Zaloguj się, aby obserwować  
YOUlia

Leworęczni gramowicze - łączcie się!

306 postów w tym temacie

Dnia 09.08.2008 o 17:14, kedzior141 napisał:

Pewnego pięknego dnia w szkole złamałem sobie palec u prawej ręki, gips, że nawet długopisu
dobrze złapać nie mogłem:P I byłem skazany na miesiąc bycia leworęcznym. Nauczyłem się
myszkę lewą ręką obsługiwać, ale dawałem radę grać tylko w Heroesy:P Gorzej było z pisaniem.
Na początku strasznie bazgrałem, ale pod koniec miesiąca już moje pismo było dosyć ładne...
Tak sobie myślę, że jak bym musiał, to bym się przestawił... xD

edit: o widzę że post wyżej podobna sytuacja.)


E tam ja jestem leworęczny ale myche obsługuje prawą ręką. Brzydko pisze ale mi to zwisa i wogóle nie widze w tym problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja lewą ręką pisze na klawiaturze :D. Ogólnie, moja lewa ręka jest sprawniejsza od prawej :) móglbym sie nauczyc pisac lewa reką, ale nie wiem ile czasu by mi to zajęło ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja także jestem leworęczny, ha i jestem z tego dumny:D. Myszkę jednak obsługuję prawą ręką, gdyż myszka jest tak skonstruowana aby używać jej prawą ręką. Chociaż są sklepy w których można kupić myszki, nożyczki dla leworęcznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czy jestem leworęczny, u mnie jest tak: pisze lewą ręka, ale tak nie za ładnie; jem prawą, kopię prawą ręką ale np. rzucam piłką tenisową lewą mi lepiej wychodzi, a myszkę obsługuje prawą to ja jestem leworęczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

rotfl, kopiesz prawą ręką? :P
imo- powinno się to oceniać na podstawie pisania, piszesz lewą- jesteś leworęczny. Przeważnie wtedy masz lewą rękę silniejszą i bardziej sprawną manualnie. To by się zgadzało z rzucaniem piłką tenisową, a jedzenia to można nauczyć druga ręką, filozofia to nie jest- kiedyś nawet na siłę próbowano dzieci przymuszać do jedzenia prawą reką sądząc, że to wykorzeni leworęczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2008 o 20:23, kitek0101 napisał:

A to prawda, że jak ktoś jest lewo/praworęczny i próbuje się go nauczyć pisać drugą ręką
to może to mieć jakieś poważne konsekwencje?


Podobno tak. Będzie wtedy mazgrał obiema rękami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2008 o 18:53, Lukas813 napisał:

Ja nie wiem czy jestem leworęczny, u mnie jest tak: pisze lewą ręka, ale tak nie za ładnie;
jem prawą, kopię prawą ręką ale np. rzucam piłką tenisową lewą mi lepiej wychodzi, a
myszkę obsługuje prawą to ja jestem leworęczny?


To oznacza, że jesteś leworęczny, ale tylko w pewnym stopniu. To się zdarza. Pamiętam, że ja miałam badanie, które stwierdzało, w ilu procentach jestem leworęczna - wyszło 100%. :P U ciebie pewnie wyszłoby trochę mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Leworęczny w 100% Prawą ręką nic nie napiszę, myszkę obsługuję lewą ręką. Tylko nożyczki wkładam do prawej. Przecięcie czegoś lewą to jest tortura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie poł życia starsi z niewiadomych przyczyn próbowlai przestawic na prawą rękę...efekt jest taki, że umiem prawą jeszcze mniej, niż w dzieciństwie (prawą tylko piszę). Pytanie- po co przestawia na inną rękę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2008 o 21:27, RWS napisał:

po co przestawia na inną rękę?

Kiedyś to było uważane za chorobę, coś złego, innego. Wiesz jak to bywało... ^^
Swoją drogą, mnie próbowała przestawiać siostra, bo to ona mnie pierwsza uczyła pisać. Pisała mi na kartce "aA bB" itd... ja pisałam lewą, ona mi długopis do prawej. Efekt był taki, że pisałam brzydko zarówno jedną jak i drugą ręką. Szczególne problemy miałam z literą "E", która napisana lewą ręką wychodziła... lustrzana. Gdyby nie złamanie prawej ręki w podstawówce (akurat jak szłam do 4. klasy, gdzie zaczynało się poważne wtedy pisanie) to nie wiem jakbym dziś pisała. Wychodzi ładnie piórem. Choć... miewam problem czasami i moje pismo jest czytelne tylko dla mnie. Chyba, że bym pisała baaardzo wolno :D No i też piszę niektóre litery lustrzane, albo łączenia niektórych liter np. "po", które w żadnym wypadku nie wyglądają jak normalne litery (choć ja wiem, co napisałam). Kiedyś mi tu ktoś pisał coś o dysleksji, ale sobie radzę i nauczyciele nie mają problemów z odczytaniem moich sprawdzianów. Prawą nie umiem napisać już nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja także jestem leworęczny ! Ale jak reszta mychę obsługuję prawą, i tak wychodzi pół na pół jem lewą ręką, tne chleb prawą, młotek prawą, piłke do metalu lewą, a najlepiej jak gram w kosza :P rzuty prawą a dwu takty tylko i wyłącznie z lewej ręki a kozłuję lepiej prawą, dziwy na tym świecie są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja jestem pure leworęczny, jako jedyny na roku u siebie, co niektórzy wykładowcy się dziwią ale ogólnie leworęczni wymiataja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem Leworęczny ale Strzelam z Airsoft guna z prawej ręki :D jak coś napiszę prawą to ma się wrażenie że piszę od tyłu :D przykład.

Lewa Terry
Prawa Yrret

Poza tym na prawym kciuku mam mini blizę od wypadku jednorazówki Gillate (czasem kolega z tego żartuje i nazywa mnie Scarfinger :D parodia Scarface i Goldfingera :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem leworęczny i jestem z tego dumny! w gruncie rzeczy jestesmy wybrani ! ale tez nie wszystko robie lewa np w bilarda jest badzo przydatne grac obiema rekami ja to umiem! nie musze brac krzyzaka zeby uderzyc ani cudowac z kijem za plecami xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak każdy bo chyba żaden leworęczny nie robi wszystko tylko lewą ręką i nogą.Ja na przykład tylko piszę jem i rysuję lewą ręką ,ale jeśli chodzi o sport to nie wiadomo czemu prawa ręka jest mocniejsza ,wiem bo gram dużo w siatkówkę i tylko prawą ręką mi wychodzi i też w piłce ręcznej .Niby mówią że leworęczni mają talent do rysowania ...u mnie tego nie widać :P.
Pozdr. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam siostrę leworęczną 6 letnią, co prawda na gram.pl nie pisze ale ostatnio z powodzeniem zacina w FC2 i to myszką z profilem dla praworęcznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować