Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

Dnia 14.07.2006 o 07:40, Achim napisał:

Napiszę krótko.
Uważam że na dzień dzisiejszy cenega bije ,,nałeb na szyję'''' CDP pod każdym względem.


Dziekuje Cenedze za Tropico rajską wyspę, ktorej szukalem od kilku lat i nie mogłem znaleźć ;) Od kilku miesiecy to moja gra nr 1. Szkoda, że C wszystko wydaja na DVD (którego w moim PCcie nie ma i trzeba kombinowac przez sieć ;) , może starocie e... tzn. klasyki lepiej sprzedawałyby sie jednak na CD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2006 o 08:36, Evil Khan napisał:

Mało profesjonalne podejście tak obrażać klientów, jeśli pełnisz funkcje PR (Public Relations)
powinneś chyba się zastanowić nad podejściem do ludzi. Możesz sobie myśleć co chcesz ale obrażać


Nie chce sie wtracac, ale dałes sie zrobic w jajo, a wystarczyło przeczytac posty na ktore odpowiadasz... nawet pobieznie .... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2006 o 08:40, Andy75 napisał:

> Mało profesjonalne podejście tak obrażać klientów, jeśli pełnisz funkcje PR (Public Relations)

> powinneś chyba się zastanowić nad podejściem do ludzi. Możesz sobie myśleć co chcesz ale
obrażać

Nie chce sie wtracac, ale dałes sie zrobic w jajo, a wystarczyło przeczytac posty na ktore
odpowiadasz... nawet pobieznie .... ;)

OK. Przeczytałem posta wcześniejszego na którego odpowiedział Marcuz.
Troszkę błąd wyszedł. Zwracam Honor i Przepraszam Marcuza ale ten mail wyglądał tak jak by on to napisał... troche zonk. Wszystko OK - pomyłka zaszła. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.07.2006 o 08:44, Evil Khan napisał:

Troszkę błąd wyszedł. Zwracam Honor i Przepraszam Marcuza ale ten mail wyglądał tak jak by
on to napisał... troche zonk. Wszystko OK - pomyłka zaszła. Pozdrawiam :)



Ale szczwany ten Marcuz to jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2006 o 23:00, Jaca napisał:

> >,wilkie mi chalo jak ja obka tak dawno skonczylem
> > ze go eldw pamietam.
>
> gratuluje (po raz trzeci)
>
> mnei to jestes jakims gowniazem nic pzoatym
>

Widzę, że Cenega ładnie traktuje potencjalnych klientów. Gratuluję profesjonalnego podejścia...

Na szczęście to pomyłka -też dałem się złapać :)
O tym gówniarzu to napisał nie marcuz ale Gosu !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2006 o 08:49, Andy75 napisał:


> Troszkę błąd wyszedł. Zwracam Honor i Przepraszam Marcuza ale ten mail wyglądał tak jak
by
> on to napisał... troche zonk. Wszystko OK - pomyłka zaszła. Pozdrawiam :)


Ale szczwany ten Marcuz to jest ;)

No szczawany ale posta nie uciał i wyszło tak jakby to on pisał o gówiarzu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2006 o 08:36, Evil Khan napisał:

> >,wilkie mi chalo jak ja obka tak dawno skonczylem
> > ze go eldw pamietam.
>
> gratuluje (po raz trzeci)
>
> mnei to jestes jakims gowniazem nic pzoatym
>
Mało profesjonalne podejście tak obrażać klientów, jeśli pełnisz funkcje PR (Public Relations)
powinneś chyba się zastanowić nad podejściem do ludzi. Możesz sobie myśleć co chcesz ale obrażać
ludzi to nie wypada...
Może i gościu jest gówniarzem ale jest też (może był) waszym klientem i nie ważne czy gry kupił
za swoje pieniądze czy rodziców po takim traktowaniu pewno się zastanowi nad ponownym zakupem
u was...
Wiedzę, że Marcuz jesteś trochę nadpobudliwy i czasem dajesz upust emocjom co nie jest zbyt
profesjonalnym podejściem - sam przyznaj.
Proszę byś w miarę możliwości nie rzucał bezpodstawnych oskarżeń - choćby o to że podwójnie
odebrałem paczkę. Najpierw publicznie mnie oskarżasz o oszustwo a teraz nie jesteś w stanie
udowodnić swoich racji. Miałeś sprawdzić kwestię tej przesyłki - napisałeś że to trochę potrwa
bo macie dużo paczek. To czekam już tydzień na informację i nic. Proszę cię o zajęcie się sprawą
i nie oczernianie mnie i innych.


Sorki ale mozesz mi wyboldować gdzie nazwałem kogos gówniarzem bo jakoś nie widze i nie pamiętam.

W którym momencie obraziłem osobę do której się zwracałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2006 o 09:10, Marcuz napisał:

Sorki ale mozesz mi wyboldować gdzie nazwałem kogos gówniarzem bo jakoś nie widze i nie
pamiętam
.

W którym momencie obraziłem osobę do której się zwracałem?

Już się zorientowałem, sprostowałem i przeprosiłem - luzik. Przepraszam i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2005 o 17:06, mati162c napisał:

> No CDPROJEKT się postarał w tym roku. Dużo fajnych gier i niska cena. Cenega może się
schować.
> Ja mam około 29 gier z CDPROJEKT. CENAGA ma tylko niektóre gry fajne (GTA: VICE CITY,
MAX PAYNE)
> i nic pozatym. CDPROJEKT WYSZEDŁ NA PROWADZENIE. Kto się ze mną zgodzi?
Ja chodż CENEGA wcale tak nie odstaje jakością gier od CDP ale nie maja takiego cuda jak gram.pl

z tym się zgodze. Teraz ma klub gracza. Fajne promocje tam ma. 25 punktów za grę z kolekcji Klasyki. 100 pun. za grę za 100 zł. A te premiery nie za 100 nie 25 zł tylko za 30zł/. Teraz wyjdzie nowa strzelanina wojjenn na necie. I jeszcze następca Sea Dogs : Age of Pirates. Super nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CD Projekt króluje choć Cenega zła też nie jest. Moim zdaniem Cenega ma lepsze gry za 25 zł, niż CD Projekt za 20 zł ( chodzi mi o klasyki ). CD Projekt robi dobre polonizacje, a Cenega czasem zrobi dobrą ( Splinter Cell Chaos Theory) a czasami złą ( pierwsze wydanie Far Cry).
Jak dla mnie obie firmy są dobre ale jeżeli miał by wybierać która lepsza wybrał bym CD Projekt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klub Gracza to porażka - czas jego uruchamiania, sam styl wykonania itd.
Natomiast Kolekcja Klasyki to IMHO bardzo dobra odpowiedź na XKN.

Osobiście wolę wPLN niż punkty, ponieważ wPLN mogę wykorzystać od razu, punkty muszę zbierać, a fajne nagrody to rok kupowania gier po 50 - 100 zł miesięcznie. Sam pomysł z punktami dobry, ale przelicznik mógłby być o połowę mniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2006 o 16:01, Arclight napisał:

Klub Gracza to porażka - czas jego uruchamiania, sam styl wykonania itd.

nie przesadzajmy, pomysl jest bardzo dobry - kupujesz gry a po pewnym czasie wybierasz nagrode.
to najnormalniejszy program lojalnosciowy i bardzo dobrze ze Cenega jednak go wprowadzila.
no wlasnie...wprowadzila - moim zdaniem powinno byc jednak jakies info na ten temat - tylko zadne "czynniki logistyczne" :P

Dnia 14.07.2006 o 16:01, Arclight napisał:

Natomiast Kolekcja Klasyki to IMHO bardzo dobra odpowiedź na XKN.

z tym sie zgadzam w stu procentach.

Dnia 14.07.2006 o 16:01, Arclight napisał:

Osobiście wolę wPLN niż punkty, ponieważ wPLN mogę wykorzystać od razu, punkty muszę zbierać.

ale punkty pokrywaja w calosci nagrode a nie tylko jej czesc.

Dnia 14.07.2006 o 16:01, Arclight napisał:

a fajne nagrody to rok kupowania gier po 50 - 100 zł miesięcznie.

przeciez to marketing a nie Gwiazdka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2006 o 18:02, scooby01 napisał:

nie przesadzajmy, pomysl jest bardzo dobry - kupujesz gry a po pewnym czasie wybierasz nagrode.

nie jest dobry. obecny przelicznik jest średnio-słaby. w chwili gdy uzbierasz punkty to te nagrody będą warte 1/3 albo 1/5 tego co teraz i przelicznik będzie absurdalnie żenujący.
przykład: 512mb mp3 player za 1500 punktów. ile zajmie ci wydanie 1500 złotych na gry cenegi? zastanów się i powiedz tak szczerze. mnie jakieś trzy lata jakbym miał kupować także średniaki. jak myślisz ile będzie taki 512mb mp3 player warty za 3 lata? podpowiem ci że pod koniec tego roku będą go wycofywać ze sprzedaży bo obecnie minimum to 1gb pamięci w playerze flash a najpopularniejsze to 2-4gb.

Dnia 14.07.2006 o 18:02, scooby01 napisał:

ale punkty pokrywaja w calosci nagrode a nie tylko jej czesc.

super ale wolę aby wydawca obniżył ceny gier o 10-15% zamiast sprzedawać gierki dalej po 129 i rekompensować to wciskając mi jakieś nagrody które staną się osiągalne (i równpcześnie bezwartościowe) za 2-3 lata. wolę dzięki zniżkom dla stałych klientów oszczędzać kilkanaście zeta na każdej grze i z zaoszczędzoną kasą zrobić co tylko chcę. a nie za kilka lat kiedy może uciułam dostać ustalony przez kogoś model który zalegał na magazynach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2006 o 18:02, scooby01 napisał:

nie przesadzajmy, pomysl jest bardzo dobry - kupujesz gry a po pewnym czasie wybierasz nagrode.
to najnormalniejszy program lojalnosciowy i bardzo dobrze ze Cenega jednak go wprowadzila.


Pomysł - tak. Realizacja - nie. Sam klub jeszcze nie zaczął działać, są wprawdzie jakieś samouczki, ale punktów nie da się na nic wymienić...

Dnia 14.07.2006 o 18:02, scooby01 napisał:

ale punkty pokrywaja w calosci nagrode a nie tylko jej czesc.


Owszem, ale punkty będę zbierał ładny kawał czasu, a wPLN mogę wykorzystać zaraz po przyjściu paczki, powrocie do domu z zakupów.

Dnia 14.07.2006 o 18:02, scooby01 napisał:

przeciez to marketing a nie Gwiazdka ;)


Marketing na krótką metę. Wystarczy sobie przeliczyć, żeby zobaczyć, że te punkty to taki pic na wodę. To niejako próba zmuszenia graczy do kupowania gier Cenegi, ponieważ więcej zakupionych gier = więcej punktów = szybszy dostęp do nagród. Tyle, że aby uzbierać odpowiednią ilość punktów trzeba kupować "jak leci".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2006 o 18:20, Ciastuś napisał:

> nie przesadzajmy, pomysl jest bardzo dobry - kupujesz gry a po pewnym czasie wybierasz
nagrode.
nie jest dobry. obecny przelicznik jest średnio-słaby. w chwili gdy uzbierasz punkty to te
nagrody będą warte 1/3 albo 1/5 tego co teraz i przelicznik będzie absurdalnie żenujący.
przykład: 512mb mp3 player za 1500 punktów. ile zajmie ci wydanie 1500 złotych na gry cenegi?
zastanów się i powiedz tak szczerze. mnie jakieś trzy lata jakbym miał kupować także średniaki.
jak myślisz ile będzie taki 512mb mp3 player warty za 3 lata? podpowiem ci że pod koniec tego
roku będą go wycofywać ze sprzedaży bo obecnie minimum to 1gb pamięci w playerze flash a najpopularniejsze
to 2-4gb.


Chyba nie myślisz, że te nagrody są ustalone już na zawsze. Pewnie co parę miesięcy nagrody będą aktualizowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2006 o 15:51, Gosu napisał:

Moge i nie miec wiedzy,ale jakos cdp ma zawsze ciekawsze oferty od was i tyle.


Oczywiście tak możesz uważać i szanuje Twoje zdanie

Mnie generalnie chodziło o ustalanie sugerowanych cen detalicznych a to już uwierz mi nie zależy od tego czy dystrybutor na danym rynku jest fajny czy też nie

To się rządzi niestety innymi prawami :)

M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tobą, kocham 2 serie a mianowice Splinter Cell i Hitman a kto je wydaje CENEGA :)
Cenega wydaje też najlepszego fps czyli FAR CRY :D
Ale CD Projekt ma lepsze promocje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować