Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Chińczycy pozywają Blizzarda

83 postów w tym temacie

Czy Zamieć się ugnie? Jasne! Wszak Azja to główny "karmiciel" jego konta w banku, a że taki chińczuk to z dziada pradziada azjata jak się patrzy...Cóż, te 100 mln USD to i tak mało w porównaniu z rocznym przychodem firmy. Drobiazg, za któr4y my, zwykli śmiertelnicy, moglibyśmy się pociąć. Hjeh ;)...Się da, się...ma? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ta cała sprawa to jedno wielkie nieporozumienie! Ci Chińczycy to chyba poszaleli! 1. Nierozumiem jak z powodu czcionki można stracić ponad 100 mln USD! 2. Blizzard jako JEDYNA firma robi gry bez błędów, a nawet jeśli jest jakiś, to od razu robią patche! Niestety o niezawodności produktów Chińskich nie da się tego powiedzieć! 3. Powód jest po prostu śmieszny! Chyba niedługo pozwą Billa Gates''a! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przechodzi Ci czasami przez głowę pytanie "Jak zarobić 100 mln dolców?" Teraz odpowiedź już znasz, stwórz czcionkę + prawa autorskie, ktoś podsunie jakiejś firmie, firma stworzy grę, pozwiesz ją o naruszenie praw... i kasiora leci.
A tak naprawdę (oczywiście IMO), to tu o łamanie praw autorskich za bardzo chińczykom nie chodzi. Kasa Panowie (i Panie), kasa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Namaru trochę przesadzasz. Czcionka to po prostu bitmapa zawierająca "obraz" znaków. Szkoda, ze na tym forum są używane czcionki nieregularne, bo bym Ci pokazał projekt litery A :D

AAAA
A A
A A
AAAAA
A A
A A
A A

Patrz, udało się :) Sam robię czcionki do swoich programów i jak ktoś ma wprawę to jest to chwila moment

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie tu śmieszy tylko to, że Blizzard dowiedział się o tym dopiero od dziennikarzy. Jest to normalny skok na kasę i to nie jakiś specjalnie niezwykły. Zapewniam Was, że Chińczykom może się powieść, bo skoro w Ameryce pewna pani dostała odszkodowanie (w wysokości kilku milionów) za to, że w instrukcji do mikrofalówki nie było napisane, że nie wolno suszyć w niej kotów, a podaczas wykonywania tej czynności jej pupilek zrobił "bum" i ostał się na ściankach mikrofali, albo inna pani poparzyła się w McDonaldzie wodą bo nie było napisane "Uwaga Wrzątek" (też kilka milionów), to mnie już mało co zaskoczy ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ROTFL ! Czepiać się czcionki-no tak chyba tylko oni tak potrafia.
A jak zaczną analizować każdy text a jedna literowka bedzie oznaczala XXXX milionow kary, bo mlodziez oglupieje ^^ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2007 o 23:09, TobiAlex napisał:

Namaru trochę przesadzasz. Czcionka to po prostu bitmapa zawierająca "obraz" znaków. Szkoda,
ze na tym forum są używane czcionki nieregularne, bo bym Ci pokazał projekt litery A :D


Tyle, że gdybyś spróbował zarejestrować te "projekty" to bankowo ktoś by cię wyprowadził z błędu, bo taki projekt zarejestrowano np. 10 lat temu w Australii. To raz.

Dwa, że wszyscy tu piszą w stylu "biedna chińska firma chce wyłudzić kasę od bogatego Blizzarda", a tu zonk, bo jak się poczyta info w necie to okazuje się, że ta firma to część Founders Group, która to korporacja jest np. drugim największym sprzedawcą komputerów PC na rynku chińskim i zatrudnia ponad 20 000 ludzi. Innymi słowy Zamieć podłożyła się dużemu lokalnemu graczowi i prawdopodobnie za to zabuli.

Jakby ich skarżył np. Dell czy inna znana u nas firma to byście inaczej do tego podchodzili, nie ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2007 o 22:47, AvP2 napisał:

Niestety o niezawodności
produktów Chińskich nie da się tego powiedzieć!


Pomyśl trochę, zanim jakąś głupotę palniesz. Czytam tak czytam te wszystkie złożeczenia na chińczyków w różnych newsach o Azji i zazwyczaj się powstrzymuje. Ale tutaj nie mogę. Produkty chińskie? Hahahhahahahahahha! Praktycznie wszystko, czego dotykasz, używasz lub na co patrzysz, pochodzi z Chin. Nawet jeśli metka mówi co innego, zazwyczaj oznacza to że gotowy produkt przyjechał do takich Włoch i tam została ona nalepiona. W świetle prawa oznacza "Made in Italy", bo przecież nalepka też częścią produktu...
Myślisz-> "Polskie, dobre firmy." ? Hah! Choćby taki Reserved, MPM Product, Agata Meble produkują w Chinach. Wymieniać można.
Zanim zaczniesz narzekać na Chińskie produkty, zastanów się czy przypadkiem przed jednym nie siedzisz.

下一次写着之后,你要想一想

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, ale według mnie ci chinole (rzecz jasna nie wszyscy) to sa psychole... Żeby nie było tak że przes tych idiotów ucierpi na tym cały świat... Ja bym bez WoW''a nie wytrzymał dnia :P...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2007 o 23:21, K4czy napisał:

Blizzard czy nie Blizzard jezeli zostalo popelnione przestepstwo ktos musi poniesc kare!

Właśnie takie bolszewickie p******** mnie najbardziej wkurza. Karę mozna wymierzyc tylko winnemu, jesli się nie znajdzie winny to nadal ktoś musi ponieść karę? Poza tym na tym poziomie sprawy załatwia się ugodowo, a nie przed sądem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się nie wydaje że na przykład mój monitor pochodzi z Chin! Gdyby tak było, to nie mógłbym teraz pisać! "Praktycznie wszystko, czego dotykasz, używasz lub na co patrzysz, pochodzi z Chin." Śmiałe twierdzenie niestety nieprawdziwe! Siedze na krześle wyprodukowanym w USA, mój komputer był składany w Vobisie, a części z których się składa pochodzą od amerykańskich firm! Mógłbym tak wieeele przykładów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 14:43, AvP2 napisał:

Coś mi się nie wydaje że na przykład mój monitor pochodzi z Chin! Gdyby tak było, to nie mógłbym
teraz pisać! "Praktycznie wszystko, czego dotykasz, używasz lub na co patrzysz, pochodzi z
Chin." Śmiałe twierdzenie niestety nieprawdziwe! Siedze na krześle wyprodukowanym w USA, mój
komputer był składany w Vobisie, a części z których się składa pochodzą od amerykańskich firm!
Mógłbym tak wieeele przykładów!

Jakbyś nie wiedział, to te amerykańskie firmy wysługują się tzw. podwykonawcami, którzy najczęściej znajdują się w Chinach. Miejsce rejesrtacji kapitału dzisiaj nie ma żadnego znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować