAL w takim razie? Nie wspominając o tym, że skille są zwiększane o 1% niezależnie od tego ile już zainwestowaliśmy (w Falloucie było tak, że gdy byliśmy ekspertami już w jakiejś dziedzienie żeby dojechać do mistorzostwa trzeba było wydać więcej punktów).
I cytaty:
Enemy Health
How much health your target has left. The flashing part is how much damage your attack will do if
successful. Targeting different limbs often yields different damage.


YIELDING
If you start a fight you can’t win, you can attempt to yield to your opponent. Simply holster your
weapon (Hold R), and if they accept your yield, your opponent will cease combat. Otherwise, you’ll
need to keep fighting, or run away.

Poza tym potwierdzone zostało (choć nie w tym poradniku), że świecące ghoule będą mieć magiczne moce - ataki hadouken i regeneracja to wg Bethesdy normalka w świecie Fallouta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a recenzje nadają się tylko do świątyni

Dnia 25.10.2008 o 00:40, likop2 napisał:

prywatności.. jeśli wiecie o co mi chodzi ;).


No , w tym momencie zdecydowanie przesadziłeś! Jakość papieru jest całkiem niezła i do wspomnianego przez Ciebie celu , jako zbyt gładki , się nie przyda.:-)
A tak na poważnie , to papierowych materiałów dotyczących gier prawie nie czytam.Bazuję głównie na tym , co znajdę w internecie.Szybciej , taniej i wygodniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 19:55, Shelazar napisał:

Czy w grze będzie występował Level scalling oraz fast travel w takiej postaci, jaka miała
miejsce na mapie Obliviona, tzn. można przenieść się do miasta mimo, że nie było eksplorowane?


W którymś z filmików usłyszałem , że Level Scalingu ma nie być , a ekspresowo podróżujemy tylko do miejsc , do których przedtem doszliśmy normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 21:52, kapec11 napisał:

Myślę że ten tryb szybkiej podróży będzie działał tak jak w Oblivionie, czyli wystarczy
klinknąć na kluczowej lokacji na mapie...:P


Hmmm, dokładnie jak w drugim Falloucie, ciekawe ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 22:33, Daimon_Frey napisał:

> Myślę że ten tryb szybkiej podróży będzie działał tak jak w Oblivionie, czyli wystarczy

> klinknąć na kluczowej lokacji na mapie...:P

Hmmm, dokładnie jak w drugim Falloucie, ciekawe ;D


Nope. W Falloucie poruszałeś się po świecie, mogłeś natrafić na Deathclawa, Centaura czy innego mutanta. W Falloucie 3 masz fast travel, czyli możesz się teleportować do wcześniej odwiedzonej lokacji bez narażenia na żadne niebezpieczeństwo, czy to napromieniowania czy ograbienia/zabicia przez rozbójników. Albo nie grałeś we wcześniejsze Fallouty albo nic nie wiesz nt. Fallouta 3. Tak czy inaczej nie wypowiadaj się jeśli nie wiesz o czym piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2008 o 09:47, zuch123 napisał:

/.../


Dokładnie wiem o czym pisze. Poruszałeś się po mapie, a nie świecie. To spora różnica. Też klikałeś na miasto do którego chciałeś się udać. Różnica między tym a tym jak opisujesz podróż w F3 jest tylko taka, że na mapie była wyświetlana nasza "droga" podczas której mogły się zdarzyć wydarzenia losowe.
Nie zapominaj też, że szybka podróż to tylko opcja i nikt nie każe ci z niej korzystać. Jak będziesz podróżować będzie zależało tylko od Twojego stylu gry. Wolisz łazić wszędzie na piechotę? Proszę bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2008 o 10:00, Daimon_Frey napisał:

> /.../

Dokładnie wiem o czym pisze. Poruszałeś się po mapie, a nie świecie. To spora różnica.
Też klikałeś na miasto do którego chciałeś się udać. Różnica między tym a tym jak opisujesz
podróż w F3 jest tylko taka, że na mapie była wyświetlana nasza "droga" podczas której
mogły się zdarzyć wydarzenia losowe.
Nie zapominaj też, że szybka podróż to tylko opcja i nikt nie każe ci z niej korzystać.
Jak będziesz podróżować będzie zależało tylko od Twojego stylu gry. Wolisz łazić wszędzie
na piechotę? Proszę bardzo.

Raczej jednak nie wiesz skoro zajmujesz się semantyką i Ci to nie wychodzi. Z premedytacją napisałem "świat", a nie "mapa". Po mapie dosłownie poruszasz się w Falloucie 3. Przejeżdżasz palcem i jesteś na miejscu, stąd moje określenie na to: "teleportacja". W Falloucie 3 masz symboliczne przedstawienie podróży po świecie, ale poruszasz się po ŚWIECIE, a nie mapie. Śledzimy jedynie naszą postać z kilku km nad nią i w przyspieszonym tempie. Tak więc mamy upływ czasu, napotykamy na przeciwników, możemy się odwodnić, zostać napromieniowanymi, przeprowadzić handel z podróżującymi kupcami, zatrzymać się i odpocząć w dowolnym momencie, wybrać drogę przez góry albo naokoło...
Taa, to dokładnie to samo co w Falloucie 3 <rotfl>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 09:12, zuch123 napisał:

Pewnie wiele osób zainteresuje informacja, że na Steamie można zamówić Fallouta 3, a

Boże po tych informacjach jestem wkurzony, nigdy tak się nie wkurzyłem jeżeli chodzi o grę.
To po prostu failout
Najpierw bethesda nie chciała słuchać fanów, fanboje jej się od razu rzuciły że fani FO źle doradzają...
Fallout miał taką dobrą rzecz że "dla każdego coś dobrego " . Nie podobało się że jest się prostytutką ? Okej zostajesz łowcą niewolników...
Nie śmieszył cię myron ? Nie bawisz się z nim, tylko tworzysz postać o 1 inteligencji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja na razie poczekam i sprawdzę, jak się prezentuje ta gra, bo mam mieszane uczucia :/

A swoją drogą, mam możliwość zamówić w empiku przed premierą za 89,24 :D Ktoś ma taniej?? :D

Jak ktoś zainteresowany zaoszczędzeniem ~40 zeta to zapraszam na priv :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2008 o 11:33, Dark Energy napisał:

Boże po tych informacjach jestem wkurzony, nigdy tak się nie wkurzyłem jeżeli chodzi
o grę.
To po prostu failout


Ale niektórzy nie rozumieją tego, co widać jak piszą o frustratach itd. 10 lat oczekiwań na kontynuację przerywaną nowinami o F3 i zaniechaniu projektu takie rzeczy wyczyniają z człowiekiem. Zwłaszcza jak gra, która wychodzi, ma niewiele wspólnego z poprzedniczkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bosko. Przełożono premierę gry o jeden dzień później co daje to że ludzie zamawiający grę kurierem dostaną ją w poniedziałek zamiast w piątek. Przynajmniej ja tak rozumuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować