Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nocna premiera Wiedźmina na gram.pl

322 postów w tym temacie

Dnia 24.10.2007 o 23:22, alexds napisał:

Po rozczarowaniach jakimi były NVN2 oraz Gothic 3, jedynym sensownym rpgiem był Oblivion.


I w tym momencie przestałem czytać :) Jak można grając w BG i Fallouty napisać że jedynym sensownym RPG ostatnich lat był Oblivion. Małe dziecko bym zrozumiał - podniecą się grafiką itd, ale starego wyjadacza... po prostu szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezeli wiedzmin jest w polowie tak dobry jak BG2 to jestem w stanie wybaczyc CDP wszystko.

Ten poslizg ma swoje plusy. Mozliwe ze jak otrzymam gre to juz bedzie patch :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to za jazdy z dostawą ale setnie się wkur...zyłem. Paczka do mnie nie przyszła ani wczoraj ani dzisiaj. Wczoraj nawet nie zachaczyła o mój dom jak czytam status przesyłki, ale to co dzisiaj się stało to mnie przerasta... sam wróciłem do domu na 18.30 i myślę sobie będzie już Wiedźmin, ale ni ma :P co ciekawe mama była w domu od 12.00. O 19.30 pojawiło sie info, że kurier o 13.52 nikogo w domu nie zastał a się okazuje, że nikt nawet do drzwi nie pukał od powrotu mamy aż do powrotu siostry po 14.00. Jak dorwę tego kuriera jutro to nogi z dupy powyrywam. Mam nadzieję, że mod nie obrazi się za słowo "dupa"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe...nie wiem o czym mówicie. Jakie wywalanie się do Windowsa? Jakie bugi? Na Win Vista 32 działa przepięknie, a wygląda jszcze lepiej. Jeśli jeszcze nie dostaliście Wiedźmaka, to zaprawdę powiadam wam, jest na co czekać....A tym fraj...eee...mądrzejszym powiem, żeby nie piepszyli, tylko biegli do MM 26 Października.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem ludzi ktorzy zamiast grac wkurzaja innych. Jak do tej pory nikt mi nie odpowiedzial na pytanie a widzac posty pisane wg jednego schematu [ja miec ty nie miec ja miec fajnie ty miec kapa] krew mnei zalewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę że same radosne komentarze, odrazu przypomina mi się premiera NWN2 i Heroes 5 ^^
Naszczęście tym razem nie byłem taki głupi i nie zamawiałem żadnego pre-orderu, poczekam sobie do piątku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa. Ja sobie już po MTW2 darowałem te "przedpremierowe" zamówienia. Zbędne szaleństwo... a wiedźmin nie zając... więc jednak okazał się lekko spleśniały, pomimo że z lodówki... ten wyskakujący ze skarpet też taki nie za świeży... a ten z sedesa... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Krasomir

Osobiście w Wiedźmina gram dopiero od dwóch godzin, ale porównywanie, ba, powiedzenie, że ma potencjał na przewyższenie takich produkcji, jak wspomniany BG2, jest jak najbardziej na miejscu :) Od samego początku widać, że jest to kawał dobrej roboty ( uważaj na to, jakie decyzje podejmujesz :) )

Co do patcha, to o ile nie odczytałem źle zamiarów CDPRED, pojawi się on 26, czyli w dniu oficjalnej premiery.

Aaa, żeby nie było podtekstów z piractwem - tak, mam EK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2007 o 01:05, sabathius napisał:

Pięknie Ci którzy ściągneli wersjie pirackie już się bawią.

My którzy płacimy za gwarancję dostawy 2 dni przed premierą możemy sie ugryźć w d....


Ludzie bez przesady :) Czekaliśmy tyle lat poczekamy te kilka dni ... Co do wersji pirackich to jeden wielki bullsh*t! Zresztą jak możesz wspominać tutaj o piratach które ukazały się wcześniej tylko dla tego że jacyś frajerzy zaczęli sprzedawać je wcześniej bez zezwolenia CDP.
Widze tutaj na forum dużo krytyki CDP, która według mnie jest niesłuszna. Goście postarali się jak mogli żebyśmy spędzili świetnie czas przed monitorem zagrywając się w Wiedźmina i za to im chwała :) To że przesyłki nie docierają na czas to przecież wina firmy kurierskiej, natomiast fakt że EK docierają niepełne to wina producentów tych "bajerów", które dostarczane są z EK, ponieważ nie zrobili ich na czas. Tak więc to producenci "gadżetów" powinni być zjechani a nie CDP. Zostaje jeszcze jedna kwestia czyli to że niektórzy gracze w zachodniej europie sobie już grają. To też nie jest wina CDP tylko sklepikarzy, którzy mimo zakazu sprzedają ją przed premierą (chamstwo i drobnomieszczaństwo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z każdym słowem Alexds''a. Ta gra jest naprawdę świetna! Wszystkie te Gothic''y 3, Obliviony, Two Words''y po prostu się chowają. Zobaczcie o której wystawiam komentarz :) Ostatni raz tak długo siedziałem przy grze w dwa dni po premierze WoW. Inne gry tak nie potrafiły przyciągnąć. Fabuła jest świetna (aczkolwiek dopiero jestem w przedmieściach Wyzimy), zadania naprawdę fajne i ciekawe. Grafika także.
Teraz sprawa techniczna. Ponieważ miałem okazję pracować w tej branży to wiem jak trudno jest przetestować grę, aby wyłapać wszystkie błędy. Takie studio posiada powiedzmy 50 różnych konfiguracji kompów. Testuję grę na nich. I wszystko jest cacy. Gra idzie w świat, ale tu pojawia się 1.000.000 zupełnie innych konfiguracji. Niestety takie czasy. To nie tak jak kiedyś jeden PC AT i już. Jakiś Iksiński ma super sprzęt, ale np. kartę dźwiękową z przed 8 lat. I bach. Gra się wysypuje. Ciężko coś takiego znaleźć w czasie produkcji czy nawet w czasie otwartych beta testów, bo ile jest takich testerów? 1000? 10.000? A gry ma się sprzedać w nakładzie powiedzmy 1.000.000, gdzie potencjalnie każdy posiada inny komp. To taj z mojej strony :) CD Projekt RED pracuje nad patchem. I pewnie co jakiś czas będzie wypuszczał poprawki. W końcu to ich sztandardowy produktm, do tego z potencjałem światowym.
Co do kurierów. Cóż, u mnie też były wpadki Masterlinka (nie Wiedźmina). Zadzwoniłem raz i opier...., drugi raz... Złożyłem skargę u szefa kurierów w moim rejonie... Zmienili jakiś czas temu kuriera i teraz dosłownie wszystko z gram.pl mam na drugi dzień od daty zamówienia. A Wiedźmina miałem we wtorek ok. godz. 12:00.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam te komentarze i zastanawia mnie jedna rzecz, jak to jest, że jedni piszą o błędach w grze podczas gdy inni stwierdzają, że gra jest ideałem. Ktoś tu kłamie chyba, a sądząc po fakcie, że ma się w dniu premiery ukazać patch (lol) to chyba jednak kłamią Ci, którzy twierdzą że nie ma błędów albo mają wyjątkowo niskie wymagania co do gier.
I proszę was nie róbcie takiej propagandy, że niby grafika jest świetna bo do świetności to jej jednak dużo brakuje. Można stwierdzić, że nie razi w oczy ale na pewno nie to, że jest świetna.

@tholyir
W tym przypadku jak chyba sam zauważyłeś ewidenta wina leży po stronie CDP, bo to oni zablokowali DPD aka Masterlink z wysyłaniem kopii gier.

@Szalony Gringo
Jeśli według Ciebie miarą mądrości jest kupno Wiedźmina to ja jestem ultra debilem w takim razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie płaczcie już. Ze swej strony nie mam CDP NIC do zarzucenia. Żadna przykra niespodzianka mnie nie spotkała.

Dostawa:
Gra została wysłana 22.10 przez PP, otrzymałem 24.10 ok. godz. 12. Normalka jeśli chodzi o CDP.

Stabilność i bugi:
Instalacja bezproblemowa. Nie mam w Windzie poinstalowanych zadnych śmieci jak DaemonTools czy Alcohol. Nie potrzebne mi bo niby po co. Skoro gry kupuje się na płytkach a nie w postaci iso z torrentów prawda?
Grałem 9h i przez ten czas gra wysypała się do systemu tylko dwa razy i tylko podczas ładowania nowej lokacji (po wcześniejszym autosavie). Nie widzę więc problemów.

Wymagania:
Na P4 3,2 GHz, 1.5 GB i GF 7600 GT 256 chodzi miodzio na full detalach w 1280x1024 (pod XP, jedynie AA wyłączony).

Podsumowując. Miałem dostać grę dwa dni przed premierą i dostałem. CDP spełniło wszystkie moje oczekiwania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie bądźcie cierpliwi... tak przy okazji pochwalę się, że dostałem go 23.10 przed południem, a mieszkam "kawałek" od Warszawy(i tak było mi tu cięzko zajrzeć bo Wiedźmin wciąga niemiłosiernie);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę się przyznać do błędu. Wczoraj zwalałem winę na DPD z powodu niedostarczenia Wiedźmina na czas. Dzisiaj, co prawda NADAL GO NIE MAM, ale okazuje się że wina leży po stronie SZANOWNEGO WYDAWCY który posiada idealny porządek w zamówieniach i musi wstrzymywać dostawy, żeby posprzątać u siebie. ;) dodatkowo w dzień premiery wydaje patcha do "DOPRACOWANEJ W NAJDROBNIEJSZYCH SZCZEGÓŁACH GRY". brawo tylko tak dalej!!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

YuZ ja mam troche słabszego proca i chodzi plynnie , raz na 10 minut przytnie a gra jest Warta moich nerwów!!! już poczatek fabuły jest bardzo wciagający i te INTRO!!! CDP wybaczam i Gratuluje!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować