kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Dnia 17.05.2007 o 15:10, xwx napisał:

W tym nowym Cda coś mi nie pasuje dlaczego firma która produkuje wiatrówki reklamuje się właśnie
w takim piśmie poświęconym grą ?

By gracze w przerwach od komputera wyjrzeli przez okno i postrzelali do ptaków ;)
xDeuSx ----> zgadzam się. Teksty w Clicku i Paly to dno. W Komputer Świat Gry już trochę lepsze, ale dla mnie za poważne. Są pisane według schematu - wstęp, o grafice, o dźwięku, o grywalności, o polonizacji i zakończenie (może kolejność inna ale to tylko taki przykład). Nie ma od tego wyjątków ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2007 o 15:10, xwx napisał:

W tym nowym Cda coś mi nie pasuje dlaczego firma która produkuje wiatrówki reklamuje się właśnie
w takim piśmie poświęconym grą ?

...A dlaczego nie? Zwykłe miejsce na reklamę, o ile nie narusza prawa. W CDA mogą reklamować Biedronkę lub Lidla - jeśli prezesi tych firm uznają, że to opłacalne i jeżeli w ogóle zapłacą. Nic nie jest zabronione przecież. A jak coś nie pasuje to kup stamtąd wiatrówkę i odwiedź ten sklep;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od razu powiem, że ja się nie zgadzam z tymi reckami i ocenami za gry...

1. Gothic 2 - nie pamiętam już kto ją recenzował, ale 8 czy 8+/10 to jak na taką grę na pewno za mało. Jak dla mnie 9+/10. W treści wiele wad nie było, a ocena...

2. Gothic 3 - tu jest wręcz odwrotnie. Pisał ją Cormac i już na początku napisał, że jest wielkim fanem serii i stara się zwracać uwagę na błędy jednak widać, że nie za bardzo mu to wyszło. Oceniał angielską wersję, gdzie było jeszcze więcej błędów niż w polskiej, a jednak 9/10. Trochę dziwne bo pod oceną jest aż 5 minusów...

3. Splinter Cell Double Agent - recenzja Gema. Ocena 6/10... Po prostu żałosne. Rozumiem, że może mu się nie podobać bo nie jest to stary Splinter Cell, ale żeby za zmiany dać taką słabą ocenę. Gdy ją czytałem, zdawało mi się, że autor piszę ją za karę w późnych godzinach wieczornych...

Naturalnie są jeszcze inne, choć za bardzo już ich nie pamiętam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2007 o 15:10, xwx napisał:

W tym nowym Cda coś mi nie pasuje dlaczego firma która produkuje wiatrówki reklamuje się właśnie
w takim piśmie poświęconym grą ?


Ja myśle, że to nic złego. Firma wie, że wiele osób (zaznaczam, że młodych osób, których takie najery interesują) czyta pismo. A CDA się na to godzi bo dostaje kase. A czym więcej dostanie kasy tym lepsze będą gry na cover''ku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, po części się z tobą zgadzam, ale w końcu recenzja to subiektywna opinia. A zwykle uprzedzają we wstępie czy będzie marudzenie czy wychwalanie pod niebiosa;) Bywa różnie. A co do minusów G3, to minusów może być dowolna ilość. I zależy dla kogo są te minusy. Mnie na przykład bezdenny plecak nie przeszkadza. Tak samo rag-doll, choć jest żałosny, można się pośmiać xD Ale plusów jest zdecydowanie więcej. I liczy się grywalność, nie minusy w stopce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem sobie przed chwilą tą grę Adrenalin Extreme Show - rosyjski Need for Speed ? Gra jest po prostu słaba. Grafika taka sobie, rosyjska muza ... Nie wiem, może jestem tak sceptycznie nastawiony bo gra trochę się na moim rzęchu tnie - ale ustawiłem potem na najniższe (już się nie cięło) i pojechałem ze trzy wyścigi - słaba fizyka, model jazdy w tłumie obleci. Ja jednak wolę Need For Speed''y - Underground 2 i Most Wanted ...
Zaraz zainstaluję Day Watch i Ufo: Aftershock - zobaczymy co to za gry ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2007 o 14:52, kuko7 napisał:

Aha... czyli twierdzisz, że panowie piszący recenzje w CDA są słabi? Hmmm... wcale się nie
dziwię jak w poprzednim poście napisałeś że wogóle nie czytasz recenzji, albo Cię one nie interesują.
Trudno uważać nieinteresującą recenzję za dobrą, co nie? Ciekawe ile jest takich osób jak Ty...


Niestety teraz następuje ten moment kiedy zostajesz zrównany z ziemią - oto co napisałem : "Fajną twórczością wykazał się pan, który napisał zapowiedź EEIII. Resztę mógłbym sobie spokojnie podarować, i nie miałbym wyrzutów sumienia do końca życia/skończył ze sobą"

Tak więc czytając ze ZROZUMIENIEM, wyciągniesz następujący wniosek : czytam recenzje, ale to nie dla nich kupuje ten magazyn. Poza tym jak skąd wiedziałbym, że "Fajną twórczością wykazał się pan, który napisał zapowiedź EEIII", jeśli bym jej nie przeczytał ? I nie interesują mnie, gdyż się nieciekawie napisane (dla przykładku : recenzje w Play''u czytam po kilka razy bez znudzenia) Kapiszi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2007 o 15:59, MateoKiszlo napisał:

(dla przykładku : recenzje w Play''u czytam po kilka razy bez
znudzenia) Kapiszi ?

Przeczytaj recki NfS:MW, Psychonauts lub choćby Ardeness Offensive (jakoś tak;)). Mnie się nigdy nie nydzą, a Play to marna GAZETA. Czasopisma nie przypomina. Czasopismo to National Geographic, CD-Actction lub chociażby Koń Polski. Click! i Play.... Cóż, jakie są, takie są. Przypominają Popcorn i Bravo! Girl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2007 o 16:16, Piciambeer napisał:

Click! i Play.... Cóż, jakie są, takie są.
Przypominają Popcorn i Bravo! Girl...


O taak, przypominają. Ten papier w Play''u jest bardzo niemiły w dotyku, łatwo go porwać. A bałagan w Click''u! jest szokujący - news''y w środku pisma? Albo żenujące odpowiedzi na listy:/ W Click''u! podoba mi się "Ostatnia Strona", bo jest tam dział o jakże mało mówiącej nazwie "Konsolówki":P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach... mówię Ci - zrównałeś mnie z ziemią.

Tak naprawdę to napisanie, że nie czytasz recenzji było tylko tak, ażeby udramatyzować sytuację. :)
Poza tym napisałeś "Recenzje mnie nie interesują, bo i tak zaopatruje się w starsze gry ".
Nie wiem jak Ty to znowu rozumiesz, ale ja odniosłem się do tego, że po prostu nie interesuje Cię jakie teraz gry wychodzą, tylko wszystkie starsze gry, które wejdą Ci pewnie na kompa.
A teraz tak dla przykładu :
Gra jest bardzo słaba i nie warto w nią grać, jednak dostał ją najlepszy recenzent, więc z tego wynika, że Ty pewnie byś ją przeczytał z zainteresowaniem, bo przecież interesuje Cię tylko to, żeby recki były ciekawie napisane...
Trochę nie rozumię tego myślenia, bo skoro jakaś gra jest dobra to czytam recenzję, a z tego wynika, że Ty najpierw patrzysz na autora i w zależności wiesz już czy recenzja będzie ciekawa, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2007 o 16:22, kobe92 napisał:

W Click''u! podoba mi się "Ostatnia Strona", bo jest tam dział o jakże mało mówiącej nazwie
"Konsolówki":P.


W CD-Action też taka strona jest jakbyś chciał wiedzieć.
kuko7 ---> ja też mam starego kompa i kupuję tylko gry które na niego ''wejdą''. Ale ogólnie interesuję się branżą i wiem co nieco o większości nowych - wiedza ta się przyda bo niedługo wymiana kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2007 o 16:31, kolektor napisał:

> W Click''u! podoba mi się "Ostatnia Strona", bo jest tam dział o jakże mało mówiącej nazwie

> "Konsolówki":P.

W CD-Action też taka strona jest jakbyś chciał wiedzieć.


Wiem o tym:/
Zauważyliście zmianę papieru w numerze Specjalnym? Bo ja dopiero teraz odczuwam różnicę i nie ma to jak stary, dobry, śliski papierek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt, odpowiedzi na listy mnie wprawiły tak w dobry humor jak i zniesmaczenie:/ Co mnie dobiło jeszcze? [mam jeden z nowszych numerów kupiony dla FlatOuta:D] Jeden z nadawców listu prosił o jakiś kącik dla gier freeware... A odpowiadający odesłał go na ostatnią stronę, bo tam jest. I co? jest. 1/16 strony. super. Mnie to po prostu śmieszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2007 o 16:26, kuko7 napisał:

Ach... mówię Ci - zrównałeś mnie z ziemią.

Tak naprawdę to napisanie, że nie czytasz recenzji było tylko tak, ażeby udramatyzować sytuację.
:)
Poza tym napisałeś "Recenzje mnie nie interesują, bo i tak zaopatruje się w starsze gry
".
Nie wiem jak Ty to znowu rozumiesz, ale ja odniosłem się do tego, że po prostu nie interesuje
Cię jakie teraz gry wychodzą, tylko wszystkie starsze gry, które wejdą Ci pewnie na kompa.
A teraz tak dla przykładu :
Gra jest bardzo słaba i nie warto w nią grać, jednak dostał ją najlepszy recenzent, więc z
tego wynika, że Ty pewnie byś ją przeczytał z zainteresowaniem, bo przecież interesuje Cię
tylko to, żeby recki były ciekawie napisane...
Trochę nie rozumię tego myślenia, bo skoro jakaś gra jest dobra to czytam recenzję, a z tego
wynika, że Ty najpierw patrzysz na autora i w zależności wiesz już czy recenzja będzie ciekawa,
tak?


Aleś nabazgrał :] W każdym razie już śpieszę z odpowiedzią ... i pytaniem - po jaką cholerę czytasz recenzję gry skoro wiesz, że jest dobra ? ("skoro jakaś gra jest dobra to czytam recenzję") Dla samego faktu czytania ? Nie zrozumiałem twojego toku myślenia (tak jak ty i mojego więc jest remis), więc powiem tylko tyle : każda recenzja powinna być fajnie napisana bez względu na jakość gry (bo i tak gracze często z wyprzedzeniem wiedzą jakiej jakości będzie mniej więcej gra, zaskoczeniem był tylko SC:DA), nie patrzę kto ją napisał, bo nie czuję sentymentu do żadnego redaktora. Ah, i jeszcze jedno - zdają się być nieślubnym dzieckiem CDP - Cenega została zrównana z ziemią za TR:L (brak trybu next gen, który chyba niemal żaden polak nie byłby w stanie odpalić, o komfortowej grze w nim nie wspominając, poza tym wyszli honorowo, bo wysłali go na płytce dla każdego posiadacza oryginalnej wersji), zaś po drugiej stronie widnieje 9+ dla Herosów V (doprawdy wspaniale to wygląda ... miałem styczność z polską wersją, i nie zabiła mnie swoim wykonaniem - przyzwoita robota, ale czy warta takowej oceny ?). No i w numerze specjalnym wpadka z lokalizacją Supreme Commander (w Gamewalker jak byk widać, że dostało ocenę 6, a na stronie 84 - siódemkę, pomimo dużej ilości błędów - która ocena jest właściwa ?). Największy nie znaczy najlepszy (ale co do opłacalności nie będę się kłócił - masa materiałów na płytce itp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem różnice dopiero wtedy gdy przeczytałem najnowszy wstępniak. Tak to bym tego w ogóle nie zauważył:) Ale faktycznie lśniący papier wygląda lepiej, bo tamten to jak papier do d... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2007 o 16:16, Piciambeer napisał:

Przeczytaj recki NfS:MW, Psychonauts lub choćby Ardeness Offensive (jakoś tak;)).


Czyli tylko one nadają się do przeczytania ? Rozważę twoją ofertę - odpowiedzi w formie listownej proszę spodziewać się w okresie do dwóch tysiącleci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2007 o 16:56, MateoKiszlo napisał:

> Przeczytaj recki NfS:MW, Psychonauts lub choćby Ardeness Offensive (jakoś tak;)).

Czyli tylko one nadają się do przeczytania ? Rozważę twoją ofertę - odpowiedzi w formie listownej
proszę spodziewać się w okresie do dwóch tysiącleci.

Wymienione przeze mnie gry to tylko kropla w morzu pięknych i lekkich recenzji... Wymienić jeszcze kilka? Proszę: Bad Day LA całkiem sprawnie i fajnie napisany, wszystkie teksty EGMa, nawet kobyłę taką jak GTA:SA kilka razy przeczytałem:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Recenzje czytam dla przyjemności płynącej z lektury. Tak samo pewnie kuko7 - emocje z dobrej gry, którą recenzent jest zachwycony na pewno (przynajmniej w CDA) przeleje na papier z wielką sprawnością i gracją. Nie ma się czego czepić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się