Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

"S" daje sobie spokój ze wsteczną kompatybilnością

95 postów w tym temacie

Jedno jest pewne PC zawsze miały swój rynek gier, a teraz w dobie internetu powoli zaczynają znowu górować, po "7-miu latach chudych" Kto nie wierzy niech spojrzy na statystyki, w 2000 roku wróżono upadek PC( i koniec świata:)), a teraz maszynki od dwóch lat idą w statystykach sprzedaży do góry, że hoho:D A tytułów coraz więcej. Wystarczy też spojrzeć na zapowiedzi przedświąteczne na PC i porównać do tytułów konsolowych. Moim zdaniem tylko X-box może obecnie być tak smacznym kąskiem jak PC. Nie wspominam tu już nawet o MMORPG bo na tym polu to konsole rynku nie mają prawie wcale. Niektórzy fani konsol żyją jeszcze pamięcią o starych dobrych czasach. Obudźcie się koledzy i koleżanki, jeśli nie x-box to upgrade kompa was czeka:D No i co mnie cieszy x-box lubi się dzielić z PC swoimi tytułami i na odwrót:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brawa dl SONY za odwage. Powiedzcie se sami ile graliście ma PS3 czy X360 w gry last gen, bo ja raz aby zobaczyć jak wygląda. NIe poto kupuję konsole za 2000zł aby grać w gry z poprzedniej generacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie na allegro kupilem wczoraj byla jakas okazja firmy BEIKO nowa konsola starter pack 1950 zl jakies 45 egzemplarzy poszlo w jeden dzien:D Dobrze ze sie zalapalem i wam tez radze teraz kupic bo tez se moze w jakies gierki z ps2 pogram ale jeszcze niewiem najbardziej mnie interesuja te na ps3 a nie na ps2 , ale ze nigdy zadnej konsoli nie mialem a ps3 jest moja pierwsza wiec...i uwazam ze lepiej kupic ps3 niz x360 biblioteka gier bedzie sie dopiero powiekszac tak jak to bylo z ps2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2007 o 15:23, Sita napisał:

Brawa dl SONY za odwage. Powiedzcie se sami ile graliście ma PS3 czy X360 w gry last gen, bo
ja raz aby zobaczyć jak wygląda. NIe poto kupuję konsole za 2000zł aby grać w gry z poprzedniej
generacji.

może dlatego, że za bardzo nie ma w co na ps3 grać :D a gier z ps2 są całe tony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaiste bardzo ciekawym jest fakt, że większość ludzi narzekała na cenę PS3, a konkurencja ''śmiała się'', że Sony zaproponowało graczom coś co przez parę lat jeszcze nie będzie można w pełni wykorzystać, a teraz kiedy Sony wypuszcza tańsze modele (w sumie na życzenie tych co krzyczeli, że za drogie) to nagle wszyscy twierdzą, że firma jest zła, okropna i ''wciskają biedną wersję''.

Poza tym może ja i jestem ślepy, ale gdzie pisze, że porzucili wsteczną kompatybilność? Bo przeszukałem na szybkiego oficjalne strony PS polską, angielską i amerykańską - ani słowa... na amerykańskiej stronie Soniaka też nigdzie nie pisze, że niby mają porzucić, a nawet nadal jest wymieniona jako jedna z ''zalet'' konsolki...
W sumie zresztą to, że teraz zrezygnowali nie znaczy, że emulacja sprzętowa PS 2 zostanie ''skasowana'', co najwyżej nie będzie się rozwijać <=> gry które chodziły z PS2 na PS3 nadal będą chodzić ^^
Szczęśliwcom z czasów, gdy kupili PS3 z ''bebechami'' z PS2 i tak wszystko będzie chodzić (w pierwszych PS3 ponoć wstawiali chipy i z PS2 i PS3, by wsteczna kompatybilność była, że tak powiem, idealna).

Z drugiej strony informacje może potwierdzać fakt, że stronka z kompatybilnością gier PS i PS2 na PS3 nie jest updatowana od softu 1.80 (1.93 jest teraz), więc to może być tylko ''spóźnione'' oficjalne zawiadomienie ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A tytułów coraz więcej. Wystarczy też spojrzeć na zapowiedzi przedświąteczne na PC

Z czego większość zapowiedziana jako mega-super-i-w ogóle hity które prócz niezłej grafiki niewiele mają do zaoferowania. Mi jednak wydaje sie że tych gier jest mniej bo i tych co je robią jest coraz mniej (albo się łączą w jedną firmę albo bankrutują). No i po recenzjach w gazetach to widać, w takim p. CDA recenzji było przynajmniej 25 teraz np. w ostatnim numerze jest ich 13.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to krok nie tyle zły, co dziwny. Bądźmy szczerzy, jaki % ceny PS3 stanowi zachowanie kompatybilności z poprzedniczkami? Czy przypadkiem ktoś tu nie szuka desperacko oszczędności wszędzie, gdzie tylko się da?

Proponuję, by kolejny news o dziwacznych posunięciach Sony zaczynał się mniej-więcej tak: "Jak donosi rzecznik Ministerstwa Dziwnych Kroków, ..." ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze ms nie wpadl na tak durny pomysl... co ja bym zrobil bez seri gta fabla czy jade empire na mojego xklocka 360...
A dlaczego na 360 gram w gry ktore byly na 1?? Bo nigdy niemailem pierwszego xklocka...
I dla tego tez rezygnuje z zakupu ps3. NIe mialem ps2 a jest sporo gier w ktore bym zagral... no coz niezagram w nie nigdy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krok moim zdaniem wybitnie dziwaczny... Przy tak oszałamiającej ilości gier dostępnych na PS2 wyrzucenie wstecznej kompatybilności z "trójki" jest sprawą absurdalną - czyżby Sony rzeczywiście musiało ciąć koszta absolutnie wszędzie gdzie popadnie? Czy może to nowy chwyt marketingowy, służący wyprzedaniu jak największej ilości PS2? Trudno powiedzieć... W każdym razie coś zaczyna chyba być na rzeczy, że Sony i PS3 mają problem, tylko że ''gigant'' jeszcze się oficjalnie do niczego nie przyznał... Pożyjemy, zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nie ma co się pienić. Ktoś kto kupił sobie PS3 z pewnością na niedobór kasy nie narzeka, wiec co mu tam zakup jakiegoś antyka? Z resztą pewnie i tak takowego posiada. Wsteczna kompatybilność PS2 miała jeszcze sens, ale ciagnąć to w trzeciej generacji to już nie jest żadna wyższa konieczność. Jednak Jeśli np. gry z PS3 nie będą kompatybilne na PS4 to już jest jednak przegiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2007 o 16:45, Kifa napisał:

Krok moim zdaniem wybitnie dziwaczny... Przy tak oszałamiającej ilości gier dostępnych na PS2
wyrzucenie wstecznej kompatybilności z "trójki" jest sprawą absurdalną - czyżby Sony rzeczywiście
musiało ciąć koszta absolutnie wszędzie gdzie popadnie? Czy może to nowy chwyt marketingowy,
służący wyprzedaniu jak największej ilości PS2?


Oniżyć cenę można, nie wycinając kompatybilności, zwłaszcza, że gry PS-a ma obsługiwać - IMO po prostu głupota ciołów z działu sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma wstecznej kompatybilności to po co kupowałem tego Midnight Cluba Dub Edition Remix i Need For Speed Collektor Edition. Oba czekają na PS3 i są ładne nierozpakowane z folii, a tu co.. (...wno). Szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować