Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Gigabyte GeForce GTX 770, 4GB DDR5 ( 256 bit ), HDMI, DP, DVI, BOX

dobry wybór?
cena; 1850 zł z czego zaoszczędziłbym ok. 500 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2013 o 17:54, Niewiernus napisał:

Grafika dobra.
Na techplanet kupisz za 100zł mniej, w dodatku dostajesz grę.

Do siebie polecam Palit GeForce GTX 770 JetStream
http://cenowarka.pl/palit-geforce-gtx-770-jetstream-ne5x770h1042-1045j-a953270.html
http://pclab.pl/art52772-18.html


Ja muszę kupić tu, gdzie mi dadzą na raty i przyjmą w rozliczeniu poprzednią kartę u nich zakupioną ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2013 o 17:58, lis_23 napisał:

> Grafika dobra.
> Na techplanet kupisz za 100zł mniej, w dodatku dostajesz grę.
>
> Do siebie polecam Palit GeForce GTX 770 JetStream
> http://cenowarka.pl/palit-geforce-gtx-770-jetstream-ne5x770h1042-1045j-a953270.html

> http://pclab.pl/art52772-18.html

Ja muszę kupić tu, gdzie mi dadzą na raty i przyjmą w rozliczeniu poprzednią kartę u
nich zakupioną ;)


To nie lepiej opchać tego GTXa 570 na allegro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2013 o 18:01, KrzysztofT napisał:


To nie lepiej opchać tego GTXa 570 na allegro?


Chodzi o to, że jak zostawię tę kartę w rozliczeniu to będę miał niższą ratę za GTX 770, gdyż nie od ceny 1850 zł a od 1350 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Szczerze? Jak dotąd uważałem, że najcichsze, a przy tym najwydajniesze są kart Asusa. Teraz kupiłem MSI GTX760 TwinFrozr IV i jestem naprawdę mile zaskoczony. Jeśli cenisz ciszę, to weź MSI. Nie słychać jej nawet pod obciążeniem. A czy to GTX760, czy 770 różnicy zbytnio nie ma - chłodzenie jest takie samo... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2013 o 11:59, mrosi napisał:

/.../

Szczerze? Jak dotąd uważałem, że najcichsze, a przy tym najwydajniesze są kart Asusa.
Teraz kupiłem MSI GTX760 TwinFrozr IV i jestem naprawdę mile zaskoczony. Jeśli cenisz
ciszę, to weź MSI. Nie słychać jej nawet pod obciążeniem. A czy to GTX760, czy 770 różnicy
zbytnio nie ma - chłodzenie jest takie samo... ;)


Póki co, znalazłem tylko dwie wersje GTX 770 4GB - za ok. 2200 zł i tą - zobaczymy, jak to będzie wyglądać za trzy, cztery miesiące / gdyż dopiero wtedy zamierzam zmienić grafikę /.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z kartą graficzną. Kupiłem na allegro kartę GeForce 8800 GT. Karta po dwóch tygodniach uległa awarii, wyskoczyły mi na ekranie kreseczki. Słyszałem że można to naprawić przy pomocy piekarnika. Czy jest to w ogólę możliwe ? Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2013 o 11:40, White_Eagle napisał:

Mam problem z kartą graficzną. Kupiłem na allegro kartę GeForce 8800 GT. Karta po dwóch
tygodniach uległa awarii, wyskoczyły mi na ekranie kreseczki. Słyszałem że można to naprawić
przy pomocy piekarnika. Czy jest to w ogólę możliwe ? Proszę o pomoc.


Piekarnik to duże ryzyko, choć przy kartach z serii 8xxx i w dół często działa :) [przynajmniej ja tak naprawiłem starego 7300GT]. Nie będę podawał linków, wujek Google bez problemu pomoże.

Zanim jednak wrzucisz kartę do piekarnika [lepiej robić to w ostateczności, bo łatwo ją.. ''przypiec''..] zdejmij z niej chłodzenie i uruchom kilka razy kompa. Czemu? Żeby rdzeń się nagrzał. W ten sposób można usunąć zimne luty z rdzenia [naprawiam w ten sposób swojego 460GTX od jakichś dwóch miechów]. Metoda bezpieczniejsza bo w razie osiągnięcia krytycznej temperatury komp się sam resetuje unikając uszkodzeń. A robiąc to kilkukrotnie, raz za razem, jest spora szansa że usuniesz usterkę [no chyba że zimne luty pojawiły się gdzie indziej niż w rdzeniu - wtedy tylko piekarnik albo oddanie karty do specjalisty do naprawy - gdzieś, kiedyś czytałem, że są ludzie zajmujący się takimi rzeczami - jednak nie jest to potwierdzone info].

PS. Nie zapomnij zaopatrzyć się w pastę termoprzewodzącą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2013 o 11:40, White_Eagle napisał:

Mam problem z kartą graficzną. Kupiłem na allegro kartę GeForce 8800 GT. Karta po dwóch
tygodniach uległa awarii, wyskoczyły mi na ekranie kreseczki. Słyszałem że można to naprawić
przy pomocy piekarnika. Czy jest to w ogólę możliwe ? Proszę o pomoc.


Ze swojego doświadczenia mogę doradzić rebaling kart w piekraniku tylko tych co mają artefakty.
Istnieje szansa że się powiedzie nawet dość spora. Od 6 - 8 minut się to wygrzewa w elektrycznym piekarniku bez obiegu. Potem na brytfance się odstawia w przystępne miejsce do schłodzenia, broń boże lodówka, najlepiej parapet. Natomiast inne usterki jak brak obrazu, zwiechy, bluscreeny, wadliwe zasilanie nie pomoże piekarnik. Jak jest uwalona sekcja to niestety ale jest to już inny dział naprawy i generalnie nieopłacalny.
Wiem coś o tym bo chciałem na tym zarabiać kupując uszkodzone grafiki na alllegro, w łatwy sposób je naprawiać i drożej sprzedawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do ilu stopni temperatura grafiki podczas gry jest dopuszczalna? - do 80 stopni c?

zakupiłem dziś " Company of Heroes 2 ", ustawiłem na maxa i pograłem ok. 30 min:
temperatura - 75 stopni c
wentylator wieje jak szalony
zasilacz gorący jak piec

cóż, teraz obawiam się ponownie uruchomić tę grę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy od kart graficznej, ale myślę że nawet 90°C powinno większość kart wytrzymywać a podane przez ciebie 75°C nie jest niczym przerażającym zwłaszcza przy panujących teraz temperaturach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2013 o 23:05, pawbuk napisał:

A jaka temperatura w pokoju? :D Jeśli ponad 30 stopni to nie ma co się dziwić :D

Niestety, termometru brak, ale pomimo otwartego okna i wiatraka na full, nawet o tej porze jest gorąc ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety tak samo

Dnia 28.07.2013 o 23:09, lis_23 napisał:

Niestety, termometru brak, ale pomimo otwartego okna i wiatraka na full, nawet o tej
porze jest gorąc ...


Wiatrak niestety nie chłodzi powietrza, tylko wprawia je w ruch ;)
Myślę nad jakimś mobilnym klimatyzatorem do pokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2013 o 23:09, lis_23 napisał:

Niestety, termometru brak, ale pomimo otwartego okna i wiatraka na full, nawet o tej
porze jest gorąc ...


No i masz przyczynę dlaczego podzespoły są tak gorące :D U mnie w idle procesor ma ponad 40 stopni, a zazwyczaj jego temperatura nie przekracza 30 stopni :D Trzeba poczekać kiedy zrobi się trochę chłodniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2013 o 22:43, Cierpik182 napisał:

PS. Nie zapomnij zaopatrzyć się w pastę termoprzewodzącą :)


Ta pasta musi być jakaś specjalna czy to wszystko jedno ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2013 o 22:38, lis_23 napisał:

Do ilu stopni temperatura grafiki podczas gry jest dopuszczalna? - do 80 stopni c?

zakupiłem dziś " Company of Heroes 2 ", ustawiłem na maxa i pograłem ok. 30 min:
temperatura - 75 stopni c
wentylator wieje jak szalony
zasilacz gorący jak piec

Jest lato, czego się spodziewasz ? Że będą chłodne ?
Normalna temperatura. Ja mam na swojej 85 i wszystko jest cacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2013 o 09:06, White_Eagle napisał:

> PS. Nie zapomnij zaopatrzyć się w pastę termoprzewodzącą :)

Ta pasta musi być jakaś specjalna czy to wszystko jedno ?

Najzwyjklejsza za 10 zl. W większosci sklepach komputerowych mają na akcesoriach. Taka mała tubka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować