Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

Dnia 12.04.2006 o 17:28, Pablor napisał:

Problem w tym, że trzecia część Gothica będzie z pewnością ostatnią wydaną przez CDP. Z tego
co pamiętam wydawcę Gothica też przejęła Cenega :-(.


to akurat bzdura, prostowano to kilka razy na forum. cenega przejęła kilka tytułów jowood których cdp nigdy nie chciało wydać. topowe gry jw - spellforce czy gothic były i są w rękach cdp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak to przepraszam za sianie niepotrzebnego fermentu. Chociaż to trochę dziwne, że wydawca podpisuje umowę na wybrane tytuły, do tej pory jeden wydawca wydawał 100% oferty danego kontrahenta. Ale mogę się mylić (nie pierwszy raz ;-)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, chociaż w negocjacjach ważna jest "pozycja wyjściowa", jeżeli LA tak potraktował LEM to znaczy, że nie traktuje ich do końca poważnie. Ze szkodą dla nas wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą, nie chodzi o ilość, a jakość, tutaj niestety Cenega wygrywa, wydaje poprostu więcej dobrych tytułów, to czy w równie dobrej jakości co CDP to inna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2006 o 17:30, D2T napisał:

> Problem w tym, że trzecia część Gothica będzie z pewnością ostatnią wydaną przez CDP.
Z tego
> co pamiętam wydawcę Gothica też przejęła Cenega :-(.

to akurat bzdura, prostowano to kilka razy na forum. cenega przejęła kilka tytułów jowood których
cdp nigdy nie chciało wydać. topowe gry jw - spellforce czy gothic były i są w rękach cdp.


Nawet nie kilka tylko jeden (no chyba, że reszty nie oglosili): Panzer Elite: Action. Choć z drugiej strony to gra topowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2006 o 12:05, DoomnY napisał:

I to jest dziwne, że firma, która odnosiła takie sukcesy, utraciła wszystkie kontrakty na rzecz
Cenegi i LEM''a. Może jakiś czynnik korupcyjnu tu zagrał?


Jasne. 10 tyś PLN dali kolesiow, który zarabia 50 tyś miesięcznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2006 o 18:02, Pablor napisał:

Masz rację, chociaż w negocjacjach ważna jest "pozycja wyjściowa", jeżeli LA tak potraktował
LEM to znaczy, że nie traktuje ich do końca poważnie. Ze szkodą dla nas wszystkich.


LEM to swoją drogą dość dziwna firma. Niby od siebie nie daje prawie nic ale równocześnie jest wydawcą LucasArts czy ATARI. :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio bardzo zawiodłem się na sklepie Cenegi. Zamówiłem grę ponad pół miesiąca temu i dalej jej nie dostałem. W sklepie CDP nigdy takie coś mnie nie spotkało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2006 o 18:02, Pablor napisał:

Masz rację, chociaż w negocjacjach ważna jest "pozycja wyjściowa", jeżeli LA tak potraktował
LEM to znaczy, że nie traktuje ich do końca poważnie. Ze szkodą dla nas wszystkich.


hmm dlaczego w takim razie zezwolili na tekstowa lokalizacje KOTORa 1 oraz pelna SW EaW?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to CDP jest lepszym wydawcą. Cenega powoli się wyrabia. Już po wydaniu (jakości pudełka, instrukcji itp.) można rozpoznać kto wydawał oglądaną grę. Ja w swojej kolekcji mam 16 gier. Z czego 15 wydanych przez CDP a jedną przez Techland (XR). CDP zawsze miało lepsze tytuły chociaż ostatnio cenega załatwiła parę dobrych hitów (chociażby Commandosa czy Obliviona). NWR to bardzo dobra inicjatywa Cenegi. Ich KK sprawi, że w końcu i im dam zarobić (z chęcią bym zakupił świetną XIII i Antologię Commandos czy chociażby Sacred). Mam nadzieję, że wydania tych gier będą na wysokim poziomie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto polonizował Dawn of War? Jakośc polonizjacji w grze dobra, ale instrukcja zrobiona kiepsko (śmieszne określenia, które nijak mają się do gry i pomieszane obrazki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2006 o 20:42, ShadowG napisał:

CDP byłby najlepszym wydawcą na polskim rynku, gdyby wydawał gry Eidos.

Jak smiesz obrażać najlepszego wydawce w Polsce....... A kto wyda Herosy 5? Kto wyda Gothica 3? Kto wyda Wiedźmin? no kto? oczywiście Cd-Projekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2006 o 22:56, gloody napisał:

Kto polonizował Dawn of War? Jakośc polonizjacji w grze dobra, ale instrukcja zrobiona kiepsko
(śmieszne określenia, które nijak mają się do gry i pomieszane obrazki)

Chodzi Ci o człowieka, który był odpowiedzialny za spolszczenie? No cóż, ciężko czasem dogodzić w takich drażliwych kwestiach, jak np. polskie odpowiedniki anglojęzycznych rpgowych określeń, do których fani WH się przyzwyczaili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kto wyda Splinter Cell:DA, kto wydał nową trylogię Prince of Persia? Cenega. Może powtórzę innych, ale o ile CDP ma świetne zaplecze... hmmm, dystrybutorskie (?) (polonizacje, to forum, wPLN) to jednak lepsze gry ma Cenega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować