kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Dnia 22.01.2008 o 08:27, smuggler napisał:

Coz, moze kiedys dojrzejesz do kupowania celem poczytania? :)


Ejjj... No przecież napisałem, że to dopiero pierwszy minus. Wiedz, że już nie muszę dojrzewać, żeby kupować dla czytania. Ale wiedz też, że jednak gry tez są dla mnie ważne. Na razie nie zarabiam. Kasę dostaję tylko okazjonalnie. Więc muszę oszczędzać. I jeśli pojawi się jakaś gra w CDA, którą chciałem mieć wcześniej a fundusze nie pozwalały, to decyduje się na kupno jeszcze chętniej... Może trochę przesadziłem w tamtym poście. OK. No, ale jak na trzeźwo pomyśleć to jestem zbyt dużym waszym fanem, żeby z powodu gier nie kupić.

Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie to dziwi zamiast dać jakaś dobra grę (uznana tak przez wielu gracz, która jest sprzed 2-3 lat) to czasami dają jakieś nie wiadomo co.
Przecież mogli by dać, np.: Neverwinter Nights lub Titan Quest albo Tony Hawk''s American Wasteland lub coś innego co jest dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 14:07, Tomaszek92 napisał:

Mnie to dziwi zamiast dać jakaś dobra grę (uznana tak przez wielu gracz, która jest sprzed
2-3 lat) to czasami dają jakieś nie wiadomo co.
Przecież mogli by dać, np.: Neverwinter Nights lub Titan Quest albo Tony Hawk''s American Wasteland
lub coś innego co jest dobre.


No mogli by, ale to nie jest takie proste. Oni nie wybierają sobie przecież gier jakie akurat chcą wrzucić na coverka, tylko muszą wpierw zapłacić za licencję. Ta jednak z tego co wiem jest całkiem droga dla niektórych tytułów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 14:07, Tomaszek92 napisał:

Przecież mogli by dać, np.: Neverwinter Nights lub Titan Quest albo Tony Hawk''s American Wasteland
lub coś innego co jest dobre.

Daj im kasę na licencje i zgode twórców/wydawców czy kto to tym zarządza na sprzedaż tej licencji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 14:11, Moras1990 napisał:

No mogli by, ale to nie jest takie proste. Oni nie wybierają sobie przecież gier jakie akurat
chcą wrzucić na coverka, tylko muszą wpierw zapłacić za licencję. Ta jednak z tego co wiem
jest całkiem droga dla niektórych tytułów.

Wiem, ze to nie takie proste- pisali chyba o tym kiedyś w CDA, ale mogli by się postarać tylko dla tego jednego tytułu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O Sniper Elite. Polowałem na niego w kiosku ale się spóźniłem. Tylko że jak raz oglądałem trailera z tej gry to widziałem jak gościu zniszczył czołg snajperką strzelając w bak. Serio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 14:07, Tomaszek92 napisał:

Mnie to dziwi zamiast dać jakaś dobra grę (uznana tak przez wielu gracz, która jest sprzed
2-3 lat) to czasami dają jakieś nie wiadomo co.
Przecież mogli by dać, np.: Neverwinter Nights lub Titan Quest albo Tony Hawk''s American Wasteland
lub coś innego co jest dobre.

Niekoniecznie, z dwóch względów. Po pierwsze, załatwienie licencji na znaną grę, to nie taki hop siup, jak może się nam wydawać. Z dystrybutorami czy deweloperami trzeba niekiedy rozmawiać miesiącami, by wykupić prawa na umieszczenie ich hitu w gazecie. Po drugie, takie gry to klasyki i większość szanujących się graczy je posiada. Jęki i piski niezadowolenia były przecież przy Gothicu 2, Morrowindzie, czy nawet ostatnio Riddicku ;P.
W skrócie, nigdy nie dogodzisz każdemu ;).
Chociaż, jakby takiego Titan Questa dołączyli, to na pewno bym się nie pogniewał ;P...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 13:23, xDeuSx napisał:

Ten Sniper Elite nieco podniósł poziom pełniaków, ale i tak są one dość przeciętne. Szkoda,
że CDA nie powstrzymało się i na siłę wsadziło Pilot Down ( kotóry nawiasem mówiąc jest koszmarnie
słaby ) by tylko było to cztery pełne wersje gier. Czy nie lepiej byłoby w tym momencie dodać
trzy gry, a kasę zaoszczędzić na lepszą licencję?


>>>A wiesz, ze czasem gre sie kupuje w pakietach, w stylu "damy wam hita X, ale musicie tez kupic XX i XY."


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 14:07, Tomaszek92 napisał:

Mnie to dziwi zamiast dać jakaś dobra grę (uznana tak przez wielu gracz, która jest sprzed
2-3 lat) to czasami dają jakieś nie wiadomo co.
Przecież mogli by dać, np.: Neverwinter Nights lub Titan Quest albo Tony Hawk''s American Wasteland
lub coś innego co jest dobre.



No kurcze, ze mysmy sami na to nie wpadli...

Ty zas moglbys miec dla przykladu srednia w szkole 5,9 albo nawet 5.3. Prawda, ze moglbys? To sie przeciez tak prosto pisze "MOglbys/cie" a juz niech inni sie martwia jak to zrealizowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 13:50, Doktor14 napisał:

> Coz, moze kiedys dojrzejesz do kupowania celem poczytania? :)

Ejjj... No przecież napisałem, że to dopiero pierwszy minus. Wiedz, że już nie muszę dojrzewać,
żeby kupować dla czytania.


>>>Spoko. :)

Po prostu - pelniaki wazna sprawa ale pismo wazniejsze IMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 14:12, Tomaszek92 napisał:

> No mogli by, ale to nie jest takie proste. Oni nie wybierają sobie przecież gier jakie
akurat
> chcą wrzucić na coverka, tylko muszą wpierw zapłacić za licencję. Ta jednak z tego co
wiem
> jest całkiem droga dla niektórych tytułów.
Wiem, ze to nie takie proste- pisali chyba o tym kiedyś w CDA, ale mogli by się postarać tylko
dla tego jednego tytułu.


No to miej chociaz 6 na koniec roku z matmy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 14:07, Tomaszek92 napisał:

Mnie to dziwi zamiast dać jakaś dobra grę (uznana tak przez wielu gracz, która jest sprzed
2-3 lat) to czasami dają jakieś nie wiadomo co.
Przecież mogli by dać, np.: Neverwinter Nights lub Titan Quest albo Tony Hawk''s American Wasteland
lub coś innego co jest dobre.


Tyle, że oni dali całą mase takich tytułów.Cała seria thief, prawie wszystkie hitman''y, deus ex, homeworld, Majesty, Oblivion, gothic 1 i 2....to tylko kilka z o wiele większej liczby!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 10:11, smuggler napisał:

A kto mowi, ze nie moglby? Ja tylko moswie, ze CDA to NIE TYLKO plytki, a nawet, ze to PRZEDE
WSZYSTKIM spore, grube, pismo do poczytania, do ktorego dodatkowo doczepiono bonusik w postaci
plytek z grami. I tak nalezy na CDA patrzec, a nie jako broszurke, ktora dolacza sie do plytek,
zeby sie mialy czego trzymac. Ale jak kogos interesuja tylko plytk, to nie ma sprawy. Moim
zddaniem jednak to troszke jak ktos, kto kupuje CD z muzyka dla okladki czy wkladki z tekstami.
Niby mozna, jego kasa, jego sprawa ale...?

Tak ze spraw organizacyjnych, czy mógłbyś pisać swoje wypowiedzi bez >, >>, >>> przed nimi, gdyż trudniej jest wyłowić co jest cytowanym, a co przez Ciebie napisanym tekstem.
Powiem tak, osobiście dużej części pisma zazwyczaj nie czytam,czytam zazwyczaj recenzje które moga mnie zainteresować, felietony w Gamewalkerze(samego GW nie,podobnie tematy numeru, zapowiedzi itp. zazwyczaj omijam), Na Luzie, Reedycje, Gry wiecznie żywe, NDSN i czasami coś jeszcze z różności i AR, zazwyczaj większość pisma tylko przeglądam. Owszem niektóre teksty bardzo lubię sobei poczytać, jednak za część pisma, którą czytam nie opłaca mi się dać 15zł, gdyż za tyle mam 1 numer miesięcznika, 2 numery tygodnika które kupuje i jeszcze może na kefirek, lub jogurcik starczy :).
Więc w moim wypadku, główną rolę odgrywa właśnie ten dodatek, jeżeli nie ma nic co chciałbym chociaż zainstalować, aby sprawdzić to nie kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 14:22, Miśkov napisał:

Tyle, że oni dali całą mase takich tytułów.Cała seria thief, prawie wszystkie hitman''y, deus
ex, homeworld, Majesty, Oblivion, gothic 1 i 2....to tylko kilka z o wiele większej liczby!!!

Chciałbym ;P...
Zapędziłeś się o jedną część TESa do przodu, jak już wcześniej wspomniałem, Morrowind, nie Oblivion został dołączony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 14:22, Miśkov napisał:

> Mnie to dziwi zamiast dać jakaś dobra grę (uznana tak przez wielu gracz, która jest sprzed

> 2-3 lat) to czasami dają jakieś nie wiadomo co.
> Przecież mogli by dać, np.: Neverwinter Nights lub Titan Quest albo Tony Hawk''s American
Wasteland
> lub coś innego co jest dobre.

Tyle, że oni dali całą mase takich tytułów.Cała seria thief, prawie wszystkie hitman''y, deus
ex, homeworld, Majesty, Oblivion, gothic 1 i 2....to tylko kilka z o wiele większej liczby!!!


Obliviona???? Oni dali Morka, obliviona to by ci w życiu nie dali, chba że za jakieś kilkanaście ładnych lat o ile to pismo jeszcze wytrzyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 14:30, trutututu napisał:

Obliviona???? Oni dali Morka, obliviona to by ci w życiu nie dali, chba że za jakieś kilkanaście
ładnych lat o ile to pismo jeszcze wytrzyma

KILKANAŚCIE!!?? chyba cię coś pogrzało. Wg. mnie to za jakieś maksimum 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, pełniaki są, jakie są. Ważne, że w ogóle są. ;) Chociaż ten Sniper Elite może być nawet ciekawy...
Jeśli chodzi o teksty, to jest parę interesujących recenzji i zapowiedzi (Ghostbusters, Race 07). W temacie numeru mamy podsumowanie 2007 roku w grach. Zostaje jeszcze wywiad z szefem jakiejś polskiej firmy produkującej gry (niespodzianka). I jako bonus - naklejka z czachą z GoW. Fajnie. :)

Z uwagi na to, że strona CDA jest przeciążona i nie każdy może na nią wbić (sam nie mogę się dostać :P), niżej opis numeru i spis treści:
------------------------------------------------------
CDA 02/2008
"Tak. Święta i wysyp gier już zdecydowanie za nami i zamiast świątecznego makowca trza wrócić do pomidorówki i mielonego. Ale kto powiedział, że to złe jedzonko? W najnowszym CDA (w sprzedaży od 24.01.08, standardowa cena: 14.99, objętość (148 stron) i DVD9. Upitrasiliśmy wam spory gra nieświątecznego już ale jednak pożywnego jedzonka.

I tak oto na przekąskę: pierwsza (jak mi się wydaje) tak obszerna zapowiedź Just Cause 2, czyli gry, która może być czarnym koniem na rynku PC-gier, nawet jeśli twórcy spełnia tylko 75% obietnic. Sporo o Ghostbusters i czymś, co ma silny związek z Two Worlds, ale nie jest ani sequelem ani prequelem. W betateście przyjrzeliśmy się dokładniej najnowszemu Codename Pazners, osadzonemu tym razem w realiach zimnej wojny (która zimną jest tylko z nazwy, gdyż szybko robi się tam bardzo gorąco) i ciekawej strzelance Conflict: Denied Ops.

Tematy numeru są dwa. W pierwszym podsumowujemy rok 2007 – każdy z ekipy mówi w co grał najchętniej w 2007 (i dlaczego), co go rozczarowało, co mu 2007 wyszło, a co jego zdaniem totalnie spieprzono. A potem to podsumowujemy. Będzie też o sprzęcie, a jak kogoś interesują konsole to... to nie znajdzie tu nic o nich... ale konsolowe podsumowanie roku zamieścimy jako aneks na stronie WWW CDA. W drugim przyglądamy się (i gramy...) w Devil May Cry 4.

W recenzjach nie ma specjalnie powalających tytulów, ale Juiced 2, Universe at War, Race 07, dodatek do Supreme Commander, Tabula Rasa, Empire Earth III, Ubersoldier 2, Soldier of Fortunbe: Payback – tworzą całkiem niezły zestaw obiadowy, którym można się nasycić. A na kawior przyjdzie czas...

Z innych ciekawostek – dokończenie obszernej historii Epic i Unreal i uwaga: wywiad z szefem firmy, która a) tworzy gry na PC, b) sprzedaje je w Polsce, c) osiąga 200-300.000 sprzedaży większości tytułów, d) łączna ich sprzedaż idzie w miliony. I e) to jest POLSKA firma. Żadne EA PL, nie CDP Red, PCF, czy Metropolis. No to kto? Jak nie wiecie do tej pory, to zobaczycie sami.

W dziale sprzętowym będzie o VoIP i następcach dyskow twardych (SSD), NDSN, oraaz testy sprzetu. Nie braknie też stałych działów. Aha. Jako mały bonusik, dorzucamy nalepkę z Gears of Wars, z tą charakterystyczną czachą.

A na coverku? 4 gry, niezbyt „ograne” w tanich i tańszych seriach, jedna to gra okrzyknięta następczynią Homeworlda (Nexus). Polska premiera zresztą. A poza tym to:
RTS (Heaven & Hell – też polska premiera), TPP (Pilot Dawn), strzelanka (Sniper Elite PL). Tym, którzy oczekiwali 4 gigaitów w tym 3 prapremier oraz Diablo 2 jako bonusa składamy serdeczne życzenia powrotu do normalności. J

I już dziś anonsuję, że w kwietniu wypadają 12 (hmmm...) urodziny CDA, które będą jednocześnie 150 edycją pisma. Oj, będzie się działo?

Podsumujmy: CDA 02/08 w sprzedaży od 24.01.2007. Fanów dobrych i długich tekstów drukowanych nie za dużą czcionką – zapraszamy. Wszystkich innych zresztą też, bo to pismo dla każdego, kto lubi sobie pograć i poczytać..."


Zawartość Cover DVD
Kalejdoskop
Gamewalker
Prenumerata
Tipsy

###ZAPOWIEDZI

Just Cause 2
Ghostbusters
Two Worlds: The Temptation
Darkest of Days
A Vampyre Story
WorldShift
Graymatter

###ZA PIĘĆ DWUNASTA

Codename Panzers: Cold War
Conflict: Denied Ops

###TEMAT NUMERU

Devil May Cry 4
2007 – podsumowanie

###RECENZJE

Juiced 2: Hot Import Night
Universe at War: Earth Assault
Thrilville
Asterix at the Olympic Games
Terrorist Takedown II
Settlers, The: Narodziny imperium
Winter Sports 2008
Supreme Commander: W obliczu wroga
Szymek Czarodziej IV
UberSoldier 2
Tabula Rasa
Empire Earth III
Race 07
Soldier of Fortune: Payback
Championship Manager 2008
Gears of War PL
Kane & Lynch PL

#Kaszanka Zone

Pippa Funnell 4

####O GRACH INACZEJ

Życie w Sieci
Odmienne stany grywalności
Unreal Story cz.2
Wywiad z… [niespodzianka!]

###################################NIE TYLKO GRAMY

Na luzie
Temat numeru: O/C
Newsy sprzętowe
Konfigurator
Wademekum: VoIP
Trendy: Następcy HDD - SSD
Nie daj się nabrać!
Magazyn

###Testy sprzętu

Drukarki Epson D120 i RX585
Kamera Panasonic Full HD
Monitor Nec MultiSync LCD2470WVX
Słuchawki Steel Pad Siberia
Słuchawki USB Genius HS-03U
Głośniki Genius SW-HF5.1 5005
3x pendrive ModeCom
Trzymadełko do myszki Evo-G Mouse Bungee


###########################ZAWARTOSC DVD#############

###PEŁNE WERSJE

Heaven & Hell... live and die!
Nexus – The Jupiter Incident
Pilot Down – Behind Enemy Lines
Sniper Elite PL

#############DEMA

Bubbleworld
Deep Blue Sea
Fantasy Wars
Nitro Stunt Racing: Stage 1

############ GAMEPLAYE

Asterix at the Olympic Games
Empire Earth III
Settlers VI – Narodziny Imperium
Soldier of Fortune: Payback
Terrorist Takedown 2
ÜberSoldier 2
Winter Sports 2008

########### BONUS

ActionMag #99
Bonus
Esensja #72
FotoSmuggler 02/08
FPP MegaZin #77
GTA Corner #43
Klara – konkurs
Tawerna RPG #101

######### FREEWARE

Bitter Glory Memory
Freeware''owe memo dla wszystkich z zacięciem do broni pancernej z czasów drugiej wojny światowej.

######### TRAILERY

A Vampyre Story
Duke Nukem Forever
Rainbow Six Vegas 2
The Club – Dragov
Warhammer 40,000: Dawn of War – Soulstorm
Warhammer: Mark of Chaos – Battle March
----------------------------------------------------------------------------
Na koniec okładka. Wreszcie jakieś jaśniejsze kolory. :P

20080122144016

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 14:45, Kizibono napisał:

Trzeba przyznać że jako czasopismo Cd-action jest niepokonany :D


Ok, ale mógłbyś ściąć ten cytat ze swojego postu? Wygląda to trochę... dziwnie. ;)
Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 10:21, PharauhnMizzrym napisał:

Bo CDA to głównie teksty a gry są formą dodatku. Więc jeżeli ktoś się pieni, że numer słaby
bo pełniaki mu się nie podobają (nie mówię, że tak napisał Doktor14) to widać, że kupuje czasopismo
tylko i wyłącznie dla gier, a nie pełne wersje są celem CDA tylko porządne teksty i na tym
się powinniśmy skupić bo IMO ocenianie całego numeru tylko na podstawie pełniaków to głupota.

A jeśli ktoś kupuje tylko dla pełniaków, to czemu nie ma akurat ich oceniać? przecież dla niego celem są właśnie pełniaki. Pełniaki decydują o tym co wybiorę, gdyż za nie płacę i są częścią składową czasopisma, za cenę jaką mają najpopularniejsze czasopisma "growe" jeśli chodzi o samą treść, którą poczytam - wolałbym kupić Focusa, Angorę lub jakieś inne pismo o innej tematyce w którym ilość treści, która mnie interesuje i którą przeczytam będzie większa. Podobnie jak pisma kobiece dające jako dodatki filmy, jak jest ciekawy film, to kupię, nie ma nie kupię, bo te parę zł to nei fortuna, ale po co mam je wydawać, jak przeczytam sobie w nich może kącik kulinarny? Albo dodawane ostatnio do GW gry CDP, też większość osób brała tylko i wyłącznie dla dodatku, a nie produktu do którego były dodawane... Ja traktuję pismo i dodatek jako 1produkt, jeżeli jego wartość jako całość jest wyższa lub równa cenie- biorę, jak nie - nie biorę.

Dnia 22.01.2008 o 10:21, PharauhnMizzrym napisał:

Co do Playa, co mi po tym, że dają dobre pełne wersje skoro poza tym Play przypomina jedną
wielką ulotkę, jest mnustwo reklam, testów, tabelek i parenaście stron recenzji pfff... dziękuję
wolę CDA ze słabszymi pełniakami ale z porządnymi recenzjami.

Jeśli chodzi o jakieś konkursy, reklamy itp. to jak kiedyś sobie policzyłem licząc zawartość(ilość miejsca zajętego przez te treści) w numerach losowo wybranych to w CDA było to ok 25%, w Playu ok33%, przy czym ja nie pisałem nic o Play''u, Clicku, ani innych pismach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się