Zaloguj się, aby obserwować  
Jar_Jar_Binks

Mafia 2 - Temat Ogólny [M]

2830 postów w tym temacie

Gra zapowiada się naprawdę ciekawie tylko mam pewne obawy, bo w pierwszej części irytowało mnie to jak koleś potrafił na klatę przyjąć cały magazynek z thompsona czy kilka strzałów w głowę i sobie dalej do mnie strzelał jakby nigdy nic, liczę więc że o takie szczegóły w najnowszej części panowie zadbają. Istotne są też oczywiście wymagania sprzętowe, bo jeśli będą wygórowane to z pewnością odstraszą bardzo wielu potencjalnych nabywców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2009 o 19:31, dave03 napisał:

Gra zapowiada się naprawdę ciekawie tylko mam pewne obawy, bo w pierwszej części irytowało
mnie to jak koleś potrafił na klatę przyjąć cały magazynek z thompsona czy kilka strzałów
w głowę i sobie dalej do mnie strzelał jakby nigdy nic, liczę więc że o takie szczegóły
w najnowszej części panowie zadbają. Istotne są też oczywiście wymagania sprzętowe, bo
jeśli będą wygórowane to z pewnością odstraszą bardzo wielu potencjalnych nabywców.


Wygórowane muszą być tylko jeszcze zacznijmy od sprecyzowania tego pojęcia bo każdy inaczej interpretuje to słowo.
Nic szczególnego w wymaganaich nie będzie, zapewne standardowo:
wystarczy jakiś C2D, 2GB RAM, i karta 256/512mb gdzie pewnie Radeon 4850 będzie najodpowiedniejszy by sobie pograć przyjemnie w wysokich detalach. Tu nic szczególnego jak już mówiłem zapewne nie będzie.
Chodzi ci GTA IV? To i Mafia II spokojnie ci ruszy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2009 o 20:02, Citkowsky napisał:

Nic szczególnego w wymaganaich nie będzie, zapewne standardowo:
wystarczy jakiś C2D, 2GB RAM, i karta 256/512mb gdzie pewnie Radeon 4850 będzie najodpowiedniejszy
by sobie pograć przyjemnie w wysokich detalach.


Takie coś by mnie w pełni satysfakcjonowało i po cichu na takie wymogi liczę. Jednak jeśli premiera gry będzie się przesuwać to i wymagania pewnie będą rosły, a trudno mi sobie wyobrazić grę tej kasy wydaną w 2010 roku, która do maksymalnych detali potrzebuje zaledwie 2GB Ramu.

Dnia 21.04.2009 o 20:02, Citkowsky napisał:

Chodzi ci GTA IV? To i Mafia II spokojnie ci ruszy:)


Rzecz w tym że GTA IV wymagania ma całkiem spore. Ja na swoim kompie w tą grę nie grałem, ale na GeForce 9600GT zbyt wesoło by pewnie nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2009 o 20:21, dave03 napisał:

>>>..............


C2D E4300 3GB RAM Radeon 4850 i GTA IV bez żadnych zacięć śmiga w 1280x1024 z prawie wszystkim na maxa także źle nie jest. A ram jest tańszy niż dobra gra na PC:)

Źle napewno nie będzie. Tylko trzeba być cierpliwym i czekać na premierę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weźcie mnie tutaj nie straszcie. Ja mam nadzieje że przy moim jednym rdzeniu 1,8 GHZ, 768 RAM i Geforce 7600 GS 256 zagram chociaż na mega minimalnych. Niech grafa będzie taka jak w Mafii:Lost Haven, żeby była możliwość takiego zniżenia grafiki(mi tam i tak się podobała i nadal podoba), gdyż chciałbym mieć tą płynność "jakąś" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2009 o 23:02, Infes napisał:

Weźcie mnie tutaj nie straszcie. Ja mam nadzieje że przy moim jednym rdzeniu 1,8 GHZ,
768 RAM i Geforce 7600 GS 256 zagram chociaż na mega minimalnych. Niech grafa będzie
taka jak w Mafii:Lost Haven, żeby była możliwość takiego zniżenia grafiki(mi tam i tak
się podobała i nadal podoba), gdyż chciałbym mieć tą płynność "jakąś" :P



Nie ma się co oszukiwać, twój komp to z deka staroć i jak ci to ruszy to będziesz miał big farta.
Zresztą każda nowa gra na twoim sprzęcie zapewne już nieźle haczy. No i kwestia tych ustawień. Sory ale dla mnie granie w najniższej rozdziałce i na możliwie najmniejszych detalach mija się z celem.

Trzeba to jasno powiedzieć: komp nie jest wieczny i co jakiś czas przydałby się mu upgrade to też na 5letnim kompie są marne szanse na granie w najnowsze gry z przyzwoitym komfortem.

Ale pozyjemy zobaczymy., Nie chce ci odbierać nadziei ale pamiętaj: nadzieja matką głupich. Na twoim miejscu wolałbym załozyć, że gra nie ruszy i zapomnieć o grze i po premierze pożyczyć od qmpla i sprawdzić czy działa. Zawsze to lepiej być mile zaskoczonym niż wpienionym z racji niespełnionych oczekiwań.

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2009 o 23:02, Infes napisał:

Weźcie mnie tutaj nie straszcie. Ja mam nadzieje że przy moim jednym rdzeniu 1,8 GHZ,
768 RAM i Geforce 7600 GS 256 zagram chociaż na mega minimalnych. Niech grafa będzie
taka jak w Mafii:Lost Haven, żeby była możliwość takiego zniżenia grafiki(mi tam i tak
się podobała i nadal podoba), gdyż chciałbym mieć tą płynność "jakąś" :P

Łączę się z Tobą w nadziei :D.

@EDIT
Nawet jeśli nie pójdzie to zawsze znajdzie się miejsce obok ledwo tkniętego GTA IV, które czeka na lepsze czasy >:D. Będzie miało towarzystwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2009 o 00:07, Damianuss1 napisał:

>>>..............


A nie lepiej np. sobie zarobić na nowego kompa i mieć problem z głowy? Cena nowego GTA IV i Mafii 2 to już sporo i na jakiś podzespół by starczyło. Jeżeli jeszcze nie pracujecie a się uczycie to idą wakacje to i zarobić jest kiedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2009 o 00:10, Citkowsky napisał:

A nie lepiej np. sobie zarobić na nowego kompa i mieć problem z głowy? Cena nowego GTA
IV i Mafii 2 to już sporo i na jakiś podzespół by starczyło. Jeżeli jeszcze nie pracujecie
a się uczycie to idą wakacje to i zarobić jest kiedy.

Dla mnie wakacje dawno się skończył : P. Jasne, że mógłbym odłożyć na nowy sprzęt i pewnie kiedyś to zrobię, ale mam już tak, że wolę najpierw zdobyć tytuł :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2009 o 00:17, Damianuss1 napisał:

> A nie lepiej np. sobie zarobić na nowego kompa i mieć problem z głowy? Cena nowego
GTA
> IV i Mafii 2 to już sporo i na jakiś podzespół by starczyło. Jeżeli jeszcze nie
pracujecie
> a się uczycie to idą wakacje to i zarobić jest kiedy.
Dla mnie wakacje dawno się skończył : P. Jasne, że mógłbym odłożyć na nowy sprzęt i pewnie
kiedyś to zrobię, ale mam już tak, że wolę najpierw zdobyć tytuł :).



No widzisz, albo jedno albo drugie. Ja wolałem sobie podorabiać jakiś czas i tak oto mam w miarę nowy komputer dzieki któremu mam co robić jak nie wiem co robić:P Super odstresowywacz po uczelnianych mękach z wykładowcami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam, że czekam na firmowego składaka. W zależności wsadzonych tam części możliwe, że będzie to mój domowy zamiennik. Oczywiście o ile będzie lepszy :P hihi.

Aby nie robić offtopu to miałbym pytanko. Jak wygląda sprawa z postaciami w Mafii II? Mam rozumieć, że to całkiem inna historia i nie spotkamy tam nikogo z poprzedniej części? Ktoś mi gadał, że podobno będzie jakieś powiązanie i się zamotałem teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2009 o 00:27, Damianuss1 napisał:

Od siebie dodam, że czekam na firmowego składaka. W zależności wsadzonych tam części
możliwe, że będzie to mój domowy zamiennik. Oczywiście o ile będzie lepszy :P hihi.

Aby nie robić offtopu to miałbym pytanko. Jak wygląda sprawa z postaciami w Mafii II?
Mam rozumieć, że to całkiem inna historia i nie spotkamy tam nikogo z poprzedniej części?
Ktoś mi gadał, że podobno będzie jakieś powiązanie i się zamotałem teraz.



E tam. To całkiem inna bajka tu jest. Inna historia, inne miasto inna fabuła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2009 o 00:30, Citkowsky napisał:

E tam. To całkiem inna bajka tu jest. Inna historia, inne miasto inna fabuła.

Z jednej strony to dobrze dla kogoś kto nie grał w pierwszą część. Nie jest dodatkowo nakręcany aby ją nabyć i przybliżyć sobie wątek fabularny. Z drugiej trochę szkoda moim zdaniem. Postacie w pierwszej części były rewelacyjne : ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2009 o 21:35, Bezyk napisał:

Ja jestem ciekaw czy jak wyjdzie Mafia 2 powstanie Mafia 3 ? xd..

Równie dobrze mógłbym rozmyślać czy jak wyjdzie 3 to czy powstanie 4. Serii GTA się udało ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Martwi mnie, że będzie regeneracja zdrowia. Bo co to za frajda, strzelą Cię, ukryjesz się i nawalasza dalej z pełną energią?
Już te "prymitywne" apteczki byłyby lepsze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie największa wada...
Przecież wielu ludziom to się nie podoba (lub wszystkim), mają dużo czasu, więc mogli by wprowadzić wskaźnik zdrowia i apteczki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2009 o 12:20, Budep napisał:

Martwi mnie, że będzie regeneracja zdrowia. Bo co to za frajda, strzelą Cię, ukryjesz
się i nawalasza dalej z pełną energią?
Już te "prymitywne" apteczki byłyby lepsze..


A tych też o ile dobrze pamiętam to w głównym wątku fabularnym w ogólnie nie było :D [EDIT - pomyłka - jednak były] (mowa o pierwszej części). Ahh pamiętam, te emocje kiedy miało się te 8%hp czy mniej, a przed nami masa wroga. Desperacja ucieczka z małą ilością hp, a za nami ogon dziurawiący naszą brykę.

Ta regeneracja zdrowia to nic innego jak ułatwienie rozgrywki, ale z drugiej strony brak jakichkolwiek informacji i zaśmiecanie ekranu statystykami też zawsze mnie denerwowało. O ile gra byłaby naprawdę trudna, a starcia z wrogiem dość wymagające to ten system jak najbardziej by się sprawdził. Od siebie dodam, że mi zawsze brakowało czegoś w rodzaju "dostałem w nogę to teraz kuleję", "dostałem w rękę, podtrzymuję się drugą" itp.

Wcześniej pisałem o tym jak to zachwycałem się podziurawionym samochodem po pościgu. To samo chciałbym zobaczyć tyle, że na postaciach z gry. Rany postrzałowe tu i tam. Moim zdaniem to byłby świetny pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować