Zaloguj się, aby obserwować  
Buhahahahaha

Fallout 3 - temat ogólny

8016 postów w tym temacie

Dnia 15.06.2009 o 18:22, heyboy napisał:

Lekką bronią z dość prostym dostępem do amunicji będzie chyba pistolet maszynowy (10
mm SMG) i jakiś Chinese Assault Rifle.


Dostępność amunicji faktycznie jest nienajgorsza , ale pierwszy ma dosyć niedoskonałą skuteczność , a do drugiego od dłuższego czasu nie mogę znaleźć części.


--------->KarharotKarabin Myśliwski ( gram w wersję PL , więc piszę po naszemu) faktycznie jest fajną bronią , ale z amunicją mam spory problem i ciągle zapas wynosi nie więcej niż kilkanaście sztuk.Jeżeli chodzi o snajperkę , to jeszcze ani razu nie znalazłem do niej części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karabin Myśliwski to dość popularna broń, używają jej zarówno Raidersi jak i Mutanty więc można go (i amunicję do niego) zdobywać w wielu miejscach (fakt że na Pustkowiach nieco o to trudniej niż w mieście). Na razie proponuję Ci noszenie kilku różnych rodzajów broni tak abyś mógł wykorzystywać jak najwięcej rodzajów amunicji (dokup sobie jeszcze shotguna), na tym etapie nie zapominaj o regularnym sprawdzaniu handlarzy i kupowaniu wszystkich używanych typów amunicji.
Trochę może na to za wcześnie bo pierwszą grę powinieneś przejść normalnie ale podam Ci trochę modów które mogą Ci się przydać.
Wolniejsze zużycie przedmiotów (kilka wersji moda do wyboru):
http://www.fallout3nexus.com/downloads/file.php?id=70
Zmiana przelicznika udźwigu w zależności od siły (kilka wersji do wyboru):
http://www.fallout3nexus.com/downloads/file.php?id=202
Mod zwiększający zasięg światła Pip-Boya:
http://www.fallout3nexus.com/downloads/file.php?id=405

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie proponuję Ci noszenie kilku różnych rodzajów

Dnia 15.06.2009 o 22:52, Karharot napisał:

broni tak abyś mógł wykorzystywać jak najwięcej rodzajów amunicji (dokup sobie jeszcze
shotguna), na tym etapie nie zapominaj o regularnym sprawdzaniu handlarzy i kupowaniu
wszystkich używanych typów amunicji.


Dokładnie tak robię i już od jakiegoś czasu nie miałem sytuacji , że zostaję tylko z bejzbolem w garści.
Mody chyba na razie sobie odpuszczę.Gram zupełnie na żywioł.Dopiero przy kolejnych podejsciach , bo chyba będą , pokombinuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2009 o 20:15, Aurelinus napisał:

> Otóż mam problem z FOSE i moją wersją gry. Z racji że kupowałem FO3 w Polsce to
FOSE po prostu mi nie działa. A zależy mi BARDZO na
> tym zadziałało... a Ja nie wiem jak zmusić je do działania :?. Jakiekolwiek pomysły?


FOSE działa tylko z pudełkową wersją angielską. Kupujesz i masz. W innym wypadku - zapomnij.


No cóż... trudno :\. Fallout-a jeszcze raz nie kupię na pewno. Pozostaje mi albo jakoś podmienić pliki aby FOSE rozpoznawał F3 jako wersję ang, albo nie korzystać z konkretnych modów... ale w każdym razie dzięki :].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy możliwość zdobycia jakiejś broni energetycznej , oprócz karabinu i pistoletu , zależna jest od poziomu postaci , a może od pchnięcia do przodu głównego wątku , a może trzeba odwiedzić jakąś konkretną lokację? Biegam z podstawowym sprzętem , niezbyt wiele wartym i mam już trochę tego dość.
I jeszcze jedno dwuczęściowe pytanko:
-warto budować własne giwerki , bo nie wiem , czy opłaca się wydawać kapsle na plany?
-z czego strzelamy ze strzałek i pali kolejowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem, że : Mam mało amunicji, 13 kapsli i nie wiem za bardzo co ze sobą zrobić... jak zdobyć troszkę stuffu? Zwykły spacerek po pustkowiach starczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pustkowiach bez amunicji lepiej się nie szwendaj. Pokręć się trochę na północ i wschód od Megatony i spróbuj pokonać Raidersów okupujących Springvale School i Super Duper Mart, jak Ci się to uda to zdobędziesz na nich trochę broni i amunicji oraz przedmiotów na sprzedaż.,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2009 o 15:45, Karharot napisał:

Po pustkowiach bez amunicji lepiej się nie szwendaj. Pokręć się trochę na północ i wschód
od Megatony i spróbuj pokonać Raidersów okupujących Springvale School i Super Duper Mart,
jak Ci się to uda to zdobędziesz na nich trochę broni i amunicji oraz przedmiotów na
sprzedaż.,

Dzięki ;) Postaram się coś pokombinować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy możliwość zdobycia jakiejś broni energetycznej , oprócz karabinu i pistoletu , zależna jest od poziomu postaci , a może od pchnięcia do przodu głównego wątku , a może trzeba odwiedzić jakąś konkretną lokację? Biegam z podstawowym sprzętem , niezbyt wiele wartym i mam już trochę tego dość.
I jeszcze jedno dwuczęściowe pytanko:
-warto budować własne giwerki , bo nie wiem , czy opłaca się wydawać kapsle na plany?
-z czego strzelamy ze strzałek i pali kolejowych?

Jak w końcu jest z kluczem do celi w Kryjówce Hamiltona? Podobno po wykonaniu zadania z radiem , dostajemy ten klucz od Tree Doga , ale u mnie tak się nie dzieje.Nie ma też żadnej opcji dialogowej na ten temat.Dostaję tylko namiary na Doktor Lee i nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2009 o 20:06, KrzychW napisał:

Czy możliwość zdobycia jakiejś broni energetycznej , oprócz karabinu i pistoletu , zależna
jest od poziomu postaci , a może od pchnięcia do przodu głównego wątku , a może trzeba
odwiedzić jakąś konkretną lokację? Biegam z podstawowym sprzętem , niezbyt wiele wartym
i mam już trochę tego dość.


Po trochu jest to zależne od fabuły - w pewnym momencie na całej planszy zaroi się od gości z bronią energetyczną. Już teraz możesz jednak zdobyć w różnych miejscach kilka egzemplarzy takiej broni m.in. unikatowy (czyli podrasowany:) karabin plazmowy przy odpowiednim rozwiązaniu questa z androidem w Rivet City.

Dnia 18.06.2009 o 20:06, KrzychW napisał:

I jeszcze jedno dwuczęściowe pytanko:
-warto budować własne giwerki , bo nie wiem , czy opłaca się wydawać kapsle na plany?


Trudno mi powiedzieć (bawiłem się tym trochę ale jakoś nie przypadły mi do gustu), napiszę tylko tyle że jeśli zdobędziesz więcej niż jeden schemat danej broni to projekt będzie ulepszany i w efekcie zmontowana broń będzie skuteczniejsza.

Dnia 18.06.2009 o 20:06, KrzychW napisał:

-z czego strzelamy ze strzałek i pali kolejowych?


Dart Gun i Railway Rifle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2009 o 20:06, KrzychW napisał:

Czy możliwość zdobycia jakiejś broni energetycznej , oprócz karabinu i pistoletu , zależna
jest od poziomu postaci , a może od pchnięcia do przodu głównego wątku , a może trzeba
odwiedzić jakąś konkretną lokację? Biegam z podstawowym sprzętem , niezbyt wiele wartym
i mam już trochę tego dość.

Broń energetyczną najczęściej zdobywą się głównie na trupach z bractwa stali i enklawy. Więc po prostu podążaj z fabułą i w pewnym momęcie będziesz bawił się już z oddziałami Enklawy i na nich zdobędzisz broń laserową(karabin, pistole i minigun) i plazmową(pistolet, karabin). Z tym sprzetem polecam mieć wysoki skill naprawy bo szybko się zużywa, a naprawiony ma dużo lepsze obrażenia. No i na nich zdobędziesz też pancerze wspomagane. Albo poszukaj wraku statku obcych (jest on gdziej na zachodzie mapy) tam znajdziesz alien pistol który jest można powiedzieć najlepszą bronią energetyczną(90 damage), ja nią zabijałem wszystko ludzkie(na roboty nie działa aż tak dobrze) praktycznie na jeden strzał(zawsze krytyk). Tylko szybko się zużywa i ma tylko 100 ogniw(chyba że będziesz miał kolejne spotkanie z UFO tylko że losowe)

Dnia 18.06.2009 o 20:06, KrzychW napisał:

I jeszcze jedno dwuczęściowe pytanko:
-warto budować własne giwerki , bo nie wiem , czy opłaca się wydawać kapsle na plany?

Zależy od ciebie ja ich nie lubiłem ale niektórzy polecają railway rifle i dart guna.(mi tylko do gustu przypadł Shishkebab ale wole używać Jingwei''s Shocksword)

Dnia 18.06.2009 o 20:06, KrzychW napisał:

-z czego strzelamy ze strzałek i pali kolejowych?

Z wyżej 2 wymienionych przezemnie broni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czesc
Mam dwa pytania. Pierwsze ile zajmuje przejscie gry z misjami dodatkowymi a drugie czy ogólny poziom trudnosci jest wysoki. Z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2009 o 20:15, dexter1023 napisał:

Czesc
Mam dwa pytania. Pierwsze ile zajmuje przejscie gry z misjami dodatkowymi


Hm...dużo...ok. 40h będzie. Przynajmniej u mnie tak było.


a drugie czy

Dnia 19.06.2009 o 20:15, dexter1023 napisał:

ogólny poziom trudnosci jest wysoki. Z góry dzieki


Gra nie jest trudna, mi problemów nie sprawiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2009 o 21:59, Ecko09 napisał:

Gra nie jest trudna, mi problemów nie sprawiła.


Moim zdaniem jest pewna trudność w tej grze.O ile przeciwnicy nie są zbyt twardzi , o tyle dostępna ilość amunicji nie pozwala na swobodne operowanie mocnymi broniami.Co tylko spotkam na pustkowiach silnego wroga , to od razu muszę kombinować , jak sobie z nim poradzić nie tracąc najpotrzebniejszej amunicji.Przynajmniej na najwyższym poziomie trudności.Poza tym , faktycznie jest dość prosto.
Na szczęście trudność , o której napisałem , nie pozwala na zupełnie swobodne śmiganie po świecie.Trzeba z lekka kombinować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2009 o 20:15, dexter1023 napisał:

Czesc
Mam dwa pytania. Pierwsze ile zajmuje przejscie gry z misjami dodatkowymi

Ponad 40 godzin na pewno. Wątek fabularny ukończysz w 15 - 20 godzin około, a misje poboczne to gdzieś drugie tyle jak nie więcej.

Dnia 19.06.2009 o 20:15, dexter1023 napisał:

a drugie czy
ogólny poziom trudnosci jest wysoki. Z góry dzieki

Na początku prawie wszystkie stworzenia są dla Ciebie śmiertelnym zagrożeniem, ale im dłużej się gra tym robi się łatwiej. Obecnie po przejściu fabuły, dwóch DLC (The Pitt, Broken Steel) mam z 4000 kapsli, pełno amunicji i sporo różnych często dość mocnych broni w schowkach, w kryjówce w Megaton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LOL! Nie wydali jeszcze dobrze czwartego dodatku DLC, a już mówią o następnym... zaczynają się w produkcjach tego typu upodabniać do taśmowej produkcji EA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2009 o 12:13, Kapas napisał:

LOL! Nie wydali jeszcze dobrze czwartego dodatku DLC, a już mówią o następnym... zaczynają
się w produkcjach tego typu upodabniać do taśmowej produkcji EA.


Tja. Dodatki wychodzą co miesiąc, dwa, a ich techniczna strona jest tragiczna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować