Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

Nigdzie nie pisałem, e gram.pl to oficjalna strona CDP. Zgadzam się, że gram.pl to nie to samo co CDP, ale gram.pl to twarz CDP. Ktoś kiedyś pisał, że to dwie odrębne, niezależne firmy. Bzdura. Moze i pseudoodrbne, ale mocno zależne.
A o tym, e pracownicy Cenegi mieli pomarańczowe nicki itp, to nie wiedziałem.
> chyba nie odwiedzasz tamtej strony...
Bardzo rzadko. Jak tam jest aktualizacja mniej wicej raz na miech, to nie ma sensu.
> Ze sklepem gram.pl, a kłopoty uniemozliwiało zamówienie wiedźmina. Dlatego.
A powinien przepraszac szef gram.pl, a nie szef CDP, skoro to gram.pl nawawalilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 14:54, Taschon napisał:

A powinien przepraszac szef gram.pl, a nie szef CDP, skoro to gram.pl nawawalilo.


a tak prawdę mówiąc szef CDP to też "góra" gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 14:54, syriusz.b napisał:

> Wiem że może to głupio porównałem ale Cenega przeciez niema takiej strony którą by zjednywała

> sobie graczy i pod tym względem CD-Projekt jest lepsze ;]

no i teraz dobrze zinterpretowałeś o co biega. Racja tu plus dla CDP, aczkolwiek Cenega takie
coś ma tyle, że nie wystartowało :p


Co to znaczy ma takie coś tylko nie wystartowało? Tyle że czegoś takiego nie ma. A jak będzie to będzie można porównać. Tym bardziej że zapowiedzi były bardzo szumne i to jest duża wpadka Cenegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 15:51, Berengar napisał:

Najlepsze jest CDP!


Zgadzam się z Twoją rozbudowaną i bardzo rozsądną argumentacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2007 o 23:58, Gnilson napisał:

Nie powinno się traktować tych firm jako okrutnych rywali. Ani Cenega nie zawirusowała strony
CDP, ani na odwrót. Czasem ktoś walczy o licencję, ale taka jest natura rynku. Monopolista
= zło. I słabsza jakość produktu. Zdrowa konkurencja wymusza walkę o klienta. I jest gitara.
Ludzie z CDP grają w gierki wydane przez Cenegę i na odwrót ;)

Muszę się z Tobą zgodzić, zdrowa konkurencja w branży jest bardzo potrzebna ponieważ gdyby któryś z dystrybutorów był monopolista to mógłby wydawać gry w bardzo wysokich cenach ale i tak schodziły by z półek. To by było nie fair z punktu widzenia gracza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 14:58, syriusz.b napisał:

a tak prawdę mówiąc szef CDP to też "góra" gram.pl

Wiem. I to właśnie wskazuje, jak bardzo gram.pl i CDP są jednością. Nie do końca, ale jednak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 17:33, knopfler napisał:

Muszę się z Tobą zgodzić, zdrowa konkurencja w branży jest bardzo potrzebna ponieważ gdyby
któryś z dystrybutorów był monopolista to mógłby wydawać gry w bardzo wysokich cenach ale i
tak schodziły by z półek. To by było nie fair z punktu widzenia gracza.

To oczywiste. Ja również się cieszę, że w branży są dwa giganty jak CDP i C*. I wiadomo, że korzystamy na tym my ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 15:08, SzolMisz napisał:

Powinniśmy porównywać raczej gry jakie wydają obie firmy CDP i Cenega a nie porównywać z "projektem"
CDP czyli gram.pl?! Pozdrawiam

Masz rację ale w tej kategorii wygrywa CDProjekt. Wydał takie gry jak Gothic, Morrowind, Neverwinter Nights, Baldur''s Gate, Fallout, Warcraft, Diablo, Fable, Colin MacRae czy Toca Race Driver oraz Medieval Total War. Te tytuły mówią same za siebie. Katalog gier Cenegi nie wygląda już tak imponująco z mojego punktu widzenia a jestem fanem rpg. Poziom polonizacji jest w obu firmach zbliżony. Cenega ma raczej więcej do zaoferowania wielbicielom strzelanek i gry akcji. CDProjekt wydaje zaś gry dla wymagających.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Cenega ma raczej więcej do zaoferowania wielbicielom strzelanek i gry akcji. CDProjekt

Dnia 22.07.2007 o 12:27, wargas napisał:

wydaje zaś gry dla wymagających.


to zdanie mnie zabiło... Fan RPG to wymagający gracz, a fan FPS, czy gier Akcji to jest zwykły casualowiec, który od tytułu nic nie wymaga tak? Czy ja wiem, od jakiegoś czasu RPG wychodzą na tych samych zasadach, więc czy te wymagania są takie wielkie? Tym zdaniem poczułem się urażony lekko zważywszy na fakt, że uwielbiam gry akcji i wymagam od nich wiele...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2007 o 12:27, wargas napisał:

Cenega ma raczej więcej do zaoferowania wielbicielom strzelanek i gry akcji. CDProjekt wydaje zaś gry dla

>wymagających.

A takie gry jak Rainbow Six , Ghost Reacon , Splinter cell , Syberia , Myst ,Hidden & Dangerous, Civilization, GTR2 , Operation Flashpoint to nie są gry dla wymagających ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CDP ma Toca, Stalkera, Wormsy, Cenega ma GTA, a Lem ma gry z EA jak mam 20zł to nie patrze czy gra jest z CDP czy z Cenegi tylko po prostu kupuję lepszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że CD Projekt ma lepszy asortyment. I dużo. Ale bezbłędni też nie są (czasami wręcz przeciwnie). No i niezłą stronkę mają też ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2007 o 12:47, UJack napisał:

Wiadomo że CD Projekt ma lepszy asortyment.


Tak, ja o tym nie wiedziałem... Wymień mi ten lepszy asortyment proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2007 o 12:53, syriusz.b napisał:

Tak, ja o tym nie wiedziałem... Wymień mi ten lepszy asortyment proszę

Na przykład dla fana RPG Cenega nie ma zaoferowania nic poza Oblivionem, a CDP Baldursy, NWN, NWN, Icewind Dale, kiedyś Planescape... sporo tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pan Fagno dobrze zauważył. Ja jestem właśnie fanem cRPG. No i pod tym względem CDP się ładnie spisuje. A w Obliviona będę dopiero grał (jakimś cudem go jeszcze nie kupiłem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2007 o 18:11, Fagno napisał:

Na przykład dla fana RPG Cenega nie ma zaoferowania nic poza Oblivionem,

Deusami, Dungeonami, Opowiesciami Barda i tak dalej i tak dalej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2007 o 18:19, Chavez_pl napisał:

> Na przykład dla fana RPG Cenega nie ma zaoferowania nic poza Oblivionem,
Deusami, Dungeonami, Opowiesciami Barda i tak dalej i tak dalej ;)

Dungeon i RPG ? Proszę... Opowieści ? Nie grałem ale też z typowym rpg mi się to nie kojarzy. Nic ciekawego nie mają właściwie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować