Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Heroes of Might and Magic V: Dzikie Hordy - premiera w styczniu

133 postów w tym temacie

Drogie dzieci...
Ja też czekam na ten dodatek (Srebrna Edycja HoMM V - prawie "done")... ale nie mam zamiaru ani rozpaczać, ani klnąć z powodu tego newsa...
Ludzie! To tylko gra! I to tylko miesiąc więcej czekania! Świat się nie zawali!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2007 o 20:14, Wojtas94 napisał:

Tutaj to chyba raczej niemożliwe, by pozostawili wersję angielską. Trochę chyba głupio by było,
kiedy podstawka by była - po polsku, 1 dodatek - po polsku, a 2 dodatek - po angielsku. Wtedy
to dopiero CDP narobiłoby zamieszania xP

Podstawkę można było kupić w wersji angielskiej. Błędem było wycofanie się z tej szczytnej inicjatywy przy okazji premiery HoF. Ale zaraz... Przecież TotE to nie żadne "Dzikie Hordy", tylko "Plemiona Wschodu". Na pewno chodzi o jakąś inną grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można było kupić w ang. wersji, ale tylko zza granicy (bądź na aukcji). A bądź co bądź, ja angielskiego perfekcyjnie jeszcze nie umiem. Dlatego myślę, że najlepszym pomysłem byłoby pozostawienie oryginalnego dubbingu i wstawienie polskich napisów, co zajęło by o wieeele mniej czasu. Ale na to raczej już za późno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to jest po prostu skandal i swiadczy o TOTALNYM braku profesjonalizmu firmy. Przypomne tylko, ze pierwsze informacje o premierze mowily o 4. pazdziernika! Teraz styczen i tez nie wiadomo ktory?! Dla tego, kto mowi, ze to tylko gra, odpowiadam: oczywiscie. Mozna poczekac miesiac, dwa, moze nawet rok. W koncu to tylko gra, prawda. Ale tu chodzi o traktowanie potencjalnego klienta! Jak sie wydaje gry, to powinno sie wiedziec, ze taki proces trwa i oglaszac premiere TYLKO wtedy gdy juz wie sie na 100%, ze gra wyjdzie. A tak, czuje sie przez Was, zwyczajnie oszukany. I mysle, po postach, ze nie tylko ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żałosne, naprawde premiera polska 3 miesiące po premierze światowej. Znów wracamy do poczatku lat 90-tych gdzie to była norma. Niby jesteśmy w UE, ale na rynku gier się niewiele zmienia. Zwłaszcza z Hordami jest problem, ale także z Gothicem NK było to samo rok po światowej premierze. Czy Hordy pobiją rekord Gothica 2 NK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, mnie tam i tak już to nie za bardzo interesuje, bo po zagraniu w demo TotE uważam, że jest po prostu słabe... Ale wszystkim fanom współczuję...
Po za tym - czemu tyle czasu? Przecież chyba plików do przetłumaczenia CDP nie dostaje gdy gra już jest w sprzedaży, tylko odpowiednio wcześniej.
Można mieć tylko nadzieje, że w tym dodatku już nie będzie żadnych błędów związanych z polonizacją, w przeciwieństwie do H5 i pierwszego dodatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czytalem na innym forum, ze CDP celowo opoznilo premiere Hord na "po świętach" - po to, aby królem wśród prezentów mikołajowych był Wiedźmin - Hordy podobno mogły ostro zaszkodzić sprzedaży Wiedźmina w przedświątecznym szale zakupów...

ciekawe ile w tej teorii (pewnie spiskowej) jest prawdy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to byłaby prawda (a mam nadzieję, że jednak nie jest) to... sam nie wiem co tu powiedzieć:/ Na takie zachowania po prostu brak mi słów. Oczywiście nikt do tego się nie przyzna... więc może lepiej pozostańmy przy przekonaniu, że zwyczajnie nie potrafią sobie poradzić z lokalizacją dodatku, a żadnych ukrytych intencji w tym nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2007 o 11:55, Rafal G napisał:

Jeśli to byłaby prawda /.../


Hmm... Ja znam już odpowiedź. Milczenie CDP, brak jakiejkolwiek skruchy i szczerszych przeprosin, mówi samo za siebie. [Nie mówię o tym "newsie"]
Potem Wojman wyskakuje do mnie z tekstem, że tylko wbijam szpilki CDP. Więc pytam: prawda w oczy kole? Z taką niekompetencją nie miałem nigdy do czynienia! Istna kompromitacja i najzwyczajniejsze żal.pl :/
Szkoda. Czas pomyśleć o innych źródłach, skoro CDP leje na klienta i nie potrafi nawet wydać prawdziwej przyczyny trzymiesięcznej obsuwy. Może pora komuś innemu zlecić lokalizację, skoro sobie nie radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie taki scenariusz wydaje mi się najbardziej prawdopodobny. Pisałem o tym zresztą już wczoraj w temacie o H5. Przecież, żeby premierę przesunąć o dwa miechy to chyba prace lokalizacyjne by musiały być zaczęte od zera a tak na pewno nie jest. Zresztą nawet jakby było robione wszystko od nowa to chyba by to tyle nie trwało. CDP po prostu chce, żeby Wiedźmin szybko przekroczył granice 1 miliona sprzedanych egzemplarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ze swojej strony powiem tylko tak: skandal. w Burkina Faso wczesniej beda mieli ta gre. I czy przynajmniej bedzie miala polska edycja jakas wartosc dodana w stosunku do wersji angielskiej? szczerze watpie. Porazka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie wszyscy powinni teraz ściągnąć pirata i nie kupować tego co wyda CDP albo np samemu przetłumaczyć lub jak ktoś pisał kupić wersję angielską, niech się monopoliści w łeb trzasną i pamiętają że klientem pomiatać nie wolno. Wg mnie powinni oni tę grę za karę dać np za 29,90 bo to jest żal, cały świat ma tylko my nie. W ogóle Ubisoft powinien zmienić ich na Cenegę, mimo iż uważam że ona jest mega dziadoska bo np sklep im się wiesza non stop w necie.

Ten mail z przeprosinami to oni sobie mogą wsadzić, powinna być gra za darmo za lżenie z klientów, jeśli ktoś ją już zamówił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.11.2007 o 22:05, Keroth napisał:

A kolega to już nie pamięta jak Cenega jedną za drugą polonizację "waliła"? I gromy się sypały
zarówno ze strony graczy jak i ze strony branżowców. A jak czekaliśmy na klub wieki bez informacji
to też było ok? Oczywiście należy uczciwie przyznać, że od pewnego czasu firma się bardzo podciągnęła,
poziom wzrósł i gry od Cenegi aż miło jest kupować. Warto jednak pamiętać, że Cenega również
zaliczała takie wpadki i to nie było w erze kamienia łupanego, tylko jeszcze całkiem niedawno.

Dnia 20.11.2007 o 22:05, Keroth napisał:

Oczywiście ja w tym momencie nie zamierzam bronić CD Projektu, bo to co CDP ostatnio wyprawia
z grami to rzeczywiście niezły bałagan, ale warto pamiętać, że Cenega też miała taki okres
i tak jak wspomniałem to nie było wieki temu.


Racja, też nie byli kryształowi, i na pewno mają jeszcze co poprawiać w kwestii jakości swoich produktów i tłumaczeń, tyle że oni poprawiają swoje podejście do klientów a CDP jakoś nie koniecznie... ten Wiedzmin tak im namieszał w głowach ze totalnie zawalili premiery nie tylko HoMM ale i innych gier, co nie jest zachowaniem w porządku.

Dnia 20.11.2007 o 22:05, Keroth napisał:

Od pewnego czasu rzeczywiście się przykładają i rzeczywiście miło się kupuje ich gry. Natomiast
realizacja wspomnianego przez Ciebie scenariusza jest dla nas graczy najgorszą z możliwych
rzeczy. Brak konkurencji tj. megahity tylko u Cenegi to bardzo prosta droga do ewentualnego
spadku jakości i/bądź wyższych cen.

Ano masz rację, też nie jestem za monopolem Cenegi, tyle że CDP samo się podkłada i chyba woli położyć większy nacisk na produkcję i promocję swoich produktów niż wydawanie gier innych producentów. W każdym razie ostatnimi swoimi posunięciami takie sprawiają wrażenie.
Zobacz ile już dobrych tytułów oddali Cenedze, i Settlersi i Heroes Chronicles i Oblivion, Civilisation też, Tropico, seria Anno, starsze wersje Age of Empires, nie wiem czy to jest dobra droga dla tej firmy ale widać że UbiSoft czy Microsoft nie tolerują takiej obsuwy i olewactwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2007 o 17:48, MisieQ18 napisał:

Ten mail z przeprosinami to oni sobie mogą wsadzić, powinna być gra za darmo za lżenie z klientów,
jeśli ktoś ją już zamówił.


Przeprosinami? Jakimi przeprosinami? ;p

Ani w newsie ani tym bardziej w mailu nie padło słowo "przepraszam".

A wiadomo, że to ich dopieszczanie to jest nic nie warte. I tak zaliczą jakąś spektakularną wpadkę. Aż mi się przypomina wspaniały Spellforce 2, którego premierę przełożono parę razy tylko po to, aby przez następne dwa tygodnie po otrzymaniu gry możliwośc gry mieli tylko Ci wybrani, którym Spellforce 2 chodził płynnie mimo problemu z zabezpieczeniami i przy tylko jednej rozdzielczosci. Na innej nie bylo polskich znakow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2007 o 19:08, hub22 napisał:

Ano masz rację, też nie jestem za monopolem Cenegi, tyle że CDP samo się podkłada i chyba woli
położyć większy nacisk na produkcję i promocję swoich produktów niż wydawanie gier innych producentów.
W każdym razie ostatnimi swoimi posunięciami takie sprawiają wrażenie.
Zobacz ile już dobrych tytułów oddali Cenedze, i Settlersi i Heroes Chronicles i Oblivion,
Civilisation też, Tropico, seria Anno, starsze wersje Age of Empires, nie wiem czy to jest
dobra droga dla tej firmy ale widać że UbiSoft czy Microsoft nie tolerują takiej obsuwy i olewactwa.


Rzeczywiście tytułów tych jest sporo i tak jak już wspomniałem nie planuje bronić CDP, bo rzeczywiście to co się dzieje teraz jest bardzo niedobre. Jednak w przypadku Cenegi też tak swego czasu było i mam nadzieję, że to przejściowe kłopoty w przypadku CD Projektu.

A nadzieje mam tak jak już wspomniałem dlatego, że im więcej wydawców tym lepiej dla nas konsumentów. W sytuacji gdy na rynku została by tylko Cenega i EA, jako wydawcy od dużych gier, to już bym się o ceny Cenegi zaczął obawiać. Dlatego uważam, że źle by było dla graczy, jakby CD Projekt został zmarginalizowany. Podobnie zresztą jak każdy duży, liczący się wydawca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować