Zaloguj się, aby obserwować  
Kawel

Assassin''s Creed PC - Temat ogólny

5802 postów w tym temacie

Dnia 10.05.2008 o 17:40, Mychaa napisał:

Jakoś ta historia z animusem mnie nie wciąga. Jak można było zepsuć tak świetny pomyśł
na grę tymi wstawkami z labolatorium?? Kiedy już zaczynam zapominać i się wciągać w grę
zostaję sprowadzony na ziemię :/. Skaczę z wspomnienia na wspomnienie blech, a tak się
fajnie zapowiadała ta gra. Momenty ze średniowiecza są naprawdę bardzo dobre, ale po
co te głupie wstawki z animusem??? Wszystko psują!

Dokładnie, tak jak wcześniej napisałem, mogliby postawić gracza w skórze asasyna i tam wyrobić faubłę (o "zdobywaniu rangi" czy coś), całkowicie poświęconą średniowieczu. Może owa fabuła nie byłaby wtedy taka "rozbudowana", ale na pewno potęgowałoby to klimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się zaczyna Assassina? Chodzi mi o to bo słyszałem że jesteś jakimś tam Amerykaninem i przy użyciu jakiejs maszyny wcielasz się w swojego przodka Altaira żeby coś odnaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 18:05, Skwarek pl napisał:

Dokładnie, tak jak wcześniej napisałem, mogliby postawić gracza w skórze asasyna i tam
wyrobić faubłę (o "zdobywaniu rangi" czy coś), całkowicie poświęconą średniowieczu. Może
owa fabuła nie byłaby wtedy taka "rozbudowana", ale na pewno potęgowałoby to klimat.


Może jakby planowali zrobić tylko 1 część Assasina to by było pure średniowiecze, ale zaplanowali chyba trylogię i myślę, że cały pomysł z przyszłością rozwinie skrzydła w kolejnych częściach. Mi osobiście bardzo się podoba fabuła.

SPOILER
Cały motyw z Fragmentem Edenu i resztą "boskich" przedmiotów jest IMHO przedni. I miło było przeczytać w pokoju konferencyjnym raport o tych innych przedmiotach z Tunguski na przykład ;P
SPOILER

Ale co racja to racja. O ile długofalowo Animus to dobry pomysł to rozpatrywany tylko w odniesieniu do 1 części gry wypada dość blado.

@Sareth14
To dobrze słyszałeś ^^ Z tym, że nie jest powiedziane czy to amerykanin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 18:12, Sareth14 napisał:

Jak się zaczyna Assassina? Chodzi mi o to bo słyszałem że jesteś jakimś tam Amerykaninem
i przy użyciu jakiejs maszyny wcielasz się w swojego przodka Altaira żeby coś odnaleźć.


Coś w tym stylu, ale nigdzie nie było mówione że to Amerykanin, ale na pewno znał angielski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2008 o 18:29, Satruss napisał:

Może jakby planowali zrobić tylko 1 część Assasina to by było pure średniowiecze, ale
zaplanowali chyba trylogię i myślę, że cały pomysł z przyszłością rozwinie skrzydła w
kolejnych częściach. Mi osobiście bardzo się podoba fabuła.

Skąd wiadomości o trylogii AC? To Twoje domysły czy wręcz pewne informacje? o_0
pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 19:19, fcbarca91 napisał:

Skąd wiadomości o trylogii AC? To Twoje domysły czy wręcz pewne informacje? o_0


Od samego początku było mówiono że AC to trylogia, nawet bodajże urodziwa Jade Raymond o tym mówiła w jednym z wywiadów/konferencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Recka z CDA 04/2008

"[...] - od początku zaplanowano jako trylogię - [...]

No i przecież Ubi ma za wysoką renomę żeby wypuścić pojedynczą grę (nie serię) z TAKIM zakończeniem jak AC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 19:23, Satruss napisał:

Recka z CDA 04/2008

"[...] - od początku zaplanowano jako trylogię - [...]

W takim razie być może w przyszłych częściach będzie ciekawiej...
Swoją droga narobiliście mi smaku tymi następnymi częściami ;] Nie wyobrażam sobie bardziej zwinniejszego Altaira niż dotychczasowy 0-O
pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Nie wyobrażam sobie bardziej

Dnia 10.05.2008 o 19:27, fcbarca91 napisał:

zwinniejszego Altaira niż dotychczasowy 0-O
pzdr.


Kto wie czy będzie choć tak zwinny jak teraz xD Dalsze części mogą ewoluować w stronę Hitmana, ale wątpię. Jak akcja będzie się rozgrywać w przyszłości to bohater (może Desmond? W końcu był powiązany z Asasynami) może otrzymać jakieś fajowe gadżety ^^.

Skoro już jestem w temacie to skrobnę coś o grze... Czytałem wiele opinii, że AC jest monotonny, ale zaryzykowałem i nie żałuję wydanej kasy. Zabijanie w tej grze to świetna zabawa (Hmmm :P). Nawet jazda po Królestwie na koniu jest świetna i wciągająca. Jedyne co mi się nie podobało to cienie na moim 8800GTS (640 MB)... Jakieś takie poszarpane w oddali i "wygładzane" dopiero jakieś 0,5 metra przez Altairem... Efekt dość obrzydliwy, ale przy ogromie grywalności jakoś mało uciążliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 17:57, dambialko napisał:

> Jakoś ta historia z animusem mnie nie wciąga. Jak można było zepsuć tak świetny
pomyśł
> na grę tymi wstawkami z labolatorium?? Kiedy już zaczynam zapominać i się wciągać
w grę
> zostaję sprowadzony na ziemię :/. Skaczę z wspomnienia na wspomnienie blech, a tak
się
> fajnie zapowiadała ta gra. Momenty ze średniowiecza są naprawdę bardzo dobre, ale
po
> co te głupie wstawki z animusem??? Wszystko psują!

Ja tak samo myślę. Popsuli. Mogli by zrobić w średniowieczu i git.



Zepsuć ? Toż to absurd ! Animus i cały wątek teraźniejszości jest najlepszy w grze ! Nadaje grze odpowiedni klimat, dzięki niemu można wiele wyjaśnić, nadaje tło opowieści o Altairze. A gdyby go nie było to co ? Jakiś Altair chce być fajny, zabija różnych ludzi, potem zdobywa fragment Edenu i tadaam koniec ? Byłaby to żenada. Więc imho jesteście salcesonowymi lemurami jeśli myslicie że wprowadzenie animusa i wątku teraźniejszego to głupia rzecz. Gra nie jest o Altairze. Gra jest o Desmondzie. O teorii spiskowej. Nie o skrytobójstwach. Animus wprowadza kontekst opowieści o Altairze. Inaczej nie miałoby to sensu. Mnie już osobiście bardziej interesuje wątek Desmonda. Fajnie było pokierować Altairem i dowiedzieć się tego i owego, ale to wszystko słuzyło zdobyciu informacji o Desmondzie, wspóczesnych Templariuszach itepe. To jest główny cek gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz w sumie to zależy od tego czego szukasz w grze. Ja osobiście wolałbym od tego całego animusa, fabułę poświęconą Altairowi, załóżmy trafia dopiero co do zakonu i wspina się po szczeblach kariery. Taki przetarty szlak, do którego oczywiście możnaby dodać pare smaczków. Ja bardzo bym się ucieszył z gierki poświęconej zakonowi asasynów z epoki średniowiecza i dla mnie wtedy klimat byłby bardziej soczysty, bez tego "głupiego" przeiwjania momentów i tego typu ułatwień. Pewnie, że wątek z animusem też jest ciekawy, ale nie ma co ściemniać, pierwsza część gry była promowana właśnie Altairem a nie Desmondem i animusem (którzy z kolei byli trzymani w tajemnicy). Jeżeli szukasz zawiłej fabuły z tymi fragmetnami edenu itd to trafiłeś w dziesiątkę. Zapewne o asasynach jeszcze usłyszymy, ale czy o średniowiecznych? Wątpie, pewnie będziemy latać z bronią palną w ręku lub coś w tym stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja znowu poruszę temat bugów. Oto następny dziwny bug jaki znalazłem (screen), a kiedy tego kolesia się atakowało Altair też tak dziwnie się przekręcił. To jest już chyba jakiś 10 bug jaki SAM znalazłem. Ja nadal nie zmieniam zdania co do tego ze gra jest niedopracowana ;P

20080511091036

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam ŻADNEGO buga w grze nie uświadczyłem :P
Bynajmniej nic takiego nie widziałem :)


Po za tym - która gra jest tak naprawdę dopracowana? - Nie ma takiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 09:15, trutututu napisał:

A ja znowu poruszę temat bugów. Oto następny dziwny bug jaki znalazłem (screen), a kiedy
tego kolesia się atakowało Altair też tak dziwnie się przekręcił. To jest już chyba jakiś
10 bug jaki SAM znalazłem. Ja nadal nie zmieniam zdania co do tego ze gra jest niedopracowana
;P



W wielu grach ciała wrogów zachowuja się tak jak na screenie który podałeś.....Typowe "lewitowanie" ciał zabitych wrogów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 12:19, rafekx 12 napisał:

W wielu grach ciała wrogów zachowuja się tak jak na screenie który podałeś.....Typowe
"lewitowanie" ciał zabitych wrogów...


Ja lewitowanie nie miałem, ale za to dead man break dance, po zabiciu wroga kilka razy jego ciało podskakiwało. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na początku gry zabić kilku strażników w Damaszku ( np. ratowanie obywatela ), bo zwykłym mieczem jest to niemalże niemożliwe. A i mam jeszcze jeden problem: Mam rozdzielczość monitora 1280 x 1024 i gdy uruchomię grę w tej rozdzielczości to widać tylko pasek taki jak na zdjęciu. Co robić? Wygląda to tak jakby było wyświetlane w trybie panoramicznym. Jak to wyłączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 19:18, Kraju92 napisał:

> Jak się zaczyna Assassina? Chodzi mi o to bo słyszałem że jesteś jakimś tam Amerykaninem

> i przy użyciu jakiejs maszyny wcielasz się w swojego przodka Altaira żeby coś odnaleźć.


Coś w tym stylu, ale nigdzie nie było mówione że to Amerykanin, ale na pewno znał angielski.


:D No ale ja oglądałem Hyper program o grach i tam coś mówili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 13:32, Pioperus napisał:

Jak na początku gry zabić kilku strażników w Damaszku ( np. ratowanie obywatela ), bo
zwykłym mieczem jest to niemalże niemożliwe. A i mam jeszcze jeden problem: Mam rozdzielczość
monitora 1280 x 1024 i gdy uruchomię grę w tej rozdzielczości to widać tylko pasek taki
jak na zdjęciu. Co robić? Wygląda to tak jakby było wyświetlane w trybie panoramicznym.
Jak to wyłączyć?


Heh, też mam ten problem ;) Nie da się tego wyłączyć w grze, ale jest specjalny program do tego (link jest w jednym z tematów o tym-musisz poszukać), stym że ja się nim bawiłem i mi średnio wychodziło, zresztą wtedy wszystko jest rozciągnięte ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 13:38, Sareth14 napisał:

:D No ale ja oglądałem Hyper program o grach i tam coś mówili.


Bodajże było coś tam wspomniane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować