Zaloguj się, aby obserwować  
morthi

Borderlands - przelom w grach FPS?

3066 postów w tym temacie

Dnia 07.11.2009 o 19:32, KamyK_84 napisał:



Patch polonizacyjny ma być w grudniu, ale znając cenegę dostaniemy go pewnie na nowy rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2009 o 21:25, Ecko09 napisał:

Patch polonizacyjny ma być w grudniu, ale znając cenegę dostaniemy go pewnie na nowy
rok.

Na pudełku, które kupiłem była naklejka, że patch polonizacyjny możesz pobrać ze strony oficjalnego dystrybutora... Trochę nie fair, że takie coś nakleili patcha jeszcze nie mając...
No dobiłem już moją kochaną syrenkę do 20lvlu. Powiem tak, gra jest bardzo dobra. Pomysł świetny, grafika kapitalna, muzyka też. Ale mam wrażenie, że można było wyciągnąć z tego więcej. :) Oczywiście wszystkim tym, którzy się zastanawiają nad zakupem polecam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2009 o 21:49, necron1501 napisał:

Mógłbyś dokładniej opisać? Bo się zastanawiam nad zakupem.


Oki doki :)

Oprawa wizualna. Ta jest świetna. Pomimo użycia cell-shadingu gra wygląda pięknie i cieszy oko.
Co do dźwięku to ten też jest dosyć dobry, muzyka pasuje do całego świata, a odgłosy jakiś stworów są świetne.
Klasy. Te są dość zróżnicowane i zapewniają inne podejście do rozrywki. Możesz być myśliwym, który posługuje się karabinem snajperskim i rewolwerem, berserkerem, który wpada w szał bojowy i nawala wzystko z pięści, Syreną, która posługuje się jakby to powiedzieć magią lub żołnierzem, który rozstawia wieżyczkę, a samemu posługuje się karabinami i strzelbami. Jak widać dosyć zróżnicowane są te klasy.
Fabuła. O tym mi ciężko napisać bo z angielskiego za dobry nie jestem i po prostu nie zrozumiałem tego co było gadane na początku gry.
Połączenie rpg''a z fpsem wyszło tu świetnie. Duży wybór broni i dobrze zrobione drzewko umiejętności, a do tego ciągła akcja (skok i critical ze strzelby w głowę jakiemuś zmutowanemu bandycie to piękny widok xD).
Nie doświadczyłem jakiś złożonych misji (jak na razie proste idź, zabij i weź coś) ale jednak ciągła akcja towarzysząca misjom mi to rekompensuje.
Co-op''a nie testowałem jeszcze więc o nim się nie wypowiem.

Mnie gra wciągnęła gram chyba czwarta godzinę i mnie nie nuży. Warta tych 90 zł. Wybór należy do Ciebie ale Ja doradzam ci kupno bo gra naprawde wciąga, jest przepełniona akcją, świat gry jest piękny, humoru tu nie zabrakło (ach te okrzyki berserkera przy wpadaniu w szał lub same menu główne gry mówia same za siebie ;D) no i piękna grafika i świetna oprawa audio.

Jedyne co może wkurzyć to czasami głupawi przeciwnicy ale no cóż może tak miało być ;d

No i jeszcze może wkurzyć podejście Cenegi do polonizacji (na pudełku pisało, że patch polonizujący dostępny na stronie wydawcy a go tam nie ma) ale to nie pierwszy raz gdy olali sprawę (inny przykład to Risen, który co prawda został spolonizowany ale tylko kinowo co zabierało jednak klimat gry).


A pytanie do tych co w co-op''a już grali. Jaki on jest? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2009 o 22:37, KamyK_84 napisał:

Oprawa wizualna. Ta jest świetna. Pomimo użycia cell-shadingu gra wygląda pięknie i cieszy
oko.

Grafika jest kapitalna. Nadanie komiksowego stylu w 100% się opłaciło. Bardzo podoba mi się interfejs i ''wizualizacja'' obrażeń... :P

Dnia 07.11.2009 o 22:37, KamyK_84 napisał:

Co do dźwięku to ten też jest dosyć dobry, muzyka pasuje do całego świata, a odgłosy
jakiś stworów są świetne.

Dźwięk jest bardzo przyjemny. Nie zwraca się zbyt uwagi, ale przecież o to chodzi, by muzyka była w tle i cieszyłą ucho bez większego zastanawiania.

Dnia 07.11.2009 o 22:37, KamyK_84 napisał:

Klasy. Te są dość zróżnicowane i zapewniają inne podejście do rozrywki. Możesz być myśliwym,
który posługuje się karabinem snajperskim i rewolwerem, berserkerem, który wpada w szał
bojowy i nawala wzystko z pięści, Syreną, która posługuje się jakby to powiedzieć magią
lub żołnierzem, który rozstawia wieżyczkę, a samemu posługuje się karabinami i strzelbami.
Jak widać dosyć zróżnicowane są te klasy.

Tu trochę będę polemizował. Gram syrenką moja kochaną, a z magią zbyt wiele wspólnego nie mam.
Często korzystam z SMG, ale też z RL i snajperki również. Także, jestem raczej połączeniem wszytkich klas z gry. Bo tutaj szkolenie odbywa się na zasadzie: im więcej czegoś używasz, tym lepiej ci to idzie. Dużo korzystasz z SMG? Dostaniesz bonusy do broni tego typu. Także jeśli chodzi o klasy po prostu trzeba zwrócić uwagę na umiejętność klasową. Bo ta jest jedna jedyna i niepowtarzalna. :P

Dnia 07.11.2009 o 22:37, KamyK_84 napisał:

Fabuła. O tym mi ciężko napisać bo z angielskiego za dobry nie jestem i po prostu nie
zrozumiałem tego co było gadane na początku gry.

No to może parę słów na temat fabuły z tego co ja zrozumiałem. Akcja dzieje się na planecie Pandora. W sumie wygląda ona na jakiś post apokaliptyczny świat. Zmutowana flora i fauna, mnóstwo bandytów i ruin. Na tej planecie jakoby ma się znajdować Vault. W tej tajemniczej krypcie ponoć ma być wszelkie bogactwo, sratatata i takie tam bajery. Istnienia tej krypty nikt nie potwierdził, chociaż każdy próbuje za wszelką cenę znaleźć ten skarbiec podobno zostawiony przez obcą, wysoko rozwiniętą technologicznie rasę. Ty i trójka twoich towarzyszy przybywacie na Pandorę właśnie w tym celu. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze Guardian Angel. Anioł Stróż, a raczej żeński odpowiednik kontaktuje sie z tobą jakby telepatycznie i potwierdza istnienie Vault. Nie masz na to żadnej gwarancji, ale musisz jej zaufać. To ona poprowadzi cię do odkrycie tajemnicy Vault...

Łał, ale się rozpisałem... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2009 o 23:32, soshman napisał:

Tu trochę będę polemizował. Gram syrenką moja kochaną, a z magią zbyt wiele wspólnego
nie mam.
Często korzystam z SMG, ale też z RL i snajperki również. Także, jestem raczej połączeniem
wszytkich klas z gry. Bo tutaj szkolenie odbywa się na zasadzie: im więcej czegoś używasz,
tym lepiej ci to idzie. Dużo korzystasz z SMG? Dostaniesz bonusy do broni tego typu.
Także jeśli chodzi o klasy po prostu trzeba zwrócić uwagę na umiejętność klasową. Bo
ta jest jedna jedyna i niepowtarzalna. :P


Co do magii to chodziło mi o te moce typu niewidzialność i inne, które wykorzystuje. Sam tą postacią nie grałem więc niewiem co dokładnie ma w zanadrzu (moja jedyna postać to berserker 10 lvl ;D)

>Bardzo podoba mi się interfejs i ''wizualizacja'' obrażeń... :P

no wizualizacja obrażeń w tej grze faktycznie robi wrażenie (ręka, noga i krew na ścianie xD)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 10:31, B1SH0P napisał:

Hm.. Jedyny minus tej gry to to, że jest krótka :/ 6 godzin grania Syrenką 34 lvl i ostatnia
misja. :/

6 godzin i 34 lvl? Gram 10h i mam 20lvl. I dopiero opuściłem Fyrestone. Robiłeś questy poboczne? I w ogóle dajesz sobie radę z przeciwnikami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 11:30, soshman napisał:

> Hm.. Jedyny minus tej gry to to, że jest krótka :/ 6 godzin grania Syrenką 34 lvl
i ostatnia
> misja. :/
6 godzin i 34 lvl? Gram 10h i mam 20lvl. I dopiero opuściłem Fyrestone. Robiłeś questy
poboczne? I w ogóle dajesz sobie radę z przeciwnikami?


łeee ja gam już jakieś 5 h i zaledwie 13 lvl beserkerem. Tylko, że ja staram się wykonywać wszystkie misje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 11:33, KamyK_84 napisał:

łeee ja gam już jakieś 5 h i zaledwie 13 lvl beserkerem. Tylko, że ja staram się wykonywać
wszystkie misje.

W sumie podobnie jak ja. Jak na razie wykonałem wszystkie questy. I np. bossowie jacyś bardzo łatwi nie są muszę powiedzieć, gdybym miał niższy lvl to ciężko byłoby dać sobie radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 10:31, B1SH0P napisał:

Hm.. Jedyny minus tej gry to to, że jest krótka :/ 6 godzin grania Syrenką 34 lvl i ostatnia
misja. :/


ja po 15godzinach mam 32 lvl i chyba na ostatnia mape wchodze, ale questy jeszcze nie wskazuja na zakonczenie gry ;) nie wiem jak to zrobiles ;)

co do klas:

kazda ma umiejetnosc specjalna (gram hunterem i mojego peta praktytycznie nie uzywam) no i baaaardzo rozne drzewka umiejetnosci:

http://www.borderlandsthegame.com/skilltree/lilith/#20000000000000000000000
http://www.borderlandsthegame.com/skilltree/mordecai/#10000000000000000000000
http://www.borderlandsthegame.com/skilltree/roland/#00000000000000000000000
http://www.borderlandsthegame.com/skilltree/brick/#30000000000000000000000

dodam jeszcze, ze bronie swietnie brzmia, czuc przez sluchawki pierdolniecie snajperki ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też nie mam pojęcia jak B1SH0P to zrobił, ale to co on pisze raczej mija się z prawdą. Bo ja robiąc wszystkie questy po 15h mam 32 level, może da się zrobić to krócej, bo cały czas gram w coop''a z kolegami. Co nie zmienia faktu, że jak na dzisiejsze standardy gra jest długa, a najlepsze jest to, że mimo tych 15h nadal mi się nie nudzi i mam chęć grać dalej, gdzie w takim far cry 2, nudziło mi się już po 3h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 19:33, KamyK_84 napisał:

Ktoś chętny do gry w co-opie ? :]
Chcę zobaczyć jak to wygląda i zobaczyć jak bardzo lamie ;D

W sumie ja jestem chętny, ale najlepiej jutro by mi pasowało.... :P Spoko, nie martw się, ja też lamię! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 19:57, soshman napisał:

> Ktoś chętny do gry w co-opie ? :]
> Chcę zobaczyć jak to wygląda i zobaczyć jak bardzo lamie ;D
W sumie ja jestem chętny, ale najlepiej jutro by mi pasowało.... :P Spoko, nie martw
się, ja też lamię! :P


spox mi akurat też jutrzejszy dzień pasuje bo dzisiaj pracę z polskiego piszę. A jaką masz klasę postaci? ;) (moja postać to Berserker 14 lvl)

Dobra ktoś jeszcze chętny? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 20:05, KamyK_84 napisał:

Dobra ktoś jeszcze chętny? :D


No ja mówiłem, że Hunterem na bank pogram na co-opie tylko czekam na grę. Jutro powinienem mieć swój egzemplarz - ale to implikuje, że mój poziom postaci może nie być adekwatny do poziomu Waszych postaci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy w Łodzi w Galerii Łódzkiej już gra jest dostępna ( chodzi mi o Media Markt , Empik) i proszę o podanie ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2009 o 10:34, Sareth napisał:

Mam pytanie. Czy w Łodzi w Galerii Łódzkiej już gra jest dostępna ( chodzi mi o Media
Markt , Empik) i proszę o podanie ceny

A nie łatwiej będzie do nich zadzwonić ? :>
Ja czekam na kuriera ... Eh dlaczego w Polsce nie ma w co drugim mieście GameStopu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować