Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

RobeN, a jakie sterowniki polecasz do Ati Radeon 9550 256 128 bit, 250 mhz, jeszcze nie podkręcana karta ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2006 o 14:11, WorldWar3PL napisał:

RobeN, a jakie sterowniki polecasz do Ati Radeon 9550 256 128 bit, 250 mhz, jeszcze nie podkręcana
karta ? :)


Do Radeonów nie polecam, bo się nie znam na ATi => tutaj popytaj Olamagato czy innym posiadaczy ATi.
Jedyną rzecz, którą mogę powiedzieć, to to iż nie polecam wersji z rozbudowanym ControlPanel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co polecacie zamiast mojego GF FX 5200?? cena do 150 zł ale to juz max bo z kasa u mnie bardzo marnie...;/ Mogą być linki z allegro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2006 o 16:47, czapla56 napisał:

A co polecacie zamiast mojego GF FX 5200?? cena do 150 zł ale to juz max bo z kasa u mnie bardzo
marnie...;/ Mogą być linki z allegro...


niestety, ale 150zl to bardzo malo patrzac na ceny dzisiejszych kart. jedyne co mozesz kupic to jakiegos uzywanego GeForce3 Titanium 500. ale to naprawde bedzie nikly wzrost wydajnosci, a trzeba brac rowniez pod uwage ze seria 3 nie obsluguje DX9.0 ktory jest juz w kazdej grze. fx5200 w sumei tez, ale to juz inna historia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2006 o 00:56, RobeN napisał:

> /.../
A później dopiero od karty, ale jakieś starsze. Do 5200 myślę, że seria 61.XY-69.XY byłaby
najlepsza.

Poradziłem sobie jakoś. Ten "goły" Windows po formacie, nie był taki całkiem goły. Dopiero jak Fdiskiem zlikwidowałem partycję i założyłem nową to instalator Win98 porządnie sformatował dysk i wtedy sterowniki na gołego Windowsa weszły. Wgrałem 81.98 forceware i, odpukać, wszystko chodzi. Teraz mam komputer do nauki ;)
No i nauczyłem się czytać instrukcje, nie znam angielskiego, ale zrozumiałem, żeby wgrać sterowniki do karty sieciowej trzeba mieć dyskietkę w stacji a płytę z Win98 w napędzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2006 o 14:11, WorldWar3PL napisał:

RobeN, a jakie sterowniki polecasz do Ati Radeon 9550 256 128 bit, 250 mhz, jeszcze nie podkręcana
karta ? :)

Zależy od wersji systemu operacyjnego.
Mogę Ci podać najlepiej chodzące numerki Catalystów od najstarszego:
3.8, 4.11, 5.2, najnowszy. Pierwszy numerek to rok wydania, drugi to miesiąc.
Pierwsze dwa należy brać pod uwagę głównie na Win9x/Me.
O ile się da nie brać wersji z ATI Control Center, a tylko wersje podzielone na 2-3 kawałki dla posiadaczy łącz low-band (wolnych, np. modem). Te wersje nie mają ogromnego panelu kontrolnego, który jest tylko wodotryskiem. Na dodatek wymaga osobnej instalacji biblioteki .NET (dotnet).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2006 o 18:35, rafal1310 napisał:

czy GeFORCE winfast PX6800LE 256mb to dobra karta??

Zależy od ceny i dla kogo.
Jest to karta słabo modowalna (zwykle maks. do 6800), ma wrzucone nie dość, że pamięci DDR zamiast GDDR3, to jeszcze o zmniejszonej prędkości, podkręcalność też nie najlepsza właśnie z powodu słabych pamięci. Dzisiaj taka karta powinna być warta ok. 450-550 zł. Niestety w sklapach (równiez internetowych) jej ceny są zawyżone (marketing? producent?). Nie jest to karta, którą warto specjalnie kupować jezeli można poczekać. Jest obecnie kupowana gdyż jest to najtańsza karta 256-bit z 8 potokami pikseli i 256 MB ram - ale to wcale nie przekłada się na funkcjonalność w przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.02.2006 o 16:58, Archaon2 napisał:

a trzeba brac rowniez pod uwage ze seria 3 nie obsluguje DX9.0 ktory jest juz w kazdej grze.
fx5200 w sumei tez, ale to juz inna historia...

moj FX5200 ma obsluge DX9.0 wszedzie poza tym tak pisze i nawet jak sprawdzalem kompa programem Everest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2006 o 19:55, czapla56 napisał:

moj FX5200 ma obsluge DX9.0 wszedzie poza tym tak pisze i nawet jak sprawdzalem kompa programem Everest

Mniej więcej tak jak to, że FX5900 miał 8 potoków pikseli (co okazało się kłamstwem Nvidii).
Koledze chodziło o to, że pełna obsługa DX9 formalnie jest, ale żeby z niej skorzystać, to musisz realnie kupić inną kartę (obsługa częsci funkcji z DX9 jest katastrofalnie wolna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2006 o 20:10, czapla56 napisał:

A tak wogóle to jaka karte polecacie?? bo chyba bede kase musial zbierac...://


bardzo fajna pozycja jest Geforce 7300GS za ok 220zl. z tym ze jest on poki co tylko na PCI-E.
na AGP moge polecic ci GeForce''a 6200. po odpowiednim zmodowaniu go mozna nim dogonic lepsze karty 6600. a kosztuje ok 200zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie coś za taką cenę ?!?!?! Ja kupiłem Ati Radeon 9550 256 128 bit za 300 zł, a za 200 można miec 6600 ?! Oczywiście po odpowiednim zmodowaniu 6200 .... Z tego co wiem na 6600 można pograć w CS:S z HDR włączonym i na pełnych ustawieniach graficznych... mniam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2006 o 19:40, Olamagato napisał:

(...) Te wersje nie mają ogromnego panelu kontrolnego,
który jest tylko wodotryskiem. Na dodatek wymaga osobnej instalacji biblioteki .NET (dotnet).


mhmmm... czy aby tylko wodotryskiem? czyms to poprzesz?

a co polecisz do X1800XT?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2006 o 21:11, boski PL_MODED napisał:

> Jedyną rzecz, którą mogę powiedzieć, to to iż nie polecam wersji z rozbudowanym ControlPanel.

dlaczego? sprecyzuj prosze...


Już Olamagato napisał:
"O ile się da nie brać wersji z ATI Control Center, a tylko wersje podzielone na 2-3 kawałki dla posiadaczy łącz low-band (wolnych, np. modem). Te wersje nie mają ogromnego panelu kontrolnego, który jest tylko wodotryskiem. Na dodatek wymaga osobnej instalacji biblioteki .NET (dotnet)."

Control Center zabiera duzo zasobów systemowych i ogólnie może i jest dobre dla osób, które mają 2GB RAM. Teoretycznie jest niepotrzebne, bo wszystko można i tak ustawić odpowiednio w wersji nie CCC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2006 o 21:28, RobeN napisał:

> > /.../ Te wersje nie mają ogromnego panelu kontrolnego,
który jest tylko wodotryskiem. /.../

Ten wodotrysk w dodatku przechwytuje literę "ć" i trzeba każdorazowo, żeby coś napisać, wywołać ten panel i odznaczyć w nim opcję, która i tak wraca po restarcie. Miałem i wyrzuciłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>mhmmm... czy aby tylko wodotryskiem? czyms to poprzesz?
Tak. Sterownik grafiki nie potrzebuje w ogóle panelu ustawień jeżeli jest napisany idealnie - czyli rozpoznaje ustawienia każdej gry.
Ustawienie są potrzebne do częściowego "oszukiwania" gier i uzyskiwania dzięki temu albo lepszego obrazu, albo wydajności, albo kompromisu. PRzydatny jest też w grach, których autorzy "nie popisali" się dbałością o pracę na różnych kartach graficznych w ramach interfejsu DX lub OpenGL (czyli gier napisanych pod jednego producenta i/lub model karty).

Poza ustawieniami demo jakości grafiki w panelu, to tylko wodotrysk - tym bardziej, że coraz więcej gier oferuje w ekranie startowym próbkę obrazu i dźwięku z gry i w środowisku gry co pozwala dokładnie ustawić opcje graficzne jeszcze przed zaczęciem grania.

Dnia 26.02.2006 o 21:14, boski PL_MODED napisał:

a co polecisz do X1800XT?

Najnowsze wersje sterowników. Są one własnie w fazie ulepszania i poprawiania - jeszcze jakiś czas tak będzie bo to karta bardzo świeża. Oczywiście jeżeli okaże się, że po wgraniu kolejnej wersji w jakiejś grze coś działa gorzej/inaczej, to nalezy przywrócić poprzednią, aż w kolejnej edycji nie zostanie to naprawione (można śledzic co zostało poprawione).
Przykładem takego permanentnego kopania sterowników była gra KotOR, gdzie kolejny nowy sterownik przestawał prawidłowo działać z grą, potem było to zauważane, w kolejnym było to naprawiane i tak kilka razy przez dwa lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować