Zaloguj się, aby obserwować  
Inki

PEGI - Przestrzegasz ? :]

1426 postów w tym temacie

btw gdyby stał obok mój kolega to powiedziałby, że to wszystko wina żydów i masonów:P

W mojej ocenie całe pegi to bullshit, za który my wszyscy płacimy. Z czego ta instytucja się utrzymuje? Z datków? I dlaczego tylko gry są kontrolowane? W książkach jest znacznie więcej przemocy, narkotyków, sexu i żadnych ograniczeń wiekowych ani dziwnych znaczków nie ma. wtf? Filmy w kinach mają ograniczenie wiekowe, ale już ich wydanie na dvd itd. ich nie posiadają. Zniknęły? Zwykłe wiadomości oglądane w telewizji posiadają większą dawkę przemocy niż gry od +18 lat. Przed wejściem do kościoła powinien być znaczek hazar i sex bo mogą zgwałcić twoje dziecko.
Jaka jest też skuteczność pegi? Tylko 32 kraje, w których obowiązuje? Czy gdzie indziej mieszkają inne odmiany ludzi, którzy potrzebują własna klasyfikację?
Autentycznie, ciekawe ile pegi zarabia za 1 grę którą przepada i kiedy to się w końcu skończy. Przecież to zwykła cenzura. Ci ynteligetni ludzie powinni zająć się czymś pokroju masakrycznymi filmami takimi jak piła, na którą w życiu bym nie poszedł...

btw czy gry sprzedawane wyłącznie drogą elektrowniczą muszą mieć te durne oznaczenia? Jeżeli nie to nie mogę się doczekać, aż gry będą tylko w takiej dystrybucji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do książek - czasem mają. Vide okładka Przenajświętszej Rzeczpospolitej Piekary. A PEGI... ktoś dobrze napisał, że powinno się wywalić znaczki wiekowe, a oznaczenia treści z tyłu mogą zostać. Wtedy, że tak powiem "wiesz co jesz". :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/Ciach, ciach, ciach... ;)

Dnia 29.12.2009 o 21:40, In_The_End napisał:

Jaka jest też skuteczność pegi? Tylko 32 kraje, w których obowiązuje? Czy gdzie indziej
mieszkają inne odmiany ludzi, którzy potrzebują własna klasyfikację?

Tak. ESBR i jeszcze kilka innych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja PEGI nie przestrzegam,bo przecież nie wyjdę po graniu w Manhunta na ulice i nie zaczne zabijać ludzi :D każda gra wymaga odpowiedniej psychiki np.Icy Tower [czytałem na necie, że niektóre dzieci rysują poziomy na chodniku i skaczą po nich cały dzień ;p],wydaje się grą niebrutalną, dla dzieci, a jednak :P każda gra po przedawkowaniu jest niebezpieczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ja PEGI nie przestrzegam,bo przecież nie wyjdę po graniu w Manhunta na ulice i nie zaczne

Dnia 10.01.2010 o 14:40, UnknownBoy napisał:

zabijać ludzi :D każda gra wymaga odpowiedniej psychiki np.Icy Tower [czytałem na necie,
że niektóre dzieci rysują poziomy na chodniku i skaczą po nich cały dzień ;p],wydaje
się grą niebrutalną, dla dzieci, a jednak :P każda gra po przedawkowaniu jest niebezpieczna
:)


Śmieszne co nie? Nawet nie będziesz wiedział kiedy to się stanie... Oznaczenia PEGI są potrzebne, gdyby nie było tych oznaczeń wtedy oznaczało by to że są nie potrzebne. Ile jest przypadków kiedy dzieci, zaczynają się wyzywać a potem się nawalają? Bardzo dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2010 o 14:15, jaba napisał:

Ile
jest przypadków kiedy dzieci, zaczynają się wyzywać a potem się nawalają? Bardzo dużo.


Bójki były zawsze i zawsze będą mięzy młodymi. I to nie pzez gry, poczytaj sobie Syzyfowe Prace ajk coś, gdzie się aż krew polała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to mało kto patrzy na oznaczenia "PEGI" czy "ESRB" na grach ;)

Zazwyczaj sprzedawcy wolą sprzedać grę , bo jak komuś kto np. nie ma tych 16 lat, nie sprzedadzą, to tamten zakupi grę z innego źródła i przez to tylko stracą.

A w sumie to większość takiemu ,,Delikwentowi" sprzeda grę, bo po co tamta osoba ma dać zarobić komuś innemu ? :D Albo co gorsza pobrać grę z internetu ,,nieodpłatnie" (wiadomo w jakim sensie ... ) .

Więc Każdy i tak prędzej sprzeda takową grę, klientowi niżeli On miałby "Piracić", lub "Kupować z innego źródła/sklepu" ;)

A co do Mnie, to zazwyczaj nie patrzę na oznaczenia gier tylko na fabułę, wymagania itp.; :)

W Sumie to i tak do 18''stki mało mi brakuje, chociaż wolę nie mieć 18 lat ;)
PoZdRo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mało to przestrzegam chociaż nawet czasami spojrzę jakie ma oznaczenie gra żeby wiedzieć już troszkę czego mogę się po niej spodziewać. Poza tym mało kto w rządzie się tym interesuje i dlatego mamy dla wszystkich gier udostępnioną sprzedaż, gdyż oni polegają pewnie na naszym rozsądku co do gier a którego przecież nie mamy prawda:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według tego co Wy piszecie jest tak: Nie ważne ile masz lat, miej nawet 11 i pij wódkę i piwo, a popalić też możesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 10:36, matim_100 napisał:

Ja to moge grać w gry od 16 lat max,bo rodzice mi nie pozwalają.Ostatno chcialem sobie
kupić gears of war 2 na gwiazdke to mi afere zrobili.


A ile masz lat? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 12:03, Peter44 napisał:

> Ja to moge grać w gry od 16 lat max,bo rodzice mi nie pozwalają.Ostatno chcialem
sobie
> kupić gears of war 2 na gwiazdke to mi afere zrobili.

A ile masz lat? ;p


13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2010 o 11:29, jarek2045 napisał:

Szczerze to mało kto patrzy na oznaczenia "PEGI" czy "ESRB" na grach ;)

Zazwyczaj sprzedawcy wolą sprzedać grę , bo jak komuś kto np. nie ma tych 16 lat, nie
sprzedadzą, to tamten zakupi grę z innego źródła i przez to tylko stracą.


No wiesz, u mnie w empiku na starym rynku(bo są u mnie 3, 2gi w Galerii Jantar, a 3ci w Galerii Słupskiej)
jest taki sprzedawca który patrzy na wymogi pegi i ile masz lat, nawet jak masz lat i jutro masz 18 urodziny, to on ci powie "To w takim razie jutro zapraszamy". Ja osobiście już nie muszę patrzeć na pegi, bo mam już ukończone 18 lat, a pod koniec stycznia stuknie mi 19 ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2010 o 09:56, UnknownBoy napisał:

Nie wiem po co w ogóle jest PEGI. Przecież nikt tego nie przestrzega...


Po co są ograniczenia prędkości na drogach. Przecież i tak nikt ich nie przestrzega. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować