Zaloguj się, aby obserwować  
Inki

PEGI - Przestrzegasz ? :]

1426 postów w tym temacie

Ja tam na PEGi nie zwracam uwagi, jak reszta byłem młodzikiem to grywałem w gry z sporą przemocą, nigdy nikomu krzywdy nie zrobiłem, ani tym bardziej nie zamierzam tego robić, no dobra :D kiedyś wydałem dzwięk bang i gest pistoletu, w szkole na lekcji ale tylko po to aby kolega wiedział :D że ma do mnie wpaść na chatę po szkole pograć w CSa, a sam kolega :P gestem podcinania gardła mi odpowiadał że na pewno przyjdzie, kiedy to pedagowi wyjaśniliśmy, uśmiał się o powiedział ach te gry komputerowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach te gry..... Rodzice mi kupują wiekszośc , z tymi +18 muszę im wyaśniać że to pegi to g*wno ;D.
Gram w różne brutalne gry, a jestem raczej wrażliwy i łatwo się wzruszam .

ps:
Raz pokazałem mamie wiedżmina , klneli tam a nawet był seks (karta kobiety była ubrana ;))
Potem pytałem mamie czy jej się gra podobała, a mama, że tak ;D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2009 o 09:39, Peter44 napisał:

Ach te gry..... Rodzice mi kupują wiekszośc , z tymi +18 muszę im wyaśniać że to pegi
to g*wno ;D.
Gram w różne brutalne gry, a jestem raczej wrażliwy i łatwo się wzruszam .

ps:
Raz pokazałem mamie wiedżmina , klneli tam a nawet był seks (karta kobiety była ubrana
;))
Potem pytałem mamie czy jej się gra podobała, a mama, że tak ;D.


taa wywalmy pegi, a potem niech normalni rodzice pytają sprzedawców, czy ten Silent Hill to rzeczywiście gra dla dzieci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2009 o 09:39, Peter44 napisał:

Ach te gry..... Rodzice mi kupują wiekszośc , z tymi +18 muszę im wyaśniać że to pegi
to g*wno ;D.
Gram w różne brutalne gry, a jestem raczej wrażliwy i łatwo się wzruszam .

ps:
Raz pokazałem mamie wiedżmina , klneli tam a nawet był seks (karta kobiety była ubrana
;))
Potem pytałem mamie czy jej się gra podobała, a mama, że tak ;D.

+1000 do respektu. Możesz na łamaniu PEGI laski normalnie wyrywać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2009 o 13:57, wioslo95 napisał:

> Ach te gry..... Rodzice mi kupują wiekszośc , z tymi +18 muszę im wyaśniać że to
pegi
> to g*wno ;D.
> Gram w różne brutalne gry, a jestem raczej wrażliwy i łatwo się wzruszam .
>
> ps:
> Raz pokazałem mamie wiedżmina , klneli tam a nawet był seks (karta kobiety była
ubrana
> ;))
> Potem pytałem mamie czy jej się gra podobała, a mama, że tak ;D.
+1000 do respektu. Możesz na łamaniu PEGI laski normalnie wyrywać...


...chyba z rąk dziadków siedzących na ławce i karmiących gołębie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2009 o 18:08, Peter44 napisał:

Chodzi poprostu że ocena pegi jest często, mocno przesadzona, a wszystko zależy od psychiki.


PEGI nie jest przesadzone, no może gry 12+ mozna dać na 10+ i to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2009 o 18:08, Peter44 napisał:

Chodzi poprostu że ocena pegi jest często, mocno przesadzona, a wszystko zależy od psychiki.


podaj mi argumenty, mówiące że jest mocno przesadzona? To jest WSKAZÓWKA dla rodziców, w niektórych krajach pewien wyznacznik, ale to sprzedawca powinien wiedzieć co za produkt kupują klienci (mniej-więcej, nikt nie wymaga znajomości jego w 100%). Z mocnymi grami jest jak z alkoholem - sprzedawca powinien wiedzieć od ilu lat mniej więcej można to brać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wzkazówka wzkazówką, ale nie sądze że takie gry jak dajmy nato "Oblivion" powinny być od lat 16.
Nie uważam że występująca tam krew jest na tyle przekonywująca i realistyczna, że grający poniżej 16 doznałby wstrząsu psychicznego. Oczywiście to tylko wzkazówka a nie nakaz, ale bez przesady.
Oczywiście film to co innego, ale byłem świadkiem, że cieknące krwią filmu, lub z gołym częściami ciała były od 12 lat. (mogę przysiądz, że tak było) w grch jest to bardziej tabu.

Druga sprawa, to fakt że taka gra nie wpływa tak na dziecko niż środowisko domowe czy szkoła.
Ale co jak co to tylko pomoc a nie nakaz, jednak ja uważam ,że to zależy od psychiki. Równie dobrze taki 13 latek pogra w wiedźmina, i może się nawet zaintersuje się całą sagą, a 18 latek zagra w to, a potem będzie się wygłupiał i zrobi komuś krzywdę.

Należy pamiętać, że na psychikę największy wpływ ma środowisko w którym się wychowywujemy.
Oczywiście nie twierdze żeby pozwolić grać w wiedźmina takim przedszkolakom, które dopiero szukają wzorców.
Są jakieś granice.

ps: 1 Jak się komuś nie podoba to co mówie to trudno, każdy ma prawo do własnej opinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2009 o 18:36, Peter44 napisał:

Wzkazówka wzkazówką, ale nie sądze że takie gry jak dajmy nato "Oblivion" powinny być
od lat 16.
Nie uważam że występująca tam krew jest na tyle przekonywująca i realistyczna, że grający
poniżej 16 doznałby wstrząsu psychicznego. Oczywiście to tylko wzkazówka a nie nakaz,
ale bez przesady.
Oczywiście film to co innego, ale byłem świadkiem, że cieknące krwią filmu, lub z gołym
częściami ciała były od 12 lat. (mogę przysiądz, że tak było) w grch jest to bardziej
tabu.

Druga sprawa, to fakt że taka gra nie wpływa tak na dziecko niż środowisko domowe czy
szkoła.
Ale co jak co to tylko pomoc a nie nakaz, jednak ja uważam ,że to zależy od psychiki.
Równie dobrze taki 13 latek pogra w wiedźmina, i może się nawet zaintersuje się całą
sagą, a 18 latek zagra w to, a potem będzie się wygłupiał i zrobi komuś krzywdę.

Należy pamiętać, że na psychikę największy wpływ ma środowisko w którym się wychowywujemy.
Oczywiście nie twierdze żeby pozwolić grać w wiedźmina takim przedszkolakom, które dopiero
szukają wzorców.
Są jakieś granice.

ps: 1 Jak się komuś nie podoba to co mówie to trudno, każdy ma prawo do własnej opinii.


opinię własną możesz mieć, ale pindolenie głupot innym to już co innego, ale tych tu nie uświadczyłem. Fakt, oznaczenia filmów są śmieszne, ale nie porównywałbym piernika do wiatraka.

Tak jak napisałeś, na psychikę wpływają: rodzina, koledzy, przeżycia życiowe i otoczenie, w którym przebywa dziecko. Gry/filmy/książki/media mogą tylko nieznacznie przyczynić się do czegoś, co już zaczęło rosnąć.

Ja bym nie wywalał pegi (i tak będą więc wiecie...), co one wam przeszkadzają? Jak już taki wielki problem macie kupić bezpośrednio w sklepie, to można zakupić przez internet, gdzie koszta niekoniecznie przekraczają cenę "sklepową".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2009 o 14:43, MrGregorA napisał:

Ja PEGI bardzo przestrzegałem. Gra od 16,18, była dla mnie skreślona automatycznie. Teraz
mam już 17 i oczywiście gram we wszystko ;p


Heh, ja na szczęście takie problemu nie miałem i dotychczas nie mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2009 o 14:43, MrGregorA napisał:

Ja PEGI bardzo przestrzegałem. Gra od 16,18, była dla mnie skreślona automatycznie. Teraz
mam już 17 i oczywiście gram we wszystko ;p

Czyli jednak łamiesz PEGI ;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2009 o 20:38, hefalumb napisał:

ja wogóle ich nie przestrzegam i chuj mnie to oglądam filmy +18 i co mi zrobią a starzy
nie wiedzą co to jest aahhaha


Patologia -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2009 o 20:38, hefalumb napisał:

ja wogóle ich nie przestrzegam i chuj mnie to oglądam filmy +18 i co mi zrobią a starzy
nie wiedzą co to jest aahhaha


nie przejmuj się, do kopania rowów też potrzebni są ludzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2009 o 21:36, Master_Miller napisał:

> ja wogóle ich nie przestrzegam i chuj mnie to oglądam filmy +18 i co mi zrobią a
starzy
> nie wiedzą co to jest aahhaha

nie przejmuj się, do kopania rowów też potrzebni są ludzie.


Hahah own3d. To było mistrzowskie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie PEGI powinny istnieć. Korzystanie z nich przecież nie jest przymusem a chyba raczej pomocą dla rodzica ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2009 o 20:57, Pile napisał:

Według mnie PEGI powinny istnieć. Korzystanie z nich przecież nie jest przymusem a chyba
raczej pomocą dla rodzica ;]


no widzisz ja też tak twierdzę, ale biedne dzieci, które się tu udzielają, żalą i rzucają mięchem psioczą, plują i tupią nóżkami, bo rodzice nie chcą im pozwolić pograć w Singles lub GTA...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować