kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Dnia 02.08.2008 o 14:15, Modok napisał:

W sumie to nie.


Tendencyjne i zapominające o dawnych dziejach. A do tego wtedy jeszcze na pierwszym miejscu było Age of Mythology, a zaraz za nimi StarCraft i WarCraft 3. No litości, klon AoE niewnoszący nic do gatunku wyżej od genialnych RTSów Blizzarda?

Dnia 02.08.2008 o 14:15, Modok napisał:

I mi się płakać chce gdy widzę np.wydanie specjalnie o Harrym Potter.
Myślą że ktoś im to kupi.


Niestety, kupił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 14:15, Modok napisał:

Myślą że ktoś im to kupi.

A byś się zdziwił... Kupi, i to całkiem dużo osób. Z tego co zauważyłem, jest mnóstwo fanatyków Harry''ego, Simsów, Fify, Need For Speeda, Lost i innych wspaniałych i wypaśnych gier (bo wydają takie gazetki właśnie przy okazji premiery jakiejś dobrze rozreklamowanej produkcji), którzy kupią nawet coś takiego. Fakt, że oprócz kilku (może kilkunastu) stron i płytki z demami, nic tam nie ma, nikomu nie przeszkadza. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 14:37, Modok napisał:

Trochę dziwne mają dziwny gust może wolą Harrego Pottera od Starcraft lub Warcraft.


Bo to wyjątkowa jazda pod publiczkę i nie ma się co temu dziwić. Tak czy siak CDA nadal jest na topie, a cała reszta pism, poza Clickiem! wyjątkowo zeszła na psy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 14:39, Skywalker560 napisał:

Bo to wyjątkowa jazda pod publiczkę i nie ma się co temu dziwić. Tak czy siak CDA nadal
jest na topie, a cała reszta pism, poza Clickiem! wyjątkowo zeszła na psy.

Powiedzieć można że KŚG to pismo zupełnie dla amatorów. Pamiętam recenzję Gothica 1 i 2. Wtedy był system oceniania gwiazdkami. Obie gry dostały 2 gwiazdki na pięć, za to że mają archaiczną grafikę i nieprzyjemne sterowanie. Ależ kogo to obchodzi? ;P Na szczęście (chyba?) tylko jedno pismo na rynku tak ocenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 15:13, juke napisał:

> Bo to wyjątkowa jazda pod publiczkę i nie ma się co temu dziwić. Tak czy siak CDA
nadal
> jest na topie, a cała reszta pism, poza Clickiem! wyjątkowo zeszła na psy.
Powiedzieć można że KŚG to pismo zupełnie dla amatorów. Pamiętam recenzję Gothica 1 i
2. Wtedy był system oceniania gwiazdkami. Obie gry dostały 2 gwiazdki na pięć, za to
że mają archaiczną grafikę i nieprzyjemne sterowanie. Ależ kogo to obchodzi? ;P Na szczęście
(chyba?) tylko jedno pismo na rynku tak ocenia.


Taa i te ich solucje do gier :P kto tego potrzebuje?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1 słowem można napisać że pisemko dziwne przecież w tamtych czasach grafika tych gier była bardzo dobra a co do sterowania wystarczy kilka godzin i jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 13:32, Skywalker560 napisał:

Zainteresowała mnie ta antologia Poltergeist na coverku. Co to jest? Mi jedyne co przychodzi
teraz na myśl to kultowy horror Spielberga i serwis o fantastyce, chyba że była kiedyś
gra o takich duchach :P.



Z tego co wiem to chodzi o ten portal miesiąc temu była tam straszna afera bo niby na poprzednim coverze miało być ale jak widać na tym już jest.Tam chyba będą opowiadania i inne txty z tej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 15:14, BogSumerow napisał:

> > Bo to wyjątkowa jazda pod publiczkę i nie ma się co temu dziwić. Tak czy siak
CDA
> nadal
> > jest na topie, a cała reszta pism, poza Clickiem! wyjątkowo zeszła na psy.

> Powiedzieć można że KŚG to pismo zupełnie dla amatorów. Pamiętam recenzję Gothica
1 i
> 2. Wtedy był system oceniania gwiazdkami. Obie gry dostały 2 gwiazdki na pięć, za
to
> że mają archaiczną grafikę i nieprzyjemne sterowanie. Ależ kogo to obchodzi? ;P
Na szczęście
> (chyba?) tylko jedno pismo na rynku tak ocenia.

Taa i te ich solucje do gier :P kto tego potrzebuje?!

Na przykład mi się czasem przydadzą , chociaż częściej wolę pobrać lub poszukać solucje na jakiejś stronce w necie niż z Cda , chociaż nie narzekam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.08.2008 o 15:13, juke napisał:

Powiedzieć można że KŚG to pismo zupełnie dla amatorów. Pamiętam recenzję Gothica 1 i
2. Wtedy był system oceniania gwiazdkami.

Eee.. Jak G1 był recenzowany to były te śmieszne zestawienia procentowe. Nie pamiętam jaką ocenę końcową dostał (choć pewnie coś koło 4), ale najważniejszą ocenę (grywalność) miał 4/6. Jakoś mi to utkwiło w pamięci (pewnie przez to że gały mi wyszły z orbit jak zobaczyłem że tylko tyle ;]) W każdym razie żadnych gwiazdek nie było, ani żadnych dwójek też nie było ;] A co do G2 to nie wiem bo dość szybko skończyła się moja przygoda z tym pisemkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 13:54, Skywalker560 napisał:

Podejrzewam, że nie mają wielu czytelników :P. Swoją drogą oburzyła mnie kiedyś mini-recenzja
WarCrafta 2 Battle.bet Edition w KŚGry Extra.

Hahaha to już wiadomo dlaczego tak potem zjechali pakiet CDP: Warcraft 2, Diablo i Starcraft, bo to tez właśnie w KŚGry było. Jeżeli w Playu było podobnie to tylko mnie pociesza, że ich też już nie kupuję, ale co do KŚGry to pamiętam, że ten numer podziurkowałem (bo się Fizycznka pytała czy ktoś może zdobyć trochę takich papierków po dziurkowaniu, więc się zgłosiłem xD)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 13:40, PharauhnMizzrym napisał:

tak swoją drogą jakie błędy były w tych recenzjach?


Jeśli o podstawową wersje Heroes V to znalazłem dwa... pierwszy z nich dotyczy tego, że według autora recenzji w ekranie rozbudowy miasta kompletnie nie widać jakie budynki możemy postawić później, a jest to nieprawda, bo wszystko widać tylko trzeba włączyć odpowiednią opcje. Drugim jest to że bohater rzekomo może maksymalnie awansować na 17 poziom doświadczenia. To też bzdura.
W recenzji dodatku Dzikie Hordy znalazłem jeden błąd i to poważny. Dowiadujemy sie z niej tego że w wersji PL głosów użyczyły takie gwiazdy jak Bogusław Linda, Małgorzata Foremniak i Tatiana Okupnik, a jest to też nieprawda.
Ale żeby nie było... mimo wszystko uważam CDA za najlepsze pismo dla graczy w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jeśli jesteśmy już przy błędach... takowych było całkiem sporo.
Podobnie jak dave03 zauważyłem te numery z HommV, oraz parę innych. Przykładowo, w recenzji dodatku do Warhammera 40k, Dark Crusade, pisano że Space Marines dostali nowe jednostki... Terminatorzy, którzy byli w grze od początku, a więc nie byli żadną nową jednostką.

W recenzji dodatku do pierwszej części Commandos, pisano że nie ma trybu treningu. Trening oczywiście był, ale miał osobny plik wykonawczy exe, który znajdował się w folderze z grą. Redaktor najwidoczniej przegapił go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe recenzje.
DVM4 mhm muszę przeczytać no i Mirror''s Edge dla tej gry po części składam kompa muszę kupić ten numer.
Na moim obecnym kompie chyba nie pogram w Lokiego, no ale trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro już jesteśmy przy wyłapywaniu poważnych błędów ... W recenzji Double Agent napisano, iż w wersji na PC nie ma możiwości zmiany graficznych i pozostawała rozgrywka w 640x480 -_-'' Zresztą nowy pomysł, czyli testowanie wydajności na danym sprzęcie to gigantyczna pomyłka (przynajmniej w porównaniu do starej edycji KGŚ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No numer jeden z lepszych ostatnio. No i to Loki. Miałem zamiar kupić i jak to dobrze, że tego nie zrobiłem. Fakt, że w taniej serii nie było ale i tak kosztuje 40 zł. Szkoda, że dzisiaj wyjeżdżam i sobie nie kupię. Będę musiał zakup zlecić rodzicom ;]

Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 15:15, Modok napisał:

1 słowem można napisać że pisemko dziwne przecież w tamtych czasach grafika tych gier
była bardzo dobra a co do sterowania wystarczy kilka godzin i jest super.

Kiedy wychodziły te gry w KŚG nie dawano gwiazdek, były to oceny od 0 do 5, przy okazji - pisemko to było stosunkowo nowe, ale Gothica 1 i 2 ocenili całkiem wysoko. Natomiast dwie gwiazdki Gothiki dostały przy okazji recenzowania reedycji - czyli Sagi Gothic, która wchodziła wtedy do Platynowej Kolekcji.
---
A wracając do CDA, numerek zapowiada się bardzo ciekawie... Najbardziej interesuje mnie E3 (jak co rok) i opinie wielkich branży na jego temat. W recenzjach niestety, niewiele gier które mnie interesują, ale nadrabiają to zapowiedzi i inne artykuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 17:08, misioo napisał:

Eee.. Jak G1 był recenzowany to były te śmieszne zestawienia procentowe. Nie pamiętam
jaką ocenę końcową dostał (choć pewnie coś koło 4), ale najważniejszą ocenę (grywalność)
miał 4/6. Jakoś mi to utkwiło w pamięci (pewnie przez to że gały mi wyszły z orbit jak
zobaczyłem że tylko tyle ;]) W każdym razie żadnych gwiazdek nie było, ani żadnych dwójek
też nie było ;] A co do G2 to nie wiem bo dość szybko skończyła się moja przygoda z tym
pisemkiem.

Zapomniałem zaznaczyć że recenzowali Gothici reedycje, nie premierę - czyli to było później. I wtedy był system oceniania gwiazdkami. Gothic 1 i 2 dostał dwie gwiazdki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się