Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

Dnia 11.03.2007 o 12:49, nekromanta7 napisał:



wez mnie nie wkur**aj to po h*j sie tu zalogowales zeby sobie na forum popie***yc czy gry kupowac


Kolega, forumowicz ma rację. Oceniamy wydawców, sposób w jaki wydają gry, ich kontakt z klientem, a nie to że mają lepsze tytuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2007 o 12:51, syriusz.b napisał:


>
>
> wez mnie nie wkur**aj to po h*j sie tu zalogowales zeby sobie na forum popie***yc czy
gry kupowac

Kolega, forumowicz ma rację. Oceniamy wydawców, sposób w jaki wydają gry, ich kontakt z klientem,
a nie to że mają lepsze tytuły.



no co mialem problem z gothiciem nk pomogli napisali nawet kiedy mam sie spodziewac maila z pomoca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajne gry (moim skromnym zdaniem) mają i CD Projekt (np. "M II TW) i Cenega (np. "EU III") i Nicolas ( "Rush for Berlin") i Techland (np. "Call of Juarez") i nawet Play ("Spartan") - bo "fajne" jest pojęciem względnym i każdy ma własne gusta:)

Każdy z nich ma własny duży dorobek (co prawda dorobek dorobkowi nie jest równy ani kapitały), czegoś jednak brakowałoby gdyby ich nie było (a jeden wydawca nie jest w stanie tego wszystkiego wydać) i każdy z nich ma... "żółte kartki" i "wpadówki" - życzę każdej z tych firm dobrze i jak najmniej wpadek, jak najmniej olewania klientów, dobrze wydanych gier i szybkiego wydawania polskich patchy:)

I nie używam pojęcia kto lepszy a kto gorszy – dobrze że są – i wydają dla każdego coś miłego i na każda kieszeń – jeden droższe (hiciory) a inne dla tych którzy nie mają dużych pieniędzy a w „malucha” sobie zagrają!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2007 o 12:49, nekromanta7 napisał:

wez mnie nie wkur**aj to po h*j sie tu zalogowales zeby sobie na forum popie***yc czy gry kupowac

Aż bije od ciebie ta wiedza - najpierw jak już musisz to naucz się przeklinać (ortografia "hłopczyku") - niektórzy zamiast gry kupować to przyszli właśnie sobie popieprzyć żeby najpierw coś się o grze dowiedzieć. Dyskutują nad wydawaniem owych tytułów po to są różne tematy i nie wiem po co się było tu logować jak ty chcesz gry kupować - kupuj dalej i innym nie przeszkadzaj bo twoje argumenty są warte tyle co śnieg w tym roku
Każdy robi swoje a CDP ostatnio się nawet odzywa ja bym chciał np. żeby wydawali 2 wersje językowe w jednym pudełku tak jak to robi Cenega (potupakował byś sobie wtedy przed monitorem jak znasz angielski i słuchasz już tej muzy) CDP wydało Dark Messiaha po PL i ENG i jestem z tego zadowolony bo jest to jedna z gier które sobie kupiłem od tego wydawcy od dawien dawna jak będzie tak dalej to bosko bo nie jedno już spieprzyli - a tak w ogóle zmień podejście ''ziomku'' bo długo tu nie zabawisz i zacznij pisać z sensem bo argumenty to rzeczywiście żadne - ''lubię to... bo tak''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2007 o 13:22, deecom napisał:

> wez mnie nie wkur**aj to po h*j sie tu zalogowales zeby sobie na forum popie***yc czy
gry kupowac
Aż bije od ciebie ta wiedza - najpierw jak już musisz to naucz się przeklinać (ortografia "hłopczyku")
- niektórzy zamiast gry kupować to przyszli właśnie sobie popieprzyć żeby najpierw coś się
o grze dowiedzieć. Dyskutują nad wydawaniem owych tytułów po to są różne tematy i nie wiem
po co się było tu logować jak ty chcesz gry kupować - kupuj dalej i innym nie przeszkadzaj
bo twoje argumenty są warte tyle co śnieg w tym roku
Każdy robi swoje a CDP ostatnio się nawet odzywa ja bym chciał np. żeby wydawali 2 wersje językowe
w jednym pudełku tak jak to robi Cenega (potupakował byś sobie wtedy przed monitorem jak znasz
angielski i słuchasz już tej muzy) CDP wydało Dark Messiaha po PL i ENG i jestem z tego zadowolony
bo jest to jedna z gier które sobie kupiłem od tego wydawcy od dawien dawna jak będzie tak
dalej to bosko bo nie jedno już spieprzyli - a tak w ogóle zmień podejście ''ziomku'' bo długo
tu nie zabawisz i zacznij pisać z sensem bo argumenty to rzeczywiście żadne - ''lubię to...
bo tak''.



a HG jak ma na koszulkach??? to oni wymyslili ten skrot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2007 o 13:24, nekromanta7 napisał:

a HG jak ma na koszulkach??? to oni wymyslili ten skrot.

co mnie skrót jak to jest źle napisane - widać że to jest dla ciebie ważne mnie raczej bardziej gry obchodzą przeczytałeś do końca czy zatrzymałeś się na tym zdaniu bo nie wiem co sądzić to jest temat o grach i ich wydawcach a dla ciebie ważniejsze było zwrócenie uwagi na skrót - jak chcesz gadać o HH to do odpowiedniego tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2007 o 13:31, deecom napisał:

> a HG jak ma na koszulkach??? to oni wymyslili ten skrot.
co mnie skrót jak to jest źle napisane - widać że to jest dla ciebie ważne mnie raczej bardziej
gry obchodzą przeczytałeś do końca czy zatrzymałeś się na tym zdaniu bo nie wiem co sądzić
to jest temat o grach i ich wydawcach a dla ciebie ważniejsze było zwrócenie uwagi na skrót
- jak chcesz gadać o HH to do odpowiedniego tematu



dobra ostatnie pytanie a co to jest HH??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2007 o 12:49, nekromanta7 napisał:

wez mnie nie wkur**aj to po h*j sie tu zalogowales zeby sobie na forum popie***yc czy gry kupowac


Przekleństwa wykropkowane (i napisane z błędami), to nadal przekleństwa.
Albo naucz się wyrażać swoje opinie w sposób kulturalny, albo zrezygnuj z wypowiedzi.
Ostrzeżenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2007 o 10:49, elvaxi napisał:

> To u mnie było na odwrót :D
> Teraz CDP musi sobie zasłużyć na odbudowanie reputacji...
No ale co ci się nie podoba w CDPROJEKT?? Firma jest zajefajna i tania.

Widzisz na ocenę wydawcy nie wpływa tylko to czy jest "fajna i tania"
Jak pisał to już parę postów wyżej syriusz.b liczy się sposób traktowania klienta.
Wież mi w w ciągu ostatniego 1.5 roku miałem możliwość nabywania sporej liczby tytułów tak jednego jak i drugiego wydawcy oraz kontaktu z przedstawicielami obu firm. I muszę przyznać, że CDP w ciągu ostatniego czasu (2006 rok) obrósł w piórka i pomału zaczął się zachowywać, jak EA, czy LEM (jedyne co zostało z CDP który lubiłem to dopracowane dodatki do wydań kolekcjonerskich).
Wirtualna waluta wPLN też straciła porządnie na wartości i już nie daje takich możliwości jak rok temu (co dostrzegałem składając kolejne zamówienia i to jak ich opłacalność malała).

Natomiast Cenega poczyniła duże postępy, szczególnie w obszarze kontaktów z klientem i personalnym ich traktowaniu oraz jakości tłumaczeń, nie mówiąc o fakcie dawania wyboru wersji językowej w wielu grach i o umieszczaniu całych antologii w Kolekcji Klasyki odpowiedniku XKN, a następnie nawet zaczęli elastycznie kształtować ceny tak, że opłacalność zakupu w ich sklepie jest porównywalna z tą na gram.pl i to bez wirtualnej waluty, która na gram.pl ma obecnie zdecydowanie niższą wartość niż miała dokładny rok temu.

Co prawda na koniec minionego tygodnia CDP nagle zaczął odpowiadać na wszystko w ciągu kilku godzin, jednak nie ma pewności, czy tak zostanie... to się okaże po wnikliwych obserwacjach owoców tych zabiegów.
W sprawie mojego zapytania z grudnia miał się zgłosić do mnie pracownik obsługi klienta, ale póki co nikt się nie zgłosił...

A z racji, że kupuję gry dla ich kolekcjonowania, nie oglądając się na moje preferencje gatunkowe (które są brane pod uwagę jedynie w przypadku gdy tytuł jest zabezpieczony StarFuckiem... tfffu StarForcem), ponieważ na granie, jak przychodzę po pracy, czasu nie mam, a i weekendy są od czego innego, więc tytułów generalnie zamawiam co miesiąc za relatywnie znaczną sumę, więc o wyborze oferty i wydawcy nie decydują wspomniane preferencje tylko to, jak poważnie jestem traktowany przez daną firmę, póki co w tym roku pulę na gry, co miesiąc zbiera Cenega.

Więc tyle jeżeli chodzi o to "co ja mam do CDP", jak pytasz..
Widać, z resztą po akcji Resistance, ze więcej osób ma negatywne wrażenia z usług świadczonych przez CDP, oby ostatnie działania były tendencją stałą, co mam nadzieję zmieni moją negatywną ocenę dotychczasowej działalności CDP przez rok 2006 i początek 2007.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2007 o 14:39, PioMrex napisał:

I muszę przyznać,
że CDP w ciągu ostatniego czasu (2006 rok) obrósł w piórka i pomału zaczął się zachowywać,
jak EA, czy LEM (jedyne co zostało z CDP który lubiłem to dopracowane dodatki do wydań kolekcjonerskich).


No tu trochę się nie zgodzę, bo EA właśnie przez ten rok się poprawił nieco. Efekt: choć by fajne EK gier. A tak od kuchni to takowy "zawodowy" kontakt z firmami mam i tu EA też pozytywnie wypada - nie wnikając w szczegóły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja kupuje TYLKO I WYLACZNIE gry CENEGI poniewaz zbieram punkty na karte muzyczna do kompa;]]
gdyby CD- Projekt mialo podobne promocje, to kazda gra sprzedana by byla o 1 wiecej, poniewaz ja bym je kupil
a tak to musze cierpliwie czekac do momentu gdy CD- Projekt wymysli cos fajnego i przyciegnie uwage klientow....
nawet ani jeden WPLN nie zostal ruszony z mojego konta, taka to "super" promocja....;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2007 o 14:45, xbit71 napisał:

ja kupuje TYLKO I WYLACZNIE gry CENEGI poniewaz zbieram punkty na karte muzyczna do kompa;]]

O... To dopiero ciekawe... Czy nie byłoby znacznie taniej, gdyby po prostu odłożyć sobie te pieniądze i kupić kartę?

Czy Twoja wypowiedź znaczy, że nie ważne co tam mają w ofercie byle tylko punktów nabiło dużo? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.03.2007 o 14:48, Melchah napisał:

Czy Twoja wypowiedź znaczy, że nie ważne co tam mają w ofercie byle tylko punktów nabiło dużo?
:)

po części;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2007 o 14:42, syriusz.b napisał:

No tu trochę się nie zgodzę, bo EA właśnie przez ten rok się poprawił nieco. Efekt: choć by
fajne EK gier. A tak od kuchni to takowy "zawodowy" kontakt z firmami mam i tu EA też pozytywnie
wypada - nie wnikając w szczegóły.

Racja, też zauważyłem, ze EA robi jakieś ruchy, cóż zawodowo to kontakty może są, ale zwykłym klientom to oni jak grochem o ścianę.
Faktycznie w Polsce zaczęły wychodzić edycje kolekcjonerskie EA, to pewno po tym jak wyszedł eksperyment z ich grami na gram.pl, może uznali, że jest potencjał na takie produkty...

Pożyjemy zobaczymy jak będzie dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pewnosci, ale jest nadzieja, ze bylaby to Cenega, a wtedy bylaby na to duza szansa :-)

A dyskusja jak to dyskusja... nic przeciez nie zmieni, ale pogadac mozna ;-P

Mnie naprawde do "szczescia" wiele nie potrzeba, moze kiedys jeszcze napisze, ze CDP jest wielki i super, ale jakos nie chce mi sie w to wierzyc ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie, ale mnie rozbrajasz:)) - widzisz ja... nigdy nie napiszę, że "CD Projekt" jest wielki i super (nawet jeśli zasłuży sobie na takie określenie w 100 procentach) ani nie napisze tego o Cenedze (nawet jeśli zasłuży sobie na takie określenie w 100 procentach):

- pochwały (lizustwo) demoralizuje (tak jak każda władza a zwłaszcza absolutna vel... demokracja czy monopol czy czołowa pozycja w handlu)
- łaski mi nie robią,
- kupuję (dużo) gry (tylko oryginalne) - i z moich pieniędzy m.in. p. M. Kiciński ma... swoją pensję a także (sorry nie znam kierownictwa Cenegi) "nathanadler":))
- jak nie będą robić rzeczy które będę chcieli kupić tacy jak ja to... splajtują i na bezrobocie wzgl. czym innym się będą się zajmować niż wydawaniem gier:)
- sorry cała sprawa nie jest dla mnie w kategoriach "szczęścia" - gry to tylko rozrywka - mi do szczęścia w życiu są potrzebne zupełnie inne „rzeczy”:) A faceci nie mają marzeń - mają tylko cele do realizacji:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2007 o 14:48, Melchah napisał:

O... To dopiero ciekawe... Czy nie byłoby znacznie taniej, gdyby po prostu odłożyć sobie te
pieniądze i kupić kartę?


Będzie taniej, ale gier nie będzie ;)
A czasem człowiek nieświadomie może kupić coś naprawdę dobrego. No i jeszcze punkty na sprzęt będą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty tez mnie rozbrajasz :-D

Ja tam chce poki tu mieszkam byc dobrze obsluzonym klientem... zadne lizustwo mnie nie interesuje ;-P Nie pisze nigdzie, ze Kocham Cenege, ani nic takiego... Po prostu teraz sa lepsi i tyle, ale dla mnie liczy sie mozliwosc wyboru wersji gry/produktu, za ktory place, a czy tam jest logo CDP, Cenegi, czy Misia Uszatka, to malo istotne ;-P
Poki studiuje, czyli daj Boze jeszcze max 4,5 roku ;-), musze sie tu meczyc i bede walczyl zeby cos sie zmienilo, a potem wyjezdzam do UK i nie bedzie mnie to az tak obchodzilo, ale poki tu jestem, to chce zeby bylo lepiej ;-)
A mnie do szczescia tez sporo jest potrzebne, ale gry sa takze czescia tego "szczescia" ;-D

Pozdrawiam ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2007 o 14:39, PioMrex napisał:

> > To u mnie było na odwrót :D
> > Teraz CDP musi sobie zasłużyć na odbudowanie reputacji...
> No ale co ci się nie podoba w CDPROJEKT?? Firma jest zajefajna i tania.
Widzisz na ocenę wydawcy nie wpływa tylko to czy jest "fajna i tania"
Jak pisał to już parę postów wyżej syriusz.b liczy się sposób traktowania klienta.
Wież mi w w ciągu ostatniego 1.5 roku miałem możliwość nabywania sporej liczby tytułów tak
jednego jak i drugiego wydawcy oraz kontaktu z przedstawicielami obu firm. I muszę przyznać,
że CDP w ciągu ostatniego czasu (2006 rok) obrósł w piórka i pomału zaczął się zachowywać,
jak EA, czy LEM (jedyne co zostało z CDP który lubiłem to dopracowane dodatki do wydań kolekcjonerskich).

Wirtualna waluta wPLN też straciła porządnie na wartości i już nie daje takich możliwości jak
rok temu (co dostrzegałem składając kolejne zamówienia i to jak ich opłacalność malała).

Natomiast Cenega poczyniła duże postępy, szczególnie w obszarze kontaktów z klientem i personalnym
ich traktowaniu oraz jakości tłumaczeń, nie mówiąc o fakcie dawania wyboru wersji językowej
w wielu grach i o umieszczaniu całych antologii w Kolekcji Klasyki odpowiedniku XKN, a następnie
nawet zaczęli elastycznie kształtować ceny tak, że opłacalność zakupu w ich sklepie jest porównywalna
z tą na gram.pl i to bez wirtualnej waluty, która na gram.pl ma obecnie zdecydowanie niższą
wartość niż miała dokładny rok temu.

Co prawda na koniec minionego tygodnia CDP nagle zaczął odpowiadać na wszystko w ciągu kilku
godzin, jednak nie ma pewności, czy tak zostanie...
to się okaże po wnikliwych obserwacjach
owoców tych zabiegów.
W sprawie mojego zapytania z grudnia miał się zgłosić do mnie pracownik obsługi klienta, ale
póki co nikt się nie zgłosił...

A z racji, że kupuję gry dla ich kolekcjonowania, nie oglądając się na moje preferencje gatunkowe
(które są brane pod uwagę jedynie w przypadku gdy tytuł jest zabezpieczony StarFuckiem... tfffu
StarForcem), ponieważ na granie, jak przychodzę po pracy, czasu nie mam, a i weekendy są od
czego innego, więc tytułów generalnie zamawiam co miesiąc za relatywnie znaczną sumę, więc
o wyborze oferty i wydawcy nie decydują wspomniane preferencje tylko to, jak poważnie jestem
traktowany przez daną firmę, póki co w tym roku pulę na gry, co miesiąc zbiera Cenega.

Więc tyle jeżeli chodzi o to "co ja mam do CDP", jak pytasz..
Widać, z resztą po akcji Resistance, ze więcej osób ma negatywne wrażenia z usług świadczonych
przez CDP, oby ostatnie działania były tendencją stałą, co mam nadzieję zmieni moją negatywną
ocenę dotychczasowej działalności CDP przez rok 2006 i początek 2007.


Dobra żałuje że napisałem posta na tym temacie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować