Zaloguj się, aby obserwować  
YOUlia

Leworęczni gramowicze - łączcie się!

306 postów w tym temacie

Dnia 16.04.2008 o 22:16, Nertis napisał:

I tu właśnie o to chodzi. Jeśli choć raz jako dziecko użyjesz jakiejś ręki (w tym wypadku
lewej) to ona jest tą ręką dominującą ,

jesteś pewien że to "działa" w ten sposób ??? :)
>chyba ,że rodzice będę chcieli to zmienić :P
no niestety ... większość ludzi już nie widzi nic złego w tym że dziecko przejawia skłonności do lewej ręki ale wciąż znajdą się ludzie którzy zawracają dziecko na złą drogę xD wbrew jej woli ... "bo będą się z ciebie śmieli w szkole" - no comments xD
>(ja

Dnia 16.04.2008 o 22:16, Nertis napisał:

ponoć jak byłem mały podawałem lewą rękę aby się przywitać

xD
>...niestety ten nawyk musiałem

Dnia 16.04.2008 o 22:16, Nertis napisał:

zmienić na prawą ;) ).

czasem tak bywa ;)

Dnia 16.04.2008 o 22:16, Nertis napisał:

A takie pytanie...czemu uważasz te określenie za obraźliwe? To powinno się obracać w
żart i to może pokazywać jacy jesteśmy wyjątkowi...w końcu to praworęczni nas tak nazywali
kiedyś ,bo się nas bali xD.

rozwaliłeś mnie tym tekstem ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2008 o 22:10, KŁEJK napisał:

mniej więcej jest to prawda ... więcej poczytaj na wikipedii lub w innych źródłach ...
:)


"Według naukowców, osoby leworęczne posiadają duże uzdolnienia matematyczna, plastyczne i muzyczne."
Hmm...czy to taka prawda to nie wiem.Kiedyś słyszałem ,że dzięki posługiwania się lepiej lewą stroną ciała też lepsza jest komunikacja między lewą półkulą mózgu z prawą (co równa się lepszej koncentracji.
Co do tych zdolności podchodziłbym sceptycznie...jedyne co z tego jest prawdą to to ,że rozumiem dość dobrze matematykę i nie mam z nią problemów ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2008 o 22:20, KŁEJK napisał:

jesteś pewien że to "działa" w ten sposób ??? :)


Jak już zauważyliśmy wypowiedź wcześniej nie zawsze jest tak...ale zazwyczaj ;).

Dnia 16.04.2008 o 22:20, KŁEJK napisał:

no niestety ... większość ludzi już nie widzi nic złego w tym że dziecko przejawia skłonności
do lewej ręki ale wciąż znajdą się ludzie którzy zawracają dziecko na złą drogę xD wbrew
jej woli ... "bo będą się z ciebie śmieli w szkole" - no comments xD


Kiedyś rozumiem ,że rodzice chcieli zmienić dzieci na prawą rękę...jak sobie pomyślę ,że leworęczni nie mogli zdawać matury to ściska mnie w żołądku O_o.

Dnia 16.04.2008 o 22:20, KŁEJK napisał:

xD


No co ;)?

Dnia 16.04.2008 o 22:20, KŁEJK napisał:

czasem tak bywa ;)


Z myszką podobnie było...uczono mnie odrazu na prawą i nie pozwalano mi jej dotykać lewą...i teraz używam myszki prawą i lewą (lol? xD).

Dnia 16.04.2008 o 22:20, KŁEJK napisał:

rozwaliłeś mnie tym tekstem ;D


A wy tak nie uważacie?? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2008 o 22:24, Nertis napisał:

"Według naukowców, osoby leworęczne posiadają duże uzdolnienia matematyczna, plastyczne
i muzyczne."
Hmm...czy to taka prawda to nie wiem.Kiedyś słyszałem ,że dzięki posługiwania się lepiej
lewą stroną ciała też lepsza jest komunikacja między lewą półkulą mózgu z prawą (co równa
się lepszej koncentracji.

Sporo znanych osób: politycy, pisarze, malarze, pisarze, wynalazcy itp. było leworęcznych i byli w swych profesjach geniuszami ale ja też nie wiązałbym wielkich zdolności z leworęcznością ... a może ;P, w każdym razie miło wiedzieć że jest się w tak zacnym gronie ;D.

Dnia 16.04.2008 o 22:24, Nertis napisał:

Co do tych zdolności podchodziłbym sceptycznie...jedyne co z tego jest prawdą to to ,że
rozumiem dość dobrze matematykę i nie mam z nią problemów ;).

Ja za to z matmy i ogólnie ścisłych przedmiotów cienko przędłem ale za to z humanistycznych czy języków obcych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2008 o 22:28, Nertis napisał:

> no niestety ... większość ludzi już nie widzi nic złego w tym że dziecko przejawia
skłonności
> do lewej ręki ale wciąż znajdą się ludzie którzy zawracają dziecko na złą drogę
xD wbrew
> jej woli ... "bo będą się z ciebie śmieli w szkole" - no comments xD

Kiedyś rozumiem ,że rodzice chcieli zmienić dzieci na prawą rękę...jak sobie pomyślę
,że leworęczni nie mogli zdawać matury to ściska mnie w żołądku O_o.

Hę ... ?! WTF ? Pierwsze słyszę ... możesz wyjaśnić sprawę bo brzmi nieco ... idiotycznie :D. Zakaz matury ? ROTFL.

Dnia 16.04.2008 o 22:28, Nertis napisał:

> xD

No co ;)?

Nic. :). Śmieszne to było ale chyba to każdy z "nas" przechodził xD

Dnia 16.04.2008 o 22:28, Nertis napisał:

Z myszką podobnie było...uczono mnie odrazu na prawą i nie pozwalano mi jej dotykać lewą...i
teraz używam myszki prawą i lewą (lol? xD).

co do myszek ... ja tylko lewą ręką używam i zawsze jak po kimś zasiadam do kompa to niezwykle mnie mierzi że muszę przestawiać myszkę i podkładkę xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2008 o 22:29, KŁEJK napisał:

Sporo znanych osób:


Taaa...nieśli mnie pamięć nie myli wśród tych zacnych ludzi znajduje się Lenin ,Stalin i Hitler (z Hitlerem jednak nie jestem pewien)...oni mieli naprawdę umiejętności których jednak teraz ja nie potrzebuje O_o. To kiedyś zawsze ziomki dla żartu o nich mi mówili...ale ja potem tak to przekabaciłem ,że wychodziło na to ,że oni są z tego tytułu moimi podwładnymi (lol? xD).

Dnia 16.04.2008 o 22:29, KŁEJK napisał:

Ja za to z matmy i ogólnie ścisłych przedmiotów cienko przędłem ale za to z humanistycznych
czy języków obcych :)


Blee...ja języków obcych i humana nienawidzę (bleeee). Dla mnie tylko ścisłe wchodzą :P.Co najśmieszniejsze jest to ,że jestem w klasie bardziej skierowanej na przedmioty humanistyczne...a przenosić się nie mam zamiaru xP.

Dnia 16.04.2008 o 22:29, KŁEJK napisał:

Hę ... ?! WTF ? Pierwsze słyszę ... możesz wyjaśnić sprawę bo brzmi nieco ... idiotycznie :D. Zakaz matury ? ROTFL.


Kiedyś słyszałem ,że leworęcznych nie dopuszczano wogóle do pisania matur. Jak to dokładnie było to ja nie wiem :P. Ale wcześniej to były różne paranoje jak się jeszcze pisało piórami...dziennikiem po paluchach lewej ręki się dostawało ,itp. :/

Dnia 16.04.2008 o 22:29, KŁEJK napisał:

Nic. :). Śmieszne to było ale chyba to każdy z "nas" przechodził xD


Niby tak ;).

Dnia 16.04.2008 o 22:29, KŁEJK napisał:

co do myszek ... ja tylko lewą ręką używam i zawsze jak po kimś zasiadam do kompa to niezwykle mnie mierzi że muszę przestawiać myszkę i podkładkę xD.


U mnie w klasie jest taka osoba która zawsze sobie przekłada myszkę na lewą stronę...jak zawsze na kompa siadam po niej już nie zmieniam miejsca myszki ,bo to strata czasu już xP...chyba ,że gram w pasjansa ,bo jednak prawą ręką mam o kilka milisekund szybszą reakcje <lol2>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2008 o 22:42, Nertis napisał:

Taaa...nieśli mnie pamięć nie myli wśród tych zacnych ludzi znajduje się Lenin ,Stalin
i Hitler (z Hitlerem jednak nie jestem pewien)...oni mieli naprawdę umiejętności których
jednak teraz ja nie potrzebuje O_o.

a o nich to nie wiedziałem :D, ja z tego co pamiętam to chyba leworęczni byli A. Einstein, A. Christie, kilku malarzy, W. Churchill i kilku innych ... jak się mylę to poprawcie mnie i nie bijcie xD. Może kiedyś poszukam tych znanych osobistości i przepiszę tu na forum ...

Dnia 16.04.2008 o 22:42, Nertis napisał:

Blee...ja języków obcych i humana nienawidzę (bleeee).

ignorant xD ...
>Dla mnie tylko ścisłe wchodzą
buuuu .... :P

Dnia 16.04.2008 o 22:42, Nertis napisał:

:D. Zakaz matury ? ROTFL.

Kiedyś słyszałem ,że leworęcznych nie dopuszczano wogóle do pisania matur. Jak to dokładnie
było to ja nie wiem :P. Ale wcześniej to były różne paranoje jak się jeszcze pisało piórami...dziennikiem
po paluchach lewej ręki się dostawało ,itp. :/

Ano z tymi karami to prawda ale ten fake z maturami to niezły kwach ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki za 2 posty pod rząd ale znalazłem to na necie przed chwilką ;)

Sławni leworęczni muzycy to m.in. Ludwig van Beethoven, Niccolo Paganini, Robert Schumann, Jimmy Hendrix, Paul McCartney, Ringo Starr, Bob Dylan, David Bovie, George Michael i Sting. Do słynnych leworęcznych malarzy należą Leonardo da Vinci, Michał Anioł Buonarotti, Peter Paul Rubens, Rafael Santi i Henri de Toulouse-Lautrec. Natomiast wybitni leworęczni uczeni to m.in. Albert Einstein, fizjolog rosyjski Iwan P. Pawłow, filozof niemiecki Friedrich Nietzsche oraz teolog, filozof i muzykolog, laureat Pokojowej Nagrody Nobla Albert Schweitzer.

W historii ludzkości było też wielu leworęcznych wodzów i polityków, m.in. Aleksander Wielki, Juliusz Cezar, Napoleon Bonaparte, sir Winston Churchill, Benjamin Franklin, Gerald Ford (który wprowadził wiele usprawnień dla leworęcznych w Białym Domu), Jimmy Carter, Ronald Reagan, George Bush senior i Bill Clinton, książe Karol, książe Wiliam. Znani leworęczni sportowcy wykorzystują ten atut zdobywając medale: Pele, Diego Maradona, John McEnroe, Martina Navratilova, Monika Seles. Słynni aktorzy leworęczni to: Charlie Chaplin, Greta Garbo, Marilyn Monroe, Tom Cruise, Nicole Kidman, Robert de Niro, Whoopi Goldberg, Kim Basinger, Bruce Willis i Julia Roberts.

Leworęczni są także: Emila Krakowska, Krzysztof Penderecki (prowadząc orkiestrę, trzyma batutę w lewej ręce), Andrzej Wajda, Jerzy Pilch, Ewa Gawryluk, Andrzej Mleczko, Piotr Bikont, Agnieszka Wagner i Kaja Paschalska.


a tu link do ciekawego artykułu

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1515,wid,8632943,wiadomosc.html?ticaid=15b96&_ticrsn =3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2008 o 21:34, KŁEJK napisał:

PS. Mam nadzieję że nikt się nie oburzy że odkopuję takie stare tematy ;) ...


A gdzie tam... przecież każdy się cieszy jak zasiane przez niego plony dają owoce... czy.. jakoś tak ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2008 o 16:41, YOUlia napisał:

> PS. Mam nadzieję że nikt się nie oburzy że odkopuję takie stare tematy ;) ...

A gdzie tam... przecież każdy się cieszy jak zasiane przez niego plony dają owoce...
czy.. jakoś tak ;P


Tak samo jakoś wyszło ... chciałem założyć podobny temat ... wpisuję w szukajce ... i f**k ktoś mnie uprzedził :D, pozostało tylko się dopisać i liczyć na odzew :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam leworęcznych
Mańkut

W przeciwieństwie do Kłejka - myszkę chwytam prawą rączką - to chyba jedyna rzecz, na którą się przestawiłem. Po kilkunastu latach z kompem nie wyobrażam sobie myszki w lewej ręce:). A poza tym to rasowy ze mnie "left-handed".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2008 o 16:53, sheevmaster napisał:

witam leworęcznych
Mańkut

W przeciwieństwie do Kłejka - myszkę chwytam prawą rączką - to chyba jedyna rzecz, na
którą się przestawiłem. Po kilkunastu latach z kompem nie wyobrażam sobie myszki w lewej
ręce:). A poza tym to rasowy ze mnie "left-handed".


Witamy ... witamy :D, kolejny lewus ;) ... a ja sobie właśnie nie wyobrażam obsługiwać myszki lewą ręką ;D ... cóż ... widać dobrze że odkopałem wątek ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo, to prawą ręką nabijam Monster Kille w UT, więc nie jest z nią jeszcze tak źle, jak by się mogło wydawać :).

A poza tym to piszę lewą ręką, rzucam lewą ręką... A gram na gitarze prawą (na progach). Nie mogę mimo wszystko o sobie powiedzieć oburęczny, bo zwyczajnie mijałoby się to z prawdą. Co prawda i lewą i prawą wykorzystuję na miarę moich możliwości, ale np. nie rzucę dobrze prawą ręką i nie napiszę niczego na kartce (bynajmniej nie po polsku :D).

Pozdrawiam resztę mańkutów, podbijemy wkrótce cały świat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.07.2008 o 21:16, Wayzin napisał:

Pozdrawiam resztę mańkutów, podbijemy wkrótce cały świat!

No raczej że podbijemy świat!!! Jest nas mniej czyli jesteśmy bardziej wyjątkowi< marzy>.

A tak ogólnie to oprócz pisania, jedzenia łyżką czy widelcem lewą ręką to raczej wszystko robię prawą ręką. W siate atakuję tylko prawą ręką no tylko w tenisa ziemnego albo stołowego to rakieta w lewej dłoni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 21:32, Coxsik napisał:

No raczej że podbijemy świat!!! Jest nas mniej czyli jesteśmy bardziej wyjątkowi<
marzy>.

Podbić nie podbijemy ale nasza wyjątkowość zostanie z nami na zawsze ;D. A to że jest nas mało to prawda. Ale tak powinno być ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy robi wszystko jak się przyzwyczai, w sumie. Jak już wyrobi się tą lewą rękę to potem intuicyjnie do czego lepiej ją się używa, tak ją używamy. :P

Wyjątkowość - cóż, aż tak wiele jej nie ma, ale i tak dla otuchy zawsze będzie towarzyszyć z nami :) W sumie poza tym, że pisząc mam wiecznie ubrudzoną atramentem krawędź lewej ręki, nic nadzwyczajnego. Oprócz pytań "O, jesteś leworęczny?". :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem leworęczny.
Wy tu piszecie o tym, że rodzice zmuszają leworęcznych do stania się praworęcznymi, a ja miałem odwrotną sytuację.
W szkole do drugiej klasy wszystko robiłem prawą ręką, bo się bałem, że będą się ze mnie śmiać.

Chodziłem do 2klasy na reedukację, czasami się zdarzało, że tylko ja przychodziłem, wtedy czasami pan musiał na chwile wyjść, a ja pracowałem prawą ręką, a jak pana nie było, próbowałem zrobić jak najwięcej lewą ręką.

Dziś jako szóstoklasista, jestem jedną z dwóch osób w mojej klasie (jest nas razem 26) którzy są leworęczni.

Oto mój "Pamiętnik lewego":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem leworęczny, ale zostałem pewnego razu do tego zmuszony. Połamałem palec u prawej ręki i mi w gips dłoń wstawili. Musiałem sobie radzić. Na początku jest trudno, ale potem jakoś idzie. Najgorzej było jak podczas najważniejszego momentu w grze (strategia Earth 2160), gdy miałem zaznaczoną moją całą armię kliknąłem nie tak i musiałem wszystko robić od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnego pięknego dnia w szkole złamałem sobie palec u prawej ręki, gips, że nawet długopisu dobrze złapać nie mogłem:P I byłem skazany na miesiąc bycia leworęcznym. Nauczyłem się myszkę lewą ręką obsługiwać, ale dawałem radę grać tylko w Heroesy:P Gorzej było z pisaniem. Na początku strasznie bazgrałem, ale pod koniec miesiąca już moje pismo było dosyć ładne... Tak sobie myślę, że jak bym musiał, to bym się przestawił... xD

edit: o widzę że post wyżej podobna sytuacja.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować