Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Chińczycy pozywają Blizzarda

83 postów w tym temacie

Zaitsev

Dotychczas naruszanie praw autorskich było raczej domeną firm chińskich i to zachodnie korporacje walczyły o poszanowanie swoich własności intelektualnych. Tym razem jest na odwrót - Blizzard został oskarżony o bezprawne użycie 5 czcionek Founder Electronics.

Przeczytaj cały tekst "Chińczycy pozywają Blizzarda" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo ciekawy czy Blizzard zapłaci ale na prawdę nie maja o co się spierać jakby było mało innych problemów;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nieźle... jak się używa czegoś, co należy do kogoś to należy się zapytać i zapłacić za te czcionki, a teraz będzie płacz w Zamieci... Cóż, oby to nie zaszkodziło nowemu StarCraftowi, bo WoW jest tam mało ważne jako, że to tylko MMORPG :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak blizzard wynajmie prawników to chińczycy będa jeszcze musieli pokryc koszty procesu..juz nie mówiąc o tym że złamanego grosza nie dostaną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z czcionkami to jest tak, że wystarczy zmienić parę detali, jedną średnice, jeden ogonek, jedną grubość czy światło między literowe i pozornie podobne będą różne a co za tym idzie majątkowe i inne prawa autorskie nie mają zastosowania, gdyż jest to już nowy font.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry MMO są tam najważniejsze, bez niech wielu ludzi nie wyobraża sobie życia. To ewenement na skale światową. Ja ich naprawdę podziwiam. Blizzard lepiej niech myśli szybko nad jakąś ugodą, bo wdepnął w niezłe szambo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... ta firma chyba niezbyt przemyślała sprawę. Ciekaw jestem jakim cudem przez bezprawne stosowanie kilku czcionek ich twórcy mieliby stracić ponad 130 mln usd. A poza tym Blizzard stać na takich prawników, że z odszkodowania nici i jeszcze trzeba będzie pokryć koszty procesu.

Swoją drogą to dziwne, że Blizzard nie zmienił jakiś detali w tych czcionkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasatanawia mnie fakt jak oni obliczyli te szkody wynikłe z używania czcionek. Bo kwota wyszła dość astronomiczna, a wątpię, żeby dużo graczy zrezygnowało z powodu innej czcionki. Czcionka to nie jest esencja tej gry.
Pewnie i tak się okaże, że czcionki są podobne, a nie te same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować