Zaloguj się, aby obserwować  
YOUlia

Leworęczni gramowicze - łączcie się!

306 postów w tym temacie

Jedyne, co potrafię robić prawą ręką, to obsługiwać myszkę, do wszystkiego innego muszę używać lewej. ;p
A taka ciekawostka, mój tata jest oburęczny, tj. wszystko, absolutnie wszystko może robić zarówno lewą, jak i prawą ręką. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2009 o 22:04, Arande napisał:


A taka ciekawostka, mój tata jest oburęczny, tj. wszystko, absolutnie wszystko może robić
zarówno lewą, jak i prawą ręką. ;]



Mój ojciec także jest oburęczny, ale tylko dlatego, że kiedyś siłą kazano leworęcznym pisać prawą ręką. Dobrze, że te czasy minęły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem prawie całkowicie prawostronny. Lewą rękę wykorzystuję tylko, tu będę ordynarny, do podcierania tyłka i... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2009 o 22:31, Phobeus napisał:

Lewą rękę wykorzystuję tylko, tu będę ordynarny,
do podcierania tyłka i... ;]


Pamiętaj, żeby zmieniać co jakiś czas xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2009 o 22:37, The_Deker_10 napisał:

Leworęczni od praworęcznych niczym się nie różnią są tacy sami :P


Nie mogą być tacy sami bo u leworęcznych prawa półkula mózgu jest dominująca , a prawa półkula mózgu zajmuje się innymi rzeczami niż lewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2009 o 22:37, The_Deker_10 napisał:

Leworęczni od praworęcznych niczym się nie różnią są tacy sami :P


A ja slyszalem w jakims programie, podajze na Discovery ze praworeczni zyja 7 lat dluzej, czy to prawda to ja nie mam pojecia ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2009 o 22:37, The_Deker_10 napisał:

Leworęczni od praworęcznych niczym się nie różnią są tacy sami :P


Niee, są spore różnice. Pierwsza to wcześniej wspomniane kwestie wychowawcze oduczające posługiwania się lewą ręką i w konsekwencji uczące oburęczności (praworęczni do jednoręcznych czynności generalnie używają tylko prawej ręki), druga to praworęczność jako przystosowanie ewolucyjne homo sapiens recens do używania lewej półkuli mózgu przy czynnościach fizycznych - w przypadku leworęcznych można to porównać do uczenia papugi mowy. Zmuszamy ją do innego sposobu korzystania ze swojego mózgu, podobnie leworęczni uczą się go wykorzystywać inaczej, z możliwością zwiększenia jego funkcjonalności. Taka opcja tworzy albo świetny kompromis (lewo lub oburęczność), albo niestety nie tworzy nic (leworęczne fajtłapy :P). Stąd stwierdzenie, że wielu wybitnych ludzi to osoby leworęczne. W moim przekonaniu osoba leworęczna może stać się tylko kimś wyjątkowym lub totalną fleją (jak np. mój młodszy braciszek). Prawdopodobnie to kwestia samozaparcia w dążeniu do doskonałości :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jem i piszę lewą ręką,
ale np. wycinam, wbijam gwoździe (trzymam młotek) i w ogóle cała reszta oprócz jedzenia i pisania - prawą ręką. Myszkę też trzymam w prawej.

to się nadaję ;) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2009 o 23:10, moonman napisał:

jem i piszę lewą ręką,
ale np. wycinam, wbijam gwoździe (trzymam młotek) i w ogóle cała reszta oprócz jedzenia
i pisania - prawą ręką. Myszkę też trzymam w prawej.
to się nadaję ;) ?

Pewnie. Ja też tak mam. A na pewno jestem leworęcznym i zasadniczo lewokopnym.

Dzięki temu zjawisku możesz bez problemu masować czyjąś pierś i jednocześnie klepać ją po tyłeczku. ;-)
Można też jednocześnie strzelać z dwóch pistoletów w dwa różne cele.
Można długo iść w pustynnym terenie po prostej jako że obie nogi równomiernie odpychają się od gruntu i ich zbaczanie z toru wzajemnie się eliminuje.
Praworęczni nie mają żadnych szans...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ev1l_on3---> Hmn no jednak i masz racje u praworęcznych wygląda to rzeczywiście inaczej niż u leworęcznych...

kur0--->Nie to chyba nie prawda :P

Cóż to teraz już wiem co i jak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serio? Jest takie święto?! :D Ja prawą ręką obsługuję myszkę tylko. Reszta - lewą. Nikt z tego powodu mnie nie drażni, ale wiem, jak było kiedyś :( Ale pismo to mam brzydkie jak... i nie jestem w stanie tego poprawić. :C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2009 o 03:11, Olamagato napisał:

Dzięki temu zjawisku możesz bez problemu masować czyjąś pierś i jednocześnie klepać ją
po tyłeczku. ;-)

Hhahahaah! No i tym stwierdzeniem utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że powinienem być dumny z bycia leworęcznym z ukierunkowaniem na oburęczność xD .

A tak w ogóle to ja mam coś takiego, że co zrobię pierwszy raz daną ręką to mi tak zostaje. Tzn. piszę lewą i inaczej nie potrafię mimo, że kiedyś lata świetlne temu, próbowano mnie tego oduczyć. Jestem prawonożny, na gitarze grałem trochę tak, trochę tak, ale w końcu zostałem przy prawej i jeszcze parę innych rzeczy charakterystycznych wykonuję prawą ręką.

Ogólnie to gdzieś ostatnio czytałem, że ludzie leworęczni są uzdolnieni plastycznie, muzycznie lub matematycznie. No już sporo lat czekam, aż mi się któryś z tych talentów objawi i nic ;p .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2009 o 12:36, MKRaven napisał:

Tzn. piszę lewą i inaczej nie potrafię mimo, że kiedyś lata świetlne temu, próbowano mnie tego oduczyć.


Jak chyba każdego lewusa. Jednych nawraca rodzina, innych (przynajmniej kiedyś) nauczyciele. Walkę o prawą rękę w moim przypadku stoczył dziadek, ale poległ. Częściowo udało mu się z moim bratem, który używa rąk mniej-więcej fifti-fifti, przy czym skłonność do pięknego pisma jest przy obu łapach wybitnie dyskretna. ; )
Obecnie chyba nikt już sobie nie zawraca tym głowy.

O tym całym dniu mańkutów też w Trójce dzisiaj słyszałem, ale więcej było o naklejkach "Jeśli jadę za szybko, zadzwoń do mojego szefa: xxx xxx xxx". : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O kurde, zapomniałem że to dziś. ;-) A tak na serio to owszem, jestem leworęczny, nigdy się z tego nie "leczyłem" ani nikt mi moich "lewych" preferencji nie chciał zmieniać bo i po co? To tylko krzywdzi dzieciaka, jak mu tak wygodniej to po kiego grzyba go na siłę zmuszać do używania prawej ręki? No właśnie ... ja tam się cieszę i jestem poniekąd dumny, że jestem w takiej nielicznej [ w stosunku do "prawych" grupie ]. ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2009 o 12:27, RazorBMW napisał:

Serio? Jest takie święto?! :D Ja prawą ręką obsługuję myszkę tylko. Reszta - lewą. Nikt
z tego powodu mnie nie drażni, ale wiem, jak było kiedyś :( Ale pismo to mam brzydkie
jak... i nie jestem w stanie tego poprawić. :C

hehe mam to samo, też leworęczny , też myszka tylko prawą, i pismo mam "piękne" tak że jak nie piszę drukowanymi to wygląda to jakoś tak... |\\\\//////\\/\/\/\/\\\\//||| tylko bardziej zakrzywione :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do tego jakże szlachetnego i licznego grona. Jakieś 99% czynności wykonuję lewą ręką. Prawa służy mi przede wszystkim do operowania myszką i trzymania papieru toaletowego w wiadomym celu. Łączmy się w tym szlachetnym gronie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2009 o 19:22, NikiNicoo napisał:

Prawa służy mi przede wszystkim do operowania myszką i trzymania papieru toaletowego
w wiadomym celu. Łączmy się w tym szlachetnym gronie xD

I tym pięknym akcentem podsumujmy zdolności manualne praworęcznych :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować