Zaloguj się, aby obserwować  
morthi

Borderlands - przelom w grach FPS?

3066 postów w tym temacie

Dnia 30.12.2009 o 13:00, Oloninho napisał:

Witam. Powiem krótko - nie mogę połączyć się z żadną grą online. Jestem normalnie zalogowany
na GameSpy. Co jest nie tak?


Musisz ściągnąć patch. Z tego co sie orientuje najnowszy to 1.1.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2009 o 13:00, Oloninho napisał:

Witam. Powiem krótko - nie mogę połączyć się z żadną grą online. Jestem normalnie zalogowany
na GameSpy. Co jest nie tak?


Z żadną, czy tylko z tymi które wybierasz? Bo najczęściej po prostu host ma porty zablokowane. :)

Ecko - Taa, tylko, ze kiedy się wciśnie "Online Game" to na dzień dobry wyskakuje komunikat o patchu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2009 o 16:06, Markush napisał:

Ecko - Taa, tylko, ze kiedy się wciśnie "Online Game" to na dzień dobry wyskakuje
komunikat o patchu...

...i gra oferuje ci jego ściągnięcie.
Klikasz OK i w przeglądarce uruchamia ci się strona z patchem -z tym właściwym patchem, do wersji Worldwide.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2009 o 02:37, Dexter_McAaron napisał:

Heh, ja też. Z drugiej strony, jak napisałem jakiś czas temu, gra równie dobrze się sprawdza
jako półgodzinny odmóżdżacz np. w przerwie między durnowatymi obowiązkami. Więc, KIEDYŚ,
może się dorobię. Grosz do grosza i będzie kokosza.

Fook, ale durne to powiedzonko...

Zgadzam się. :P
Jak ja już do Bordera usiądę to trochę czasu mi zleci. Aczkolwiek dwie szybkie misje i tak dostarczą emocji, jak mówisz.

Dnia 30.12.2009 o 02:37, Dexter_McAaron napisał:

I tak, musisz płacić albo prosto Gearboxowi, albo via Steam. Takie czasy, cyfrowej dystrybucji.
A co, odczuwasz bolesny brak elektrokarty?


No niestety, akurat moje 17 lat i zaborczy rodzice stają na przeciw kupowaniu jak to nazwałeś elektrokartą.
Mam nadzieję, że ukaże się takie coś, jak to, czego doczekali się fani GTA IV. Dwa DLC zostały wepchnięte na płytkę i trafiły na półki sklepowe. To mi odpowiada o wiele bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2009 o 16:23, soshman napisał:

No niestety, akurat moje 17 lat i zaborczy rodzice stają na przeciw kupowaniu jak to
nazwałeś elektrokartą.
Mam nadzieję, że ukaże się takie coś, jak to, czego doczekali się fani GTA IV. Dwa DLC
zostały wepchnięte na płytkę i trafiły na półki sklepowe. To mi odpowiada o wiele bardziej.

Ja skorzystałem z dołączonej do grudniowego wydania CD-Action, karty internetowej. Przelewasz tylko tyle ile potrzeba na konto internetowe i płacisz jak normalną kartą kredytową, spokojny, że nikt nie opróżni reszty pieniędzy z konta. Czas jaki zajęło zaktywowanie karty, przelanie pieniędzy na nią i zapłacenie Gearboxowi, to jakieś 10min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2009 o 17:26, Kirabaxior napisał:

A doładowałeś kartę wg. Instrukcji ze strony CDA?Chętnie bym również skorzystał, to DLC
rzadzi.

Tak, nie było żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2009 o 13:00, Oloninho napisał:

Witam. Powiem krótko - nie mogę połączyć się z żadną grą online. Jestem normalnie zalogowany
na GameSpy. Co jest nie tak?

Poblokowane porty ludzi zakładających sesje. Polecam GameRangera. To własnie tam ludzie zakładają sesje i grają ze znajomymi bez portowych ograniczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje jakiś sposób, aby zmniejszyć częstotliwość respawnu mobów kiedy się przebywa cały czas na tym samym terenie? Bo rozumiem, żę wyjście i ponowne wejście na dany obszar powoduje respanw, podobnie wyjście i wejście do gry. Ale kiedy się przebywa na jednej mapie cały czas po dość krótkim okresie moby znowu się pojawiają. Lekko irytujące powiem szczerze.

Niemniej ta gra jest jak narkotyk. Świetna mieszanka FPS''a z h''n''s.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, bo niekiedy strasznie denerwuje. Zawsze lubię, grając snajperem, spokojnie się czaić na przeciwnika, wybrać dogodny moment i zaatakować wiedząc, że za mną ten poprzednio zabity już nie wstanie. Troche mi to psuje zabawe momentami, ale trudno. Da się z tym żyć.

Hehe dorwałem snajperkę z modem wybuchowym. Eksplodujący wrogowie to jest to. :-)

Znalazłem dziwną broń. Snajperka z zero-jedynkowym opisem. Ktoś się orientuje co to za dziw? Jeszcze nie spełniam wymagań lvl, więc nie sprawdzałem.

W Firestone jest zielony Claptrap uwięziony nad sklepem na skale. Da się z nim coś zrobić? Dostać sie tam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.01.2010 o 15:32, HumanGhost napisał:

Znalazłem dziwną broń. Snajperka z zero-jedynkowym opisem. Ktoś się orientuje co to za
dziw? Jeszcze nie spełniam wymagań lvl, więc nie sprawdzałem.


Pierwsza broń Obych w grze z tego co się orientuję. Straszny badziew, wolniej się z tym chodzi, a wystrzelone pociski to jakieś kule energii które lecą straaaasznie powoli, więc nikogo tym nie trafisz. Najlepiej sprzedać ten szajs.

Dnia 01.01.2010 o 15:32, HumanGhost napisał:

W Firestone jest zielony Claptrap uwięziony nad sklepem na skale. Da się z nim coś zrobić?
Dostać sie tam?

Hmm jeśli myślimy to tym samym, to nie, tam dostać się nie da, nie wiem czemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2010 o 15:35, Outlander-pro napisał:

> W Firestone jest zielony Claptrap uwięziony nad sklepem na skale. Da się z nim coś
zrobić?
> Dostać sie tam?
Hmm jeśli myślimy to tym samym, to nie, tam dostać się nie da, nie wiem czemu.

Na youtube jest filmik pokazujący, jak do niego się dostać, ale ten Claptrap nie jest interaktywny. Może w jakimś dodatku go wykorzystają, trudno powiedzieć.

HumanGhost
Aż tak szybko te mobki się nie respawnują. Sam grałem pierwszy raz snajperem, więc wiem, że póki jesteś na danej oczyszczonej lokacji, to moby się nie pojawiają, dopiero jak opuścisz i po jakimś czasie wrócisz, np. po wykonaniu misji, to już kilka mobków będzie, ale mniej niż za pierwszym razem.
Co do broni Erydian, są i wyrzutnie energetyczne ( te kulki ), są też snajperki, ale to broń raczej dla Siren.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2010 o 15:32, HumanGhost napisał:

Hehe dorwałem snajperkę z modem wybuchowym. Eksplodujący wrogowie to jest to. :-)

Ja tam wolę mój autoamtic(1) - nie ma to snajpowanie seriami:)

Dnia 01.01.2010 o 15:32, HumanGhost napisał:

Znalazłem dziwną broń. Snajperka z zero-jedynkowym opisem. Ktoś się orientuje co to za
dziw? Jeszcze nie spełniam wymagań lvl, więc nie sprawdzałem.

Jak snajperka to pewnie Błyskawica(2) -to o czym pisze Outlander to inny model, rodzaj granatnika (3). Zaletą Błyskawicy jest nieskończone ammo, wadą powolna jego regeneracja. Za to jest niezwykle celna i nie ma odrzutu więc jako snajpera spisuje się nieźle... na średni dystans, bo luneta ma (zazwyczaj) słaby zoom.

Dnia 01.01.2010 o 15:32, HumanGhost napisał:

W Firestone jest zielony Claptrap uwięziony nad sklepem na skale. Da się z nim coś zrobić?
Dostać sie tam?

Nie dowiesz się jeśli tam nie wejdziesz. Może to bug a może Easter. Zielone zwykle otwierają jakieś drzwi.

BTW Ciąży mi taki gnat(4), i jakoś nie miałem okazji nikomu go przekazać...

20100101161123

20100101161129

20100101161138

20100101161156

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2010 o 16:12, zadymek napisał:

BTW Ciąży mi taki gnat(4), i jakoś nie miałem okazji nikomu go przekazać...

Dobry gnat. Moja Mordka wykorzystywała podobną wersję jako mini-snajperka na bliski i średni dystans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.01.2010 o 16:12, zadymek napisał:

Jak snajperka to pewnie Błyskawica(2) -to o czym pisze Outlander to inny model, rodzaj
granatnika (3). Zaletą Błyskawicy jest nieskończone ammo, wadą powolna jego regeneracja.
Za to jest niezwykle celna i nie ma odrzutu więc jako snajpera spisuje się nieźle...
na średni dystans, bo luneta ma (zazwyczaj) słaby zoom.


Human mówił o zerojedynkowym opisie i ta broń to de facto snajperka, choć bez lunety. I nie wiem komu miałaby się przydać, bo te powolne kule energii to nikogo nie trafią, chyba ze nieruchomy cel xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2010 o 16:34, Outlander-pro napisał:

Human mówił o zerojedynkowym opisie i ta broń to de facto snajperka, choć bez lunety.

Emm, a jaki opis widzisz tutaj?
http://forum.gram.pl/upl/forum/2010_53/20100101161138.jpg

Dnia 01.01.2010 o 16:34, Outlander-pro napisał:

I nie wiem komu miałaby się przydać, bo te powolne kule energii to nikogo nie trafią,

Tak jak napisałem, to rodzaj granatnika, kule nie lecą dużo wolniej niż klasyczne rakiety, więc równie dobrze możesz narzekać na granatniki ppanc. Na mały dystans daje radę...ale wolno się z tym chodzi.
Ja miałem alternatywę (screen), więc to olałem, ale sam prznasz, że broni z takim DMG nie spotykasz co chwilę.

Dnia 01.01.2010 o 16:34, Outlander-pro napisał:

chyba ze nieruchomy cel xD

Raczej powolnych wrogów -takich też masz w grze sporo, zresztą jak coś na ciebie szarżuje to i tak nieistotne :)

20100101164848

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2010 o 16:50, zadymek napisał:

> Human mówił o zerojedynkowym opisie i ta broń to de facto snajperka, choć bez lunety.

Emm, a jaki opis widzisz tutaj?
http://forum.gram.pl/upl/forum/2010_53/20100101161138.jpg

To po co zacząłeś pisać o drugiej snajperce skoro wiedziałeś ocb?

Dnia 01.01.2010 o 16:50, zadymek napisał:

> I nie wiem komu miałaby się przydać, bo te powolne kule energii to nikogo nie trafią,

Tak jak napisałem, to rodzaj granatnika, kule nie lecą dużo wolniej niż klasyczne rakiety,
więc równie dobrze możesz narzekać na granatniki ppanc. Na mały dystans daje radę...ale
wolno się z tym chodzi.

Oj nie, rakiety lecą o wiele szybciej ...

Dnia 01.01.2010 o 16:50, zadymek napisał:

Ja miałem alternatywę (screen), więc to olałem, ale sam prznasz, że broni z takim DMG
nie spotykasz co chwilę.

Ja tam mam rakietnicę 300+dmg x3 więc problemu nie mam :P

Dnia 01.01.2010 o 16:50, zadymek napisał:

> chyba ze nieruchomy cel xD
Raczej powolnych wrogów -takich też masz w grze sporo, zresztą jak coś na ciebie szarżuje
to i tak nieistotne :)

Strzel trzy razy i czekaj na reload ... to już lepiej wyciągnąć szybkostrzelny shotgun i pokazać kto tu rządzi z o wiele lepszym efektem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować