Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

Dnia 19.03.2007 o 20:07, Qcza napisał:

Tyle, że to raczej wydawca ma decydujący głos w tej kwestii a nie producent. Producent podpisując
umowę z wydawcą, jakby przekazuje kwestie wydawania produktu w 100% firmie z którą podpisała
umowę.


Chyba ze nie dal prawa do wydania we "Wszystkich" krajach
CDP jak pamietam nie chwalil sie podpisaniem umowy z 2K tylko z Bioware

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2007 o 23:54, Bambadil napisał:

CDProjekt wydało EK S.T.A.L.K.E.R.A, a Cenega Silent Hunter 4: Wolves of the Pacific
http://www.sklep.cenega.pl/index.php?m1=kp&m2=prod&p_id=2494

Pomyśl, że w Polsce jest tylko 10, a na świecie łącznie 3000 takich wydań. I zauważ, że takich dodatków nie ma większość EK z CD-Projektu, które kosztują tylko do 159.90 zł, ale za to ich jest na pęczki i nie są tak ekskluzywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem tak. pod względem wydania gier cd projekt miażdży cenege w każdym calu. ale cenega ma za to dużo fajnych gier (kurde gdyby cd projekt wydal bioshocka... juz widze to EK na mojej polce :()
pod wzgledem stronki internetowej jest podobnie. cenega ma za to 10 razy lepszy system nagród i wynagradzania stalego klienta tylko co z tego skoro system ten "jeszcze" nie działa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2007 o 18:53, Be-Yacz napisał:

a ja powiem tak. pod względem wydania gier cd projekt miażdży cenege w każdym calu. ale cenega
ma za to dużo fajnych gier (kurde gdyby cd projekt wydal bioshocka... juz widze to EK na mojej
polce :()
pod wzgledem stronki internetowej jest podobnie. cenega ma za to 10 razy lepszy system nagród
i wynagradzania stalego klienta tylko co z tego skoro system ten "jeszcze" nie działa :)


Odczuwam fan-boyizm CDP :). Poczytałbyś trochę więcej, a dowiedziałbyś się jak jest na prawdę, a i błędy w polonizacji są vide: Homm5 itd. Już nie wspomnę o traktowaniu przez CDP ludzi odpowiedzialnych za kolektyw, a i bym zapomniał jeszcze jest ukochana pomoc techniczna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2007 o 21:10, ProChaoS napisał:

> a ja powiem tak. pod względem wydania gier cd projekt miażdży cenege w każdym calu. ale
cenega
> ma za to dużo fajnych gier (kurde gdyby cd projekt wydal bioshocka... juz widze to EK
na mojej
> polce :()
> pod wzgledem stronki internetowej jest podobnie. cenega ma za to 10 razy lepszy system
nagród
> i wynagradzania stalego klienta tylko co z tego skoro system ten "jeszcze" nie działa
:)

Odczuwam fan-boyizm CDP :). Poczytałbyś trochę więcej, a dowiedziałbyś się jak jest na prawdę,
a i błędy w polonizacji są vide: Homm5 itd. Już nie wspomnę o traktowaniu przez CDP ludzi odpowiedzialnych
za kolektyw, a i bym zapomniał jeszcze jest ukochana pomoc techniczna...



poprostu stwierdzam fakty :) fanboyizm nie wchodzi w gre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2007 o 22:39, Be-Yacz napisał:

pod względem wydania gier cd projekt miażdży cenege w każdym calu.


eh, Be-Yach...
jeśli by wziąć notoryczne opóźnienia i brak patchy uniemożliwiający grę to tak pod tym względem CDP zdecydowanie prowadzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2007 o 22:39, Be-Yacz napisał:

poprostu stwierdzam fakty :) fanboyizm nie wchodzi w gre.



Nie masz pojecia jak fakty wygladaja koles...
CDP miazdzy Cenege pod wzgledem wydawanych gier? Niby jaki to fakt? O jakie konkretnie gry chodzi? Cos nie wspomniales :/
Dla niektorych TES: Oblivion jest lepszy od Heroes''a V, wiec niby jak chcesz stwierdzac fakty, ze CDP wydalo lepsze gry? ;D
fanboyizm jak widac wchodzi w gre, nawet jesli sie z tym nie zgadzasz, fan boyu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

slucham? nie chodzi mi o tytuly bo te (jak zreszta napisalem) cenega wydaje bardzo dobre. chodzi mi o wydanie. wezmy np. zwykla edycje jade empire. jest duzo bogatsza i staranniej wykonana niz limitowana edycja obliviona cenegi!!!! mam swoje konto w KGC i zbieram punkciki, jesli gra jest dobra to kupuje, niezaleznie od wydawcy (prawde mowiac to mam 3 razy wiecej gier cenegi niz CDP). naprawde nie mam nic przeciwko cenedze (?) ale poprostu wydania CDP sa wielokroc razy lepsze. to samo tyczy sie strony internetowej, sklepu i forum. nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz ze jestem fanboyem (moze masz 6 tfu co ja mowie, nawet 7 zmysl) ale CD Projekt skrzetnie zapracowal sobie na moją sympatie. dostrzegam wady w gram.pl i sprawdz sobie w tematach gram.pl - sklep lub wPLN ze krytykuje ich za beznadziejny system wPLN, ale to nie zmienia faktu ze wydania gier mają wspaniałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 02:07, Be-Yacz napisał:

razy lepsze. to samo tyczy sie strony internetowej, sklepu i forum. nie wiem na jakiej podstawie


czy ja wiem strona CDP jest słaba dosyć.. i co chwile linki "więcej szczegółów na gram.pl" Bo chyba wiesz,że gram.pl to nie strona CDP jako wydawcy, oni mają swoją stronę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 06:31, syriusz.b napisał:

czy ja wiem strona CDP jest słaba dosyć.. i co chwile linki "więcej szczegółów na gram.pl"
Bo chyba wiesz,że gram.pl to nie strona CDP jako wydawcy, oni mają swoją stronę ...

Wiesz tylko że CDP i Gram.pl się przeplatają ze sobą. Żeby zamówić gre CDP to ciebie przeżuca do Gram.pl itd.
Już się w innej firmie z tym spotkałem że tworzy ona sobie taką drugą firme by zmniejszyć różne opłaty itp. Możliwe że tutaj jest to samo zrobione - są to dwie te same firmy ale możliwe że mają wspólnych udziałowców.
Co do stronki CDP to jest uboga to prawda ale nawet na niej jest lepiej poukładane niż na Cenedze. Cenega też co chwila się odwołuje do innych stronek (z recenzją itp.). Ale podobno nadchodzą zmiany i wraz z ruszeniem KGC ma też być zmieniony interfejs Cenegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 02:07, Be-Yacz napisał:

slucham? nie chodzi mi o tytuly bo te (jak zreszta napisalem) cenega wydaje bardzo dobre. chodzi
mi o wydanie. wezmy np. zwykla edycje jade empire. jest duzo bogatsza i staranniej wykonana
niz limitowana edycja obliviona cenegi!!!!

Czemu piszesz nazwy własne z małej litery? :)
A tak w ogóle porównywanie wielkości wydań tych gier nie jest jakieś "nie-fanboyowe", bo Jade Empire wyszedł niedawno, a Oblivion z rok temu (choć mogę powiedzieć, że wydanie Dreamfall też było tak bogate jak JE), a w tej branży nawet przez miesiąc dużo może się zmienić...
Nie widziałem też u CDP żadnej gry tańszej niż 50zł, a Cenega ma swoją Rewolucję Cenową, w której mogła wydać bardzo bogate (jak na taką cenę) wydanie Faces of War...
Moim zdaniem obie firmy są bardzo dobre i porównywanie ich mija się z celem, może jeśli nie zostanie żadnego innego dystrybutora gier w Polsce, wtedy mógłbym się w tej sprawie wypowiedzieć po jednej ze stron. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to ja powiem tak.
rok temu cenega wydawala gry na jednym dvd w pudelku na 3 dvd. rozumiem ze w tej branzy rok czasu to ogromna roznica. i to swiadzy jak cd projekt jest dobry. wystarczy wziasc np. planscape torment by zobaczyc jakie wydania CDP robil juz jakies 7 lat temu (niewiem ile dokladnie mam juz tego PT, z koszulką, mapą, ekskluzywnym pudelkiem na 4cd na rzep)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a gra ponizej 50zl to np. flatout a z wPLN 38zł o ile sie nie myle. a tak wogole to cdp na ogol nie wydaje gier ponizej 50zl dlatego ze cdp wydaje tylko wybrane tytuly, praktycznie nic co wydaje cdp nie dostaje ponizej 8 w CDA, a cenega wydaje wszystko jak leci hurtem (np. ostatnio wydali you are empty)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 08:01, Konrades napisał:

Wiesz tylko że CDP i Gram.pl się przeplatają ze sobą. Żeby zamówić gre CDP to ciebie przeżuca
do Gram.pl itd


A teoretycznie gram.pl to nie CDP więc to dziwne dosyć, ale zdąrzyliśmy się już przyzwyczaić...

Dnia 21.03.2007 o 08:01, Konrades napisał:

Cenega też co chwila się odwołuje do innych stronek (z recenzją itp.)


No i co? Nie widzę w tym nic dziwnego, że polecają jakąś reckę jeżeli wpływa to na korzyści dla obu stron - Cenega zachęca do odwiedzania vortalu więc korzysta na tym ten vortal który opublikował recenzję/zapowiedź, a z kolei Cenega korzysta na tym w ten sposób, że zarabia więcej kasy jeśli recenzja jest dobra i zachęca do zakupu.
Jeśli już czepiasz się o takie coś to co powiesz na przegląd prasy na gram.pl? Działa to na tej samej zasadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Markus89 widziałeś na jakiego posta odpowiadałem i co tam było napisane? Ja nic nie mam do odsyłania do linków i do odsyłania na inne stronki. Jedynie co mnie drażni to to że uruchamiająć stronke Kolekcji Klasyki - to mi wyskakuje nowe okienko - potem jeszcze jedno - to czasami jest denerwujące :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 12:15, Be-Yacz napisał:

cdp wydaje tylko wybrane tytuly, praktycznie nic
co wydaje cdp nie dostaje ponizej 8 w CDA, a cenega wydaje wszystko jak leci hurtem


Brawo, idealnie pasujesz mentalnie na bezmyślnego konsumenta. Zamiast samemu decydować zdajesz się na recki z pisemka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

boze. zal jak sie ludzie slucha
gdzie ja napisalem ze zdaje sie na recki?
to jest argument za tym ze cdp wydaje tylko i wylacznie gry dobre. widze ze z mysleniem u ciebie na bakier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 15:55, Be-Yacz napisał:

boze. zal jak sie ludzie slucha
gdzie ja napisalem ze zdaje sie na recki?
to jest argument za tym ze cdp wydaje tylko i wylacznie gry dobre. widze ze z mysleniem u ciebie
na bakier

Skumał się z dobrymi dystrybutorami :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 02:07, Be-Yacz napisał:

to samo tyczy sie strony internetowej, sklepu i forum.


Strony internetowa jest niczym innym jak reklamą na forum jest banda dzieciaków pisząca pierdoły jakich mało. Więc co mi z takiego forum, co mi z takiej strony, na której są zerżnięte newsy z GOL''a. Co do sklepu zgadzam się jest lepszy niż ten w cenedze od strony technicznej, wszystko się szybciej ładuje itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować