Zaloguj się, aby obserwować  
jasiu_ciast

2012 - koniec świata czy mistrzostwa w piłce nożnej

410 postów w tym temacie

Dnia 20.05.2011 o 22:53, 4RileH napisał:

Nic wam nie chce mowic, ale w wawie pioruny juz walą jak w apokalipsie... Żeby z tym
końcem świata to nie była prawda

u mnie też były i co ? jakoś żyje a ty przestań wierzyć w te bzdety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym tu twierdził, że mieli racje [bo wszystkie przewidywania końca to bzdura okropna, tego nikt nie wie], ale akurat gdzieś na przełomie 2009-2010 we wspomnianego Jowisza uderzyła planetoida która była ogromna, został pierw rozerwana na kawałki przez pole grawitacyjne a następnie jeden z jej większych odłamków uderzając w powierzchnie planety stworzył krater którego średnica jest większa niż średnica ziemi.

To zjawisko [nota bene fenomenalne jak się je obejrzy na nagraniach z największych teleskopów... słup ognia po uderzeniu był dosłownie jak z filmu SF, tudzież jakiegoś anime a''la Dragon Balle czy inne fantastyczne shoneny =)] nie mniej dowiodło, że zagłada ziemi w zderzeniu z innym obiektem jest bardzo realna [tylko ciężka do wykonania, bo pole grawitacyjne ogromnego Jowisza jest tak potężne, że odchyla lub porywa i rozdziera na strzępy prawie wszystkie obiekty [nie bez kozery Jowisz zwany jest tarcza ziemi]

Podobnie sprawa się ma z uderzeniem obiektu o rozmiarze meteorytu tunguskiego.
Biorąc pod uwagę układ kontynentów na naszym globie i rozłożenie zaludnienia jak również fakt, że nasz glob składa się w większości z powierzchni oceanicznej, prawdopodobieństwo upadku takiego obiektu na tereny kontynentalne do tego zaludnione tez jest stosunkowo mała [rocznie na nasz glob spadają setki obiektów o masie ponad 10kg, gdyby taki obiekt trafił w dom jednorodzinny trzeba by bodajże taki dom od nowa budować biorąc pod uwagę kąt nachylenia, prędkość i dokładna masę i kształt takiego meteorytu]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 11:45, Pietro87 napisał:

Nie żebym tu twierdził, że mieli racje [bo wszystkie przewidywania końca to bzdura okropna,
tego nikt nie wie], ale akurat gdzieś na przełomie 2009-2010 we wspomnianego Jowisza
uderzyła planetoida która była ogromna, został pierw rozerwana na kawałki przez pole
grawitacyjne a następnie jeden z jej większych odłamków uderzając w powierzchnie planety
stworzył krater którego średnica jest większa niż średnica ziemi.

To zjawisko [nota bene fenomenalne jak się je obejrzy na nagraniach z największych teleskopów...
słup ognia po uderzeniu był dosłownie jak z filmu SF, tudzież jakiegoś anime a''la Dragon
Balle czy inne fantastyczne shoneny =)] nie mniej dowiodło, że zagłada ziemi w zderzeniu
z innym obiektem jest bardzo realna [tylko ciężka do wykonania, bo pole grawitacyjne
ogromnego Jowisza jest tak potężne, że odchyla lub porywa i rozdziera na strzępy prawie
wszystkie obiekty [nie bez kozery Jowisz zwany jest tarcza ziemi]

Podobnie sprawa się ma z uderzeniem obiektu o rozmiarze meteorytu tunguskiego.
Biorąc pod uwagę układ kontynentów na naszym globie i rozłożenie zaludnienia jak również
fakt, że nasz glob składa się w większości z powierzchni oceanicznej, prawdopodobieństwo
upadku takiego obiektu na tereny kontynentalne do tego zaludnione tez jest stosunkowo
mała [rocznie na nasz glob spadają setki obiektów o masie ponad 10kg, gdyby taki obiekt
trafił w dom jednorodzinny trzeba by bodajże taki dom od nowa budować biorąc pod uwagę
kąt nachylenia, prędkość i dokładna masę i kształt takiego meteorytu]

Ciekawa Teoria .. ale dobra nikt z nas tak naprawdę nie zna końca świata a jakiś 90 letni dziadzio który już powoli kopnie w kalendarz myśli ze to już koniec świata dla wszystkich a końce świata miały być już hu hu

31 grudnia 999 - ze względu na powszechnie uznawany millenaryzm uważano, że koniec świata nastąpi 31 grudnia w roku 999. Gdy nie nastąpił, lud w Rzymie zaczął świętować, co zapoczątkowało tradycję zabaw sylwestrowych, nazwanych tak od imienia wówczas panującego papieża Sylwestra II. Przepowiednia końca świata na ten rok nie była jednak oficjalnym nauczaniem Kościoła.
1412 - koniec świata według św. Wincentego z Ferrary[1].
1914 - data końca świata zapowiadanego przez Świadków Jehowy, obecnie uznawana przez nich za początek tzw. dni ostatnich, gdy Jezus przejął władzę w Niebie[potrzebne źródło].
31 grudnia 1999 - według Kasjopejan miał pojawić się kosmiczny krzyż z zaćmieniem Słońca. Wiele osób obawiało się ogólnoświatowego chaosu na skutek błędu roku 2000 obecnego w starszym oprogramowaniu komputerów, który miał rzekomo doprowadzić do awarii większości komputerów na świecie i spowodować awarię komunikacji, systemów bankowych, elektrowni atomowych itp.
21 grudnia 2012 - ostatni dzień podany w kalendarzu Majów[2]. Według niektórych interpretacji, m.in. Patricka Geryla, właśnie wtedy ma nastąpić koniec świata.
2060 - rok, w którym według Isaaca Newtona ma nastąpić koniec świata.
16 marca 2880 - zderzenie Ziemi z planetoidą (29075) 1950 DA. Prawdopodobieństwo zdarzenia wynosi 0,33%.

Tak jak rok temu była przepowiednia o 3 wojnie światowej :) jakoś żyję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żadna teoria [ta o prawdopodobieństwach upadku dużych obiektów na tereny zaludnione] - tylko wliczenia tęgich głów [tęższych matematycznie, fizycznie, astrologiczne i astronomicznie niż nasze =)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 11:32, Amaros napisał:

> Nic wam nie chce mowic, ale w wawie pioruny juz walą jak w apokalipsie... Żeby z
tym
> końcem świata to nie była prawda
u mnie też były i co ? jakoś żyje a ty przestań wierzyć w te bzdety


Skąd takie zainteresowanie tematem u osób, które podchodzą do tego sceptycznie? Nie żebym wierzył, ale jeżeli nawet coś by j**ło, to niewiele mnie to obchodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 12:01, Woo-Cash napisał:

> > Nic wam nie chce mowic, ale w wawie pioruny juz walą jak w apokalipsie... Żeby
z
> tym
> > końcem świata to nie była prawda
> u mnie też były i co ? jakoś żyje a ty przestań wierzyć w te bzdety

Skąd takie zainteresowanie tematem u osób, które podchodzą do tego sceptycznie? Nie żebym
wierzył, ale jeżeli nawet coś by j**ło, to niewiele mnie to obchodzi...

Boją się że marnie skończą hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 11:32, Amaros napisał:

> Nic wam nie chce mowic, ale w wawie pioruny juz walą jak w apokalipsie... Żeby z
tym
> końcem świata to nie była prawda
u mnie też były i co ? jakoś żyje a ty przestań wierzyć w te bzdety


Troche kultury gowniarzu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym rozsądzał, ale kto tu się zachował własnie jak gówniarz ?
Gdzie ty tam widziałeś brak kultury ? może ma się do ciebie - jak by nie patrzeć anonimowego nicka na ekranie, zwracać per pan ? [co jest absurdem bo on może mieć lat 25 a ty 12 na ten przykład]

Powiedział ci w ironicznym wydźwięku, że to bzdury i żebyś przestał dawać im wiarę, aj tu nie widzę jakiegoś niekulturalnego zachowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 12:46, 4RileH napisał:

> > Nic wam nie chce mowic, ale w wawie pioruny juz walą jak w apokalipsie... Żeby
z
> tym
> > końcem świata to nie była prawda
> u mnie też były i co ? jakoś żyje a ty przestań wierzyć w te bzdety

Troche kultury gowniarzu!

a czy wiesz co znaczy słowo kultura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 12:53, Pietro87 napisał:

Nie żebym rozsądzał, ale kto tu się zachował własnie jak gówniarz ?
Gdzie ty tam widziałeś brak kultury ? może ma się do ciebie - jak by nie patrzeć anonimowego
nicka na ekranie, zwracać per pan ? [co jest absurdem bo on może mieć lat 25 a ty 12
na ten przykład]

Powiedział ci w ironicznym wydźwięku, że to bzdury i żebyś przestał dawać im wiarę, aj
tu nie widzę jakiegoś niekulturalnego zachowania.


Nie pozwole zeby jakis smarkacz sie tak do mnie zwracal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz widać kto tu jest gówniarzem, jak się obraża o coś takiego, że ktoś ci powiedział że masz przestać wierzyć w takie bzdury.Widać jeszcze twoją niedojrzałość, sam się wtopiłeś :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 13:05, 4RileH napisał:

> Nie żebym rozsądzał, ale kto tu się zachował własnie jak gówniarz ?
> Gdzie ty tam widziałeś brak kultury ? może ma się do ciebie - jak by nie patrzeć
anonimowego
> nicka na ekranie, zwracać per pan ? [co jest absurdem bo on może mieć lat 25 a ty
12
> na ten przykład]
>
> Powiedział ci w ironicznym wydźwięku, że to bzdury i żebyś przestał dawać im wiarę,
aj
> tu nie widzę jakiegoś niekulturalnego zachowania.

Nie pozwole zeby jakis smarkacz sie tak do mnie zwracal.

Nie jestem smarkaczem to po 1 ... a po 2 nie powiedziałem ci nic takiego co by cię zabolało ;) powiedziałem tylko żebyś nie wierzył w te bzdury co piszą a jak ci ktoś powie ze wygrał 10 bln w lotto uwierzysz w to?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4RileH pokazał już co potrafi w innych tematach. Nie karmcie trolla to sam sobie pójdzie.

A co do końca świata, to moim zdaniem będzie w 2012 (a już po Polsce to będzie na pewno jak inne kraje zobaczą cośmy z Euro zrobili), ten dzisiaj to ściema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 13:10, Traitor napisał:

4RileH pokazał już co potrafi w innych tematach. Nie karmcie trolla to
sam sobie pójdzie.

A co do końca świata, to moim zdaniem będzie w 2012 (a już po Polsce to będzie na pewno
jak inne kraje zobaczą cośmy z Euro zrobili), ten dzisiaj to ściema.

Też mi tak się wydaje mam w telefonie taką opcję ;P czas na świecie na wschodzie już jest dobre po 21.00 i nie ma nic o żadnym trzęsieniu ziemi ;P historia wyssana prosto z palca ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, panowie, spokojnie.
Albo mamy tu do czynienia z klasycznym przykładem trolla, albo z osoba intelektualnie na poziomie 8-12stolatka [bo nic nie stoi na przeszkodzie, żeby mieć 45 lat a mentalnie zahamować się gdzieś na 12-14]
Jednym słowem - nie karmić trolla to chyba dobra zasada w tym wypadku

No i oczywistym faktem jest, że brak kultury i dojrzałości w rozmowie z innymi ludźmi to tu pokazał ten, kto bezpodstawnie "gówniarzami" na prawo i lewo rozrzuca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że ściema. Jak żyje dość krótko to (z wiadomych mi) końców świata przeżyłem już 8. Nikt nie wie i nie będzie wiedział kiedy ten prawdziwy nastąpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować