Zaloguj się, aby obserwować  
Inki

PEGI - Przestrzegasz ? :]

1426 postów w tym temacie

Dnia 24.10.2009 o 11:52, Pein97 napisał:

Jasne że nie :) Bo po co. I tak ludzi w sklepie nie obchodzi czy mam 9 czy 18 a może
13 oni na tym zarabiają więc...

Spróbują od Ciebie jako " małego " wyciągnąć więcej kasy prowokując łapówkę od Ciebie. I co Ty na to? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klasyfikacja gier powinna służyć tylko jako wskazówka. Jeśli chodzi o mnie i moją rodzinę - nie przestrzegamy jej.
Nie wiem jak wy, ale moim zdaniem to jest kwestia dojrzałości osobistej - człowiek człowiekowi nierówny, każdy jest inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2009 o 20:25, pioro19 napisał:

ja szczerze wogóle nie przestrzegam wg. mnie jest to ograniczenie dla dzieci strachliwych
bądż chorych psychicznie


Wg. mnie PEGI jest słuszne ale z rozsądkiem, np 14 latek niech gra sobie w te gry ze znaczkiem "16", ale nad "18" bym się już zastanowił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2009 o 18:17, Yoruaaw napisał:

Wg. mnie PEGI jest słuszne ale z rozsądkiem, np 14 latek niech gra sobie w te gry ze
znaczkiem "16", ale nad "18" bym się już zastanowił :)

No wiesz... Miałbym nie zagrać w Wiedźmina!? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2009 o 20:36, wioslo95 napisał:

> Wg. mnie PEGI jest słuszne ale z rozsądkiem, np 14 latek niech gra sobie w te gry
ze
> znaczkiem "16", ale nad "18" bym się już zastanowił :)
No wiesz... Miałbym nie zagrać w Wiedźmina!? :D

A czemu nie ? Co tam takiego super niezastąpionego jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2009 o 14:33, Yoruaaw napisał:

A czemu nie ? Co tam takiego super niezastąpionego jest.

No wiele.
JAk juz wspominałem to wszystko zależy od człowieka, a Pegi jest mocno przesadzone w stosuku do np. filmów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przestrzegam i nie wiem czy ktokolwiek przestrzega.Ogólnie PEGI to informacja a nie zakaz chociaż spotkałem się już kiedyś,gdy chciałem kupić Ojca Chrzestnego w Empiku sprzedawca odmówił więc musiałem wujka przyciągnąć.Nie rozumiem dlaczego nie chciałam mi sprzedać.Moi rodzie nie zwracają uwagi na oznaczenia wiekowe więc mogę pozwalać sobie na wiele gier,chociaż teraz jedyne +,które mnie dotyczą to 16 i 18 chociaż już niedługo.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja to po prostu ignoruje, bo to że teraz niektóre gry gdzie często jest tyle krwi co po szkolnej bijatyce a przekleństw tyle co na przerwach w podstawówce są oceniane na 18+ to jest już bez sens. i potem sprzedawca nie sprzeda, ale co z tego, jak w szkole 10x więcej tego samego zobaczy dana osoba.
zresztą, grałem w różne gta i inne takie i póki co nie biegam z bronią po ulicy i nie morduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kiedyś z 5 lat temu starzy mi nie pozwalili KUPYWAĆ gta i to 2 bo obejrzeli flmik i powiedzieli ze nie dla mnie teraz z pegow tylko sie nabijam ale jak chcialem kupic GTA liberty city stories (PSP) oczywiscie w epiku to zazondali dowodu po czym powiedzialem ze zostawilem w domu i mi nie sprzedadza zaczolem sie z nich tak brechtac na pul sklepu i kazali mi wyjsc a teraz najlepsze jakis facet ( ubrany troche jak żul) oglondal empika i myslal czy wejsc czy nie to powiedzilem ze jak kupi za moja kase GTA to mu dam zeta (cena GTA=99zł) dalem mu stowke i stanolem obok niego w kasie ten kupili odrazu jeszcze bez paragonu mi dal sprzedawce zatkalo a ja prawie padlem na ziemie ze smiechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2009 o 21:07, vinnere napisał:

kiedyś z 5 lat temu starzy mi nie pozwalili KUPYWAĆ gta i to 2 bo obejrzeli flmik i powiedzieli
ze nie dla mnie teraz z pegow tylko sie nabijam ale jak chcialem kupic GTA liberty city
stories (PSP) oczywiscie w epiku to zazondali dowodu po czym powiedzialem ze zostawilem
w domu i mi nie sprzedadza zaczolem sie z nich tak brechtac na pul sklepu i kazali mi
wyjsc a teraz najlepsze jakis facet ( ubrany troche jak żul) oglondal empika i myslal
czy wejsc czy nie to powiedzilem ze jak kupi za moja kase GTA to mu dam zeta (cena GTA=99zł)
dalem mu stowke i stanolem obok niego w kasie ten kupili odrazu jeszcze bez paragonu
mi dal sprzedawce zatkalo a ja prawie padlem na ziemie ze smiechu



Powiedzieli, ze ci nie sprzedadza? Nie wiedzialem, w Polsce moga zrobic cos takiego. Przeciez u nas te "ograniczenia" nie maja jakiegos zastosowania w prawie, sa bardziej informacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2009 o 20:25, pioro19 napisał:

ja szczerze wogóle nie przestrzegam wg. mnie jest to ograniczenie dla dzieci strachliwych
bądż chorych psychicznie


Prawdopodobnie zdarza się to niesamowicie rzadko a jak się zdarzy od razu trąbią w telewizji. Gdy nie przestrzegasz zasad i masz nie wiem powiedzmy 7-10 lat to możesz trochę ucierpieć psychicznie ale to wszystko od psychy dziecka i rodzaju gry zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2009 o 21:07, vinnere napisał:

kiedyś z 5 lat temu starzy mi nie pozwalili KUPYWAĆ gta i to 2 bo obejrzeli flmik i powiedzieli
ze nie dla mnie teraz z pegow tylko sie nabijam ale jak chcialem kupic GTA liberty city
stories (PSP) oczywiscie w epiku to zazondali dowodu po czym powiedzialem ze zostawilem
w domu i mi nie sprzedadza zaczolem sie z nich tak brechtac na pul sklepu i kazali mi
wyjsc a teraz najlepsze jakis facet ( ubrany troche jak żul) oglondal empika i myslal
czy wejsc czy nie to powiedzilem ze jak kupi za moja kase GTA to mu dam zeta (cena GTA=99zł)
dalem mu stowke i stanolem obok niego w kasie ten kupili odrazu jeszcze bez paragonu
mi dal sprzedawce zatkalo a ja prawie padlem na ziemie ze smiechu



Patrząc na twoją ortografię to bym ci też zabronił, ale nie GTA, tylko wszystkiego na czym idzie grać. Człowieku, jak ty piszesz!? I moim zdaniem sprzedawca słusznie postąpił. A od tego "żula" też bym zażądał dowodu, tak dla formalności :)

Co do pegi, to ostatnio w empiku rodzice + dwójka synów w wieku maks 1 podstawówka (misz masz totalny) mnie rozwaliło. S - syn, R - rodzice, E - ekspedient
S: A czy jest Gta San Andreas?
E: Nie wiem, zaraz sprawdzę
R: Kupić mu? Kup mu.

Aż mnie gul skoczył... - a tak naprawdę to nie. Ale miałem mały chichot i zażenowanie o nieświadomości rodziców...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PEGI to sugestia dla rodziców że jeśli mają nadpobudliwe dziecko (tzn. ADHD) mogą mu zabronić lecz są osoby dojrzałe do niektórych gier, więc to jest kwestia dojrzałości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2009 o 20:02, owca95 napisał:

PEGI to sugestia dla rodziców że jeśli mają nadpobudliwe dziecko (tzn. ADHD) mogą mu
zabronić lecz są osoby dojrzałe do niektórych gier, więc to jest kwestia dojrzałości


Taak... jak miałem 5 lat też byłem dojrzały, bo nie miałem ADHD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

każdy dojrzałość osiąga w innym wieku i powinieneś zrozumieć oco mi chodzi lecz jeśli nie to gratuluje osiągnięcia dojrzałości w wieku 5 lat ,bo teraz się zachowujesz jakbys jej nadal nie miał. Bez obrazy ale takie głupie komentarze to chwytanie za słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2009 o 13:12, owca95 napisał:

każdy dojrzałość osiąga w innym wieku i powinieneś zrozumieć oco mi chodzi lecz jeśli
nie to gratuluje osiągnięcia dojrzałości w wieku 5 lat ,bo teraz się zachowujesz jakbys
jej nadal nie miał. Bez obrazy ale takie głupie komentarze to chwytanie za słowa


Tak z pewnością mając 14 lat jesteś dojrzał i emocjonalnie, płciowo i umysłowo. Z pewnością nie załamałbyś się, gdybyś nagle musiał zacząć pracować. Łatwo jest mówić, że się jest dojrzałym kiedy się jest na czyimś utrzymaniu (opiekuna, rodziców). Ja wiem, że ci hormony buzują i twierdzisz, żeś dojrzały, ale uwierz mi - z pewnością nie. Co do ograniczeń do gier, to fakt, czasem przesadzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2009 o 13:12, owca95 napisał:

każdy dojrzałość osiąga w innym wieku i powinieneś zrozumieć oco mi chodzi lecz jeśli
nie to gratuluje osiągnięcia dojrzałości w wieku 5 lat ,bo teraz się zachowujesz jakbys
jej nadal nie miał. Bez obrazy ale takie głupie komentarze to chwytanie za słowa

Poczytaj zanim zaczniesz się wypowiadać o rzeczach, o których nie masz zielonego pojęcia >:)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Doros%C5%82y

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować