Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

World in Conflict - wizualizacje Edycji Kolekcjonerskich

154 postów w tym temacie

Ludzie! Nie ma co się kłócić o flagę. Drogi Vojtasie czy może już zapomniałeś że paski na fladze USA też wymalowane są krwią niewinnych Irakijczyków, Wietnamczyków, Afgańczyków i wreszcie samych Amerykanów. Wniosek ani jedna ani druga flaga do niczego się nie nadaje. (No może USA do spalenia przed ambasadą). A co do historii to nie ma co się jej wstydzić. Już się jej nie zmieni należy ją pamiętać i starać się aby w najbliższym czasie się nie powtórzyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem ZSRR i to już dawno. Prawda jest taka że i flaga ZSRR i USA są czerwone od krwi niewinnych ludzi.
Pragnę zauważyć że powieszenie sobie flagi ZSRR nie oznacza moich poglądów!! Bo inaczej powieszenie flagi USA oznacza że zgadzasz się np. guantanamo.
EK jest wypasiona:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja zamówię zwykłą edycję. W sumie szkoda mi kasy na czapkę i koszulkę. A flagę USA to mam bardzo dużą i przywiozłem ją sobie znad Niagary. :-))) Jest więc oryginalna. :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na wstepie przepraszam za spam, ale nie mogę się oprzeć. ;) Ciągle rozmawiamy o zawartości dodatku.

Dnia 15.09.2007 o 07:59, Pomścibór napisał:

Ludzie! Nie ma co się kłócić o flagę. Drogi Vojtasie czy może już zapomniałeś że paski na fladze
USA też wymalowane są krwią niewinnych Irakijczyków, Wietnamczyków, Afgańczyków i wreszcie
samych Amerykanów.


Jeśli porównujesz to, co robili Amerykanie (i co robią), do tego co robili komuniści, to ja naprawdę nie mam pytań. Zwłaszcza że stawiasz znak równości, sugerując że USA to kraj totalitarny. To nie jest nadużycie, to gruba manipulacja.

Dnia 15.09.2007 o 07:59, Pomścibór napisał:

A co do historii to nie ma co się jej wstydzić.


Ale o czyjej historii piszesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 12:13, Vojtas napisał:

Ale o czyjej historii piszesz?

Jeśli pisał o naszej to zdecydowanie mamy się czego wstydzić (wbrew temu co walą trzy po trzy politycy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 09:14, Artem napisał:

Ja zamówiłem ZSRR i to już dawno. Prawda jest taka że i flaga ZSRR i USA są czerwone od krwi
niewinnych ludzi.


A nie uważasz, że to co robili komuniści, choćby we własnym kraju i własnych szeregach, było inną ligą w porównaniu z demokracją amerykańską? Wcale nie neguję i nie usprawiedliwiam zbrodni amerykanów choćby tych popełnionych na indianach, ale biorąc pod uwagę historię własnego kraju powinieneś wiedzieć, jak bardzo się mylisz, stawiając obok siebie te dwa kraje.

Dnia 15.09.2007 o 09:14, Artem napisał:

Pragnę zauważyć że powieszenie sobie flagi ZSRR nie oznacza moich poglądów!!


Oznacza jedno - że nie rozumiesz symboliki, jaką flaga ze sobą niesie. Gdybyś ją rozumiał, nigdy byś się jej na ścianie nie powiesił. Można mieć mundur Wehrmachtu i np. brać udział w rekonstrukcjach historycznych. Co innego mieć i używać tego w celach edukacyjnych, a co innego afiszować się z jego posiadaniem. Analogicznie wieszając flagę ją na ścianie jak plakat, afiszujesz się z nią - np. zapraszając kogoś do pokoju, osoba od razu wie, że mając ją na ścianie, jest to dla Ciebie coś specjalnego. Wynika to z bezpośrednio kultury, a konkretnie z aspektu religijnego - to z punktu widzenia teorii kultury nic innego jak ołtarz.

Dnia 15.09.2007 o 09:14, Artem napisał:

Bo inaczej powieszenie flagi USA oznacza że zgadzasz się np. guantanamo.


W penym sensie tak - z tą różnicą że USA to demokracja od czasu 1787 (na upartego od 1776). Pomijam fakt, że flagi amerykańskiej bym nie wywiesił, bo wywieszam polską. Narodową. Własną.

Dnia 15.09.2007 o 09:14, Artem napisał:

EK jest wypasiona:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vojtas, zauważ że gry i wszelkie dodatki do niej nie mają nauczać historii, co najwyżej pobudzać do jej poznawania. Flaga tu, jest dodana po to by po prostu lepiej wczuć się w grę po stronie rosyjskiej (tak jak plakat czy pudełko z symbolika komunistyczna), nie po to by gloryfikować komunizm.
Nie porównuj też komunizmu z nazizmem.
Dzisiaj, jeżeli wspomina się o komuzmie to zazwyczaj pierwsze co przychodzi na myśl to "smieszna rzeczywistość z kartkami", a nie obraz gułagu. Jak wspomina się o nazizmie to przychodzi na myśl oboz koncentracyjny. Analogicznie jest z flagami reprezentującymi te dwa ustroje.
Pozatym zależy też gdzie flage powiesisz, co innego jest gdy wieszasz ją w salonie, a co innego gdy wieszasz ją nad kiblem. Zauważ też ze każdy inaczej odbiera wywieszenie danej flagi i wpływ na to ma wiele czynników.

A tak na marginesie
W penym sensie tak - z tą różnicą że USA to demokracja od czasu 1787 (na upartego od 1776). Pomijam fakt, że flagi amerykańskiej bym nie wywiesił, bo wywieszam polską. Narodową. Własną.
Co ma ustrój pod jakim się zabija do samego mordu? Morderstwo to morderstwo, Guantanamo to Guantanamo, bez wzlegdu na to czy państwo zabijajace jest demokratyczne czy nie, bez wzlegdu na to jak traktuje swoich obywateli. Morderstwa się nie usprawiedliwia. Wywieszjąc flagę polski także w pewnym sensie gloryfikujesz morderstwa dokonane przez Polske.
btw. zgadzasz się na guantanamo ale nie zgadzasz się na komunistyczne gułagi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 13:04, FiN napisał:

Vojtas, zauważ że gry i wszelkie dodatki do niej nie mają nauczać historii, co najwyżej pobudzać
do jej poznawania.

Myślę, że mało osób odczuje taki impuls.

Dnia 15.09.2007 o 13:04, FiN napisał:

Flaga tu, jest dodana po to by po prostu lepiej wczuć się w grę po stronie
rosyjskiej (tak jak plakat czy pudełko z symbolika komunistyczna), nie po to by gloryfikować
komunizm.

To rozumiem doskonale i w takim sensie sam traktuję flagę, którą otrzymam wraz z EK.

Dnia 15.09.2007 o 13:04, FiN napisał:

Nie porównuj też komunizmu z nazizmem.

Czemu? Są to systemy totalitarne, oba zbrodnicze. Póki nie zaczęła się wojna państwa zachodu wolały nazizm od komunizmu, Watykan również (oczywiście można przyjąć, że rozchodziło się głównie o pieniądze). W momencie, gdy papież święcił nazistowskie działa te były wycelowane na wschód...

Dnia 15.09.2007 o 13:04, FiN napisał:

Dzisiaj, jeżeli wspomina się o komuzmie to zazwyczaj pierwsze co przychodzi na myśl to "smieszna
rzeczywistość z kartkami", a nie obraz gułagu.

Bo w Polsce nie było komunizmu - był socjalizm a to zasadnicza różnica. Gdybyśmy mieli w naszym kraju leninowski komunizm to inaczej byśmy śpiewali.

Dnia 15.09.2007 o 13:04, FiN napisał:

Jak wspomina się o nazizmie to przychodzi na
myśl oboz koncentracyjny.

Czemu nie wspomniałeś o Katyniu? Zbyt mało się o tym mówi? Bo mi rządy Stalina, twórcy powojennej historii ZSRR, właśnie z tym mi się kojarzą ale, o zgrozo, czerwona flaga z gwiazdą, sierpem i młotem kojarzy mi się z zimną wojną, a nie z wojną światową.
Ogólnie to o czym mówisz to tak zwana propaganda - jedno się unaocznia a drugie przemilcza. Z racji tego, że mało osób czuję potrzebę poznawania faktów z pierwszej ręki taka strategia jest skuteczna i dla przykładu w kulturze zachodu, myślę też, że w Polsce także, nie ma równości naziści = Niemcy. Dawno nie oglądałem filmów o Drugiej Wojnie Światowej ale wydaje mi się, że tam dobrzy Alianci nie walczą z złymi Niemcami tylko ze złymi szkopami, nazistami, hitlerowcami. Mój nauczyciel historii wspomniał o tym, że jest są to efekty świadomego działania w polityce międzynarodowej powojennych Niemiec.

Dnia 15.09.2007 o 13:04, FiN napisał:

A tak na marginesie
W penym sensie tak - z tą różnicą że USA to demokracja [...]
btw. zgadzasz się na guantanamo ale nie zgadzasz się na komunistyczne gułagi?

No właśnie, czy to demokracja, czy to komuna czy naziści to jedni, drudzy, trzeci dopuszczają się zbrodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 13:04, FiN napisał:

Vojtas, zauważ że gry i wszelkie dodatki do niej nie mają nauczać historii, co najwyżej pobudzać
do jej poznawania.


Nie ma tam żadnych dodatków, które by do jej poznawania zachęcały tak jak np. Civiloipedia w Civilization albo instrukcja do Age of Empires III, gdzie jest przedstawione tlo historyczne razem z krótkim opisem każdej nacji.

Dnia 15.09.2007 o 13:04, FiN napisał:

Flaga tu, jest dodana po to by po prostu lepiej wczuć się w grę po stronie
rosyjskiej


Radziecka.

Dnia 15.09.2007 o 13:04, FiN napisał:

(tak jak plakat czy pudełko z symbolika komunistyczna), nie po to by gloryfikować
komunizm.


Nie piszę o okładce dla jasności, i nie piszę, że każdy kto dostanie flagę, będzie to robić. Piszę o tym, że znajdą sie ludzie, którzy będą to robić, albo umyślnie, ale najcześciej z zupełnej niewiedzy. Dołączenie flagi faszystowskiej Twoim zdaniem też byłoby ok?

Dnia 15.09.2007 o 13:04, FiN napisał:

Nie porównuj też komunizmu z nazizmem.


A to dlaczego?

Dnia 15.09.2007 o 13:04, FiN napisał:

Dzisiaj, jeżeli wspomina się o komuzmie to zazwyczaj pierwsze co przychodzi na myśl to "smieszna
rzeczywistość z kartkami", a nie obraz gułagu. Jak wspomina się o nazizmie to przychodzi na
myśl oboz koncentracyjny.


Skojarzenia ogółu nie mają tu nic do rzeczy - każdy w szkole przerabia zarówno opowiadania Borowskiego, "Rozmowy z katem", jak i "Inny świat" czy "Małą apokalipsę". Więc? Jeśli PRL kojarzy się wielu ludziom z Dobrymi Czasami, czy oznacza, że to były dobre czasy?

Dnia 15.09.2007 o 13:04, FiN napisał:

Analogicznie jest z flagami reprezentującymi te dwa ustroje.


Bzdury. Te flagi symbolizują coś więcej niż dwa ustroje i są czymś wiecej niż tylko flagami państwowymi. To symbole strachu, systemu całkowitej kontroli, prześladowania, okrucieństwa, wyniszczania, represji, ludobójstwa, zbrodni, wojny - można wymieniać i wymieniać. Zaprzeczysz?

Dnia 15.09.2007 o 13:04, FiN napisał:

Pozatym zależy też gdzie flage powiesisz, co innego jest gdy wieszasz ją w salonie, a co innego
gdy wieszasz ją nad kiblem. Zauważ też ze każdy inaczej odbiera wywieszenie danej flagi i wpływ
na to ma wiele czynników.


Śmiem przypuszczać że wielu nabywców w kiblu jej nie powiesi, pomijając FAKT, że flaga hitlerowska i flaga sowiecka mają tę samą wymowę - TĘ SAMĄ. Tylko że swastyka jest bardziej na cenzurowanym - dziesięciolecia propagandy, prania mózgów zrobiły swoje.

Dnia 15.09.2007 o 13:04, FiN napisał:

Co ma ustrój pod jakim się zabija do samego mordu?


Ma wiele. Jeśli morderstwa mają np. podłoże polityczne w ustroju demokratycznym jest to powód do najwyższego niepokoju i sygnał, by podjąć odpowiednie kroki. Ale morderstwa w sytemie totalitarnym stoją POZA pojęciami humanitaryzmu, wolności i praw człowieka. To zupełnie inna skala.

Dnia 15.09.2007 o 13:04, FiN napisał:

Morderstwo to morderstwo, Guantanamo to Guantanamo, bez wzlegdu
na to czy państwo zabijajace jest demokratyczne czy nie, bez wzlegdu
na to jak traktuje swoich obywateli.


Guantanamo to pikuś w porównaniu z tym co się działo i dzieje w Chinach, Sudanie, Iranie czy Korei Północnej - Guantanamo to sygnał do działania dla organizacji broniących praw człowieka, ale to co się dzieje w krajach rządzonych przez dyktatorów woła o pomstę do nieba. A USA to kraj demokratyczny (i Guantanamo tego nie zmienia), kraj w którym obywatele mogą wybierać swoich przedstawicieli, gdzie każdy może wyrazić swoje zdanie nie narażając się na uwięzienie, w którym wyznawana religia nie powoduje, że jesteś pierwszy na liście do odstrzału. Czy muszę tłumaczyć tak elementarne rzeczy?

Dnia 15.09.2007 o 13:04, FiN napisał:

Wywieszjąc flagę polski także w pewnym sensie gloryfikujesz morderstwa dokonane przez Polske.


Nie skomentuję tego, bo wszystkie kończyny opadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 13:32, hallas napisał:

> Vojtas, zauważ że gry i wszelkie dodatki do niej nie mają nauczać historii, co najwyżej
pobudzać
> do jej poznawania.
Myślę, że mało osób odczuje taki impuls.

Może mało, co nie zmienia faktu że zdanie jest prawdziwe.

Dnia 15.09.2007 o 13:32, hallas napisał:

> Nie porównuj też komunizmu z nazizmem.
Czemu? Są to systemy totalitarne, oba zbrodnicze. Póki nie zaczęła się wojna państwa zachodu
wolały nazizm od komunizmu, Watykan również (oczywiście można przyjąć, że rozchodziło się głównie
o pieniądze). W momencie, gdy papież święcił nazistowskie działa te były wycelowane na wschód...

Bo troche nie fair jest porównywanie systemu który w zamyśle miał nadać równouprawnienie i sprawiedliwość "ludzią pracy", z systemem który miał już od początku rządzić "wojskowo" (we Włoszech to weterani pierwszej wojny wprowadzili faszyzm).
Zresztą nie róbmy w kolejnym temacie offtopu, bo to zdecydowanie nie na miejscu.

Dnia 15.09.2007 o 13:32, hallas napisał:

Bo w Polsce nie było komunizmu - był socjalizm a to zasadnicza różnica. Gdybyśmy mieli w naszym
kraju leninowski komunizm to inaczej byśmy śpiewali.

Ale przecież cały czas mówimy o Polsce, a tu ludzią (najczesciej) tak się on własnie kojarzy. Mówimy tu przecież o tym czy stosowne jest dodanie takiej flagi w Polsce, a nie w Rosji. btw. w Rosji ludzie chodzą z koszulkami z napisem CCCP, pod nim jakiś śmieszny rysunek, więc chyba także mają do tego dosyć luźny stosunek.

Dnia 15.09.2007 o 13:32, hallas napisał:

Czemu nie wspomniałeś o Katyniu? Zbyt mało się o tym mówi? Bo mi rządy Stalina, twórcy powojennej
historii ZSRR, właśnie z tym mi się kojarzą ale, o zgrozo, czerwona flaga z gwiazdą, sierpem
i młotem kojarzy mi się z zimną wojną, a nie z wojną światową.

Czemu ty z kolei nie wspomniałeś o Chruszczowie który podczas kryzysu kubańskiego pierwszy wyciągnął dłoń do Kennedy''ego? Albo o Jelcynie dzięki któremu w Rosji już nie ma tego ustroju, a świat przestał być zagrożony nuklearną zimą?
EOT, zdecydowanie za duży offtop już się robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja sie tylko chcialem dowiedziec w jakim to bedzie wszystko ze sie tak wyraze jezyku?
nie kojarze takiego jak ''brak danych''...

p.s. wiem ze zwykla edycja jest po polsku ale nie implikuje to ze i ta bedzie takaz rowniez azali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam tak na wstępie.
Tym co maja jakieś dziwne opcje co do flagi ZSRR. To co sie wydarzyło i o czym piszecie to jest historia która jest ważna ale, w takim samym układzie do naszego kraju powinni mieć zakaz wstępu np. Niemcy, Rosjanie i można by było tu jeszcze wymienić co niektóre narodowości. Ale to było KIEDYŚ. A przeciwnikom flagi ZSRR proponuje prześledzić historie i fakty konfliktów wojskowych USA tych co miały miejsce jak i tych które obecnie trwają.
No i popatrzcie sobie na układy gospodarcze chociażby naszego kraju z USA.
Życzę miłej lektury.
Oczywiście zamówiona wersja z ZSRR.
Pozdro i do zobaczenia w czasie gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie - jeśli zamówię tutaj PREORDERA WiC to będę mógł zachować konto z gry w demie ?? Czy po zamówieniu preordera dostanę CD-KEY ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 19:24, zlt napisał:

Hej, mam pytanie - jeśli zamówię tutaj PREORDERA WiC to będę mógł zachować konto z gry w demie
??

Nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować