Zaloguj się, aby obserwować  
Inki

PEGI - Przestrzegasz ? :]

1426 postów w tym temacie

Dnia 13.11.2009 o 21:02, Master_Miller napisał:

no widzisz ja też tak twierdzę, ale biedne dzieci, które się tu udzielają, żalą i rzucają
mięchem psioczą, plują i tupią nóżkami, bo rodzice nie chcą im pozwolić pograć w Singles
lub GTA...

Zakładam, że Ty też kiedyś byłeś nastolatkiem. Nie mów, że byłeś zachwycony z tych wszystkich zakazów... Btw. nawet nie możemy wiedzieć ile masz lat :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2009 o 21:02, Master_Miller napisał:

> Według mnie PEGI powinny istnieć. Korzystanie z nich przecież nie jest przymusem
a chyba
> raczej pomocą dla rodzica ;]

no widzisz ja też tak twierdzę, ale biedne dzieci, które się tu udzielają, żalą i rzucają
mięchem psioczą, plują i tupią nóżkami, bo rodzice nie chcą im pozwolić pograć w Singles
lub GTA...


Gówno prawda. Przymusem dla dziecka, o tym chyba zapomniałeś, mistrzu. A co niby mają zrobić? Czasami trzeba się gdzieś wyżalić... a gram.pl jest akurat o grach. Nie lubię wielbicieli PEGI. Poczytaj mój poprzedni post jeszcze raz, dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Momim zdaniem Pegi powinno być "zaktualizowane", ponieważ chyba myślą że dzisiejszy 13 latek nie może znieść widoku prawdziwej krwi, i dźwięku wystrzeliwującej broni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2009 o 23:00, nwn9 napisał:

> > Według mnie PEGI powinny istnieć. Korzystanie z nich przecież nie jest przymusem

> a chyba
> > raczej pomocą dla rodzica ;]
>
> no widzisz ja też tak twierdzę, ale biedne dzieci, które się tu udzielają, żalą
i rzucają
> mięchem psioczą, plują i tupią nóżkami, bo rodzice nie chcą im pozwolić pograć w
Singles
> lub GTA...

Gówno prawda. Przymusem dla dziecka, o tym chyba zapomniałeś, mistrzu. A co niby mają
zrobić? Czasami trzeba się gdzieś wyżalić... a gram.pl jest akurat o grach. Nie lubię
wielbicieli PEGI. Poczytaj mój poprzedni post jeszcze raz, dokładnie.


patrz jaki ze mnie wielbiciel pegi, normalnie wam bronię wszystkiego i nakazuję. Po co mam czytać twój post dokładnie (co i tak uczyniłem) skoro ty tego nie robisz? (wiele razy ci się już zdarzyło).

Nie mam pretensji do tego, że się żalicie (gdzieś trzeba :P), ale zachowujecie się jak biedne dziecko :) jak ja byłem nastolatkiem to zakazów na gry nie było :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2009 o 21:40, wioslo95 napisał:

Zakładam, że Ty też kiedyś byłeś nastolatkiem. Nie mów, że byłeś zachwycony z tych wszystkich
zakazów... Btw. nawet nie możemy wiedzieć ile masz lat :P.



Ale ja też nie przestrzegam pegi a mimo to ich nie krytykuję (mam 16 lat) . To że nie czytam instrukcji od gier też nie znaczy że je wywalam albo bym ich nie chciał. Pegi są ważne i potrzebne tylko nie wszystkim. Ale żeby od razu mówić że to jest syf?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że pegi to syf. Kiedy w grze pojawi się chodź jedna kropelka krwi to odrazu będzie +16. A gry +3 w pegi to tylko wyścigówki i jakieś przygodówki O.o Ale kto tego przestrzega? xD Mimo tego że moja mama ni jest zachwycona grami w jakie gram (Fps rlz!), to gdy i tak widzi pegi +16 to mówi że dla niej jest ważne tylko żebym się nie uzależnił... A tak poza tym, mój 5 letni brat patrzał jak gram w asassyna +18, i jakoś był tym zachwycony xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2009 o 10:40, Viitrik napisał:

Oczywiście że pegi to syf. Kiedy w grze pojawi się chodź jedna kropelka krwi to odrazu
będzie +16. A gry +3 w pegi to tylko wyścigówki i jakieś przygodówki O.o Ale kto tego
przestrzega? xD Mimo tego że moja mama ni jest zachwycona grami w jakie gram (Fps rlz!),
to gdy i tak widzi pegi +16 to mówi że dla niej jest ważne tylko żebym się nie uzależnił...
A tak poza tym, mój 5 letni brat patrzał jak gram w asassyna +18, i jakoś był tym zachwycony
xD


jakie małe dziecko nie byłoby zafascynowane? - pytanie retoryczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2009 o 12:13, Viitrik napisał:

Czekaj czekaj, to nie było że tylko patrzał, on zadźgał hardkorowo kolesia xD


Idź po słownik...

Komputery stały się zbyt popularne, dziś to zamiast samochodzikami w przedszkolu się bawić( czy lalkami) to dzieciaczki o grach gadają i ile to wczoraj przechodniów w GTA zabił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2009 o 12:17, Yoruaaw napisał:


Idź po słownik...

Komputery stały się zbyt popularne, dziś to zamiast samochodzikami w przedszkolu się
bawić( czy lalkami) to dzieciaczki o grach gadają i ile to wczoraj przechodniów w GTA
zabił.



New generation. W każdym razie, o co ci chodzi ze słownikiem? "hardkorowo"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2009 o 12:25, Viitrik napisał:

>
> Idź po słownik...
>
> Komputery stały się zbyt popularne, dziś to zamiast samochodzikami w przedszkolu
się
> bawić( czy lalkami) to dzieciaczki o grach gadają i ile to wczoraj przechodniów
w GTA
> zabił.


New generation. W każdym razie, o co ci chodzi ze słownikiem? "hardkorowo"?


mu raczej chodzi o "patrzał" i znaki interpunkcyjne...

a w moim odczuciu granie w Polsce nie jest aż tak powszechne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2009 o 10:40, Viitrik napisał:

Oczywiście że pegi to syf.


Oczywiste jest jedynie to, że nie masz najbledszego pojęcia, o czym mówisz.

Dnia 14.11.2009 o 10:40, Viitrik napisał:

Kiedy w grze pojawi się chodź jedna kropelka krwi to odrazu
będzie +16.


Bzdury pleciesz. Medieval Total War dostał 12+, choć rzeźnia jest nieziemska, nie wspominając o skrytobójstwach i burdelach. Przejrzyj sobie przykłady klasyfikacji, a potem się wypowiadaj.

Dnia 14.11.2009 o 10:40, Viitrik napisał:

A gry +3 w pegi to tylko wyścigówki i jakieś przygodówki O.o


Przygodówka Still Life - w grze detektyw Victoria McPherson tropi seryjnego zabójcę, który morduje kobiety, a następnie je rozpruwa i wyciąga wnętrzności. Ergo - jeśli nie znasz się na czymś, zamilcz, bo tylko się ośmieszasz.

Dnia 14.11.2009 o 10:40, Viitrik napisał:

Ale kto tego przestrzega? xD


PEGI nie jest do przestrzegania. PEGI informuje. I nie jest to informacja DLA CIEBIE, a dla opiekunów dzieci. Zakoduj to sobie.

Dnia 14.11.2009 o 10:40, Viitrik napisał:

A tak poza tym, mój 5 letni brat patrzał jak gram w asassyna +18, i jakoś był tym zachwycony
xD


Specjalnie mnie to nie dziwi, podobnie jak twoja nieodpowiedzialność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2009 o 16:11, Vojtas napisał:

> Oczywiście że pegi to syf.

Oczywiste jest jedynie to, że nie masz najbledszego pojęcia, o czym mówisz.

> Kiedy w grze pojawi się chodź jedna kropelka krwi to odrazu
> będzie +16.

Bzdury pleciesz. Medieval Total War dostał 12+, choć rzeźnia jest nieziemska, nie wspominając
o skrytobójstwach i burdelach. Przejrzyj sobie przykłady klasyfikacji, a potem się wypowiadaj.

> A gry +3 w pegi to tylko wyścigówki i jakieś przygodówki O.o

Przygodówka Still Life - w grze detektyw Victoria McPherson tropi seryjnego zabójcę,
który morduje kobiety, a następnie je rozpruwa i wyciąga wnętrzności. Ergo - jeśli nie
znasz się na czymś, zamilcz, bo tylko się ośmieszasz.

> Ale kto tego przestrzega? xD

PEGI nie jest do przestrzegania. PEGI informuje. I nie jest to informacja DLA
CIEBIE, a dla opiekunów dzieci. Zakoduj to sobie.

> A tak poza tym, mój 5 letni brat patrzał jak gram w asassyna +18, i jakoś był tym
zachwycony
> xD

Specjalnie mnie to nie dziwi, podobnie jak twoja nieodpowiedzialność.



Dzięki za ten szczegółowy wykład, ale to jest moje zdanie tato ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kwestia opinii, tylko faktów. Ale widzę, że wychodzisz z założenia, że skoro takie są fakty, to tym gorzej dla nich. Luuuz, medycyna zna takie przypadki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2009 o 19:47, Vojtas napisał:

To nie jest kwestia opinii, tylko faktów. Ale widzę, że wychodzisz z założenia, że skoro
takie są fakty, to tym gorzej dla nich. Luuuz, medycyna zna takie przypadki. :)


Spoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2009 o 20:05, Viitrik napisał:

> To nie jest kwestia opinii, tylko faktów. Ale widzę, że wychodzisz z założenia,
że skoro
> takie są fakty, to tym gorzej dla nich. Luuuz, medycyna zna takie przypadki. :)


Spoko


a takie posty to spamm i nic nie wnoszą do tematu...

Vojtas ma rację, a ty chyba nawet nie dopuszczasz do siebie myśli (tu bym cię obraził ale mam dość degradów :)), że możesz się mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2009 o 20:41, Viitrik napisał:

Wiem że się mylę, ale mi to nie przeszkadza, to jest moje zdanie o pegi i tyle


Naucz się rozróżniać, że fakt to fakt a swoje zdanie to swoje zdanie. Swoje zdanie to np. że ci jabłko smakuje. A że pegi jest informatorem to nie można tego nazwać swoim zdaniem. To jest fakt. Ludzie, dzieci w przedszkolu rozróżniają fakt a osobiste odczucie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haha, bo gier wtedy nie było. Mówiąc, że nie czytam swoich postów bardzo poważnie mnie oskarżasz. Ja atakuję każdego, kto jest za PEGI, ESRB, czy innym gównem. Jeden na tysiąc użytkowników to właśnie tacy jak ty, tzw. "czarne owce", które zajmują się krytykanctwem innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować