Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

Dnia 02.03.2006 o 18:01, Wojtas94 napisał:

Taa, ale z ciebie bogacz.

Taa,20 gier z Extra klasyki...
Mogę się założyc że żadnych gier nie wyrzucił tylko szpanuje.Bo kto przy zdrowych zmysłach wyrzuca grę ktorą mogłby po prostu sprzedać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie obie gry sa na niezlym poziomie. Kazdej cos brakuje i kazda ma jakies argumenty. Dla mnie jako odbiorcy najwazniejsze jest to ze stanowia dla siebie konkurecje i walcza o klienta ... Co powoduje ze staraja sie bardziej. Druga zaleta takiej sytuacji jest wiekszy wybor gier. Chyba bym sie zalamal jak by nie bylo na polskim rynku Neverwintera 2 a CDP sie pozarlo z Atari i nie bedzie go wydawac. Mam nadzieje ze Cenega dotrzyma slowa i go wyda. Tak samo Civilki4 nie wydal CDP :P za to wyda HMM5 i Gotica3 ... wiec sie uzupelniaja. Walcza o gry i o klientow. Powinno nas to tylko9 cieszyc i oby obu firmom sie wiodlo jak najlepiej czego zycze im i nam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomysl z darmowym patchem polonizujacym dla posiadaczy angielskiej wersji Civ4 wydaje mi sie trafiony - tak powinien postapic dobry dystrybutor. Wydanie po obnizonej cenie gry w dwoch wersjach jezykowych to cos dla mnie - na pewno sie skusze.
"224-stronicowy, drukowany podręcznik użytkownika, wyczerpujący, drukowany poradnik do gry" - jesli to wszystko wypali, Cenega bedzie miec u mnie kolejny plus.

Ciekawe, ze jesli dystrybutor wprowadza na rynek najpierw wersje angielska, a potem udostepnia / sprzedaje polska, to na jego glowe sypia sie wieksze gromy, niz gdyby w ogole nie sprzedawal angielskiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2006 o 23:32, Elwro napisał:

Pomysl z darmowym patchem polonizujacym dla posiadaczy angielskiej wersji Civ4 wydaje mi sie
trafiony - tak powinien postapic dobry dystrybutor. Wydanie po obnizonej cenie gry w dwoch
wersjach jezykowych to cos dla mnie - na pewno sie skusze.
"224-stronicowy, drukowany podręcznik użytkownika, wyczerpujący, drukowany poradnik do gry"
- jesli to wszystko wypali, Cenega bedzie miec u mnie kolejny plus.

Ciekawe, ze jesli dystrybutor wprowadza na rynek najpierw wersje angielska, a potem udostepnia
/ sprzedaje polska, to na jego glowe sypia sie wieksze gromy, niz gdyby w ogole nie sprzedawal
angielskiej...


Dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2006 o 21:15, Marcuz napisał:

> Pomysl z darmowym patchem polonizujacym dla posiadaczy angielskiej wersji Civ4 wydaje
mi sie
> trafiony - tak powinien postapic dobry dystrybutor. Wydanie po obnizonej cenie gry w dwoch

> wersjach jezykowych to cos dla mnie - na pewno sie skusze.
> "224-stronicowy, drukowany podręcznik użytkownika, wyczerpujący, drukowany poradnik do
gry"
> - jesli to wszystko wypali, Cenega bedzie miec u mnie kolejny plus.
>
> Ciekawe, ze jesli dystrybutor wprowadza na rynek najpierw wersje angielska, a potem udostepnia

> / sprzedaje polska, to na jego glowe sypia sie wieksze gromy, niz gdyby w ogole nie sprzedawal

> angielskiej...

Dziękuje :)


jak ludzie z cdp pozwolili ci tu pisac??:o ale ja mam pytanie ktore zadaje wam codziennie KIEDY WYJDZIE PL OBLIVION?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2006 o 21:21, ArtuRPGpl napisał:

jak ludzie z cdp pozwolili ci tu pisac??:o ale ja mam pytanie ktore zadaje wam codziennie KIEDY
WYJDZIE PL OBLIVION?


Zmuś się choć trochę do myślenia.
Skoro nie masz opcji ingerowania w swój status, a Marcuz ma napis Cenega Poland, to jednak oznacza, że ktoś mu zezwolił tu pisać.

A skoro wiesz, że codziennie zadają pytanie o wersję PL i codziennie nie ma oficjalnej odpowiedzi, to po co pytasz i teraz :]? Ujawnianie takich rzeczy łączy się już z bezpośrednimi planami sprzedaży i reklamy gry (z reguły), więc nikt nie podaje takich informacji ot tak sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekaw jakie jest stanowisko Cenegi w sprawie Call of Cthulhu... premiera w Stanach już za tydzień a u nas ani widu ani słychu a to przecież Cenega jest przedstawicielem 2K Games w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2006 o 21:21, ArtuRPGpl napisał:

jak ludzie z cdp pozwolili ci tu pisac??:o ale ja mam pytanie ktore zadaje wam codziennie KIEDY
WYJDZIE PL OBLIVION?


A dlaczego nie mógłbym pisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2006 o 21:33, Marcuz napisał:

A dlaczego nie mógłbym pisać?



co jak co ale z tego co mi i ogolem nam wiadomo to jestescie dwoma konkurencyjnymi firmami, i troszke dziwne ze pracownik firmy przeciwnej/konkurencyjnej mozna powiedziec nawet rekalmuje cenege

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2006 o 21:35, ArtuRPGpl napisał:

co jak co ale z tego co mi i ogolem nam wiadomo to jestescie dwoma konkurencyjnymi firmami,
i troszke dziwne ze pracownik firmy przeciwnej/konkurencyjnej mozna powiedziec nawet rekalmuje
cenege


Zgadza się jesteśmy konkurencyjnymi firmami ale nie odważyłbym się reklamować Cenegi na forum Gram - własnie z szacunku do konkurencji i ludzi którzy tam pracują :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No teraz ja mogę się trochę wyżalić na tą "wspaniałą" firmę, zwłaszcza że ostatnio zupełnie inaczej jest na gram.pl. Takie miłe akcenty ze strony CDP jak zaproszenie przez Soleilę do bety GW :) oraz darmowy suplement do DS2, mogę przeciwstawić sytuacji z Oblivionem.

No więc do rzeczy. Przeczytałem na stronie Cenegi że Oblivion bedzie na razie tylko po angielsku (ten wątek bede kontynuował na końcu), no więc jako człowiek niecierpliwy w kwestii tej gry zamówiłem jak najszybciej edycję kolekcjonerską. W środę w południe wysłałem maila z pytaniem czy można odebrać przesyłkę osobiście (wiem wiem - maniak, ale pocztą/kurierem się czeka, a siedziba jest w Wawie). Odpowiedzi nie dostałem, za to w czwartek ok 12 na stronie pojawiło się info że można ,tylko trzeba zadzwonić. Po jakiejś godzinie się wreszcie dodzwoniłem i się dowiedziałem żę już nie można, jeśli się zamawiało wysyłkę kurierem. Spóźniłem się jakieś 30 minut (dzieki za odpowiedź na maila wczesniej , cobym mógł zadzwonić wczesniej, tak BTW odpowiedzi wogóle nie dostałem - za to Soleila odpowiada prawie od razu, nie wiem jak reszta zespołu CDP :D). No więc pomyslałem żę spoko, wysyłka ma być w piątek, już poszło do jakiegoś działu, w czwartek w południe, to w piątek rano wyślą.

Hahahah, wishfull thinking.

Chciałem sprawdzić na swoim koncie w skelpie cenegi czy przesyłka już wysłana i czy jest numer przesyłki (przesyłki kurierskiej). No ale - kolejne porównanie z gram.pl które naprawdę szybko działą - strona cenegi ledwo się otwiera, a sklep się wogóle nie otwiera, nie mówiąc o logowaniu doń.

No więc zadzwoniłem do Cenegi ok godz. 14. Odpowiedź - tak przesyłki są wysłane, sklep faktycznie zamula - ale wyślemy panu numer mailem. Za wcześnie się ucieszyłem. DO 16.30(kolejny telefon) żaden mail nie przyszedł, zadzwoniłem ponownie. Tym razem się dowiedziałem żę przesyłki nie zostały wogóle jeszcze wysłane(Cenega kończy o 17) !!! TO czemu w czwartek o 13tej było już za pózno??!?! I czemu wcześniej zostałem źle poinformowany i czekałem na maila? NO i się okazało że już w końcu w czasie rozmowy (ale teraz to już im nie wierzę) przyjechał kurier po paczki. Ale numeru przesyłki nie będzie - podobno nie ma czegoś takiego (???) w przypadku tej firmy kurierskiej. Więc ja nie mogę zadzwonić, kurier musi polegać na moim tel. komórkowym, który podałem.

Podsumowaując - lepiej wyszedłbym przy zamawianiu pocztą. Przy okazjii znalazłem na swoim koncie (w poniedziałek jak jeszcze działał sklep cenegi) zamówienie GTA: San Andreas sprzed chyba pół roku (przedpremierowe), które do tej pory nie doszło, a własciwie nie zostało wysłane (no tu były te numery z super drogą wersją limitowaną czy jakoś tak). Szczerze mówiąc mam nadzieje że nigdy nie zostanie wysłana, a jesli tak - nie przyjmę. Po takim czasie nikt nawet mnie nie zapytał co z tym dalej robić. Wysyłać czy kasować. Żałuję że CDP nie wydawał Obliviona tak jak wydał Morrowinda. Na pewno nie musiałbym tego teraz pisać.


Na koniec wątek z językiem angielskim - teraz po wysłaniu dość drogich (jak na średnią cenę gier w polsce nie wliczając gier wydanych przez MS :) ) edycjii angielskich na stronce pojawiła się informacja że jednak wersja polska bedzie. I nawet zamówiłbym ją ze względu na brata, bo dla mnie wersja angielska nie jest problemem.

Możę to jakiś przypadek, ale po tym wszystkim mam podejrzenia że jednak nie. Czyżby wersja kolekcjonerska bardziej opłacałą się firmie?

Na koniec - cieszę się że jutro bede mógł posiedzieć pod logiem gram.pl w Cepelii - na pewno zatrze to złę wrażenie by Cenega. Z reguły (po GTA:SA i polonizacjii Far Cry) staram się omijać tą firmę, a teraz mam kolejny powód - ale skoro oni wydają Obliviona - co poradzę.

PS.Lepiej wyszedłbym na tym jakbym zamówił pocztą - może wtedy łaskawie pozwoliliby mi odebrać grę osobiście. Zainteresowanych treścią newsów z oblivionem zapraszam na cenega.pl - o ile wam się ta strona otworzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Żałuję że CDP nie wydawał Obliviona tak

Dnia 24.03.2006 o 22:24, michal19 napisał:

jak wydał Morrowinda. Na pewno nie musiałbym tego teraz pisać.

Tak, nie musiałbyś tego pisać, bo czekałbyś razem z innymi graczami w Polsce, aż CDP zechce wydać grę pół roku po premierze zachodniej nie umożliwiając nawet wcześniejszego zakupu wersji angielskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zrobiliby tak samo jak z Heroes V. Miałbyś wybór. Zresztą pewnie prowadziliby rozmowy, żeby materiały do tłumaczenia dostać wcześniej i wypuścić polską wersję razem z angielską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2006 o 01:29, Elwro napisał:

>Żałuję że CDP nie wydawał Obliviona tak
> jak wydał Morrowinda. Na pewno nie musiałbym tego teraz pisać.
Tak, nie musiałbyś tego pisać, bo czekałbyś razem z innymi graczami w Polsce, aż CDP zechce
wydać grę pół roku po premierze zachodniej nie umożliwiając nawet wcześniejszego zakupu wersji
angielskiej.


Oblivion taki wielki tytuł, że IMO było by 5 wersji do kupienia, żeby każdy był zadowolony (vide HOMM5)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gosc napisal, ze chcialby, by "Żałuję że CDP nie wydawał Obliviona tak
jak wydał Morrowinda." A ja po prostu pamiętam, jak CDP wydał Morrowinda i tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować